Počasi bodo prišli tudi po nas

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
10 let nazaj ob odpiranju LEZ in ULEZ con v mestih in zaprtju mestnih središč za recimo Seicentota s porabo 5 litrov, medtem ko je imel 2+ tonski mastodont X5M ali Range Rover s porabo 15-20l prost dostop, ker je bil eko, vas je veliko ploskalo.
No, sedaj se bo začelo z zaračunavanjem, ker so ti isti grdi, grdi. Preskok na to, da bodo debeluharski EVji grdi, grdi ni več daleč. Samo dovolj jih mora biti na cesti, da se bo splačalo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Radi bi pobrali več od ljudi in si je pač treba zmisliti nek kriterij. Nelogično je, da ni masa vozila edini kriterij.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Super tako bomo pregnali točo, suše in ustavili podnebne spremembe. Saj se lepo vidi, da so do zdaj še vsi podobni ukrepi neverjetno dobro pripomogli k temu.
Ok razumem onesnaževanje zraka z izpuhom v središču mesta. Ne razumem pa, da en SUV povzroča dodatno gnečo. Avto je avto. Nima neke veze in vpliva na prometno gnečo, če je meter krajši ali daljši... V glavnem gre za pobiranje denarja in to je edini cilj. Nekaj se pač morajo izmislit.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Take neumnosti (eko davek preko parkirnine) je pač odraz današnje družbe, kjer lahko vsak izvaja direktno demokracijo, izvoljeni politiki pa nimajo ne jajc ne znanja ustrezno odreagirati.

Bemti - pa saj “SUVi” že preko CO2 dodatki svoj eko davek. Koji k… zdaj preko parkirnine.
En malo spreten sodnik to odločitev raztrga na prafaktorje.

Pa da ne bo nesporazuma - treba najti način spodbujati uporabo ustreznejših vozil - a to z višjo parkirnino zaradi …. (vstavi po želji) pač ne gre.
Naslednje bo, da bodo črni višje obdavčeni pri parkiranju, ker zaradi akumulacije toplote povišujejo temperaturo v mestnih jedrih. In ker imajo višjo porabo, ker rabijo močnejšo klimo …

Edit: zaradi iste garde aktivistov in brezhrbteničnih politikov imamo debate o letno/zimskem času, s aktivistke aktivno (hmm - zato pa aktivistke) vmešavajo v volitve (bemti - naredi stranko pa te drek mešaj) in se vlada preko Twitterja (ne - ne mislim (samo) JJa - je tam preko luže eden, ki je enako ali še huje vladal z Twitterom).
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
No, recimo jaz se pa čisto strinjam glede te teže, čeprav bi morda bil bolj primeren kriterij velikost. Ker je ''malo'' razlike v onesnaževanje, če se en pripelje v mesto v Smartu ali pa mastodontu od Range Roverja. In ne samo v onesnaževanju, tudi v gneči v prometu in na koncu tudi pri parkiranju. Komot lahko 2 Smarta spraviš na mesto enega Range Roverja. Ampak po tem kriteriju bi morali biti potem tudi električni mastodonti zajeti, ne pa, da so izvzeti iz tega. In recimo potem pride do nesmisla, da se lahko z električnim skoraj 10tonskim Hummerjem pelješ in gaziš vse po centru mesta, Smart je pa ''umazan'' in mu je prepovedano iti noter. Mislim recimo za zero emission cone. Bruh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
No, recimo jaz se pa čisto strinjam glede te teže, čeprav bi morda bil bolj primeren kriterij velikost. Ker je ''malo'' razlike v onesnaževanje, če se en pripelje v mesto v Smartu ali pa mastodontu od Range Roverja. In ne samo v onesnaževanju, tudi v gneči v prometu in na koncu tudi pri parkiranju. Komot lahko 2 Smarta spraviš na mesto enega Range Roverja.
Ma dej ne bluzi, ravno zaradih takšnih butlov nam brez problema nalagajo vse več in več raznih taks, trošarin...na vsakem vogalu za vsak quraz in neumnost. Butli pa ob tem še ploskate.
Kot sem že napisal razumem, da nek avto v zrak spusti več umazanije drugi manj ampak to se itak že plačuje pri cestnini in tudi pri tankanju goriva.... Poleg tega marsikateri navaden štiri vraten ali celo samo dvovraten avto onesnažuje bolj, kot kakšen SUV....

