bedaki na cesti

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
ne, pri summitu in pri žalah sta postaji na obeh straneh ceste.
sicer pa sta dve postaji zato, ker gre za dva različna tipa uporabnikov. tisto pri summitu uporabljajo stanovalci iz novih blokov na šmartinki, ta drugo pa stare mamce, ki hodijo na žale :)
Kje pa je postaja kontra od tiste pri starih žalah?

eh, kak sem smotana.
nasproti je. Mimo se vozim, pa je ne vidim :jok:
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
V bistvu so vsi odreagirali najbolje. Tako, da niso odreagirali. Če bi voznik zaradi srnjaka preveč trznil z volanom, bi lahko zmanjkalo enega ali več kolesarjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Dokler ne doživiš, ne veš, kaj boš v resnici storil. Jaz sem enkrat samo stisnil volan, pohodil zavoro in takoj spustil, ker ko so možgani sprocesirali nekaj zavestnega, se mi je zdelo, da je zadaj za mano še avto. Srno sem zadel. Če bi zaviral na polno, je ne bi. Zadaj je dejansko bilo še nekaj vozil, kako blizu so bila, nimam pojma. Načeloma sicer ni moja naloga, da skrbim za varnostno razdaljo tistih zadaj. Lahko bi v prvem trenutku refleksno obrnil volan. In verjetno izstopil iz avta na njivi, če bi se pri skoraj 100 km / h to dejansko tako izšlo. Kako bom reagiral naslednjič, če bo prišlo do podobne situacije, tudi ne vem. To bi moral kar redno trenirati, da bi nekaj postalo refleks.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Jaz sem imel podoben primer 15 let nazaj. Podobna hitrost in srna je tudi priletela na polno direkt iz grma. Nisem reagiral, ker ni bilo časa. Ko so možgani sprocesirali je bila srna že v grmovju.
Drugo je pri 50km/h, ko je tudi vidno polje popolnoma drugačno.;)
Izračunaj si samo reakcijski čas in boš videl, da si že mimo srnjaka, ko šele začneš zavirat.
Jaz se pogosto vozim po cestah z veliko divjadi in edino kar sem si probal zabit v glavo je, da nikoli zavit iz ceste, raje na polno v divjad. Naokrog so namreč drevesa in izbira je jasna. Pa z leti se hitrost vožnje znižuje :).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Rezultat je isti, če narobe odreagiraš, ko si srno že povozil. Žal nisem prepričan, da bom v morebitni naslednji situaciji naredil skoraj najboljšo možno stvar: NIČ. Ker tega enostavno ne moreš vedeti, ko so refleksi (čeprav zapozneli) v igri.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Rezultat je isti, če narobe odreagiraš, ko si srno že povozil. Žal nisem prepričan, da bom v morebitni naslednji situaciji naredil skoraj najboljšo možno stvar: NIČ. Ker tega enostavno ne moreš vedeti, ko so refleksi (čeprav zapozneli) v igri.
Hm, mislim da piševa en mimo drugega.
Še enkrat: to, kar je na videu zgoraj NE moreš odreagirat preden zbiješ srno. Enostavno ne moreš. Morda bodo lidarji v prihodnosti naredili svoje, ampak človek v taki situaciji NE more odreagirat PREDEN zbije srno. Kaj se je potem dogajalo ne vem, ker tudi na videu ni. In voznik na video posnetku ni nič odreagiral, odreagiral je šele potem, ko je bil že izven videa. Samo to je moj point, ker si ti pisal, da je naredil najbolje, kar je lahko, nič odreagiral.
Jaz sem takrat enostavno avto ustavil in to je bilo to. Kaj bo naslednjič ne vem, upam le, da bo šla zadeva po cesti in ne ob cesto, še bolje pa, da do take situacije ne pride.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To moraš tudi malo bedak biti, da pustiš avto naslonjen na drugega ...
20190516_113123.jpg
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
To je v večini evropske civilizacije normalen pojav. Pojdi v italijo (neko večje mesto) pa poglej kako parkirajo v bočne bokse pa ti bo jasno, pa jasno ti bo tudi zakaj puščat avto iz brzine in brez ročne. V sloveniji se pač spoštuje pretirano pleh in če se samo malo nasloniš nekomu na odbijač (ki je namenjen da zdrži manjše trke brez poškodb) se že zgodi road rage.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver