bedaki na cesti

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Nenasiten: Seveda se nesreče dogajajo, sploh take s polnim šusom v rit:nigladek: Ta voznik kombija sigurno ni gledal ceste. Tipično za njih. Pa ne 10let, jaz bi mu dal 30.


Torej ti pravs da je model ob 8.30 al kolk pelal 130, ko je nenadoma vse stal. Tko z nule... Mel je clo primerno varnostno razdaljo pa vse.. No k bos enkrat ob tej uri se tam vozu ti bo jasno, da varnostne razdalje ni, kolona pa ne nastane z nule ampak se promet konkretno zgosca ze prej. Tezko bos vozu normalno in v naslednji sekundi da vse stoji. Ker mas pred sabo na prekratki razdalji zmer nekoga. Sploh kombijasi so v tej kategoriji.
Sej pravm, vsem hobi sodnikom k jih je poonegavljen internet prepoln mocno privoscim da se enkrat najdete v resnem dreku. Kamne za vas mam pr roki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Torej ti pravs da je model ob 8.30 al kolk pelal 130, ko je nenadoma vse stal. Tko z nule... Mel je clo primerno varnostno razdaljo pa vse.. No k bos enkrat ob tej uri se tam vozu ti bo jasno, da varnostne razdalje ni, kolona pa ne nastane z nule ampak se promet konkretno zgosca ze prej. Tezko bos vozu normalno in v naslednji sekundi da vse stoji. Ker mas pred sabo na prekratki razdalji zmer nekoga. Sploh kombijasi so v tej kategoriji.
Sej pravm, vsem hobi sodnikom k jih je poonegavljen internet prepoln mocno privoscim da se enkrat najdete v resnem dreku. Kamne za vas mam pr roki.
Wauuu, kje si zdaj ti vse to klobasanje vun potegnil?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
Torej ti pravs da je model ob 8.30 al kolk pelal 130, ko je nenadoma vse stal. Tko z nule... Mel je clo primerno varnostno razdaljo pa vse.. No k bos enkrat ob tej uri se tam vozu ti bo jasno, da varnostne razdalje ni, kolona pa ne nastane z nule ampak se promet konkretno zgosca ze prej. Tezko bos vozu normalno in v naslednji sekundi da vse stoji. Ker mas pred sabo na prekratki razdalji zmer nekoga. Sploh kombijasi so v tej kategoriji.
Sej pravm, vsem hobi sodnikom k jih je poonegavljen internet prepoln mocno privoscim da se enkrat najdete v resnem dreku. Kamne za vas mam pr roki.

Kaj si ti zdaj zbluzil? Da je mel primerno varnostno razdaljo ampak, ko enkrat tam voziš ob tej uri ti je jasno, da varnostne razdalje ni, kombijaši jih pa sploh nimajo?

Btw - vsak dan sem na tej relaciji ob teh urah in so mi te "harmonike" v prometu zelo dobro poznane in manjša vsakodnevna odstopanja v stilu "včeraj sem na X mestu stal, danes pa sem tam letel mimo 120+" pač ne pijejo vode kot opravičila, ko naslednji dan nabašeš na polno v stoječo kolono. V kolikor ti to (tak nalet) uspe v tako lepih vremenskih pogojih kot so bili včeraj, enostavno nisi gledal tja kamor bi moral oz. nisi bil dovolj pozoren.

p.s. hvala za lepe želje in pa seveda enako
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Kaj si ti zdaj zbluzil? Da je mel primerno varnostno razdaljo ampak, ko enkrat tam voziš ob tej uri ti je jasno, da varnostne razdalje ni, kombijaši jih pa sploh nimajo?

Btw - vsak dan sem na tej relaciji ob teh urah in so mi te "harmonike" v prometu zelo dobro poznane in manjša vsakodnevna odstopanja v stilu "včeraj sem na X mestu stal, danes pa sem tam letel mimo 120+" pač ne pijejo vode kot opravičila, ko naslednji dan nabašeš na polno v stoječo kolono. V kolikor ti to (tak nalet) uspe v tako lepih vremenskih pogojih kot so bili včeraj, enostavno nisi gledal tja kamor bi moral oz. nisi bil dovolj pozoren.

p.s. hvala za lepe želje in pa seveda enako

Se ne cudim da si moderator tlele. Za zgled pa to.. Pise ti da je nemogoce, da tajrat tam s 130 prleti v stojeco kolono. Stekas? Prej bi rekel da so vsi bremzal, eni manj uspesno, kot je tam pac klasika. Sej se kao furas tam
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Tak nalet s skoraj polno hitrostjo se precej hitro zgodi, če menja nekdo vozni pas. Bodisi voznik, ki se je zaletel izza nekega kamiona ali bus-a ali pa, da se je nekdo s prehitevalnega spravil na voznega, ko zagledal kolono.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.371
9.802
113
kod Džej-Zija
Če bi samo "manj uspešno" zaviral, ne bi avta, v katerega je priletel, razmetalo po zraku in obračalo. Sem bil že priča "manj uspešnemu" zaviranju, pa so bile posledice bistveno manjše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
Se ne cudim da si moderator tlele. Za zgled pa to.. Pise ti da je nemogoce, da tajrat tam s 130 prleti v stojeco kolono. Stekas? Prej bi rekel da so vsi bremzal, eni manj uspesno, kot je tam pac klasika. Sej se kao furas tam

