Nesreča - ukvarjat se al pustit?

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
991
113
Celje
Obišči stran
Sou uot? Važno je, da je on stal, njeno vozilo pa se je premikalo.
Hja... Kaj pa če ona prijavi, da se ji je en v rit zaletel in potem odpeljal?

Komu bodo verjeti? a njej, ki bo trdila, da se je počasi peljala in je en od zadaj priletel v njo ali njemu, ki pravi, da je stal in da se je teta pripeljala vzvratno? Kaj je bolj logičen in pogostejši scenarij?

Je fajn imeti eno pričo za vsak slučaj...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Hja... Kaj pa če ona prijavi, da se ji je en v rit zaletel in potem odpeljal?

Komu bodo verjeti? a njej, ki bo trdila, da se je počasi peljala in je en od zadaj priletel v njo ali njemu, ki pravi, da je stal in da se je teta pripeljala vzvratno? Kaj je bolj logičen in pogostejši scenarij?

Je fajn imeti eno pričo za vsak slučaj...

Najbolje nekaj skupaj spisat kot je bilo in bo najmanj težav.
Vse ostalo , probaj pa vidi.....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hja... Kaj pa če ona prijavi, da se ji je en v rit zaletel in potem odpeljal?

Komu bodo verjeti? a njej, ki bo trdila, da se je počasi peljala in je en od zadaj priletel v njo ali njemu, ki pravi, da je stal in da se je teta pripeljala vzvratno? Kaj je bolj logičen in pogostejši scenarij?

Je fajn imeti eno pričo za vsak slučaj...
Res je, če naletiš na goljufa, si takole v težavah.

Kakšna je splošna praksa, kaj naredi zavarovalnica, če oškodovanca povesta vsak svojo čisto nasprotujočo zgodbo? Predstavljam si, da si umije roke in imaš deljeno škodo, vsak plača svoje in konec.

Če se oškodovanca ne moreta strinjati niti o tem, v katero smer je kdo vozil si - laično - ne predstavljam, da bi se šla sploh zavarovalnica postavljati na stran enega ali drugega. In kjer bi moral on nato poravnati še njeno škodo. Se motim?

Je pa dejstvo, da če pozabiš na vse skupaj, svoje škode 100% ne boš dobil povrnjene.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Vse kar rabiš je polica (številka police AO zavarovanja) od babe (njeni osebni podatki so povsem irelevantni), pa še to ni nujno če angažiraš svojo zavarovalnico s podatki ki jih imaš na voljo. Škodo prijaviš na zavarovalnici kršiteljice preko e obrazca, opišeš kaj se je zgodilo, daš fotke če jih imaš in stvar je zate končana. Čez par dni dobiš klic od cenilca in dodatne papirje za podpis. Z žensko se bo ukvarjala dalje zavarovalnica. Če bo trdila da si ti kriv bo zavarovalnica presojala na podlagi dokazov in izjav. Če jim kaj ne bo jasno te bodo oni kontaktirali. V vsakem primeru ni potrebno biti v stiku s kršiteljico, ker oni nima nič s tem, vse se rešuje preko zavarovalnice.

Sicer opis dogodka je tako tipično alterjevski; če je vozila baba rikverc ti pa naprej ne pomeni da je ona kriva (v tem primeru najebeš tudi ti ker bo zavarovalnica dala deljeno krivdo, zato jasno boljše da ne prijavljaš sploh če nimaš večje škode). Če si ti stal ona se je pa zaletela je potem jasno njena krivda.
Pomembno je to, da če se ona po prejemu obrazca od zavarovalnice ne strinja s tvojo verzijo dogodka, bo zavarovalnica kljub "dokazom" od primera dvignila roke in ne bo krila škode. Pri tem ti ne pomaga niti iz obeh strani podpisan euro obrazec s pojasnjenimi okoliščinami. Zavarovalnica namreč ni organ, ki lahko odloča o krivcu, posebej ne v takšnih mejnih primerih. Been there, done that... Na njeni zavarovalnici so rekli, citiram: "Brez policijskega zaznamka, da se je ta konkretna nesreča res zgodila, si lahko s tem obrazcem obrišete r**...". Se je pa moj primer zgodil dosti podobno, kot OP-jev.

Ampak recimo, da sem se nato potrudil in bil še večja baraba od nje, tako da se je zadeva rešila v mojo korist. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Sicer bi najraje tole dal v temo "bedaki na cesti"...

Ena baba je zjutraj na parkirišču zrikvercala vame in mi polomila sprednji levi del blatnika. Potem se je še kregala (da sem kriv, ker nisem videl, da želi ona zapeljat v rikverc z namenom parkiranja - ni bila zraven prostega parkirnega mesta) in histerizirala še 10 minut. Ker se mi je zelo mudilo, sem pofotkal njo, njen avto in pobral njene osebne podatke z namenom reševanja zadeve, ko bo več časa, ter odpeljal.

Babnica nima mojih podatkov, poročila seveda nisva izpolnjevala, policije nisem klical.

Vprašanje dneva: Ali naj grem klicat in se ukvarjat z budalo, prijavljat nesrečo policiji itd.? Ali raje reskiram 300 evrov in pač popravim na svojo škodo?

Zavarovanje imam AO+, avto stara jajca. Sicer bi se tud s polomljenim blatnikom lahko okol vozil, kar se mene tiče, samo čez tehničnega me čez pol leta ne bi spustili. Če bom klical, se bo spet kregala in kdo ve še kakšno sceno naredila. V več kot 25 letih vozniške kariere še nisem imel nesreče, tako da sem zelo neizkušen glede teh stvari.

Kaj bi vi naredili?
Običajno je tako da se to zgodi ob najbolj nepravem času, pač jbg kdo pa se tak malo iz dolgčasa vozi naokrog in ima viška ur v lajfu? Pač zrihtaš, je kaj je. Če se nista mogla dogovoriti o tem kdo je kriv, si pač moral klicati policijo. Lahko samo upaš, da te verzije dogodkov ne bo zanikala, sicer itak nimaš kaj. Šola za drugič.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Vse se da, če imaš preveč denarja. Povzročiteljica nima ne denarja ne pameti, da bi človeku plačala povzročeno škodo...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.606
94
48
Naj malo kakega pravnika vpraša, pol se pa naj posmehuje... Seveda so take tožbe možne, sploh če je dovolj prič...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Če bi bile priče (s katerekoli strani), ne bi bil v situaciji kjer je moja beseda proti njeni...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Naj malo kakega pravnika vpraša, pol se pa naj posmehuje... Seveda so take tožbe možne, sploh če je dovolj prič...
Tožbe so seveda možne. Druga stvar pa je, če dejansko uspejo. ;) In to, da policista opozoriš, da je soudeleženec v prometni nesreči morda pod vplivom alkohola seveda ni obrekovanje...
1708512578706.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Človek ti nalima člen zakona in ti rečeš, da pa s pravnega vidika je pa lahko. Opozorilo policistu, da je oseba morda pijana ni nikakršno obrekovanje z nobenega vidika, ker policist takoj zadevo preveri (kar naredi itak ob nesreči v vsakem primeru) in če ni, ni nikakršne škode za tisto osebo.

Če pa naknadno trdiš da je bila ob prometni nesreči oseba pijana, to je pa lahko obrekovanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.606
94
48
Človek ti nalima člen zakona in ti rečeš, da pa s pravnega vidika je pa lahko. Opozorilo policistu, da je oseba morda pijana ni nikakršno obrekovanje z nobenega vidika, ker policist takoj zadevo preveri (kar naredi itak ob nesreči v vsakem primeru) in če ni, ni nikakršne škode za tisto osebo.

Če pa naknadno trdiš da je bila ob prometni nesreči oseba pijana, to je pa lahko obrekovanje.

Pol pač naj bo tako, ane...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ok, še opis dogodkov, da ne bo alterjevsko. Pripeljal sem po cesti zraven parkirišča, ona je v tistem trenutku stala (na tej isti cesti), ustavil sem se cca pol metra do meter za njo. Sekundo kasneje so se prižgale njene rikverc luči in je štartala nazaj, na hitro sem uspel samo potrobit, kljub temu je zapeljala še končnih 30cm v moj sprednji del. Sklepam, da je speljala ne da bi pogledala v ogledalo.
Da ne boš slučajo dobil ti kazni za "premajhno varnostno razdaljo", ... vse je mogoče. Vsaj po tem zapisu zgoraj. Saj ne, da ne bi verjel tebi, bolj pomembno je, kaj se bo spomnila "baba" .... če bo šla na policijo.