Kar se pa parkiranja tiče. Parkirni boks je boks, če parkiraš smarta ali pa SUV si v obeh primerih zasedel en boks. To o dveh smartih v en boks ne sanjaj. Živim v Centru zato imam parkirno dovolilnico za plačljiva parkirna mesta, ne boš verjel ampak z enim mojim več, kot 5m dolgim vozilom zasedem samo po en boks naenkrat, enako, kot sosedi kateri imajo majhne avtomobile.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Delno se strinjam s tabo.
Po drugi strani pa v tujini že razmišljajo, kako bodo urejali promet v starejših parkirnih hišah, ki enostavno niso bile zgrajene za to, da bo večina vozil težkih 2 toni in več.
Včasih je treba pogledati izven svojega lokalnega okolja. Pa tudi v tvojem lokalnem okolju imaš že primer. Prepoved parkiranja pri Maxiju.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Saj - in da bodo omejili dostop težkih vozil, bodo nabili “eko” davek …
A res ne razumeš, da ni težava v samem plačilu - ampak v osnovi na katero je ta davek obešen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Delno se strinjam s tabo.
Po drugi strani pa v tujini že razmišljajo, kako bodo urejali promet v starejših parkirnih hišah, ki enostavno niso bile zgrajene za to, da bo večina vozil težkih 2 toni in več.
Včasih je treba pogledati izven svojega lokalnega okolja. Pa tudi v tvojem lokalnem okolju imaš že primer. Prepoved parkiranja pri Maxiju.

To je zdaj spet nekaj drugega. Če so garažne hiše slabo grajene, dotrajane in ne zmorejo nosit teže avtomobilov je jasno, da se omeji število parkirnih mest, prepove težja vozila ali pa popolnoma spremenijo namembnost objekta.... To kar se pa dogaja v Pariškem primeru in vseh ostalih podobnih primerih pa je, kot, da bi parkirne hiše, ki imajo slabo nosilnost preprosto dvignile ceno za težja vozila pa kar bo pa bo. Nima veze, če se zruši. Važno, da so prej dobro pokasirali.

Kje so omejili parkiranje pri Maxiju? Jaz sem tam v garaži že nekajkrat parkiral. Nazadnje sicer pred kakšnim letom ali dvema...In to samo v en boks, čeprav tam je res vse zelo majhno ampak, če nisi ravno retardiran debil se da.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Saj - in da bodo omejili dostop težkih vozil, bodo nabili “eko” davek …
A res ne razumeš, da ni težava v samem plačilu - ampak v osnovi na katero je ta davek obešen.
Kot sem rekel, se strinjam. Rešitev tega je prepoved, ne osnova za nabijanje davkov. In to je bil že osnovni namen mojega prvega posta.
Se pa ne strinjam, da ni možno namesto enega mastodonta parkirati 2 Smarta. Brez težav, če se parkirne prostore ustrezno uredi. Recimo če pogledamo samo koliko parkirišč za motorje/kolesa lahko nastane iz enega parkirišča za avto. Seveda je pa treba to pretvorit.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To je zdaj spet nekaj drugega. Če so garažne hiše slabo grajene, dotrajane in ne zmorejo nosit teže avtomobilov je jasno, da se omeji število parkirnih mest, prepove težja vozila ali pa popolnoma spremenijo namembnost objekta.... To kar se pa dogaja v Pariškem primeru in vseh ostalih podobnih primerih pa je, kot, da bi parkirne hiše, ki imajo slabo nosilnost preprosto dvignile ceno za težja vozila pa kar bo pa bo. Nima veze, če se zruši. Važno, da so prej dobro pokasirali.
Se strinjam, to je le kasiranje. To je tudi bil namen mojega prvega posta.

