bedaki na cesti

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Edino pravilno, da ne smejo uporabljat. Nadzora je že itak preveč.

To ti je čist isti qrac, kot da bi policaj ustavlal in legitimiral na cesti vsakega mimoidočega in si zapisal podatke - razlika je samo v tem, da gre pri optičnem prepoznavanju to avtomatično.

Pa kaj ima policaja za brigat, kam in kdaj se js kam zapeljem ?

Po drugi strani položnice za elektriko ne moreš plačat, ne da bi pokazal osebno, v NLB pa operejo miljardo pod imeni Miki miška itd.... Pa noben ne ve kdo in kdaj je kaj nakazal oz dvignil.

Policaja nič ne briga, kam se ti pelješ. Ga pa še kako briga, ce nimaš registriranega avta ali pa voziš brez vozniške, se te išče, nekdo vozi TVOJ ukraden avto... mene to niti najmanj ne moti. Nimam kaj za skrivat. Ko se pa kredo za stanovanje jemlje je potrebmo pa še zdravstven karton poslat, mnenje zdravnika itd... to pa nobenega ne moti?????
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
membrain: "Nadzora je že itak preveč. "

Umiram, tok malo kontrol kolikor je pri nas, ne vem če je še kje manj. Danes Polica-Kranj kamion priklopnik skoraj 100, tam Struževo merilnik hitrosti, boli ga kurčina 72 pade, pri Lidlu dol proti Supernovi brez smernika itd......nobene kontrole nič. Dokler ne bo naredil štale si misli "NIHČE MI NE MORE NIČ".
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
membrain: "Nadzora je že itak preveč. "

Umiram, tok malo kontrol kolikor je pri nas, ne vem če je še kje manj. Danes Polica-Kranj kamion priklopnik skoraj 100, tam Struževo merilnik hitrosti, boli ga kurčina 72 pade, pri Lidlu dol proti Supernovi brez smernika itd......nobene kontrole nič. Dokler ne bo naredil štale si misli "NIHČE MI NE MORE NIČ".
Nisi še veliko po razvitem svetu vozila, če misliš da je pri nas malo kontrol. Pri nas smo po številu policajev na prebivalca v vrhu EU. Verjetnost da boš ustavljen je ena najvišjih v evropi, je nekoč priznal mislim da Zajc.

Uff, sami jaki prekrški. Peljal 100 na omejitev 90. Tisti merilnik hitrosti ti tud meri ko si še na 90 - in očitno je pred naseljem že zmanjšal hitrost iz 100 na 72. Pa ni dal žmigovca na pasu, kjer je itak samo zavijanje desno in nimaš nikamor drugam zavit.

A kontrolirali bi pa tisti, ki dajo pijani mladoletnici brez izpita marico za vozit? Pa ki sami pijejo med službo?
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Policaja nič ne briga, kam se ti pelješ. Ga pa še kako briga, ce nimaš registriranega avta ali pa voziš brez vozniške, se te išče, nekdo vozi TVOJ ukraden avto... mene to niti najmanj ne moti. Nimam kaj za skrivat. Ko se pa kredo za stanovanje jemlje je potrebmo pa še zdravstven karton poslat, mnenje zdravnika itd... to pa nobenega ne moti?????

Pa še kako jih briga, zato bi radi to tudi nadzirali in zbirali podatke. Vse o vsakem, tako kot STASI včasih - le da stasi ni razpolagala s takšno tehnologijo, pa so bili amaterji v primerjavi s sedanjimi policijami.

No po tvoji logiki te tudi ne moti, da policaj ustavlja vse pešce po vrsti, in jim preverja gate, kaj veš, mogoče ima pa kdo ponarejeno znamko gat. Pa instaliraj si ti kamero v spalnico pa daj live na net, saj če babe ne pretepaš te to nič ne moti kajne?

Še enkrat, ni nobene razlike med ustavljanjem in legitimiranjem vseh mimoidičih pescev kjerkoli in kadarkoli, ter beleženjem njihovih podatkov, ter optičnim prepoznavanjem . Saj so med pešci tudi tatovi, kriminalci - ali ne?
 
