Zakaj se ne potuhnejo?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Priliko sem mel videt posredno nekaj ljudi z cca. 25m+ budgetom, in ta folk še kar dela in dela. Ok, imajo dopuste ipd, ampak
sprašujem sam sebe,... Imam 25m kapitala, + x nepremičnin in prodaljivih premičnin, tut ob 100k mesečnem izdatku, to 135tega
leta nemorem zapravit niti polovico...

Zakaj še ta folk dela? Ja ok, nekaj deloholikov, nekaj takih ki pač brez službe sami sebi ne pomenijo nič, ampak sprašujem se,
kaj pa nekaj tistih, ki zna uživat svoje plodove dela? Nevem, ne zaslužim enormno dosti, pa še več kot polovico tlačim v štumfo,
pač da si uresničim neko poslovno idejo ki bo sigurno zasekala, pa pustimo za to... Čemu bi človek z 10m še delal?

Že na sami preprosti vezani vlogi vsake banke, živiš od obresti kot car lazar, kupiš 10 stanovanj, pa spečeš več najemnine
kot kirurg v sloveniji, kratka padeš v nek "balonček" kater nebo (ob normalni, nekockarki, nekokainski) politiki nikol počil...

Skoncentriral sem se na modela, katerega sem neposredno spoznal preko šefa. Sigorno vrhunski poslovnež, direktor ga pozna
še iz časov, ko je pri njem delal kot študent, in model je poklnil hišo in grunt na hipo, zraven še je mel dva podobna intuziasta,
in so postavili gondole, vlečnice, seveda vse via. 3m+ kredite, prve zime kot zakleto zelene, in nato kredite na kredite, nato pa je krenlo...

Danes baje ima max. umzac, sepravi max. prihodek, 51m. Ob odbitih stroških mu ostane (letno) 10-15m... Na dogotku je bila
seveda cela flota sodelavev, ki upravno gledano dalje kot do sestričninega fanta niso videli... In pol gledam hčerko, 30, vsak dan
6.30 je na poziciji del. mesta. (v času sezone; 150 dni) vsak jeben dan....

Ni mi dalo miru in ko sem jih videl zapuščat, sem se sprehodil nad garažo in čakal vozila... Nič pretresljivo hudega, peljal je
nek porš, A8 in kajen (težko rečem da so vsi bli dotični, ampak 2/3 sigurno).... Vrhunski avti seveda, samo folks...

Model dela sigurno 15 letno, to je miljonček mesečno + bombončki... Ob tem dnarju, da se vstajam vsako jutro sezone ob 6ih?

Ja ok, teorija, če nebi bil tak, nebi mel toliko... Že res, ampak gledam lastnega direktorja, sicer težko ocenim kolko kasira letno,
ampak ob custom harliju, 760L, 21 metrih v dubrovniku vrjetno več kot bi ocenil, pa ženin tuareg ni všet, pa komot ko ga kličem
v začetku tedna, pa pravim če še rabi kaj za sredin sestanek, da imam letalsko ipd, mi reče "aja, kak sem pozabil, veš, jaz
sem v Poreču, mela sma z ženo neko delo, pa sma ostala dva dni, prestavi karto, pa čujema se ko pridem, te pokličem..."
Jaz pa v službenem avtu domov, gledam denarnico, če mam dovolj al morem na bankomat, da v lidlu kupim sir pa klobaso...
Ono uživa pri dost manj dnarja kot pa model ki kupi njega in žlahto...

Zakaj se folk s 10m in neizpodbitnim managemantom podjetja (torej management ki se vozi sam od sebe) ne potuhne
in si reče, jebite si mater grem na fiksen dobiček ala najemnine and stuff, 5m naložim na obresti tam, 5 pa tam in enostavno
živi življenje?


Primer Kučan. Za moje pojme (pustimo politiko, govorimo ekonomijo) model se je umaknil, pa še vedno vleče strune po dolgem in počez, pravi čas prišel, pravi čas šel, pa še danes malokdo zna kaj slabega o njem povedat..
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ker ti je po tednu dni brez dela dolgčas za popizdit. Pa na vezani vlogi letno izgubiš 10%+ premoženja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Daj izbij si že enkrat iz glave da je biti najemodajalec ena velika jeba ne pa lagan biznis.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Točno tako.

