Nesreča - ukvarjat se al pustit?

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Kako? Se je zgodila škoda se izpolne poročilo, potem se pokliče na zavarovalnico (triglav v tem primeru) in vprašaš kako je s prijavo škode, cenilcem ipd pa ti rečjo da izpolni online obrazec, pa da je fino če poslikaš dogodek oz. škodo na vozilih. Greš na online obrazec tam izpolneš identične stvari kot na evropskem poročilu s tem da je pol stvari pridobljenih iz uradnih evidenc in ti jih ni treba vpisovat. O evropskem poročilu te nič ne vpraša, lahko pa ga daš kot prilogo.

Ko zavarovalnica dobi ta zahtevek in če je krivda jasna, potem pošljejo kršitelju papir kjer podpiše da je kriv. Tebi javijo pa kako je s cenitvijo in popravilom škode. Stvar zakjučena brez da bi kršitelja videl za več kot 1 min kolikor traja da ti da papir kjer so podatki o obveznem zavarovanju.

Lahko se pa z povzročiteljem lotiš izpolnjevanja evropskega poročila, kar traja vsaj 30min preden vse prepišeš, po možnosti na havbi od avta pri -10C. Pol podatkov itak narobe prepišeš v tista mala okenca, potem neseš papir na zavarovalnico kjer te grdo gledajo zakaj nisi online tega rešil. Na zavarovalnici spet preverijo kar piše na papirju (dejansko namesto tebe rešijo online obrazec za prijavo škode), potem na koncu papir vržejo v smeti. Po možnosti še povzročitelj ne podpiše priznanja krivde (četudi na evropskem poročilu 3x napiše da je kriv), iz poškodb pa ni jasno kdo je kriv, pa imaš prst v rit.
Sam sicer nikoli nimam zavarovalnice triglav ampak moja zadnja izkusnja je ravno z njimi povezana ker je imel povzrocitelj to zavarovalnico

Zgodi se nesreca izpolneva evropsko porocilo, ki ga pismeni ljudje izpolnejo povsem brez tezav, med tem postopkom tudi ugotoviva kdo je kriv in to crno na belem tudi podpiseva. V primeru, da se o krivdi nebi strinjala bi poklical policijo vendar do sedaj nisem imel takih izkusenj. Ce obstaja kaksna prica o dogodku seveda dodati tudi opombo da obastajajo price.
Naslednji dan grem na zavarovalnico trgilav k cenilcu, nikogar ne klicem in bas me zaboli kako me bodo gledali, naprej do prvega okencka kjer me caka ponovno vpisovanje podatkov in pa na koncu nagradno vprasanje,na katerega odgovorim skladno z eu porocilom na katerem je priznanje povzrocitelja je krivec za nesreco voznik vozila...
Zakljucim postopek na okencu in grem k cenilcu ta popise skodo in sem konec, cakam samo se njegovo posto. Seveda v vmesnem casu zavarovalnica preveri dejansko stanje in v primeru da so udelezenci normalni potem je to konec, lahko pa se zgodi, da nasprotna stran kar na enkrat ne vidi zadev vec tako kot jih je videla ob nesreci, vendar je vprasljiva njena kredibilnost ob dejstvu, da je enkrat ze podpisala svojo krivdo.

Z mojim postopkom nisem imel nikoli tezav in vedno brez tezav dobil odskodnino.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ob eni drugi priložnosti mi cenilec pove da se tole s špegli kar klasično tako rešuje, ker tudi folk goljufa. Prav po statistiki vedno prizna krivdo nekdo ki nima škode oz. ima nek pocen špegel, škodo prijavlja pa nekdo s špeglom za 1000+ eur. In se zavarovalnice ne gredo tega nategovanja, kjer se ne da dokazat direktne krivde je krivda deljena pa se lahko na trepalnice postaviš.
Me prav zanima kako gre to čez. Ker če nekdo prizna krivdo, potem bo težko drug sokriv. Če pa zavarovalnica sumi na goljufijo, potem pa naj oba prijavijo policiji in je zadeva rešena.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Vsa evropska porocila do sedaj sem v opisu dogodka dodal voznik vozila A ali B prinava krivdo za nesreco in nikoli imel tezave z naknadnimi dopisi zavarovalnice, ki v primeru da ni jasno kdo je kriv poziva udelezence po opisu dogodka

In ne eu porocilo ni priznanje krivde je natancen opis in oris dogodka na katerem je pa lahko tudi priznanje
Zavarovalnica vedno pošlje dopis drugi stranki. In če se tam drugače izrazi ali je zavarovalnici kaj sumljivo, je takoj deljena krivda. Samo evropsko poročilo ne pomeni nič in samo zato, ker si ti imel do sedaj srečo s poštenimi ljudmi, še ne pomeni, da nikoli ne moreš imeti problema.

