Zakaj se ne potuhnejo?

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:Je pa res da ne moreš ti primerjat bogatih družin iz Nemčije ki imajo že generacije nazaj tradicijo in bogastvo ker takšnih družin pri nas enostavno ni.

Seveda so, samo ne boš jih našel v rumenih medijih.

Lepo delajo tudi po 3 generacije skupaj, imajo premoženje pa jih to ne zmeša, otroci ki študirajo v Ljubljani živijo v lastniških hišah vrednih mio€,.. pa so povsem normalni ljudje.

Zakaj delajo? Kaj pa je človek brez dela? A svet res potrebuje še kup trap kot je Paris Hilton? Brezdelje ne vodi nikamor.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ma ne, ni on mislil takšnih generacij, on je mislil predvsem tiste stare kapitalistične aristokratske familijie ki se najdejo po Nemčiji, Angliji in drugod. Takšnih pri nas ni. A imamo tukaj v SLO kakšno težko familijo ki že 100 let ali pa ajde 50 let obvladuje in si lasti kakšno hudo firmo in ima renome ter tradicijo ter obrača težke miljone? Je ni, vsaj jaz ne poznam. In ja, če bi bila bi se pisalo pa še kako.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Sad, nekaj pozabljaš. Delno ti dam prav da je vsem v interesu čimprej nagrabit in uživat ampak dejstvo je to, da pri nas dolgoročno pač ne moreš služit ker kakor hitro se boš nečesa spomnil bo za kratek čas 100 hien ki te bodo kopirale, prav tako pa tudi okolje ni prijazno pri nas za takšne dejavnosti ker si v očeh medijev takoj baraba. Je pa res da ne moreš ti primerjat bogatih družin iz Nemčije ki imajo že generacije nazaj tradicijo in bogastvo ker takšnih družin pri nas enostavno ni.
To glede kopiranja se strinjam. Ampak... Nemško avto industrijjo tudi kopirajo, še celo prodajali so tujcem komplet proizvodnjo (npr. Opel-Daewoo), itd.. Zakaj? Zato, ker ko papki kopirajo, le ti zaradi svojega znanja, izobrazbe, itd. vmes že dve generaciji boljšo zadevo razvijajo
wink-1.gif
. Če pa misliš, da moraš biti zato ker si nekaj razvil, sedaj bog i batina, pa žal v tem svetu to ne funkcionira tako.

V glavnem gornje vprašanje je vprašanje tipičnega papka, želeč si biti tajkunčiča... To je to, pa brez zamere.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
zaradi socialne odgovornosti
smile-1.gif


sam bi s takim denarjem nedvomno začel na veliko pomagati start up podjetjem
zmaga.gif


verjami da ležanje na plaži z možgani na off, hitro prehitro postane boooring, moreš met nek izziv v življenju
wink-1.gif


Že že, logično da si moreš nekaj začet. Nevem, vsak bi si našel nekaj, recimo jaz bi si ob gorah denarja sigurno omislil
recimo farmo psov, pa ne 10 ampak 100 psov. Pa kak Azil ob strani, in to in ono, skratka delo ki ga imam najraje na svetu,
žal pa ne prinese niti za položnice kajšele za hrano.

Skratka delal bi nekaj kaj me noro veseli, ne pa da se bi jebal s pisarno ob 6ih zjutraj vsak dan. Recimo posredi odpreš kak
avto dealerstvo, in za spremembo nebi navijal kilometrov in bi prodajal preverjene in dobre avte, skratka šel bi flikat neko
luknjo kjer se ljudje in živali nateguje recimo.

Opalo bi še kako restavracijo s solidno hrano in bi imel cene pribite v podn, mesečno bi pa potalal 1000 menijev mladim družinam,
kak brezplačen 07-22h vrtec z večjo izbiro igrač kot toys r us,...


Ne kapiram da ima folk tako svinjsko dosti denarja, pa se nekako ne ustavi pa naredi kaj za dušo. Mater, kaj je lahko za dušo lepšega kot pa to da daš pod streho 100 živali ki so bile zapuščene, al pa nasmešek otroka ki dobi top igračo katere mu starša nemoreta kupit,
obrem pa še cca 20im ljudem zrihtaš službo...

Ampak ne, ko mas 30mio, je treba nagrabit 35 in pol 55. Ne me narobe razumet, nevem če ma kdo na foromu raje denar kot jaz,
samo neka meja pa ja mora obstajat...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Daj ti meni malkomče rečt, si prepričan da imajo ti ljudje ki si jih uspel videt/spoznat ali si jih samo posredno opazil res 25m/premoženja? Ali imajo 25m plombiranega premoženja in 29m dolgov? Preveri še enkrat.

Ene tri glave na kupu sem videl, ki so bli skupaj težki po oceni šefa 100-125mio, plombiranega dvomi da kaj, to so
dedi stari 50-60 let, ki si lastijo pol zemlje tu naokrog, in bogati so kot svinje odkar se za njih ve, štartali recimo kot
kmetje z ogromno ogromno zemlje, nekaj se je prodalo, nekaj hipotekiralo, in v posel, ki je svinjsko ratal, ker je recimo
takrat se začelo "navlko" smučat, govorima recimo tam 60tega, 70tega leta, gondole, vlečnice,... Nato so nekaj obdržali,
nekaj prodali državi... Baje celo k enemu hodi župan po kredit, to je slišano baba čula baba rekla, pač povem kaj sem slišal
od osebe katera me nebi vlagala, saj nima čemu... Na videz pa sila preprosti možakarji, preproste obleke, preproste ure, čevlji,
zlo solidni avti, to pa je to. Tut hiše bojda niso 300m2 vile ampak pač nadpovprečno velike hiše ki ne kričijo z okolice, pa vse
v stilu kmečkega turizma na videz, skratka električna vrata ko se pripelješ, to pa je to.
smile-1.gif



Ne pozabi pa, da če si državi dolžen 5k€ je to tvoj problem, če si pa državi dolžen 15mio€ je pa to njihov problem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ma ja, malo sem pomešal z našimi "kvazi" bogataši ki so več dolžni kot vredni, zato sem pač vprašal
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
kater je ogromno denarja zaslužil z delom, verjetno ne more kar črto potegniti in reč "zdej pa ne delam več nič" Ta bo zbolel.
Je človek pač navajen tako. In če je nekomu uživancija na Karibih ležat, je lahko nekomu uživancija deske hublat. Al pa kej drugega. Lahko bi pa zmanjšal...to je pa res. In če prijetno združiš s koristnim... da je stvar brez stresa... vse laufa... denar se služi... v čem je pol problem?? V preveč denarja?? Pa v Slo še laufa kakšen posel??
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
Točno tako.

Drugače pa pri življenju od rente in gledanju v zrak ti hitro postane dolgčas.

Ja sej pa maš denar, pa greš na dopust, greš na avtodrom dirkat, greš v strip klub itd.. Možnosti je 100+ vsaj.

Sej razumem, ko ma nekdo lastno podjetje, pa razvija povsem svojo zadevo, jo recimo patentira in izboljšuje skozi leta.Samo sodniki, privat zdravniki in številni drugi na različnih področjih, ki so že polni denarja. W T F Pohlep, požrešnost v 90% primerov in morda tudi neiznajdljivost in preveč prostega časa, pa nena niti probajo.Tudi nekateri mladi bi tak prišli hitreje do služb...

btw Samo do tega citata zgoraj sem prebral temo, zaenkrat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Vsi ste pa pozabli, da je žena tečna doma, pa raj v službi garajo, kot da imajo njo cel dan na grbi.
evil.gif