Drugače pa pri življenju od rente in gledanju v zrak ti hitro postane dolgčas.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
zaradi socialne odgovornosti
smile-1.gif


sam bi s takim denarjem nedvomno začel na veliko pomagati start up podjetjem
zmaga.gif


verjami da ležanje na plaži z možgani na off, hitro prehitro postane boooring, moreš met nek izziv v življenju
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če si nekaj s PRIZADEVNIM delom zaslužil, potem te kaj hudičevo veliko ne bo mikalo, da boš zdaj pa naslednjih 40, 50 let preostalega življenja lenaril po lokalih pa hotelih. Jaz osebno bi bil isti (no, saj sem, samo denarja nimam toliko).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Daj ti meni malkomče rečt, si prepričan da imajo ti ljudje ki si jih uspel videt/spoznat ali si jih samo posredno opazil res 25m/premoženja? Ali imajo 25m plombiranega premoženja in 29m dolgov? Preveri še enkrat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
kdio a pravi da ti je dolgcajt.....
wtf keša maš kok hočeš in delaš kaj hočeš.
če doma pred tv sediš ti je valda dolgcajt. če pa maš neke zanimve hobije in take zadeve pa ti garant deset let ni dolgčas.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Problem je, da nimas druzbe. Pijavk si recimo ne zelis oz. "frendov", ki to postanejo cez noc, da bi imeli kaj od tega. Torej? Folk je po sluzbah, ti pa bi igral golf na baliju. Ajde, sem in tja pocastis, si vzamejo dopust, kar celo leto pa nihce ne bo bluzil naokoli s tabo razen zenske.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ma brez skrbi, takšni se potem začnejo grupirati tak da mislim da ni tažav z družbo
smile-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
ksz...
Dobro vprašanje zakaj se ne potuhnejo nazaj in uživajo. Tu gre za dve smeri ena je da nikoli nimaš dovolj in druga da enostavno uživaš v tem kar delaš in ne moreš svojega "otroka" prepustit drugemu.
Saj veš eni nimajo nikoli dovolj.
evil.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Jaz si ta trenutek ne bi želel družbe nekih "finih" ljudi, japijev, rich kidov ali kakorkoli se jim že reče. Obstajajo in poznam tudi kakšnega normalnega (ok, verjetno nimajo 50+ mil) pa vseen visoko kotirajo za moje pojme. Ampak so pa redki, ki se lahko druzijo z normalnimi in pocnejo iste stvari, se ne povelicujejo v zvezde, ampak ostajajo vecinoma skromni. Seveda obstaja možnost, da postaneš eden izmed njih, ampak ne bi želel. Zrasteš v "svojem" okolju in je fino ostat v njem. Jasno, da brez novih ljudi ne gre, že posla ne moreš delat brez novih vez, ampak tisto, petek zvecer pa paše se usest s starimi buddyi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ja ja saj se razumeva ampak glej, če imaš ti 30m novca furaš čist drugačen lifestyle kot nekdo z 1000€ neto plače. In potem postane zadeva nerodna ko te ta ne more dohajati. Ne govorim da se moraš potem družit s pederajzli ampak žal tak človek s teboj (če gresta naprimer 2 para) ne bo mogel it na neko eksotično destinacijo za 3 tedne ker mu ne bo zneslo niti časovno niti finančno. Če pa je tvoj prijatl pa 100% ne bo hotel da ga financiraš je tako? Zato pa sem pač rekel da se potem takšni ki imajo čas in denar začnejo grupirati saj lahko dohajajo en drugega....in seveda se ne začnejo tiste govorice o priležnikih in kdo se s kom druži zaradi koristi. Imam enga kar dobrega kolega ki se je znašel v takšni situaciji. On je normalen človek z normalnimi dohodki, začel pa se je družit z nekom ki je "malo jači". In kaj misliš kako se je počutil ko se je šlo "ven" in je ta "malo jači" potegnil rundo za nekaj 100€? Se pravi, veni ekipa, daj gor 2 flaši taboljšega wiskija, 2 flaši jägra, itd. itd...? Pa ne da bi se hotel s tem pederišit, pač ker ima lahko da za prijatle, jaz bi tudi če nebi mel omejitev. No gremo dalje... in potem je ta moj kolega pač mogoče še prvič, drugič temu pariral, je tudi on naročil kakšno flašo dve ampak na koncu je skapiral da tega žal finančno ne more dohajat pa čeprav ni nihče od njega zahteval da se gre takšno igro. Pač enostavno se mu je zdelo glupo ker se je v družbi počutil kot da ga nekdo štipendira... skratka, nou gou
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Točno isto misliva. Zato vidim problem, da v tej smetani je tezko najti normalne ljudi. Ki gre v kavbojkah ali trenerki s tabo na pir, enkrat placas ti, drugic on, mu ni izpod casti iti nekam na morje za 500 eur in te ne buzerira kaksen đek je. S takimi komot shajas, ce si tudi sam normalen, ampak jih je malo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zakaj rine dalje? zato ker preprost "Sky is the limit". Kot bi enemu žogobrcarju, ki je najboljši v Spodnjem Dupleku rekel, kaj [censored] rineš k Violam, pa potem še naprej rine v tujino, če pa si najboljši v Dupleku.

