Deska za valjanje testa (Razvaljalnica)

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Ta trenutek imajo v Sparu v prodaji Fackelmann desko za valjanje testa velikosti (d x š) 60 x 42 cm za 9,99 eur. Pa še -25% na kupon in je 7,50 eur. Pomanjkljivost je ta, da mi je malo premajhna, ampak za silo bi bila dobra.

Potem sem šel gledat še slovenske izdelke in upal, da bom dal malo več denarja in s tem podprl naše pridne roke.... ampak ne, ni šans, oni morajo imeti ceno za isto dimenzijo od 17 eur naprej, prištej še 5 eur poštnino in si na trikratniku Sparovega artikla. Sploh ne bom več komentiral...


Moje vprašanje pa je, ali morda kdo pozna kakega Ribničana ali pa kogarkoli drugega v Sloveniji, pri katerem se splača nabavljati tako robo in mi bo sposoben prodat desko za valjanje testa, recimo v dimenziji nekje 80 x 60 cm po neki normalni ceni?
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Pojdi v hobi slovenija les na Brnčičevi (če si iz Lj.) in kupi vezano ploščo 8mm, kakršne koli dimenzije.
Čez ploščo pregrneš rjuho.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
no, on pa išče Ribnčana, ki mu bo to isto desko prodal za 6€ z ddv. Ker Ribnčan ne rabi jest in plačat položnic.

Ribnčan zna za razliko od tebe vsaj brati. Napisal sem kdorkoli v Sloveniji, ne samo Ribnčan.
O tvojem skrajnem cinizmu pa raje ne bom, ker si beden...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Ribnčan zna za razliko od tebe vsaj brati. Napisal sem kdorkoli v Sloveniji, ne samo Ribnčan.
O tvojem skrajnem cinizmu pa raje ne bom, ker si beden...
Sam res, zadn'č sem vidu enega ribn'čana pred lokalnim šparom, ki se je z novo S-klasa mačko prpelou in iz gepeka dal ven dve taki dili, ter jih prodajal po 25 EUR.
Neoliberalni iSkoriščevalski prasec.
Sarcasm off.

.
Mislim, kaj tebi ni jasno?
Za izplačati si ubogega jurja plače je v tej državi potrebno zaslužiti ca. 16 EUR/uro, vsako uro, osem ur na dan, ves mesec.
Kje so še stroški delavnice, orodja itd...
Koliko je dela za izdelati eno tako desko si ne predstavljam, verjetno je pa več kot 10 minut... ...+material + DDV...
Deska za valjanje testa je artikel, ki ti bo gveral celo življenje, ti si si pa pripravljen zvrtati luknjo v koleno za ušivih 5-10 EUR :nigladek: .
Namesto, da tukaj pišeš po forumu, kakšni starejši sosedi prinesi fasngo iz trgovine, pa ti bo stisn'la 5 EUR v roko in boš lahko ribn'čanu plačal desko, da bo tudi on imel "za v trgovino".
Potem se pa čudimo zakaj se pri nas s poštenim delom ne da nič zaslužiti.
Te res ni nič sram? Škrtuh!
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Problem je ker nevemo če je ta ribnčan to desko res sam naredil. Ne pravim da ni. To da je draga?, saj mogoče se mu kdaj odbije v fris ,ker so takšni časi da mu lahko šefe reče ja ni dela zate ker so kitajci cenejši 25 prcentov . Pejd na zavod.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sami kuharji ? Pač nimamo vsi lakirane kuhinjske mize, pa tudi daš rjuho spodaj. Ali pa kuhinjski pult ?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Oljene mize je ponavadi skoda, ker se testo sprime in ga ne mors spucat, kuhinjski pult pa nima dovolj trenja. 27 eur pa tud ni taka cena da jih nebi mogu dat enkrat na deset let.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Ko bo Demz prebral, da hočeš desko za šest Eur, bo hudo, kot v temi o popravilu peči s kotlovsko pločevino.
Ma Kitajci to naredijo za petdeset centrov na uro :rolleyes:
Tista cena v Šparu ni slaba. Na boljšem sejmu je deska dražja, ker delajo majhno količino. Torej vzemi pri Ribenčanu Urbanu. :cool:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demza ima darling rada :fredi: . Ona točno ve, da jo bo dobro opremil da se ne bo zayebavala s klump desko tudi takrat ko se ji bodo kolenca tresla po intenzivnih telesnih športnih dejavnostih.

Sploh veste kakšen aušus so nudeljci, če je deska zvita? Tatanki je razkuhan, oni debelejši iz špura pa trd :bonk: . Če darling tako opremim da je srečna - sem na koncu tudi jaz srečen. Oni valjar zadnjič je bil pa tako za v drva ... saj sem si sam kriv ko sem šel šparat in vzel tiste poceni jajca. Moji itak nič ne pobegne, tudi jaz ne, je tako kot ena taka črna lukna :rolleyes: .
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.350
8.716
113
Sam res, zadn'č sem vidu enega ribn'čana pred lokalnim šparom, ki se je z novo S-klasa mačko prpelou in iz gepeka dal ven dve taki dili, ter jih prodajal po 25 EUR.
Neoliberalni iSkoriščevalski prasec.
Sarcasm off.

.
Mislim, kaj tebi ni jasno?
Za izplačati si ubogega jurja plače je v tej državi potrebno zaslužiti ca. 16 EUR/uro, vsako uro, osem ur na dan, ves mesec.
Kje so še stroški delavnice, orodja itd...
Koliko je dela za izdelati eno tako desko si ne predstavljam, verjetno je pa več kot 10 minut... ...+material + DDV...
Deska za valjanje testa je artikel, ki ti bo gveral celo življenje, ti si si pa pripravljen zvrtati luknjo v koleno za ušivih 5-10 EUR :nigladek: .
Namesto, da tukaj pišeš po forumu, kakšni starejši sosedi prinesi fasngo iz trgovine, pa ti bo stisn'la 5 EUR v roko in boš lahko ribn'čanu plačal desko, da bo tudi on imel "za v trgovino".
Potem se pa čudimo zakaj se pri nas s poštenim delom ne da nič zaslužiti.
Te res ni nič sram? Škrtuh!
No, taka deska rata ne dosti več kot v desetih minutah, pod pogojem, da jo delaš serijsko, da znaš, pa da imaš orodje, delavnico material ITD. Tistile Ribnčani po večini desk ne delajo sami in živijo od RVCja, imajo pa zelo solidno robo, ki je vredna svojega denarja. Kakorkoli obrneš, imaš zelo prav, tud trgovec mora živet. In meni, ker zagovarjam tezo, da mora tudi delavec v proizvodnji prinest domov kaj več od minimalca, mi za take stvari ni bil nikol problem plačat več.