Dejstvo 1: en kombi je s konkretno hitrostjo nabil v stoječ kombi.
Dejstvo 2: Glede na moč trka, katero je možno domnevati glede na vso škodo, ki je ob trku nastala, se brez problema zaključi, da je bila hitrost zelo visoka in pa sploh glede na klasične harmonike na temu delu AC, svetlobna opozorila in vse ostalo kar konkretna in definitivno lepo čez 100km/h ter kot taka enostavno nesprejemljiva.
Dejstvo 3: Nč kao ampak se dejansko furam tam in sem ravno zaradi tega prepričan, da bi se tej nesreči dalo izognit, ker sem dnevno (če ne kar večkrat dnevno) v takih harmonikah, torej v identičnih situacijah kot je bila ta, pred trkom seveda.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Če bi samo "manj uspešno" zaviral, ne bi avta, v katerega je priletel, razmetalo po zraku in obračalo. Sem bil že priča "manj uspešnemu" zaviranju, pa so bile posledice bistveno manjše.

A zato je spredaj komaj kaj poskodovan... Razlika v hitrosti je bla okol 50kmh, pr 130kmh v stojeco kolono se niti berlingo guy ne bi ustavil pred sentjakobom. Vodo pije tut to, da je lahko prehiteval kamion. Seveda je kriv, sam pozivat k smrtni kazni kot je zdej moderno tut tuki je imbecilno
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.371
9.802
113
kod Džej-Zija

Crash test smarta pri 100 km/h v betonski blok. Tudi ta kišta spredaj zgleda "komaj kaj poškodovana". Izgled je pač odvisen od zmečkljivih con in strukturne trdnosti avta. Metoda ostrega očesa tu pač ne pove veliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Enako imbecilno, kot želeti nekomu, da se znajde v resnem dreku.

kaj pa ti jokcaš zdej, a si ti tut za kako smrtno kazen v primeru prometnih nesreč? drž se pol javnega prevoza da se ti kdaj podobno ne zgodi, boš pol mal bol zastopu moje besede k ti bo en jadno jadni jado tuki s kavča sral, da nej te strpajo v čuzo za sto let. ko da je ta model s kombijem prou hotu fentat tisto turistko - tut vprašanje, če je bla privezana, kaže bolj da ne. torej?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
Enako imbecilno, kot želeti nekomu, da se znajde v resnem dreku.

S tem da k smrtni kazni ne poziva nihče, poklicni voznik, ki pa povzroči nesrečo takšne sorte pa bi brez najmanjšega dvoma moral iti sedet za par let. Ne glede na to ali je bila angleška turistka privezana ali ne, saj bi, v kolikor bi ta poklicni voznik opravljal svoje delo zbrano in profesionalno. Sicer kdor dela ta greši in vsak lahko kdaj kje stori kakšno napako, logično, ampak da ga takole zaj3besh na lokaciji, kjer so vsakodnevno zastoji in stoječe kolone je pa kr mal too much.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
Dajte se papeži umirit mal, postavte se za pet minut ob cesto in poglejte folk za volanom, štirje od petih drkajo telefon ali delajo kaj drugega samo na cesto ne gledajo, zdaj je pa en šofer ki je naredil napako problem. Sliši se kruto in bogokletno ampak glede na statistiko je takih pyzdarij še malo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in BornSkeptic

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
Res je takih pyzdarij še malo glede na to kaj in kako se vse vozi po naših cestah ampak, ker torej povprečni vozniki povprečno sanjajo za volanom se lahko poklicnemu (!) vozniku odpusti nalet v kolono na mestu, kjer so stoječe (!) kolone vsakodnevno (!) s tem da se ne pogovarjamo o tem, da je malo butnil vozilo pred seboj ampak je malo manjkalo da le-to ni šlo na prafaktorje.

p.s. raje "papež" kot pa zagovornik takšnega dejanja ala nenasiten oz. ti
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
Haha, ti si res pacient leta če si iz mojega pisanja razbral da zagovarjam take pyzdarije. Dnevo nešteto folka parkira kombi takole v planko, večinoma se izide s požlajfanim plehom, enemu na nekaj tisoč pač ne in takrat gre narobe vse kar lahko gre. Kot je šlo tokrat.