Takšni verjetno uživajo v tem kar delajo, uživajo v uspešnosti in zakaj bi se potem dolgočasil v brezdelju? Če pusti šiht še kakšno depresijo od brezdelja in dolgočasja faše.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ma ja, se strinjam, ko si enkrat "poln" je težko bit normaln ker avtomatično zvišaš standard. V kolikor pa ga ne pa se zopet pogovarjajo o tebi da si žid in da si [censored] ker si ne privoščiš in se sprašujejo za koga šparaš, če si misliš v grob nest zraven?
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Zgolj komentar na vprašanje in kje je razlika med našim tipom kapitalizma in drugim, kateri ima že nekaj ''kilometrine'' za sabo.
Pri nas je namreč vsakemu papku cilj, da čim prej pobaše čim več denarja (ne glede na način in kaj pusti za seboj), zato da lahko potem spoka na Karibe (ali pa kam drugam).
Pri drugih (recimo sploh če pogledamo kakšne nemške bogate družine, katere so bogate že več generacij), pa je cilj razvijanje imperija, zraven potem še dobrodelnost in to je to... In v tem smislu tudi vzgajajo svoje otroke.
Pri nas: evo milje, je.bite se, grem jaz na Pag in ne jeb.em 5%. Jaz imam miljo, ne bom ja jaz ob 6.30 delal, če pa grem takrat šele spat. Sej je treba ja žurat.

V glavnem: kaj drugega nimam za napisat razen tega, da naj papki uživajo, tisti tipi gor pa tudi uživajo, pa čeprav so ob 6.30 na delovnem mestu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Sad, nekaj pozabljaš. Delno ti dam prav da je vsem v interesu čimprej nagrabit in uživat ampak dejstvo je to, da pri nas dolgoročno pač ne moreš služit ker kakor hitro se boš nečesa spomnil bo za kratek čas 100 hien ki te bodo kopirale, prav tako pa tudi okolje ni prijazno pri nas za takšne dejavnosti ker si v očeh medijev takoj baraba. Je pa res da ne moreš ti primerjat bogatih družin iz Nemčije ki imajo že generacije nazaj tradicijo in bogastvo ker takšnih družin pri nas enostavno ni.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Jaz si ta trenutek ne bi želel družbe nekih "finih" ljudi, japijev, rich kidov ali kakorkoli se jim že reče. Obstajajo in poznam tudi kakšnega normalnega (ok, verjetno nimajo 50+ mil) pa vseen visoko kotirajo za moje pojme. Ampak so pa redki, ki se lahko druzijo z normalnimi in pocnejo iste stvari, se ne povelicujejo v zvezde, ampak ostajajo vecinoma skromni. Seveda obstaja možnost, da postaneš eden izmed njih, ampak ne bi želel. Zrasteš v "svojem" okolju in je fino ostat v njem. Jasno, da brez novih ljudi ne gre, že posla ne moreš delat brez novih vez, ampak tisto, petek zvecer pa paše se usest s starimi buddyi.

Jaz imam 2 taka, ki sta težka vsaj milijon + nepremičnine.

Oba zelo skulirana, povprečni avti.

Sam je takim vseeno težko sledit. Potovanja, restavracije (pa ne najdražje), on pokuri 4-5k na mesec za nič kaj zvezdniško obnašanje, ostali smrtniki lahko sledimo mogoče 20 % tega. Tako da potem se dobiš res občasno
smile-1.gif
.

Skratka, zelo različno nalodana družba težko funkcionira.

LP,
PIC