Problem s sestrinim sinom

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Vse je vstarših. Mene stari ni niti enkrat vžgal, ampak ko smo bli u gostilni na južni pa ko sm začel fu*e špilat sm dobu samo pogled iz oči v oči pa sem vedu kolk je ura. Brez besed sm dau mir.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Tako je. Sem bil tih, ko smo še pri njenih živel, sedaj se mi pa maščuje. Tamala razvajena in pravi tajfel. Kako jo bomo umiril, ne vem. Počakaj bomo kako leto, potem pa strokovno pmoč. Mali bo takrat že kazal zobe in bomo videl, če se bo pustil batinam talat. Ne govort, da nima punca dost pozornosti, met jo ima in se res trudiva, da ni zapostavljena. Samostojna ni in se skoz more eden s njo motit. Aja, 3 leta ma tamala, pob pa 5 mesecev.

MX, preden ti film skur mali, se s sestro in sestrojebcem pomeni. Moraš še njuno sliko videt. Potem ukrepaj.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
A to je tisti isti nečak, ki ti je porisal psa in si ga imel tako zelo rad, ki je pravil mami, da je pri stricu Malcomu najboljše in ni hotel domov?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A to je tisti isti nečak, ki ti je porisal psa in si ga imel tako zelo rad, ki je pravil mami, da je pri stricu Malcomu najboljše in ni hotel domov?
Ja, pa tistega "njegovega" porisanga psa sem vsaj že 20x na mail dobil.
grin1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A to je tisti isti nečak, ki ti je porisal psa in si ga imel tako zelo rad, ki je pravil mami, da je pri stricu Malcomu najboljše in ni hotel domov?


Ja, in vidiš kak se to potencialno z leti ko mu začne rast "pamet" vrača...

Samo a se ti ne zdi, da si tudi sam veliko kriv, ker si mulca razvajal ter zalagal z materialnimi dobrinami, ki so bile marsikateremu mulotu nedosegljive? S tem, da si najbrž izničil vso vzgojo, ki jo je sestra poskušala implementirati, s svojim kavbojskim obnašanjem do malega. Zdaj, če je res to kar prišeš pa imaš rezultat, da mali ne vem kje so meje in zna odrasti v delikventa.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A to je tisti isti nečak, ki ti je porisal psa in si ga imel tako zelo rad, ki je pravil mami, da je pri stricu Malcomu najboljše in ni hotel domov?


Ja, in vidiš kak se to potencialno z leti ko mu začne rast "pamet" vrača...

Samo a se ti ne zdi, da si tudi sam veliko kriv, ker si mulca razvajal ter zalagal z materialnimi dobrinami, ki so bile marsikateremu mulotu nedosegljive? S tem, da si najbrž izničil vso vzgojo, ki jo je sestra poskušala implementirati, s svojim kavbojskim obnašanjem do malega. Zdaj, če je res to kar prišeš pa imaš rezultat, da mali ne vem kje so meje in zna odrasti v delikventa.


Mah, avtomobilček al pa psp go, tamalim je razlika samo v dobi ''zanimivosti'' nam pa v denarnici. Jaz za 180e nebom hin, tamalemu je v veselje, mu ga pa prec odvzamemo ko je kaka štala z domačo nalogo, nepospravlanjem, tak da uporablja seka to naprej kot vzgojno stredstvo. Z avtkom tega nemores ker se ga navelica in ga boli kita ce mu ga vzames...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
pri takih letih dobro odmerjen focn najbolj zaleže (ob pravem trenutku seveda)..tiste režijske izdelke vzgoji na TV3 pa raje pozabte.

sicer se pa spuščaš na njegovo raven s tistimi forami o kartah in ostalim, in mali misli da te itak mora azjebavat ker mu nisi dorasel. Tako da avtoriteta je zajebana stvar.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Prvotna otrokova vzgoja (oo tem koliko bo socializiran, socialen, prilagojen,...) traja od cca 0 do 6 let.
Sestra je očitno to pri svojem otroku hudo zanemarila - in največja škoda je že narejena. Tako ona kot vso okolje okoli njega ga lahko sedaj samo še nekoli prilagajate - osnovno prevzgojiti pa ga žal ne morete več.

lep citat: "Ker je precej resnice v pregovoru: Kar se Janezek nauči, to Janez zna, se moramo zavedati, kako pomembno popotnico za življenje damo otroku v prvem obdobju njegovega življenja. To se ne nanaša samo na znanje, za to je pozneje še dovolj časa, ampak predvsem na vedénje, samozavest, ustvarjalnost, občutek varnosti, sprejetosti, socialnost in še kaj. Otrok poleg sebe potrebuje nekoga, ki mu je dober vzgled in se z njim ukvarja, ga uvaja v življenje. Zaradi prezaposlenosti staršev pa je vse prevečkrat prepuščen sam sebi in raznim tehničnim "prijateljem". Posledice so sebičnost, neprilagodljivost, neustvarjalnost, nesocialnost."

Sicer prepozno, a vseeno dobro bi bilo, da si sestra prebere vsaj ta članek: http://www.rudimark.info/vzgoja_otrok.htm čeprav bi bilo najbolje, da si nabavi kakšno knjigo ali strokovno pomoč.
Eno je sicer nagajivost otroka (to ima vsak otrok v sebi...eni več, drugi manj), drugo pa je socialna neprilagojenost okolju v katerem živi.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Tule sem nehal brati...

Citat:
Ko se otrok rodi, njegova duša že ima neki značaj, mentaliteto, osebnost, ki je posledica izkušenj iz vseh njenih prejšnjih življenj, pa tudi namena, naloge, zaradi katere je bila ustvarjena.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
A sele tam?

