Zimske gume 2021

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Moje Hankook winter Icept Evo2 so bile v snegu zelo OK. V mokrem in suhem so že dodobra sprobane in se obnesejo zelo dobro. Kar se tiče ovinkastih vaških cest, če v včerajšnjih razmerah ni blo posuto, je ratal spodaj ledeno in proti temu nobena guma ne more delat čudežev in bo nad 40 pri vsaki dobri vse plesalo, pri slabi pa odplesalo. Je treba ločit različne snežne podlage.

 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Zadnji sneg, ki pa letos BTW ni bil prvi (razen če se osrednjo slovenijo oz. ljubljano šteje kot referenco) je bil itak specifičen. Precej moker in spodnja plast posledično drsalnica, kjer je še malo pomrznilo pa sploh (poledica pod snegom).

Edit: Savski Eskim HP2 made in Poland je vseeno zmogel pripeljat na cilj
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Jaz sem v sredo zvečer moral po drago, ker ji ni uspelo z avtom priti v noben klanec. Tako, da sem v zasneženih pogojih dobro preizkusil nove Conti TS870P. Gume so super, manjši problem mogoče pri bočnem oprijemu v ovinkih, kar je lahko posledica širine 245. Sem pa tudi sam prehitel tri avtomobile, ki so na žalost obstali oziroma vrteli v prazno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Jaz sem v sredo zvečer moral po drago, ker ji ni uspelo z avtom priti v noben klanec. Tako, da sem v zasneženih pogojih dobro preizkusil nove Conti TS870P. Gume so super, manjši problem mogoče pri bočnem oprijemu v ovinkih, kar je lahko posledica širine 245. Sem pa tudi sam prehitel tri avtomobile, ki so na žalost obstali oziroma vrteli v prazno.
Si pa na 2 ali 4ih s pogonom?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Jaz sem se tudi poigral danes v domači hrib. 3. Sezona. Kleberce 245. 4 matic . Počasi ni šlo. Potem pa sem ga dvignil pa malo brute force po gasu in je plezal ko tank.
 
  • Všeč mi je
Reactions: d3esaly

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Sneg + klanec = izklop el. pomagal in gas.
Ce mas na 4 kotace mors naceloma prit res kamor si zamislis.

Jaz sem zase narocil Nexen...kolikor sem gledal po testih so nekje v sredini, po ceni dalec najcenejse. Bom rajsi eno sezono prej zamenjal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey