Nesreča - ukvarjat se al pustit?

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Sicer bi najraje tole dal v temo "bedaki na cesti"...

Ena baba je zjutraj na parkirišču zrikvercala vame in mi polomila sprednji levi del blatnika. Potem se je še kregala (da sem kriv, ker nisem videl, da želi ona zapeljat v rikverc z namenom parkiranja - ni bila zraven prostega parkirnega mesta) in histerizirala še 10 minut. Ker se mi je zelo mudilo, sem pofotkal njo, njen avto in pobral njene osebne podatke z namenom reševanja zadeve, ko bo več časa, ter odpeljal.

Babnica nima mojih podatkov, poročila seveda nisva izpolnjevala, policije nisem klical.

Vprašanje dneva: Ali naj grem klicat in se ukvarjat z budalo, prijavljat nesrečo policiji itd.? Ali raje reskiram 300 evrov in pač popravim na svojo škodo?

Zavarovanje imam AO+, avto stara jajca. Sicer bi se tud s polomljenim blatnikom lahko okol vozil, kar se mene tiče, samo čez tehničnega me čez pol leta ne bi spustili. Če bom klical, se bo spet kregala in kdo ve še kakšno sceno naredila. V več kot 25 letih vozniške kariere še nisem imel nesreče, tako da sem zelo neizkušen glede teh stvari.

Kaj bi vi naredili?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Zdaj boš težko kaj rešil za nazaj.

Poizkusi kontaktirat to žensko, izpolnita obrazce in na zavarovalnico.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Izpolniš evropsko poročilo s podatki, ki so ti znani in podpišeš samo sebe, ter greš na njeno zavarovalnico podaš odškodninski zahtevek. Zavarovalnica bo prijavo obravnavala čisto običajno, povzročiteljici bodo poslali obrazec, da odgovori na tvojo prijavo. Pa boš videl ...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Izpolniš evropsko poročilo s podatki, ki so ti znani in podpišeš samo sebe, ter greš na njeno zavarovalnico podaš odškodninski zahtevek. Zavarovalnica bo prijavo obravnavala čisto običajno, povzročiteljici bodo poslali obrazec, da odgovori na tvojo prijavo. Pa boš videl ...
In če ona odgovori z neko čist svojo verzijo dogodkov?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Šola za naslednjič. Čeprav upam, da naslednjih (vsaj) 25 let spet ne bo nič.

Če vse seštejem se mi bolj splača bit tiho in zapravit 300 evrov in upat, da se izognem komplikacijam. Edino, če je tolk zmešana, da gre prijavit hit & run. Ampak predvidevam, da je takrat isto njena beseda proti meni in načeloma nima kaj?
 

celje

Zelenc'
27. maj 2022
19
5
3
ne vem no. ona prijavi na policiji, ti ne. komu bodo na policiji bolj verjeli? nekomu, ki ni prijavil (in kasneje, po prijavi druge strani na policijo trdi, da ni on kriv) ali prijavitelju?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Vse kar rabiš je polica (številka police AO zavarovanja) od babe (njeni osebni podatki so povsem irelevantni), pa še to ni nujno če angažiraš svojo zavarovalnico s podatki ki jih imaš na voljo. Škodo prijaviš na zavarovalnici kršiteljice preko e obrazca, opišeš kaj se je zgodilo, daš fotke če jih imaš in stvar je zate končana. Čez par dni dobiš klic od cenilca in dodatne papirje za podpis. Z žensko se bo ukvarjala dalje zavarovalnica. Če bo trdila da si ti kriv bo zavarovalnica presojala na podlagi dokazov in izjav. Če jim kaj ne bo jasno te bodo oni kontaktirali. V vsakem primeru ni potrebno biti v stiku s kršiteljico, ker oni nima nič s tem, vse se rešuje preko zavarovalnice.

