Kako se neha kadit?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Zdaj kadim ze cca 10 let, po 10-15 cigaret na dan. Večina ki jih poznam je nehala, in nasploh
jih kadi še zelo malo od mojih sošolcev/sodelavcev/prijateljev.

Tut sam bi recimo poskusil (še nisem), ampak jih dosti začne spet kadit (tut po enem letu).

Jaz bi se resno odločil, pa rabim neko pošteno metodo, pomoje nebi smelo mi bit preveč težko,
ker niti nisem skadil škatle čez dan, ampak zjutraj ob kavi si nemorem pomagat da nebi 2 nažgal, pol sem pa lahko tut 5 ur brez problema da bi kadil...

Ve kdo kako solidno metodo za pol-kadilca?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Nevem v cem je tak problem nehati kaditi
confused-1.gif


Kupi si zvecilne tisti nikotinski menda ful pomagajo. Pa ne piti kave zjutraj pa je
cheer.gif
Pij čaj.

LP
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Pri meni je šlo nekao takole:
- nekaj mesecev (ali let) gruntanja, abi nehal al kaj
- en dan odločitev da bom, stopim v atrij, enga pržge, si rečem ta je zadnji
- pokadim, ugasnem, škatlco zabrišem v torbo
- naslednjo noč sem mel krizo (čist fizično, švical, nič spal ...)
- še 2 mesca sem se avtomatsko vsakič ko sem iz avta zlezel za žep prijel (ampak je šlo samo za avtomatski gib, ne za željo po čiku)
- in to je to, zdaj je slabe 3,5 leta in me še niti enkrat ni niti malo zagrabilo ...

Skratka, nobenih vsemogočnih nasvetov ne rabiš, nobenih posebnih metod, nobenih obližev, samo voljo. Rečeš "ta je zadnji" in naj bo res ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Praktično nobene razlike, razen da kako virozo več fašem in da sem včasih zjutraj, če sem zvečer veliko kadil, znal pokašljat, zdaj pa tega ni.
Škoda, da pred koncem kajenja nisem šel na kak resen pregled, zadnjič sem bil na tistem za službo pa zdravnica skoraj ni verjela da sem skoraj 20 let kar orenk kadil ...
Aja, počutim se malo težjega - ampak zato, ker je bila posledica prenehanja kajenja kakih 8 kil plusa v 2 mescih (sem ravno pred novim letom nehal, raznih službenih požrtij). Se je zgleda metabolizem upočasnil.
Skratka, kake drastične razlike ni ...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Kjer je volja, tam je moč.

Nobeni pripomočki ti ne bodo pomagali, če ne boš želel nehati in se tega držal. Če si rečeš, zdaj pa ne bom več kadil in pri tem ostal, bo tako. Samo voljo moraš imeti in nič drugega.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Nevem v cem je tak problem nehati kaditi
confused-1.gif

Vidis to nebi rad da se mi zgodi...

Koelga je začel po enem letu...
1 dan, 1 mesec, 1 leto, 5 let ...
Vse je isto. Če si zdržal 11 mesecev, boš pa ja tudi 12.
In po tolikem času ne začneš spet zato, ker bi te vleklo kadit (zasvojenost), ampak zato, ker se butelj in na novo začneš ...
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Kot je že nekdo rekel, nehaj piti kavo. Sama sem skadila škatlo cigaret na dan in si nikoli ne bi mislila, da bom dejansko kdaj nehala s tem. Samo potem sem spoznala svojega dedca in mi je hitro pokazal, kako to gre s cigareti (hint: pri njemu doma se ne kadi, pa še astmatik je). No in sem se odločila da neham. Prvo sem začela kadit najbolj nikakve gay cigarete, ki obstajajo (Davidoff slim). Potem ko sem kakšen mesec vlekla zrak me je minilo, ker ni bilo koristi.

Ker pa sem včasih (to je bil še čas po srednji šoli) rada tudi kaj spila, je seveda zraven sedel cigaret, burek in nato kava. No,po tem ko sem prižgala svoj zadnji cigaret sem skenslala vse kave, bureke in alkohol. V glavnem vse, po čemer je čik vedno tolk noro sedel. No in potem sem nehala dokončno, edino še sanjalo se mi je ponoči, da kadim. Ampak tudi to se je nehalo in zdaj ne kadim že tri leta. To se predvsem pozna na pljučih in na tem, da zelo redko zbolim, medtem ko sem bila prej skoz bolna z raznimi pljučnimi boleznimi.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kavi se res nebi odpovedal ker umiram za espressi in ristretti, to ni šans da kenslam, ker
me ljudje nebodo mogli prenašat od tečnosti.

