Kako se neha kadit?

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Fotr je nehov 2x kadit. Prvič ni kadil nekaj časa in mu je eden ponudil cigaret v gostilni in si je rekel, da bo samo enega in je spet kadil. Ampak, ko je spet začel je začel kadit kot turek. Zjutraj je takoj skadil veliko cigrateov. Potem pa je enkrat prišel zvečer domov in rekel, da ne bo več kadil in od takrat ne kadi več. Pomoje je ene 3 leta od tega. Samo ve, da če bo samo enega prižgal, da bo spet začel.

Nikotinska odvisnost traja 3 dni, potem je samo še psihična in pa navada.

Evo, pa še en motivacijski filmček!
grin1.gif


Klik
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Clovesko telo ima se mnogo potreb pa se jim da zlahka odrect. Al si karakter al pa nisi. Sicer pa, sploh ne zacnes pa nimas problemov...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Vse je v glavi
wink-1.gif

Kako bo vse v glavi, če ima človeško telo potrebo po nikotinu??
confused-1.gif
Priznam, veliko se je treba tepsti po glavi, da mine tisti "joooj, js bi tolk en čik!!!", ampak mnogi pravijo, da so po cele noči švicali, ko so se odvajali. To pa ziher ni od psihe.
Ni, je pa od psihe (in samo od psihe) odvisno, a boš zaradi tega popustil ali ne.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Vse je v glavi
wink-1.gif

Kako bo vse v glavi, če ima človeško telo potrebo po nikotinu??
confused-1.gif
Priznam, veliko se je treba tepsti po glavi, da mine tisti "joooj, js bi tolk en čik!!!", ampak mnogi pravijo, da so po cele noči švicali, ko so se odvajali. To pa ziher ni od psihe.
Ni, je pa od psihe (in samo od psihe) odvisno, a boš zaradi tega popustil ali ne.

ne bo cist drzalo,
namrec obstaja nikotinska abstinencna kriza, ponavadi nastopi 3. do 5. dan po zadnjem cigaretu
znaki : potenje, ne zbranost,...

je pa res, da nikotinska abstinenca ni zivljensko nevarna,
kot npr., ce prenehas s trdo drogo
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
In to, ali jo boš prebrodil ali ne, je odvisno samo in izključno od psihe. Jaz sem se tudi pol dneva potil, tresel od mraza, bil tečen in ves razj... Ampak je bila čisto stvar psihe, da nisem popustil.
In čisto stvar psihe je za vsakogar. Fizična kriza je samo korak na celi poti ...
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
ksz...
Moj star foter je pokadil po 2, 3 škatle na dan, kadit pa je nehal brez kake krize.
Razlog je pa bil, da so se (pred kakimi 20imi leti) dvakrat zapored cigareti močno podražili in je iz principa nehal.
Občasno, parkrat na leto, sta še skadila s sosedom kak cigaret, kadar sta se ga napila, drugače pa ni več kadil.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Vse je v glavi
wink-1.gif

Kako bo vse v glavi, če ima človeško telo potrebo po nikotinu??
confused-1.gif
Priznam, veliko se je treba tepsti po glavi, da mine tisti "joooj, js bi tolk en čik!!!", ampak mnogi pravijo, da so po cele noči švicali, ko so se odvajali. To pa ziher ni od psihe.

Ma daj, kakšna potreba in odvisnost. Je samo grda razvada. Kadim že deset in več let, zdaj sem omejil na eno cigareto dnevno, zjutraj ob kavi.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Moja štorija ;
28.08.06 ponedeljek zjutraj,kava v službi ,še nekaj čikov v škatlici.
Kadil skoraj dvajset let po dve škatli na dan, če pa smo šli na pjačo so znale bit tudi tri škatle.
Še nakaj časa me je žrla misel da sem navaden Ðanky ker sem se čist zgubil brez.....
Ker sem imel nujno delo ,tobak pa nekaj metrov stran na črpalki sem rekel ne grem še po tobak, ko bo sila pa takoj.
Ura 9 malica prestal uspešno brez neka krize, kava ob 10h isto.
Ura 13 kriza. Začeko me je dušit, tiščat v prsih , dekoncentracija totalna. Nažicam čik in po nekaj dimih kot nov. Zvečer sem prižgal še enega in naslednji večer prav tako še enega nažicanega od takrat nič več.

