Kazen za drugo dimenzijo gume?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Apollo8, eno vprašanje zate: lahko v tem primeru ti odvzameš tablice ali moraš pospremit vozilo na tehničnega, kjer "uradno" ugotovijo, da ni za na cesto. Hvala.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja misliš, da so policaji poleg vsega drugega še pregledniki vozil? odredi se izredni tehnični pregled pa je..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
In da te ustavi v soboto ob 2 popoldne, v Gornjem selu blizu spodnjih fukovcev, kdaj in kje imaš izredni TP. Kje je do takrat avto?
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Dobro no, če je v nebo vpijoča pomankljivost na vozilu seveda lahko poberejo tablice, zaradi raznih specifičnosti pa vem, da se tega ne grejo.
Bo pa policist bolj določno povedal, kakšno prakso izvajajo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
na milimetre pri dimenzijah - z vidika fizikalnih zakonitosti, z birokratskega vidika je pa, seveda, druga pesem.

Pri fizikalnih lastnostih se pa itak ve da širina gume nima vpliva na to kako drži v ovinku
wink-1.gif
(recimo če je avto odneslo s ceste).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Ob enakih pogojih širina gume ne igra vloge.

Potem pa vstaviš poljubno kako je cestišče.

Ne vem pa, kako ima vlogo pri zaviranju na polno (torej blokirana kolesa oz. blokirana z ABS.om..tu pa bi znalo bit da širša guma prej ustavi (zna bit da niti tu ne)..torej še en argument zraven da na sodišču verjetno ne bi zmagala zavaroavlnica.

Se ja pa 20, 30 let nazaj tlačilo na isto feltno širše gume od predpisanih, če si hotel imet 'valarje', pa kolikro vem nikoli niso težii okoli tega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.256
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Apollo8, eno vprašanje zate: lahko v tem primeru ti odvzameš tablice ali moraš pospremit vozilo na tehničnega, kjer "uradno" ugotovijo, da ni za na cesto. Hvala.
Ce je odrejen izredni tehnicni gre policist obicajno zraven. Ce mas pa napacne gume gor pa zato policist ne rabi tehnicnega. Odvzame tablice in izda potrdilo na katerem obkrozi da so odvzete dokler se ne odpravi pomanjkljivost. Ce ti cez eno uro prides s pravimi gumami na PP jih bos dobil nazaj.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
NI sive cone. Zadeva je čisto enostavna.
Lahko ima drugi identičen avto 10 ostalih dimenzij, tvoj pa ne in tvoj z drugimi dimenzijami ni tehnično brezhiben.
Ko pa enkrat vpišeš v homologacijo so pa kar naenkrat iste pnevmatike dovoljene in avto postane z zakonskega vidika tehnično brezhiben.
grin1.gif

Ja... imeti moras samo cas in denar ... da te dodatne dimenzije vpises v svoj homologacijski kartoncek... In avto kar naenkrat postane bolj varen, bolj ustrezen... skratka tehnicno brezhiben... prej je bil pa neizpraven...
bonk.gif
... In potem se pravis, da ni sive cone... Jaz se vedno pravim, da je... in da je to zgolj birokratski idiotizem ...