Lahko probam, samo kave mi en vzet. Vrjetno bi blo bolj na izi, samo vem da se mi blo zraven
soka tut luštal. Zraven pira pa itak!
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
kadil tud po dve skatli dnevno,
pa si en vecer recem, ce se pa ttih gorecih palck ne morem odvadit pol pa nism pravi dec

in od tedi nism vec przgau, kmal bo 5 let

ceprau, morm priznat, da se mi ga se zdaj ucasih full zalusta przgat,
taka zelja me prime cca. 3x letno, ponavadi po kakem dogodku na katerga sm se precej casa prpravlju in je zdaj
uspesno za mano
no, po kaki minuti, dveh luste izginejo
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Kavi se res nebi odpovedal ker umiram za espressi in ristretti, to ni šans da kenslam, ker
me ljudje nebodo mogli prenašat od tečnosti.

Lahko probam, samo kave mi en vzet. Vrjetno bi blo bolj na izi, samo vem da se mi blo zraven
soka tut luštal. Zraven pira pa itak!

Če si prepričan da boš tečen, potem tudi boš
smile-1.gif
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Samo alkohola in kave ne!!! Mater kako lahko eni preživijo brez tega... Ne vem ali bi se jim klanjal ali jih oklical za butlje
smile-1.gif
...

Drgač je pa tako, da pri meni kajenju vglavnem botruje dolgčas in brezdelje pa si potem enega prižgem, da cajt prej mine. Nekak mi nekaj fali takrat. Jaz recimo, če sem zlo zaposlen ali npr. v službi, niti ne pomislim na čik. Torej probaj se zamotit.

Jaz mislim, da je to vse v glavi (za moje pojme bolj psihična kot fizična odvisnost).
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Mislim, da je odvisnost na obeh straneh in ne samo na eni.
In jaz se nisem odpovedala kavi & alkotu za vedno, ampak samo toliko, da je bilo "najhuje čez".
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz sem pa tako nehala. Z dragim sva si naročila pico v škatlici pa sta bili glih še dve cigareti. Pa reče on če bi bla to zadnja dva, ki bi jih skadila. In sem rekla pa naj bosta in pri tem je ostalo. Eto čist enostavno. Sama sem mislila, da za vikend bom pa še vseeno kakšnega prižgala sam ker ga on ni, ga potem tud jaz nisem hotla. Verjetno že iz principa.
smile-1.gif


Da bi imela kakšno posebno krizo ne, se pa spomnim, da ko sem šla na kavo nisem vedela kaj naj z rokami počnem, pa kava mi je bila kar nekaj časa čudnega okusa. Aja pa kilce so šle gor
frown-1.gif
, sam mi je dohtarca rekla da bolš 20 kil več k pa da še naprej kadim. :p
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Kadim cca. 2 leti....po pol škatle na dan. O prenehanju še nisem razmišljala, bo pa to vsekakor takrat, ko se bom odločala za otroka, oz. preden bomo začel delat na tem
cheer.gif


Jaz sem tut razmišljala, kako bom sploh funkcionirala v lokalu brez čika, odkar je ta zakon. Pa sem kar ukrotila roke
cool-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Najbolj prerpst odgovor...'kako se neha kaditi?'...je:

Odloži cigareto.

evil.gif


potem pa edino kar je, paziš, da jo spet ne primeš.

Dokaj enostavno.

Lahko se pa zmeniš npr. s sodelavcem s katerim piješ kavo..da če te zasrbijo prsti, te s kako gajžlo užge po njih kolikor ima moči - uspeh garntiran
grin1.gif
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Sam sem kadil zelo malo, tko da moj primer ne pride v poštev...

Sodelavec...model je skadil najmanj škatlico na dan in še eno leto nazaj je govoril, da nikoli v življenju ne bo nehal kaditi. Sedaj ne kadi že približno 9 mesecev...
Kako je nehal? Po kosilu si je rekel...to je pa zadnji cigaret. V škatlici je pustil še 2 ali 3 in vse skupaj vrgel stran. Sedaj niti pomisli ne več na cigarete.
Vsaka čast takim...vidim, da jih je na forumu kar nekaj
smile-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
679
113
jst sm kadil 5-6 let po slabo škatlo na dan. pa sva se en dan s punc odločila, da nehava kadit in sva res. je bla kriza, ampak sva preživela. sedaj mi cigareti smrdijo. sicer še vedno pržge kakšen čik, ampak to je samo ko sem zuni mal pod dozo. tko da vse je v volji. morm rečt, da se zdej počutim boljše kot takrat ko se redno kadil. mogoče sploh ne fizično, ampak bolj psihično, ker vem da sem se rešu ene težke kurbarije.

lp