Sicer opis dogodka je tako tipično alterjevski; če je vozila baba rikverc ti pa naprej ne pomeni da je ona kriva (v tem primeru najebeš tudi ti ker bo zavarovalnica dala deljeno krivdo, zato jasno boljše da ne prijavljaš sploh če nimaš večje škode). Če si ti stal ona se je pa zaletela je potem jasno njena krivda.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
In če ona odgovori z neko čist svojo verzijo dogodkov?
Slabše kot je že zate bo težko.

Ti odneseš evropsko poročilo na njeno zavarovalnico, ta jo pozove k pojasnitvi okoliščin škode, kar traja recimo 14 dni, ona pa takrat težko kar nanenkrat uveljavlja svojo škodo in trdi, da si ti povzročitelj - ker je minilo 14 dni.

V najslabšem primeru pa zavarovalnica pač presodi, da je krivda deljena in vsak poravna svoje popravilo.

Še to: zakaj bejba že po dogodku ne bo klicala policije? Ker ne more biti prepričana, da nikjer ni bilo nobenih kamer :).

Moj nasvet je, da uveljavi svoje pravice, ki ti gredo iz njenega obveznega zavarovanja.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ok, še opis dogodkov, da ne bo alterjevsko. Pripeljal sem po cesti zraven parkirišča, ona je v tistem trenutku stala (na tej isti cesti), ustavil sem se cca pol metra do meter za njo. Sekundo kasneje so se prižgale njene rikverc luči in je štartala nazaj, na hitro sem uspel samo potrobit, kljub temu je zapeljala še končnih 30cm v moj sprednji del. Sklepam, da je speljala ne da bi pogledala v ogledalo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Vse kar rabiš je polica (številka police AO zavarovanja) od babe (njeni osebni podatki so povsem irelevantni), pa še to ni nujno če angažiraš svojo zavarovalnico s podatki ki jih imaš na voljo. Škodo prijaviš na zavarovalnici kršiteljice preko e obrazca, opišeš kaj se je zgodilo, daš fotke če jih imaš in stvar je zate končana. Čez par dni dobiš klic od cenilca in dodatne papirje za podpis. Z žensko se bo ukvarjala dalje zavarovalnica. Če bo trdila da si ti kriv bo zavarovalnica presojala na podlagi dokazov in izjav. Če jim kaj ne bo jasno te bodo oni kontaktirali. V vsakem primeru ni potrebno biti v stiku s kršiteljico, ker oni nima nič s tem, vse se rešuje preko zavarovalnice.

Sicer opis dogodka je tako tipično alterjevski; če je vozila baba rikverc ti pa naprej ne pomeni da je ona kriva (v tem primeru najebeš tudi ti ker bo zavarovalnica dala deljeno krivdo, zato jasno boljše da ne prijavljaš sploh če nimaš večje škode). Če si ti stal ona se je pa zaletela je potem jasno njena krivda.
Vse kar v takem primeru, se pravi v manjši PN kjer ti nisi povzročitelj, rabiš je ali evropsko poročilo s priznanjen krivde povzročitelja, ali policijski zapisnik. Vse ostalo si lohk v gate potlačiš, če imaš nasproti neuravnovešeno osebo. Prvo edino v primeru, da oseba takoj reče sori zajebu sm. Še bolje in najhitreje je če se kar takoj odpravita do njegove zavarovalnice.
Takoj ko je vpitje, kaj bi ti moral in kaj ne, se z osebkom sploh več ne pregovarjaš in samo pokličeš policijo.
Če zajebeš ti, takoj predlagaš poročilo in obisk zavarovalnice, ker policije nočeš.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Ok, še opis dogodkov, da ne bo alterjevsko. Pripeljal sem po cesti zraven parkirišča, ona je v tistem trenutku stala (na tej isti cesti), ustavil sem se cca pol metra do meter za njo. Sekundo kasneje so se prižgale njene rikverc luči in je štartala nazaj, na hitro sem uspel samo potrobit, kljub temu je zapeljala še končnih 30cm v moj sprednji del. Sklepam, da je speljala ne da bi pogledala v ogledalo.
Kakšno pa je bilo njeno vozilo, novo, staro....?