Zimske gume 2021

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Smo sicer šele dobro stopili v jesen, pa vendar; Kdo rabi letos kakšne nove zimske gume? Jaz bom moral kupiti en komplet, pa gledam... pa ni neke izbire za to mojo dimenzijo. Katere od teh so najboljše na mokrem?


Continental: https://www.gumax.si/index.php/default/continental-wintercontact-ts850p-235-50r18-101v-xl.html
Bridgestone: https://www.gumax.si/index.php/default/bridgestone-blizzak-lm005-235-50r18-101v-xl.html
Dunlop: https://www.gumax.si/index.php/default/dunlop-winter-sport-5-235-50r18-101v-xl-mfs.html
Ostale: https://www.gumax.si/index.php/default/catalogsearch/advanced/result/?dir=desc&order=price&premer[0]=122&sirina[0]=82&tip[0]=131&visina[0]=102
Najbolj me vleče h continentalkam. So res dobre kot se reklamirajo ali sta zgolj marketing pa cena "dobra"?

Sem sicer malo pobrskal tudi tukaj https://www.tyrereviews.com/Tyre/ pa nisem prišel do nekega pametnega sklepa. No, saj ne pričakujem, da bo kaj bolje po tej objavi :D ampak vseeno, da vsaj malo načnemo temo zimskih gum. :)

Kdaj pridejo razultati testiranj zimskih gum? Samo to je spet vprašanje kere dimenzije bodo testirane...

EDIT: Zdaj vidim še te oznake za porabo in dež... Bridgestonke iz linka zgoraj imajo A za dež, Dunlop B in Conti C. Potem takem Bridgestone razturi konkurenco? Kako to sploh merijo? Po katerem standardu? Splavanje vzdolžno, prečno..kaj merijo pa ocenjujejo, kako? Kje najdem kaj "mesa" na to temo?
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
te dimenzije zihr ne bodo, pač večna klasika, 185 in 225. če si zadovoljen s contijem, pač vzemi conti. v enem letu se zadeve ne spremenijo toliko (ne v eno, ne v drugo smer), da bi bila letošnja guma recimo na zadnjem mestu. sam sicer zadnja leta vozim conti in to je to. ne pametujem preveč. vzameš iz prvih pet na testu in si miren. vsaj naslednjih 5 let recimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Nisem še imel novih continentalk. Poznam pa v drugih dimenzijah Michelin, Goodyear, Dunlop, Bridgestone. Aja pa Falken letne. Te so slabe :D Imam tovarniško na corolli pa ... nisem ravno navdušen.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
eh, nisem pravi za to :) sedaj že 5 let na contiju na enem avtu, pa prej na drugem...nisem dirkač, zatoi ti ne morem povedati, a se zvijajo v ovinkih, ali pri bremzanju traja zavorna pot 10 metrov več ali ne, a so preveč glasne, prevelika obraba...
meni so tihe. menjam jih po obrabi oziroma kar na 5 let...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.730
113
Jaz sem zelo zadovoljen s hankook gumami... na oplu letne na škodi pa zimske... brez pripomb. Sicer pa zame edine slabe gume so bile desetletja nazaj ene od save pa michelin energy saver. Kitajcev nisem nikoli probal, da bi vedel kaj je dno :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Tigar je dno. Dubu na Yugotu daljnega 1994, sej ne ves ce bi tistmu reku guma. Plastika... No, tist hec je trajal vsega 4 mesece, pa sm ga na odpad zapelal :)
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Ksz
mene je conti ts850 razocaral drugo zimo uporabe. Dosti slabsa guma, kot nova.
Takega odstopanja nisem opazil na Dunlopu in Michelinu. Govorim za zimske
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
Jaz furam kleber, michelin grupa. Vredu so. pa nekak cena še prijazna.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vsakič ko sem imel Continental, sem komaj čakal da se bodo znucale in bom menjal. Saj držijo, ampak so preglasne. Sploh zimske, ki zares ropotajo. Moja guma je mišelinka, že 30 let in me ni nikoli razočarala.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Če smem vprašati.. Kakšna je ustaljena praksa glede felten pozimi?

Poleti sm si prvič nabavil ene lepše lite feltne pa jih ne bi rad pozimi uničil. Kupil bom zimske gume, 4 železne feltne sa itak skoraj zastonj. Ali je bolj običajno da se feltne pozimi čuva in dam raje gor železne? Ali je vseeno?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Če maš čip robo. Jaz sem mel na dveh avtih lite pozimi. 5 let na vsakem in se ni nič luščlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.730
113
Jaz sem črne zimske litke opraskal, ko sem jih nemarno s pištolo dol jemal. Da bi se samo od sebe kaj poškodovalo pa ne. Pa itak btk, saj so neoriginal in komaj kaj dražje od železnih. Vsekakor pa mnogokrat ceneje kot original.

Imam pa neke ats antares al kaj so v črni barvi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Vsakič ko sem imel Continental, sem komaj čakal da se bodo znucale in bom menjal. Saj držijo, ampak so preglasne. Sploh zimske, ki zares ropotajo. Moja guma je mišelinka, že 30 let in me ni nikoli razočarala.
Zanimivo, pri meni so bile pa ravno Michelinke glasne, tako letne PilotSport 4 kot zimske PilotAlpin 4. Zimske sem imel pred tem Conti TS850, pa se mi niso zdele glasne, je pa res da je bil drug avto in druga dimenzija.

Sedaj imam zimske Goodyear UltraGrip Performance + na istem avtu kot prej PA4, pa je Goodyearka definitivno tišja (možno pa da je starost naredila svoje na prejšnjih). Imel sicer namen vzet TS860S ampak jih takrat niso uspeli dobavit, jih je pa foter vzel leto kasneje (lani) in je zelo zadovoljen.

Kar se pa felten tiče, sem imel vedno lite tudi za zimske. Na trenutnem so original litke tako pozimi kot poleti že od novega gor zdaj 12 let. Seveda niso več kot nove, ampak nič hujšega in tudi na naslednjem avtu ne mislm pol leta gledat nekih grdih železnih samo zato, da se lite ne bi uničile :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zanimivo. Jaz Michelinke nikoli ne slišim, Continentalko pa kot bi bil goseničar. Rada pa zapoje :D, hej, Pirelijeva guma je rada pela.

Ena zgodba s Pirellijevo gumo, toda kakih 20 let nazaj ... mislim da sem imel takrat še tastarega Megana. Nekje okoli Škofje Loke me je ustavil policaj, kontrola prometa itd, potem pa pravi: "kaže da imate bulo na prvem kolesu!"
o_O Grem ven in res, avto je bil frišno opran, guma se je svetila in kaže da sem imel avto ravno tako postavljen, da je kazalo kakor da bi bila bula. Ko sem ga premaknil samo za pol obrata kolesa, je ni bilo več. Sva se oba s policajem čudila.

Ok, kar se Pirellija tiče se spomnim da je čudovito držala, ampak kot radirka, ne vem če je zdržala 20K km. Continental je sicer dobra guma, Mercedes jih serijsko vgrajuje, toda zelo glasna. Jaz od nekdaj prisegam na Michelin, sedaj imam gor neke alpinke na dveh avtih in bom moral menjat. Imam tudi občutek da mišelinka bolje drži, kar se dobro občuti pri zadnjem pogonu in mokri cesti. Sem imel tudi že Bridgestone in Goodyear, pa ni bilo nič posebnega -> nazaj na mišelin.

Letos bo kar zalogaj, ker imam vse za menjat. Upam da je vsaj roba normalno dobavljiva, ko je cel svet zablokiran. :rolleyes: