Kazen za drugo dimenzijo gume?

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.252
113
Meni ne bi bil... pa ce se ne motim je zadnjih par let tako, da lahko policisti preko evidenc vidijo tudi homologgacijske kartoncke... Tko da pac preverijo ali navedbe na kopiji drzijo in je zadeva resena. Jaz ne vidim problema.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Se kopirana prometna ni bila problem, tako da dvomim da bi bil homo.
Ko sem imel se knjižico za izpit in sem pogosto vozil dva avta, sem imel v enem avtu kopijo pa tudi ni bil problem. Samo razložil sem mu zakaj je kopija
Sedaj je kartica stalno v denarnici..
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.252
113
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Apollo8, eno vprašanje zate: lahko v tem primeru ti odvzameš tablice ali moraš pospremit vozilo na tehničnega, kjer "uradno" ugotovijo, da ni za na cesto. Hvala.
Ce je odrejen izredni tehnicni gre policist obicajno zraven. Ce mas pa napacne gume gor pa zato policist ne rabi tehnicnega. Odvzame tablice in izda potrdilo na katerem obkrozi da so odvzete dokler se ne odpravi pomanjkljivost. Ce ti cez eno uro prides s pravimi gumami na PP jih bos dobil nazaj.
Imaš avto brez tablic..., kako potem prideš do gum in do policijske postaje po tablice?
Na potrdilu je rubrika "dovoljena voznja do", kjer ti policist lahko vpise, da dovoljuje voznjo do vulkanizerja npr. in nato nazaj na PP... In ce te kdo ustavi bo brez tezav to preveril. Razen ce je to cez par dni (voznja je ze dovoljena, samo preverjanje bo trajalo dlje)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Uff Zanimivo, sem mislil da te reši samo avto vleka.
Če imaš na rednem tehničnem pregledu "vecjo" okvaro (bremza...) Ti prepove nadaljnjo vožnjo. Pa ne glede na to da si e prej mogoče mesece "varno" vozil.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
V primeru PROMETNE NESREČE bo zavarovalnica naredila VSE, da NE izplača škode!!!
Policaj ob kontroli za NORMALNE voznike z gumami NORMALNIH dimenzij ne bo kompliciral...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Torej - če imam na vozilu nehomologirano dimenzijo pnevmatik in se mi nekdo na semaforju zaleti v rit, mi njegova zavarovalnica ne bo izplačala odškodnine?
Če imam na vozilu nehomologirano dimenzijo pnevmatik in se mi v parkirano vozilo nekdo zaleti, mi zavarovalnica ne bo povrnila škode?
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
S policijskim zapisnikom ne...
Vem za primer par mesecev starega pežoja 607...dal tip hude alu felge in nore dimenzije gum gor, se razbil...
Na začetku se ni sekiral, je imel kasko...potem pa...jok in stok...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Kot rečeno ob enakih pogojih! V istem ovinku...z istimi pogoji trenja, enaka guma na istem avtu, vse enako...bo guma širine 155 identično držala kot npr 235. Zakon fizike pač.

Ne, ne bo. Pa se lahko na glavo postaviš.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.252
113
Citat:
Uporabnik DOMEK pravi:
S policijskim zapisnikom ne...
Vem za primer par mesecev starega pežoja 607...dal tip hude alu felge in nore dimenzije gum gor, se razbil...
Na začetku se ni sekiral, je imel kasko...potem pa...jok in stok...
se enkrat. for f.ucks sake. Policija v zapisnike tega podatka ne vnasa. Problem felten ki jih omenjas se je pojavil, ce jih je posebaj dal v zahtevek na zavarovalnici (sam omenjas da so ble neke hude). Prav tako ce ti en avto rukne na parkingu ga peljes k cenilcu, ki lahko opazi da so nestandardne gume na avtu. Ampak v policijskem zapisniku tega podatka ni. Se enkrat ni ga. Negirano(je v zapisniku).

In se v tvojem jeziku: iz policijskega zapisnika tega podaka NIMA.

ne pa nima.



ne.



nima.



a-a




nima.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.933
8.976
113
EU
Pogledal sem v homo kartonček kaj piše za gorivo. Na srečo je označba samo "P" , kot petrol. Če bi pisali še oktani 95, bi nastradal. če bi tankal stooktanskega,
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Ena čeljust je slabo.prijemala (ker je pač prišlo do okvare v njej). Posledično je bilo razlike zavornega učinka na osi več kot 30? %. Avto je bil "nevaren' in ni smel več na cesto. Uradno niti do mehanika.
No to sem se zdilal, ker sem okvaro sumil, ampak zadeva ni bila "potrjena". Voznice
wink-1.gif
pa tudi ne opazijo takih "malenkosti" pri vsakodnevni vožnji. Če si na polno bremzal je pa avto res malo potegnilo iz smeri.
Največji problem je bil sneg. Takrat sem moral biti pa nežen z bremzo sicer bi....in takrat sem tudi posumil da nekaj ni ok, ....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik DOMEK pravi:
S policijskim zapisnikom ne...
Vem za primer par mesecev starega pežoja 607...dal tip hude alu felge in nore dimenzije gum gor, se razbil...
Na začetku se ni sekiral, je imel kasko...potem pa...jok in stok...
se enkrat. for f.ucks sake. Policija v zapisnike tega podatka ne vnasa.

Vidi pa to cenilec ob ogledu "razbitine"
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Na potrdilu je rubrika "dovoljena voznja do", kjer ti policist lahko vpise, da dovoljuje voznjo do vulkanizerja npr. in nato nazaj na PP... In ce te kdo ustavi bo brez tezav to preveril. Razen ce je to cez par dni (voznja je ze dovoljena, samo preverjanje bo trajalo dlje)

In zakaj nisi takega potrdila nekaj let nazaj zrihtal steinu? =)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Kot rečeno ob enakih pogojih! V istem ovinku...z istimi pogoji trenja, enaka guma na istem avtu, vse enako...bo guma širine 155 identično držala kot npr 235. Zakon fizike pač.

Ne, ne bo. Pa se lahko na glavo postaviš.

Seveda ne.

upošteva se naležna površina pnevmatike na cestišče. Zato sem že enkrat napisal, da je važno, kakšna je podlaga (suha, mokra, ledena)

Če bi upošteval Vincentov post, potem bi na formulo lahko montirali tabularje
evil.gif