Kazen za drugo dimenzijo gume?

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Sam vozim že preko 10 let na dveh avtomobilih gume dimenzij, ki niso vpisane v kartonček. Kupim cenejše, recimo namesto 185/65 vzamem 195/65, ki so tudi malenkost udobnejše. Vedno brez težav čez tehničnega, kontrole prometa, celo v rit na semaforju se mi je zabilo teslo na telefonu in sem dobil povrnjeno od zavarovalnice brez, da bi kdo gledal gume.
Verjetno se lahko zapiči policist, pregledovalec na tehničnih pregedih, če si tečen kot sto mater v vsako malekost ampak lepa beseda in prijaznost je še zmeraj lepo mesto našla. Najslabše je vpiti iz avta policaju, če pozna 35. člen zakona, ti pa sploh ne veš, da hoče samo vozniško preveriti.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Vse lepo in prav, ampak v primeru da bi se tebi zgodilo, da bi se komu prilepil v rit, bi se znalo zgodit, da bi te zavarovalnica terjala za povracilo skode poljubljenemu, pa tudi tebi kasko ne bi veljal.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
eh mr_ nr bluzi no. Če se pa on že preko 10 let tak vozi. Kaj bo te njemu zavarovalnica terjala.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Vse lepo in prav, ampak v primeru da bi se tebi zgodilo, da bi se komu prilepil v rit, bi se znalo zgodit, da bi te zavarovalnica terjala za povracilo skode poljubljenemu, pa tudi tebi kasko ne bi veljal.

Kljub temu, da se že 6 strani pogovarjamo o tem, da se pri nas to ne dogaja?
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
No, zavarovalnice se precej drugače obnašajo, ko pride do zelo velikih škodnih zahtevkov. Imeli neljubi dogodek v firmi in je trajalo 10 let, da smo dobili denar. Takrat se kar potrudijo, kako se da izplačilu škode izogniti. Za drobiž v višini nekaj 10.000 € škode v prometnem dogodku se vseeno ne naprezajo preveč.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Kaj se ne dogaja? Popisovanje se.
Oklepanje zavarovalnic na vse mozno, da skode ne izplacajo, tudi.
Posledicno domneva, da bi se lahko tudi centimeter presrokih gum. Na sodiscu naj bi seveda to padlo, ampak....kdo ima denar in cas.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Nekaj časa nazaj (sem žal pozabil kje, da bi linkal) je nekdo jasno napisal, da mu zavarovalnica ni povrnila škode ravno zaradi nehomologiranih gum. Šlo se je za uveljavljanje kaska, očitno pa ni imel Alter vseznanja in denarja, da bi zadevo peljal na sodišče. Toliko o praksi.
In tisto popisovanje pnevmatik s strani policistov sta dva (če se ne motim) tukaj potrdila, da se je v praksi zgodilo. Le zakaj se to dogaja, če pa po zakonu to ni obvezno? Nek razlog mora biti in sem prepričan, da ni to, da policisti nimajo dela in si potem s tem krajšajo čas.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Popisovanje pnevmatik sem jaz videl 2012. Ne vem pa kam so to zapisovali in če je te podatke dobila zavarovalnica. Apollo, ki o policijskem delu vsekakor ve neprimerno več kot jaz, pravi, da policija na zapisniku o nesreči take rubrike nima. V tisti nesreči sem bil oškodovanec, cenilec zavarovalnice povzročitelja ni gledal gum na mojem vozilu.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
261
63
Eh, je pa ja bolje iti v bitko na sodišču, kot odšteti 33 € za homologacijo dodatne dimenzije gum. Šparat je treba, pa naj stane, kolikor hoče.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Nekaj časa nazaj (sem žal pozabil kje, da bi linkal) je nekdo jasno napisal, da mu zavarovalnica ni povrnila škode ravno zaradi nehomologiranih gum. Šlo se je za uveljavljanje kaska, očitno pa ni imel Alter vseznanja in denarja, da bi zadevo peljal na sodišče. Toliko o praksi.

Kakšnega kaska? Je torej želel na kasko dobiti povračilo škode za poškodovane gume na svojem avtu, ki so bile nehomologiranih dimenzij? To verjamem, da je bil problem
smile-1.gif


Ne vidim pa razloga, da ne bi dobil odškodnine za primerljive gume homologiranih dimenzij... Avto se brez gum ne more peljati...
smile-1.gif


Dvomim, pa da je to lahko utemeljen razlog za odklonitev kritja iz AO ali AO+...


P.S.: In še: priznam, takšne štose sem se jaz nehal iti pred ene 10imi leti, in že dolgo vozim vse po regelcih
redface-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:

Če bi upošteval Vincentov post, potem bi na formulo lahko montirali tabularje
evil.gif

Saj bi jih lahko..a bi šlo do prvega ovinka, nato bi bili na feltnah. Širše gume morajo biti zaradi obrabe (če je govora o formuli). Na oprijem vpliva kakovost zmesi gume.

Škoda ker na motorjih nimajo 300.ke gor, kaj bi to šlo v ovinek
evil.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Obstajajo primeri, ko dodatna homologacija ni dovoljena in moraš voziti avto z gumami, s katerimi (dimenzija) je bil uvožen in takrat homologiran. Če bi želel drugo dimenzijo, jih ne morem homologirat, pa četudi bi to pomenilo višjo varnost. Birokratska zanka...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Meni je cepec modroval na tehnicnih, da moram imeti kljub vsem upisanim dimenzijam, upisano tudi firmo felge.... Nekaj je skusal vzbujati slabo vest, pa sem mu rekel naj ne nabija in je bla stvar zakljucena.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Pr meni si je policistka zapisovala v svojo belezko.
Ja, lahko da je to vpisala v uradni zaznamek o prometni nesreci (dokument ki roma na zavarovalnico), mi tega nismo delali.

Najverjetneje gre za kaprico njenega sefa. Lahko celo tako trivialno, da jo je kdaj dobil na levi nogi in ni vedela povedat kake gume so imela vozila. In si od takrat naprej to zapisuje. Ne vem. Ampak zapisnik te rubrike nima, je pa dejansko edini akt, ki opisuje dejstva o prometni nesreci. Uradni zaznamek je le opisna verzija vseh rubrik na zapisniku. Zato da imajo zavarovalnice manj dela in od policije dobijo licen izdelek. Zabije pa policist za vsako prometno vsaj pol ure za racunalnikom ko pesni dokumente za zavarovalnico.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Aja, začelo se je pa s temo, ki jo je objavil stein:

Citat:
Uporabnik stein pravi:
A se kako dogovoriti, da jutri peljem avto do vulkanizerja da montira zimske gume?
(pod pogojem da ne bo snežilo in podobno)
Zaradi bolniške zadnjih dni nisem tega prej opravil.

Torej mislim na policijo.
Verige so prav tako shranjene na tisti lokaciji.

Če bodo trenutne razmere dovoljevale vožnjo z letnimi (verige pa naj bi bile v prtljažniku), bi morebitna policijska kontrola brezpogojno kaznovala? So kake napovedane kontrole za jutri?

... in potem pobanal pol foruma, ker so se mu smejali. Se opravičujem za off, ampak sem moral.
hysterical-1.gif