Nazadnje urejeno:

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Ravno zato so kamere, DA SE NE USTAVLJA VSEH PO VRSTI. Res te žuli tole. Malo manj mutnih poslov, pa bo. Nekja je kontrola prometa, nekaj pa kamera v spalnici. Ker si kar si pač tega nikoli ne boš dojel.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ravno zato so kamere, DA SE NE USTAVLJA VSEH PO VRSTI. Res te žuli tole. Malo manj mutnih poslov, pa bo. Nekja je kontrola prometa, nekaj pa kamera v spalnici. Ker si kar si pač tega nikoli ne boš dojel.
Glej saj policaj lahko pregleda gate v minuti, to pa ni neka večja izguba časa, ki ga nekdo nebi mogel riskirat, ko gre za lovljenje kriminalcev.
Kamere z optičnim prepoznavanjem pa bi postavili ravno zato, da bi kontrolirali in beležili vse po vrsti.
Ti pa kar naštimaj kamero v spalnici pa daj live na net da vidimo. Saj če ne pretepaš babe praviš da nimaš kaj skrivat. No pa da vidimo. Samo kontrola družinskega nasilja pač.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Sem ti že napisal. Te žuli, ker očitno nimaš vse pošlihtano. In ko enačiš spalnico s kontroliranjem avtomobilov to le samo potrjuješ.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
1. Ustavno sodišče je očitno prepričano, da je registrska številka = točno določena oseba. Pri njih že verjetno, mi si pa ne moremo privoščiti, da bi vsak v družini, ki ima izpit, imel tudi svoj avto. Z odločitvijo je ubilo tudi kako možnost uvedbe elektronskih vinjet, ker jih enostavno ne bo možno nadzorovati. Obstaja sicer tudi varianta (še zelo verjetna), da je interpretacija v medijih napačna in da bi po mnenju ustavnega sodišča bile stvari možne, če bi le imeli zakone prav napisane in v njih prave utemeljitve ter način uporabe podatkov. Jaz sodbe nisem šel brat in tudi ne mislim.
2. Za @Jadota Pred par tedni sem spoznal, da je nadzora pri nas res nenormalno veliko. En teden po Švici s skoraj dnevnimi premiki od turističnega kraja do drugega, pa nisem imel prilike ugotoviti, kako uniformo ima tam policija. Prav tako nisem opazil nobenih redarjev. Še na meji nam je nekdo samo mahal iz vrat stavbe. Ne vem pa, če je bil Italijan ali Švicar. Pozneje sem pogooglal, da je Švica del schengena. Če bi hotel videti policista, bi verjetno moral stopiti do postaje. Znake za policijsko postajo pa sem videl. Tako so svetovala tudi obvestila ponekod v stilu: v primeru, da opazite vandalizem, obvestite policijo na to številko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
1. Ustavno sodišče je očitno prepričano, da je registrska številka = točno določena oseba

Ko te posname radar za kontrolo hitrosti, pa se lahko izgovarjamo, da nismo bili mi ( lastnik ) za volanom. Mi smo bolj papeški od papeža, pravi mutibariči.

Upam, da bomo mi tudi postali kdaj Švica, sedaj se namreč obnašamo po balkansko.

Zaščita podatkov pa se uporablja, da imajo kriminalci, prekrškarji vse pravice, medtem, ko žrtev,oškodovani....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.564
113
Haha, šur .V Švici policija ne rabi ven hodit, te bo kar lepo sosed zatožil, prvič ko boš malo bolj na hard speljal ali v napačno kanto piksno vrgel.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Sem ti že napisal. Te žuli, ker očitno nimaš vse pošlihtano. In ko enačiš spalnico s kontroliranjem avtomobilov to le samo potrjuješ.
Sem ti povedal. Kontroliranje gat vsem pešcem po vrsti enačim s kontroliranjem avtomobilov vsem po vrsti. Kamera v spalnici je pa odgovor na tvoje -" ker nimam nič skrivat - ni problem pokazat ". Torej če babe ne mlatiš, daj kamero v spalnico - da vidimo če res ne. Če ne boš, nekaj nimaš pošlihtano, kajne?

No ta teden so na meji policaji odkrili ukraden avto, Je imel registrske drugega enakega vozila, registriranega na nizotemskem. No povej, kako bi policija s tem optičnim prepoznavanjem registerskih našla ta ukraden avto - ko ravno krajo avtomobilov omenjaš? Pa kako iz registrske razbere, da se vozim brez izpita? - saj moj avto lahko pelje kdo drug? Ali bi Janezu vročili tisto pošto s sodišča, če bi ga optično prepoznavanje prepoznalo? Denar za ta optični sistem proč vržen? hehe veš da ne, ker bi bil namenjen v povsem druge namene. Iskanje ukradenih vozil je samo izgovor. Itak sistem ukradenih vozil ne najde (ker se zamenjajo tablice) , voznikov brez izpita pa tudi ne. In če bi Janeza prepoznali, mu tudi sistem nebi vročil pošte. Na NLB pa še kar nerešena oprana miljarda kjub množici kameram v vsaki banki in obveznim kazanjem osebne za vsako opravilo tam. Policaji pa ne najdejo nič in nikogar.