Kje so omejili parkiranje pri Maxiju? Jaz sem tam v garaži že nekajkrat parkiral. Nazadnje sicer pred kakšnim letom ali dvema...In to samo v en boks, čeprav tam je res vse zelo majhno ampak, če nisi ravno retardiran debil se da.
Zunaj se ne sme več parkirat, ker naj bi bila nosilnost stropa problem.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
In recimo potem pride do nesmisla, da se lahko z električnim skoraj 10tonskim Hummerjem pelješ in gaziš vse po centru mesta,
Se pa ne strinjam, da ni možno namesto enega mastodonta parkirati 2 Smarta. Brez težav, če se parkirne prostore ustrezno uredi. Recimo če pogledamo samo koliko parkirišč za motorje/kolesa lahko nastane iz enega parkirišča za avto. Seveda je pa treba to pretvorit.

Očitno, da iz nekega razloga sovražiš večje avtomobile in imaš že skoraj paranojo. Jaz še nisem videl Hummerja ali kakšno drugo večje vozilo, da bi kar gazil vse po centru mesta. O čem to govoriš??

Glede parkinga in Smarta. Sem že povedal, parkirni boks je parkirni boks in tukaj je vse jasno koliko vozil gre v parkirni boks. Res pa je, da se bokse lahko zmanjša na velikost, ki bo primerna samo za Smarte. V tem primeru boš za enako število parkirnih mest potreboval manj prostora. Ampak potem ne odpadejo samo SUVji ampak praktično večina današnjih avtomobilov. Že zdaj se ogromno ljudi pritožuje nad premajhnimi boksi in nekateri zato svoja jaca celo namerno čez dva boksa parkirajo. Ja tvoje blodnje bodo delovale, če nas bodo z davki vse prisilil v nakup Smarta oziroma kakšno drugo vozilo enakih dimenzij.

Zunaj se ne sme več parkirat, ker naj bi bila nosilnost stropa problem.
Aja, to je res ampak tam zaradi slabe strehe nihče ne sme več parkirati. Tudi Smart ne. Pa itak je tam zgoraj zdaj Trg , kar je itak bolje, kot parking.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Očitno, da iz nekega razloga sovražiš večje avtomobile in imaš že skoraj paranojo. Jaz še nisem videl Hummerja ali kakšno drugo večje vozilo, da bi kar gazil vse po centru mesta. O čem to govoriš??

Glede parkinga in Smarta. Sem že povedal, parkirni boks je parkirni boks in tukaj je vse jasno koliko vozil gre v parkirni boks. Res pa je, da se bokse lahko zmanjša na velikost, ki bo primerna samo za Smarte. V tem primeru boš za enako število parkirnih mest potreboval manj prostora. Ampak potem ne odpadejo samo SUVji ampak praktično večina današnjih avtomobilov. Že zdaj se ogromno ljudi pritožuje nad premajhnimi boksi in nekateri zato svoja jaca celo namerno čez dva boksa parkirajo. Ja tvoje blodnje bodo delovale, če nas bodo z davki vse prisilil v nakup Smarta oziroma kakšno drugo vozilo enakih dimenzij.


Aja, to je res ampak tam zaradi slabe strehe nihče ne sme več parkirati. Tudi Smart ne. Pa itak je tam zgoraj zdaj Trg , kar je itak bolje, kot parking.
Seveda, trg rabimo. Za proteste ob naslednji Janševi vladi.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
848
841
93
Dejansko zadeve glede dimenzij avtov lezejo ven iz kontrole.
Čista amerikanizacija evropskega voznega parka se dogaja.
In ja, sem že videl mesta, kjer za kible, ki ne pašejo v standardno parkirno mesto, pač zaračunajo dvojno parkirnino. In standardno parkirno mesto je pač iz 1990ih.
Da ne omenjam, da so pri nas začele razno avtopralnice in podobno že zaračunavati dodatke na te avtomobilske abominacije.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
med tem si nekateri manejo roke na račun glupe raje
 
  • Haha
Reactions: sad