Pod pojmom "siva cona" si ti pac predstavljas nekaj... jaz pa nekaj drugega ... Ze to je "siva cona"
smile-1.gif
NI sive cone. To je kot bi rekel, da bajte ne smeš zidat brez gradbenega, če ga pa imaš, jo pa kar lahko.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Kako pogosto preverjate homologacije pri na prvi pogled avtih brez predelav.
Osebno je nisem nikdar vozil s seboj pa tudi policaji se ne spomnim da bi jo kdaj zahtevali. Je pa res da imam bolj ali manj "serijske" avte.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.256
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako pogosto preverjate homologacije pri na prvi pogled avtih brez predelav.
Osebno je nisem nikdar vozil s seboj pa tudi policaji se ne spomnim da bi jo kdaj zahtevali. Je pa res da imam bolj ali manj "serijske" avte.
Ne vem kako pogosto to pocnejo ostali. Jaz sem to zahteval mogoce 5x v 4 letih... sam nisem lih referenca ker mi promet nikoli ni ful disal...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ok, ne da sem mi več.
nahrung002.gif
Ima tony kar nekako prv. Zavračanja "kar na splošno" na sodišču ponavadi ne grejo skozi, tudi za zavarovalnice ne. Je treba dokazat vzročno zvezo, v tem primeru dokazat, da z 10 mm širšimi gumami do nesreče ne bi prišlo (da bi recimo zvozil ovinek).
Poudarek je pa na sodišču. Ne dvomom, da bi zavarovalnica na prvo žogo zavrnila zahtevek ...

Za nehomologirano kljuko npr. brez tezav dokazes, da nima veze z nesreco, gume pa kao vsak bedak zastopi da so pomembne. Tako da na sodiscu bi bila tezka, domnevam.

Odvisno od nesreče ... Če recimo zadremaš in greš brez bremzanja v graben, bodo težko krive gume. Če je pa pri bremzanju malo zmanjkalo, so pa lahko krive. Skratka, kot sem napisal. na sodišču se stvar reši. Ni pa kar avtomatika.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ok, bom posodobil svoje informacije.
Verjamem pa, da ne bo ravno poceni se na sodišču bockat z zavarovalnico zaradi takšne ''malenkosti''.
Absolutno. Zato je nemumnost, da se voziš z gumami izven homologacije.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
na milimetre pri dimenzijah - z vidika fizikalnih zakonitosti, z birokratskega vidika je pa, seveda, druga pesem.

Pri fizikalnih lastnostih se pa itak ve da širina gume nima vpliva na to kako drži v ovinku
wink-1.gif
(recimo če je avto odneslo s ceste).

Sorry, ampak to pač ne drži (na cesti v RL). Ne pozabi, da imaš različne vrste oprijema in da cesta ni idelno gladka, guma pa je elastična ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Kot rečeno ob enakih pogojih! V istem ovinku...z istimi pogoji trenja, enaka guma na istem avtu, vse enako...bo guma širine 155 identično držala kot npr 235. Zakon fizike pač.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Apollo8, eno vprašanje zate: lahko v tem primeru ti odvzameš tablice ali moraš pospremit vozilo na tehničnega, kjer "uradno" ugotovijo, da ni za na cesto. Hvala.
Ce je odrejen izredni tehnicni gre policist obicajno zraven. Ce mas pa napacne gume gor pa zato policist ne rabi tehnicnega. Odvzame tablice in izda potrdilo na katerem obkrozi da so odvzete dokler se ne odpravi pomanjkljivost. Ce ti cez eno uro prides s pravimi gumami na PP jih bos dobil nazaj.
Imaš avto brez tablic..., kako potem prideš do gum in do policijske postaje po tablice?
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Kako pa tvoj zakon fizike deluje pri stični površini gume s cesto pri ožjih gumah kjer je površina stika manjša in zato pritisk na kvadratni cm večji kot pri širši gumi in zato tudi trenje s cesto večje ?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako pogosto preverjate homologacije pri na prvi pogled avtih brez predelav.
Osebno je nisem nikdar vozil s seboj pa tudi policaji se ne spomnim da bi jo kdaj zahtevali. Je pa res da imam bolj ali manj "serijske" avte.
Ne vem kako pogosto to pocnejo ostali. Jaz sem to zahteval mogoce 5x v 4 letih... sam nisem lih referenca ker mi promet nikoli ni ful disal...

jaz imam recimo v prometni fotokopiran homolomo kartonček. originalnega imam doma (prdvsem zaradi tega, ker prometno vlačim po žepih in se original rad strga pa zbledi, pa #zapeče skupej") je to kak problem?