Zredil za 10 kil.tobak sem po žepih iskal samo enkrat po nekaj mesecih, še danes mi tako diši če nekdo kadi v moji bližini da bi tobak požrl ne pokadil. V ustih še vedno bazičen okus ...... saj poznate prižgat bo treba.
Živčnost .... niti ne - pri prejšnjih neuspelih poskusih sem bil sam sebi v napoto.

Nasvet ; Ne poskušajte nehat na silo, počakajte da stvar dozori takrat pa......
Če bom še kdaj začel bom kadil fajfo zaradi rituala in da je ne bom nosil ves čas za sabo.....
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Točno danes (zdaj pravzaprav) sem rekel da nebom več kadil. Upam da bom zdržal,
sem karakter, nelabilen, samo vem da bo težka... Kadil sem pred 2ma urama nazadnje,
pa zdaj ni neke sile.

Upam samo da nebo "klecnil" ko bomo kje v klubu na piru, pol bo jeba, ko vsi okol mene nažgejo čik.

Torej malkom z današnjim dnem ne kadi več.

Še kaka vzpodbudna od koga mogoče?
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Točno danes (zdaj pravzaprav) sem rekel da nebom več kadil. Upam da bom zdržal,
sem karakter, nelabilen, samo vem da bo težka... Kadil sem pred 2ma urama nazadnje,
pa zdaj ni neke sile.

Upam samo da nebo "klecnil" ko bomo kje v klubu na piru, pol bo jeba, ko vsi okol mene nažgejo čik.

Torej malkom z današnjim dnem ne kadi več.

Še kaka vzpodbudna od koga mogoče?
wink-1.gif
če zagusti, je odlična sprostitev stresanje jeze nad kom na forumih ...
grin1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Zdaj je prvi dan mimo, itak da se mi lušta, ampak tak neke pretirane krize ni... Pač se zamotim s čim drugim.

Čeprav zdaj zjutraj bi z veseljem enega dahnil zraven kavice... Mogoče mi bo uspelo ne-kadit. Samo problem je že
zdaj v glavi, ko podzavesto ko recimo razmišljem; Ok zdaj grem s psom ven, pol pa avtomacko, bom enega skadil
zraven... Damn!
 
Nazadnje urejeno:

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Vse je v glavi
wink-1.gif

Kako bo vse v glavi, če ima človeško telo potrebo po nikotinu??
confused-1.gif
Priznam, veliko se je treba tepsti po glavi, da mine tisti "joooj, js bi tolk en čik!!!", ampak mnogi pravijo, da so po cele noči švicali, ko so se odvajali. To pa ziher ni od psihe.

Ma daj, kakšna potreba in odvisnost. Je samo grda razvada. Kadim že deset in več let, zdaj sem omejil na eno cigareto dnevno, zjutraj ob kavi.

To mi je prav zanimivo, kako pametnjakoviči po forumih podirajo teorije, ki so jasne že 10 let ...

----------------------------------------------------------------

Citat:
Znanstveno raziskovanje je potrdilo obstoj bioloških in vedenjskih mehanizmov, odgovornih za nastanek odvisnosti od tobaka. Dedni dejavniki so potrjeni na podlagi epidemioloških študij, specifične gene še določajo. Ponavljajoče se izpostavljanje učinkom nikotina, ki je psihoaktivna snov, vodi do nevroadaptacije (posebne prilagoditve živčevja).