No če bi bil mnalo starejši bi lahko veliko bral takoj po osamosvojitvi o nedemokratilnih metodah, ki se jih je po vojni posluževala takratna policija in udba. (v nemških časopisih pa enako za stasi) In je bilo precej zgražanja nad dejstvom, da so sledili in kontrolirali ljudi, npr. pred cerkvijo so postavili človeka, ki si je zapisoval, kdo gre v cerkev. (a je vse poznal?) Ufff, kako nedemokratično, totalitaristično, kršenje človekovih pravic... so takrat pisali - danes bi pa kar optično prepoznavanje uvedli.

Glej policijo zanima vse o vsakem. In zbira podatke. Najbolj totalitarni in nedemokratični režimi so to počeli. Si pa naiven, da nekdo, ki bi ukradel avto nebi zamenjal tudi tablic. Ob tem da ve, da policija izvaja optično prepoznavanje. Torej ta sistem ni namenjeno lovljenju ukradenih avtomobilov, ampak vohljanju za občani.

Še enkrat, isti qurac je, ali policaj preverja registrske vseh mimovozečih ali gate vseh mimoidočih pescev. Kaj, če ima kdo gate ponarejene znamke?

Sem pa prepričan, da bi ta sistem optičnega prepoznavanja stal več kot vrednost ukradenih vozil. In od ukradenih jih verjetno tričetrt v resnici sploh ni ukradenih - si je le lastnik le zaželel zavarovalnino.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
1. Ustavno sodišče je očitno prepričano, da je registrska številka = točno določena oseba
.
Ne. Policija je prepričana, da je registrska številka točno določena oseba, zato pravijo da bi tako dobili voznike brez vozniške. LOL
In policija je prepričana, da je na ukradenem avtu še kar ukradena tablica, da se jo ne da zamenjat, zato pravijo, da bi tako dobili ukradena vozila. LOL

No vsi vemo, da je zadaj nekaj povsem drugega - gre za nadzor in vohljanje za poštenimi državljani - beleženje gibanja, sledenje ..... Uvajanje totalitarne policijske države, ukrepi totalitarni,, manj demokratični, kot je imela udba takoj po vojni.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Sem ti povedal. Kontroliranje gat vsem pešcem po vrsti enačim s kontroliranjem avtomobilov vsem po vrsti. Kamera v spalnici je pa odgovor na tvoje -" ker nimam nič skrivat - ni problem pokazat ". Torej če babe ne mlatiš, daj kamero v spalnico - da vidimo če res ne. Če ne boš, nekaj nimaš pošlihtano, kajne?

No ta teden so na meji policaji odkrili ukraden avto, Je imel registrske drugega enakega vozila, registriranega na nizotemskem. No povej, kako bi policija s tem optičnim prepoznavanjem registerskih našla ta ukraden avto - ko ravno krajo avtomobilov omenjaš? Pa kako iz registrske razbere, da se vozim brez izpita? - saj moj avto lahko pelje kdo drug? Ali bi Janezu vročili tisto pošto s sodišča, če bi ga optično prepoznavanje prepoznalo? Denar za ta optični sistem proč vržen? hehe veš da ne, ker bi bil namenjen v povsem druge namene. Iskanje ukradenih vozil je samo izgovor. Itak sistem ukradenih vozil ne najde (ker se zamenjajo tablice) , voznikov brez izpita pa tudi ne. In če bi Janeza prepoznali, mu tudi sistem nebi vročil pošte. Na NLB pa še kar nerešena oprana miljarda kjub množici kameram v vsaki banki in obveznim kazanjem osebne za vsako opravilo tam. Policaji pa ne najdejo nič in nikogar.

No če bi bil mnalo starejši bi lahko veliko bral takoj po osamosvojitvi o nedemokratilnih metodah, ki se jih je po vojni posluževala takratna policija in udba. (v nemških časopisih pa enako za stasi) In je bilo precej zgražanja nad dejstvom, da so sledili in kontrolirali ljudi, npr. pred cerkvijo so postavili človeka, ki si je zapisoval, kdo gre v cerkev. (a je vse poznal?) Ufff, kako nedemokratično, totalitaristično, kršenje človekovih pravic... so takrat pisali - danes bi pa kar optično prepoznavanje uvedli.

