Kako se neha kadit?

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Kolega je nehal in po 8,9 ih letih spet kadi ko turk.
bonk.gif


Sicer pa-a ni Karl May rekel:prenehati kaditi je nekaj najlažjega na svetu. Sam sem poskusil že 1000krat.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Moj fotr nehava kadit že kake 20 let, pa mu še zdej ni uspel.
hysterical-1.gif


Moja kolegica se je odvajala kao s temi Nicorette in ji je uspelo, ampak pomoje more met človk res voljo da neha, to more bit prvo v glavi, potem pa lahko (isto kot za hujšanje).
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Foter je prenehal kaditi kakšnih 20 let nazaj in do danes še ni prižgal cigareta. Dobil je močno plučnico, imel tudi neko vodo v pljučih - ali nekaj podobnega - se ne spomnim dobro, sem bila še majhna. Takrat se je odločil, da je dovolj cigaret in ne kadi več.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Kavi se res nebi odpovedal ker umiram za espressi in ristretti, to ni šans da kenslam, ker
me ljudje nebodo mogli prenašat od tečnosti.

Lahko probam, samo kave mi en vzet. Vrjetno bi blo bolj na izi, samo vem da se mi blo zraven
soka tut luštal. Zraven pira pa itak!
Jaz sem se kavi odpovedal za ene 2 meseca, potem sem jo mirno nazaj pil. Velik plus (še posebej zate) brez čika je dobra kava še 10x boljša ...
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Recept je čist enostaven. Če imaš voljo, potem si na dobri poti. To velja za vse tako, da cigareti niso noben bav bav.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Jaz poznam enega, ki je 50 let kadil po 3 škatlice na dan, pa je ravno tako z lahkoto nehal.






Aja, a sem povedal, zakaj je nehal?





Ja, umrl je, a ne ....


Noker
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Če ti ne uspe v dveh mesecih, mi daš prenosnik.

Motivacija vredu?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Mislim
bonk.gif

Primerjaš tvojo kolegijo staro 13 let in nekega starega, ki dimi že 30 let
bonk.gif


Bravo
aplauz.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
čist za tolažbo pa ...moj foter kadi po škatlo+ dnevno (verjetno) od 13-ega leta (zdaj jih ima 71).....pa ni nehal tudi po možganski kapi (ko so mu rekli..ali cigareti ali ti)...niti par let kasneje po srčni kapi (kjer so mu dali že kar ultimat)...tako da...če je volja lahko kadiš do smrti
hysterical-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Meni se zelo pozna. Nisem sicer čisto prenehal, saj pokadim eno cigareto ob jutranji kavi. To je to, nimam nobene potrebe po večji količini. Se pa veliko bolje počutim po šihtu. Včasih sem bil povožen, zdaj sem ob odhodu domov precej bolj "živ".
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Zdaj kadim ze cca 10 let, po 10-15 cigaret na dan. Večina ki jih poznam je nehala, in nasploh
jih kadi še zelo malo od mojih sošolcev/sodelavcev/prijateljev.

Tut sam bi recimo poskusil (še nisem), ampak jih dosti začne spet kadit (tut po enem letu).

Jaz bi se resno odločil, pa rabim neko pošteno metodo, pomoje nebi smelo mi bit preveč težko,
ker niti nisem skadil škatle čez dan, ampak zjutraj ob kavi si nemorem pomagat da nebi 2 nažgal, pol sem pa lahko tut 5 ur brez problema da bi kadil...

Ve kdo kako solidno metodo za pol-kadilca?