Citat:
odvisnost od nikotina (tobaka) je skupina vedenjskih, kognitivnih in fizioloških pojavov, ki se razvijejo po ponavljajočem se uživanju tobaka

Citat:
Znaki abstinenčne krize pri opustitvi kajenja:
# močno izražena želja (potreba) po nikotinu
# glavobol
# tesnobnost, tiščanje v prsih
# prebujanje med spanjem, nespečnost
# depresivno ali disforično razpoloženje
# težave pri koncentraciji
# nepotrpežljivost
# razdražljivost
# nemir
# znižana frekvenca pulza
# povečanje teka
# zaprtje (težave pri odvajanju blata)

Citat:
Odvisnost od tobaka je torej duševna motnja, podobna odvisnostim od drugih drog oziroma psihoaktivnih snovi.

http://www.revija-vita.com/Vit...odvisnosti.html

Nihče ni rekel, da ne gre za hudo psiho odvisnost, ker bi bil v zmoti. Logično je, da če človek s tem živi (mu postane rutina, si ne predstavlja življenja brez čika), se bo že zaradi dejavnikov, ki ga spremljajo ob kajenju, zelo težko odvadil. Ne morete pa trditi, da gre le za duševno odvisnost, ker trobite neumnosti!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Nihče ni rekel, da ne gre za hudo psiho odvisnost, ker bi bil v zmoti. Logično je, da če človek s tem živi (mu postane rutina, si ne predstavlja življenja brez čika), se bo že zaradi dejavnikov, ki ga spremljajo ob kajenju, zelo težko odvadil. Ne morete pa trditi, da gre le za duševno odvisnost, ker trobite neumnosti!
Nihče ne trdi, da gre samo za psihično odvisnost (kar pojdi še enkrat brat) ... Trdim pa, da je samo in izključno samo od psihe odvisno, a boš premagal odvisnot. Če hočeš, jo lahko, pa čeprav te vmes meče - tudi mene je fizično navilo, ampak pač zdržiš, če imaš v glavi porihtano.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Mark Twain: It's easy to quit smoking. I've done it hundreds of times.
cheer.gif
hysterical-1.gif


Ko pomislim koliko časa že kadim vidim da je okrog že 10 let
shocked-1.gif

Zanekrat še ne nameravam nehati kaditi, ker mi je v prevelik užitek in predstavlja prav poseben obred ob raznoraznih situacijah. Sicer ne skadim veliko - recimo do 10 v enem dnevu, med vikendi oz. na žurih veliko več.
Ko se odločim za otroka bom kakšen mesec , dva prej nehala, potem bomo pa videli. Pa komaj čakam, da grem na svoje, da bom lahko kadila v stanovanju
grin1.gif


Da nehaš pomojem ne rabiš nekih posebnih taktik ... pač moraš biti odločen in močan, da te ne premami, ko ti kolega ponudi cigaret in ko se znajdeš v družbi, ki kadi.
grin1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Nihče ni rekel, da ne gre za hudo psiho odvisnost, ker bi bil v zmoti. Logično je, da če človek s tem živi (mu postane rutina, si ne predstavlja življenja brez čika), se bo že zaradi dejavnikov, ki ga spremljajo ob kajenju, zelo težko odvadil. Ne morete pa trditi, da gre le za duševno odvisnost, ker trobite neumnosti!
Nihče ne trdi, da gre samo za psihično odvisnost (kar pojdi še enkrat brat) ... Trdim pa, da je samo in izključno samo od psihe odvisno, a boš premagal odvisnot. Če hočeš, jo lahko, pa čeprav te vmes meče - tudi mene je fizično navilo, ampak pač zdržiš, če imaš v glavi porihtano.

zmaga.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Zdaj je prvi dan mimo, itak da se mi lušta, ampak tak neke pretirane krize ni... Pač se zamotim s čim drugim.

Čeprav zdaj zjutraj bi z veseljem enega dahnil zraven kavice... Mogoče mi bo uspelo ne-kadit. Samo problem je že
zdaj v glavi, ko podzavesto ko recimo razmišljem; Ok zdaj grem s psom ven, pol pa avtomacko, bom enega skadil
zraven... Damn!

V bistvu je tako .... Manj boš mislil na čike, manj te bo fookalo. In najbolj fookajo prav dejavniki, ki so se prej povezovali s cigareti (pivo, kava ipd.).
Jaz lahko pametujem, nisem pa dovolj karakterja, da bi nehal. Mati mi pravijo, da imam že v genih, da sem nagnjen k najrazličnejšim odvisnostim, zato bi to moral že v štartu računat.
bonk.gif