Po nesreči so udeleženci lahko tudi v šoku in tako priznanje takoj pade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Zajeta slika.PNG


Poročilo je standardiziran obrazec za lažjo izmenjavo podatkov in čisto nič drugega.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Pa kaj ste tukaj sami omejenci??? Izpolnitev evropskega porocila ne pomeni priznanja odgovornosti, razen ce na njemu eden od udelezencev napise, da je povzrocitelj in s tem prizna odgovornost....
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Pa kaj ste tukaj sami omejenci??? Izpolnitev evropskega porocila ne pomeni priznanja odgovornosti, razen ce na njemu eden od udelezencev napise, da je povzrocitelj in s tem prizna odgovornost....
Ti pa nočeš razumeti, da tako priznanje nima teže. Ali je človek v šoku, reče da se je počutil ogroženega, se drug dan drugače spomni dogodka itd. Še če imaš policijski zapisnik, se lahko zavarovalnica odloči drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in krko

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Lahko ti tudi po cenitvi in temelju zavrnejo plačilo računa in se lahko j.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Kadar se zgodi kaj takšnega, TAKOJ izpolniti vsaj Evropski obrazec, pofotografirati, če je še kakšna priča... Dandanes ne gre več nikomur verjeti. Tudi, če reče ''v redu, kriv sem, se jutri slišiva'' in gresta narazen brez napisanega... ljudje smo takšni in drugačni... čez uro-dve začne delovati ono ''ja, kaj pa.če je on kriv''... in se zgodba spreminja... upam, da uspešno rešiš. Sicer malo bolj težko za nazaj... Bom navedel svoj primer, sicer sem bil peš, je pa bilo cestišče. Pred službo je en del tlakovan z granitnimi kockami. Zjutraj, bila je tema, obcestne luči niso gorele... ob robu pa manjkalo par kock in sem nerodno stopil, zvin in napokana kost v stopalu... Grem v bolnišnico, nazaj grede pa fotografirati tisto luknjo in cestišče. Podam prijavo za nezgodo, bolniška... in v čem je fora? -takoj tisti dan so luknjo zabetonirali in menjali žarnice. Nekako so izvedeli, da nameravam vložiti zahtevek... Ampak fotografije in priče... pa sem imel ugodno rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo, Car in Ador

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Zavarovalnica vedno pošlje dopis drugi stranki. In če se tam drugače izrazi ali je zavarovalnici kaj sumljivo, je takoj deljena krivda. Samo evropsko poročilo ne pomeni nič in samo zato, ker si ti imel do sedaj srečo s poštenimi ljudmi, še ne pomeni, da nikoli ne moreš imeti problema.

Po nesreči so udeleženci lahko tudi v šoku in tako priznanje takoj pade.
to se je meni zgodilo... bila je krivda na njegovi strani, to tudi priznal v EU poročilo. Grem na njegovo zavarovalnico (Triglav) še nekrat vse izpolnim.
Ker se je stvar vlekla, sem klical kaj se dogaja in so mi javili, da on ne priznava krivde, ko je izpolnjeval ta drugič. Stvar je šla naprej na pregled dokumentov. Tam so se odločili za EU poročilo obvelja.
Sem bil kar malo presenečen, ker imam jaz Savo in sem bil prepričan, da bodo dosodili deljeno krivdo...

Tako da v moje primeru je EU poročilo obstalo
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Neutralist

Pripravnik
21. feb 2017
40
2
8
Takega ki namerno zavira postopek kljub njegovi krivdi bi jaz še malo civilno tožil za kakšen izpad vozila in strah pred ponovno vožnjo ,da bi si malo zapolnil svoje igrice.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Takega ki namerno zavira postopek kljub njegovi krivdi bi jaz še malo civilno tožil za kakšen izpad vozila in strah pred ponovno vožnjo ,da bi si malo zapolnil svoje igrice.
S svinjami je nesmiselno, da se ukvarjaš, ker boš na koncu tudi ti od blata. Ne glede na to ali zmagaš ali izgubiš.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Takega ki namerno zavira postopek kljub njegovi krivdi bi jaz še malo civilno tožil za kakšen izpad vozila in strah pred ponovno vožnjo ,da bi si malo zapolnil svoje igrice.
V bistvu je vsak srečen, da je zadevo končno zaključil. Pa se seveda iz tega naučil, da za vsako malenkost kliče policijo ...
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Takega ki namerno zavira postopek kljub njegovi krivdi bi jaz še malo civilno tožil za kakšen izpad vozila in strah pred ponovno vožnjo ,da bi si malo zapolnil svoje igrice.
ja valda ja, tožba je mal tko, kot it po žemlce k šipcu u pekarno. pa matoza maš za odvetnika, se bojo koj vsi usral na drugi strani
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Vmes boš pa sam zalagal.

Na koncu po dobljeni tožbi (če) pa vprašanje koliko ti pokrije. Ni to USA.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
848
841
93
Za iti na sodišče, je treba cekine dat na mizo. Sodišču in odvetniku. Je brez veze za neke male škode na parkirišču.

Z normalnimi ljudmi se da vse zmenit in je dovolj evropsko poročilo.
Tudi policaji neradi posegajo v te male brezvezne nesreče z malimi škodami, ker morajo potem 7 ur pisat poročila in plačilne naloge za kazni za brezvezne reči.

Če gre za višje škode in šanse, da se bo druga stran delala neumno, je pa seveda dobro poklicat policaje. To vidiš že v roku nekaj minut s kakim osebkom imaš opravka.