Če si neodločen probaj postopoma zmanjševat količino, dokler ne prideš do 1-2 na dan, potem ti nebo problem prenehat.

ali pa vlači kaj drugega po ustih ko misliš na čik, lahko neprizganega, ali pa kaki "plasični" modelček in seveda kakšna orbitka. pa zamotit se moraš z nečim...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.619
113
Jaz sem tudi veljal za strastnega kadilca, sploh mi na kraj pameti ni padlo da bi kdaj v življenju ne kadil. Ampak po 11 letih škatle na dan se mi je pogosto dogajalo da sem se slabo počutil, glavoboli, itak knedli v grlu vsako jutro,... no in pade odločitev da bo treba nehat. Sem probal finto z pol škatle na dan, teorija ni delala, iz 10 sem hitro prišel na 11, 12, 13,..., 20
smirk-1.gif

No potem pa kontra teorija, dozo sem povečal za pol škatle, dimil ko turk, da so se mi res že gravžali. Potem ne prišel dan ko sem zvečer reko to je zadnji in je tudi bil. Že isti dan ko nisem kadil sem se počutil tak sveže, čisto neki drugi filing. Malo je blo krize prve dni, predvsem psihične, hkrati pa mi je pomagalo da sem bil ponosn na sebe da mi je uspelo, pa pred okami sem imel nonstop kolko mi je keša ostalo. Kavic nisem nikoli skenslal, ker brez tega pa res crknem. In danes se sprašujem, le zakaj se mi je nekoč zdelo da kave ne moreš piti brez čika
17758-icon_confused.gif
Treba si je prosti čas tudi zapolnit z kakim športom, da ti čudne misli ne hodijo po glavi. Jaz sem začel kolesarit.
Zanimivo je tudi da od takrat dosti manj zbolevam za raznimi prehladi ipd, imunski sistem boje deluje.
Večina je res v psihi
wink-1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Se strinjam, da je vse v glavi. Eno leto je odkar sta mami in fant nehala kaditi. Mami je šla po metodi "odtegovanja", torej čim manj kaditi in postopoma nehati. Fant je rekel, da še tole škatlo do konca porauha in neha. Zaenkrat še oba vstrajata pri tej odločitvi, sta pa oba dobila kak kg gor...mami skoraj da ne, fant pa ene 5 kg...ampak boljše to kot tisti strupen, nepotreben & drag smrad. Je pa fant nehal piti kavo, mami pa vedno pravi, da kava še vedno ni ista brez cigareta
smile-1.gif


Jst mislim, da ti nobeni nikoretni čigumiji, itd. ne pomagajo pri odvajanju, ampak samo lastna volja & podpora okolice.

Sej ko smo ble s frendicami smrklje, smo si tut kuple škatlico cigaretov, da smo žurale kot "frajerke"...ampak sem bila tolk pametna, da sem se tega naveličala in nisem začela kadit.
bonk.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
začneš počasi....če kadiš škatlo na dan, kadiš potem en teden čik manj, potem vsake 3 dni še čik manj...ko prideš na 15 jih vlečeš en teden po 15....nato vsake 3 dni po čik manj...dokler ne prideš na 10...potem furaš 2 tedna 10 čikov....in v roku 3 mesecev prideš na 0 brez panike......na koncu si privoščiš čik-2 na dan....in počasi prideš na 0....ko si na 0 furaš še čingume lahko par tednov in si veni :D
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
kupiš škatlo, skadiš 1 cigaret, ostalo vržeš stran. (najboljše v dravo al pa kaj, da neboš mogo pobrat več ven) pa it v prvo lekarno po nikorete. pol pa furaš nikorete namest čikov. jaz sm tak nehal kadit. no, 3 dni sm bil brez nikoret, potem pa sploh nisem porabil cele škatlice. 2 tedna sm mel krizo pa 2 mesca nisem pil, kr mi pivo ni blo dobro brez čikov.
zdaj pa sem clean že 391dni 23ur in 31min.
smile-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Potrebna je volja in KLIK v glavi.

Nehal pred 4imi leti in sm clean
tongue-1.gif


Poglej okrog sebe kdo še kadi. Frajerji, luzerji in mladina.

Pa če pogledaš tko, objektivno, zakaj bi vdihoval dim in za to še plačeval?

Ampak dokler ti ne ne naredi v glavi KLIK, so vsi naši nasveti brezveze.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Vse je v glavi
wink-1.gif

Kako bo vse v glavi, če ima človeško telo potrebo po nikotinu??
confused-1.gif
Priznam, veliko se je treba tepsti po glavi, da mine tisti "joooj, js bi tolk en čik!!!", ampak mnogi pravijo, da so po cele noči švicali, ko so se odvajali. To pa ziher ni od psihe.