"Veliko bolezni pri otrocih in pozneje pri odraslih je posledica neprimerne vzgoje oziroma neprimernega odnosa do njih v tako kritičnem obdobju, kot je začetek otroštva."

in, se prej:

"za zavest čas ne obstaja, torej ne pozna začetka in konca, rojstva in smrti, pozna samo preoblikovanje,"

samo kaksna o "indogo otrocih" in "pogovarjajmo se z dojenckom" se manjka :S
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Pr ns doma je kanđija, delala red! In te fore, z nasiljem se neda itd...Oooo da se in to orng!
Dokler so starši mlatl svoje mulce, so jih mulci strahospoštoval, odkar pa so se ufurale te bedarije z lepo besedo in bla bla, pa je tko k mamo danes!!!!
Prefukat tamauga, tko k so ns včasih, pa bo takoj vedu kdo je boss!
wink-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Jaz nisem nek zagovornik nasilja, samo če lepa beseda ne najde lepega mesta, potem bodo lepo mesto našle batine.
Večkrat moram paziti na enega mulca ( sestre od moje punce). Mulc je star 10 let in ponavadi tak dobim živčni zlom. Če sedi za mojim računalnikom je tipkovnica hujša kot bi na njo tipkali prašiči. Potem mi vse razmeče pa še česa zmanjka. Moram že mal trenirat, ko bom imel še jaz kakega otroka
smile-1.gif

Pred meseci mi je ukradel 3 € iz računalniške mize in ga lepo vprašam, zakaj boš rabil 3 € in se dela norega, kot da ne ve nič zato. In mene razjezi, pa ga zagrabim in ga z eno roko dvignem pa stisnem h steni. Če bi se mi še 1x zlagal, bi ga čez steno zabil. In mali bil tako presran, da se je skor poscal. Od takrat naprej me vedno vpraša, če lahko to in to vzame.
Drugič sem ga pa treščil, ko so bili na obisku njegovi starši. In on lahko reče lastni mami in očetu je*i se ipd. Ko je meni to rekel, sem ga pričo staršev treščil. Pa jim rekel da 10 letni mulc nima tako za govorit. Pri vas doma vam lahko tako govori, tukaj pa sigurno ne bo.
Sedaj imam bolj kot ne mir, samo gobec ima še predolg ( daljšega od mojega). Včeri gleda en film skor do polnoči in zraven poje pol čipsa. Pa mu rečem, da ni fajn jesti čipsa, sploh pa ne zvečer, ker to samo redi in je zdravju škodjivo. Pa me gleda kot lemur. Čez čas mi pa reče, jaz bom vsaj debel, ti boš pa črne pljuče imel. Pa še sedaj ne kapiram kje ima vse to pripravljeno, da ti da tako kontra. Pri čisto vsaki stvari ima kaj pripravljeno, da ti bo kontra zabil. Očitno ima preveč energije in bo potrebno, da se bo začel ukvarjati z kakšnim borilnim športom. Meni skoz tečnari, da bi rad treniral kickboks. Če bodo zato njegovi starši, ga bom že u red vzel. Oæitno mu je postalo všeč, ko mene vidi, kako se z kom "tepem" v telovadnici :D :D.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Pr ns doma je kanđija, delala red! In te fore, z nasiljem se neda itd...Oooo da se in to orng!
Dokler so starši mlatl svoje mulce, so jih mulci strahospoštoval, odkar pa so se ufurale te bedarije z lepo besedo in bla bla, pa je tko k mamo danes!!!!
Prefukat tamauga, tko k so ns včasih, pa bo takoj vedu kdo je boss!
wink-1.gif

Pa sej ga ni treba zmlatit kot psa, dovolj je če mu zafršolaš enega okol kepe (nad senco pred čelom), če vidiš da ne zaleže,
pol si bil prenežen in je treba vajo ponovit, tokrat odločneje.


Mene je stari zraven dobil, ko sem mami cuknil aceton za nohte in sem na balkonu kuril, lepo si me je poklical k sebi, ko sem pristopo
pa mi je takega zalepo da sem se okoli obrno. Nikoli v živlenju več nisem ničesa skušal zažgat. Tisti trenutek sem ga sovražil, danes
ga zarad takih stvari obožujem, ker gledam bivše sošolce, sfaulirane študente, ki se še vedno zakajajo pred lokalno osnovno šolo
rolleyes-1.gif

Večina teh primerkov je blo vedno v nulo razvajenih in seveda nikol niso dobili okol kepe, danes pri 26tih nimajo avta, nimajo
stanovanja, doma so pri mami, preživljajo se s socialno in da preprodajo kak đojnt, cele dneve sedijo na klopci in je to to, tanajboljši
primerki imajo barem žensko katera jih vzdržuje.

Krasno, res. En še mi naj reče to vzgojo z lepo besedo in kaznijo ala prej spat, nič čokolade in prepoved mobitela. Treba ga je okol
kepe. Tut najboljšega policijskega psa je blo treba v času šolanja kdaj pa kdaj scotat, pri vzgoji froca ni nič drugače. Ok, punč res
ni ok teps, načeloma so tak dosti manj problematične, ampak če se dobi kak nežen vzgojni focn, škodlo nebo, ampak če je RES bil
zaslužen.


Ne podpiram pa da starši mlatijo otroke zarad ocen. Ok, če reče da je pisal matematiko 3, nakoncu pa ti na sestanku stara pove
da ima grajo, pol ga valda okol kepe da ga zvije, če pa je pač ena slaba ocena, pa se je ponavadi treba dol vsest, preučit možnosti
"se boš učil sam, ti pomagam, inštruktor" al zakaj ni ocena kot more bit.

Mater 27 bom, pa mam o tem več pojma kot večina staršev s tremi otroci.