Glej policijo zanima vse o vsakem. In zbira podatke. Najbolj totalitarni in nedemokratični režimi so to počeli. Si pa naiven, da nekdo, ki bi ukradel avto nebi zamenjal tudi tablic. Ob tem da ve, da policija izvaja optično prepoznavanje. Torej ta sistem ni namenjeno lovljenju ukradenih avtomobilov, ampak vohljanju za občani.

Še enkrat, isti qurac je, ali policaj preverja registrske vseh mimovozečih ali gate vseh mimoidočih pescev. Kaj, če ima kdo gate ponarejene znamke?

Sem pa prepričan, da bi ta sistem optičnega prepoznavanja stal več kot vrednost ukradenih vozil. In od ukradenih jih verjetno tričetrt v resnici sploh ni ukradenih - si je le lastnik le zaželel zavarovalnino.

Še enkrat: si pač nepobolšljiv "posebnež", da ne uporabim kake bolj primerne besede, da enačiš gate in spalnico s preverjanjem registrskih tablic. Kakor sm ti povedal. Jaz s tem nimam težav. Ti jih več kot očitno imaš... in to hude.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Še enkrat: si pač nepobolšljiv "posebnež", da ne uporabim kake bolj primerne besede, da enačiš gate in spalnico s preverjanjem registrskih tablic. Kakor sm ti povedal. Jaz s tem nimam težav. Ti jih več kot očitno imaš... in to hude.
No pa ti povej, kaj bi policija z optičnim prepoznavanjem vseh tablic dosegla?
Ukradenih vozil ne bo dobila, ker tisti, ki zna ukrast avto, zna tudi tablice zamenjat oz, ponaredit (videno ta teden)
Voznikov brez vozniške ne bo ulovila, ker njihov avto lahko vozi kdo drug.
Kaj potem policija želi? (pa ne pove)

Ujela bi kvečjemu tiste, ki so za kak dan pozabili registrirat, ampak ko so tako ulovili Gorška, so povedali, da je to neznaten prekršek, tako da mu za tak prekršek niso napisali kazni. Da bi policija uvedla in plačala tak projekt in zapravljala davkoplačevalski denar zato, da bi pisala opozorila pa tudi ni smotrno. (enakost pred zakonom)

Kaj torej po tvoje policija želi?

Ko bo policija preiskovala gate vsem slučajno mimoidočim pešcem, lahko policaj najde gate ponarejene znamke - in preko teh izsledi veliko mednarodno mrežo ponarejevalcev in tihotapcev blaga. Zakaj torej še gat nebi pregledovali?
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Še enkrat: si pač nepobolšljiv "posebnež", da ne uporabim kake bolj primerne besede, da enačiš gate in spalnico s preverjanjem registrskih tablic. Kakor sm ti povedal. Jaz s tem nimam težav. Ti jih več kot očitno imaš... in to hude.
Če s tem nimaš težav kar postavi kamero v spalnico pa daj na net. Da vidimo. Ampak očitno jih imaš , nekaj tam nimaš pošlihtano da se tega otepaš. Saj če babe ne pretepaš, se nimaš kaj bat, nimaš kaj skrivat.
 
Nazadnje urejeno:

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Če s tem nimaš težav kar postavi kamero v spalnico pa daj na net. Da vidimo. Ampak očitno jih imaš , nekaj tam nimaš pošlihtano da se tega otepaš. Saj če babe ne pretepaš, se nimaš kaj bat.

Se enkrat... ko boš doumel razliko med branjem registrskih tablic (kjer tebe to zaradi več kot očitno mutnih poslov izredno moti) in moje spalnice (ker očitno zenske nimaš), boš lažje dihal :)
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
ko pravite, da je ful kontrole, zakaj so me nazadnje ustavili pred 10+ leti? total v 22-23 3 ali 4x, se ne spomnim?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Nekje na zahodu pa bi se s tabo pogovarjali samo v primeru, da bi v tem času bil udeležen v nesreči. Ne bi te ustavili 3x ali 4x. Ali pa bi kvečjemu dobil domov pozdrave o prekršku, ki jih je ugotovil avtomatiziran sistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain