Zakaj se mularija pobija?

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Veš iz službe ne hodijo vsi spočiti, ker neboš verjel, ne hodijo vsi v službo počivat tako kot ti.
In, ko boš imel, če boš kdaj, kakega otroka, boš morda tud pogruntal, da bo pamž manj kozlal, če boš vozil počasneje kot največ smeš.
In ja, avto mora bit brezhiben, drugače si v prekršku. Si pa v prekršku tudi ti, če ne upoštevaš dejavnikov, ki na cesti obstajajo in ki sva jih že naštela.
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Citat:
Uporabnik xaxid pravi:
Citat:
Uporabnik mp_63 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Žal je pa res, da je marsikateri pijanec pametnejši in vozi varneje od "treznih"dinamikov.

Tale izjava je pa za v anale
stupid-1.gif

jaz iz te izjave ne vidim, da je bilo rečeno, da je kul voziti pijan.

Evo, še 1x
wink-1.gif


Dopuščam pa možnost moje nepravilne interpretacije in čakam seveda logično razlago...
zmaga.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
če ne druga... je to tudi lepi prikaz kako različno varni so avtomobili....

PA Fusion je v bistvu malo povišana Fiesta, Baleno pa je razred višje... Ja, zadnja leta se je zgleda veliko naredilo glede zmečkljivih con in varnostne kletke...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Zaenkrat ni prepovedano vozit otroke ali ljudi, ki radi kozlajo ali jim je v avtih slabo. Največkrat je slabo sopotnikom, ne voznikom. Tud bolne ljudi se prevaža v avtih. To ni prepovedano.
In če bi vsak, ki je v službi priden in dela, moral potem ostati doma ali v službi, (kar je nemogoče) bi se potem po cestah vozili samo lenuhi in ostali dinamiki.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
če ne druga... je to tudi lepi prikaz kako različno varni so avtomobili....

PA Fusion je v bistvu malo povišana Fiesta, Baleno pa je razred višje... Ja, zadnja leta se je zgleda veliko naredilo glede zmečkljivih con in varnostne kletke...
Baleno ni nikakršen as glede varnosti, vprašanje pa je, če je bil [censored] v Balenu sploh privezan.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ja in? Saj bom sam sebe v statistiko dodal...moj problem.

Kero statistiko le... No ja nočem te videt v nobeni statistiki cest
wink-1.gif


ampak seveda, glede na to nesrečo ZDAJ "statistike kažejo da se največ nesreč naredi tik pred domom", zadnjič je bilo da " statistike kažejo da je največ nesreč na AC" .... stardec statistike, ki jih pač obvlada samo on
aplauz.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Dopuščam pa možnost moje nepravilne interpretacije in čakam seveda logično razlago...
Logična razlaga je sicer žalostna, ampak ŽAL marsi kdaj resnična. Torej; nekateri pijanci so celo pametnejši na cesti kot "trezni" dinamiki.
Ampak kdor je sposoben kapirat, lahko ugotovi, da to ne pomeni, da jaz zagovarjam pijance. Samo kruto dejstvo omenjam.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Malecky problem je ka se vedno najdeta dva. Je pa drugo. lahko tudi ti ga tišiš čez ovinke samo ne pa pretiravat. Problem je da folk vedno vozi na meji in samo malo je treba da jo prestopiš. Vozi tako da boš mel vedno še nekaj fore pred mejo. Probi boš vidu da je isto užitek vozt malo pod mejo.

Problem je pa tud da eni ne dojamejo da se lahko varno voziš tudi če prekoračiš hitrost za 10 20 30 km/h. Dokler se prilagodiš cesti svojim sposobnostim in drugim udeležencom!

Saj ravno to je tisto - zdrava meja ki pa je še kar precej pod absolutno mejo za tele šprinte... Pač pregledna cesta, par ovinkov ki jih poznaš, prazno, komot pritisneš precej do meje. Medtem ko pač pelješ hitro a daleč od maksimuma tam, kjer je nepregledno.
Problem je, ker nekateri tudi v nepreglednih ovinkih terajo kot da so na dirkališču, kjer ni nobenega kontra vozečega... Če se tak ušteje, potem poka.
Pa glede na zahrbtne razmere recimo pozimi na takem odseku vsaj jaz ne preizkušam meja, ker lahko predvidiš kje bo poledica (mostovi, gozdički), ampak bo potem še na enem mestu kjer ne pričakuješ, pa je treba spet optiko, pa klepat...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Pa tudi, če bi imeli dirkališče močno dvomim, da bi na cesti vozili kaj drugače....
Jaz pravim, da bebec za volanom ostane bebec, ne glede na število dirkališč....

TI praviš!

TI močno dvomiš!

Dokler ne bo dirkališča pač ne bomo vedeli ane? Aja ne, ti si Daniel Šmid Danny pa Maruča pa še kristalna krogla v eni osebi.

Pa koji k&$&$% si ti!?!?!?

Da ne rečem da si par besed prav lepo obrnu po stardec algoritmu in dodal svoje travme...

Nihče tebi nič noče. Razumi že enkrat. Večina nas hoče sproščati adrenalin v izoliranih situacijah na poligonih, dirkališčih. In denar obstaja za financiranje dirkališča, problem je v tupoglavcih in birokraciji, ki se tega bojijo ko hudič križa pa kjub pozitivnim izkušnjam.

Večino dinamikov bi šlo na dirkališče, za paciente ki pa bi se klub temu še morali pozersko izživljati v normalnem prometu pa bi samo poostrili kontrolo in bi jih dobili.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Seveda jaz pravim...no zamisliva si en primer. Ti greš s svojo Fordovo kračo 1X mesečno na dirkališče. V desetih krogih uničiš gume, kaj sesuješ itd...In spet mine en mesec in greš spet....sledi isti scenarij, menjava gum, zjebeš bremze itd...
Potem greš lepo pomirjen domov. Med čakanjem na dirkališče se pa malo znoriš na cestah....in se spet zaveš, da divjaš po javnih cestah.... Tisti, ki je usekan, mu nobeno dirkališče ne bo pomagalo...to so samo za lase privlečeni izgovori...
Zanimivo pa je, da so največji "dinamiki" na cesti, pokazali na dirkališčih najmanj....so šli domov kot politi cucki...
wink-1.gif

Malo se zamisli veš, ni lepo, da tako divje pišeš po forumu, to je samo zrcalna slika tvoje vožnje....
smirk-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
S tabo je kakršnakoli popolnoma nakonstruktivna ker itak goniš samo svoje in se spotikaš ob malenkosti in ob svoj CPP, pa četudi je skregano s preprosto kmečko logiko. Če lahko stardec vozi 60 na cesti kjer je omejitev 90, bo 60 vozil, pa četudi ima idealne vremenske razmere. Voziti manj od omejitve je njegova pravica (CPP to dopušča) in to pravico bo izkoristil, pa čeprav si zaradi tega folk v stotih avtomobilih puli lase in bi radi vozili razmeram primerno (še vedno v okviru predpisov CPP in zdrave pameti).
Poleg tega pa žališ drugače misleče.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ma že spet kozlanje o dirkališču....
....pa kolk bi blo pol na cesti drugač, če bi dirkališče imel, pa ......sranje od sranja na kubik
Daj nehajte že srat s to ******* pravlico o dirkališču in njegovi vlogi za varnost na cesti!
Saj mate dirkališče na Hrvaškem, Avstriji, Mađarski, Italiji itd...pa pejte ke pizdarije zganjat

In kot sem že tle napisal...
Na TV je bla pri poročilih kak mesec nazaj glih ena reportaža, kjer so povedal kakšne pizdarije zganjajo po cesti dirkači formule1... A boš reku, da se dirkači Formule1 nimajo priložnosti znoret na poligonih in raznih dirkališčih? Če kdo, se pa menda vsaj dirkači Formule1 dovolj nadivjajo po dirkališčih, pa je ravno obratno. Divjajo potem po cesti s privatnim avtom in zganjajo pizdarije ter kršijo vse prometne predpise, kar se jih da kršit. To je dejstvo. Ne ti men dirkališče mi dejte pa bom na cesti priden, blablabla.....
Ma dej ne seri. Budala je budala in budala bo norel bo po cesti, pa magari ima v vsaki vasi dirkališče. Samo še bolj in več bo potem divjal.
Zdaj bo že vsak nadutež izsiljeval in se zgovarjal, zakaj to počne, ker mu pač nekaj manjka in ker mu pač država dirkališča ne da
Kazen in to orenk, pa pika...pa bo mir
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Seveda jaz pravim...no zamisliva si en primer. Ti greš s svojo Fordovo kračo 1X mesečno na dirkališče. V desetih krogih uničiš gume, kaj sesuješ itd...In spet mine en mesec in greš spet....sledi isti scenarij, menjava gum, zjebeš bremze itd...
Potem greš lepo pomirjen domov. Med čakanjem na dirkališče se pa malo znoriš na cestah....in se spet zaveš, da divjaš po javnih cestah.... Tisti, ki je usekan, mu nobeno dirkališče ne bo pomagalo...to so samo za lase privlečeni izgovori...
Zanimivo pa je, da so največji "dinamiki" na cesti, pokazali na dirkališčih najmanj....so šli domov kot politi cucki...
wink-1.gif

Malo se zamisli veš, ni lepo, da tako divje pišeš po forumu, to je samo zrcalna slika tvoje vožnje....
smirk-1.gif

In že spet gremo .... TI spet veš da se bom jaz na dirkališču zabil. TI spet veš, da bom na poti z dirkališča se "še malo znorel na navadnih cestah"

Res brezveze pisat če pa vedno vlečete svoje travme in strahove na plano in niti nočete prebrat kaj je napisano.

Veš, če si ti po celem dnevu Grobnika (resni motoristi hodijo dol ker je pač najbližje dirkališče) potem daš duška še na poti domov, ne pomeni da smo ostali taki bebci...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
hysterical-1.gif


stardec: Catch us if you can. Speeding saves lives.
cheer.gif


Daj mi zrihtaj en dirkališče daj...sej veš...ni ga dnarja samo da rešiš eno življenje, ti dovolim v moj avto namontirat GPS in hitrosti pol stalno spremlaš.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Kje sem napisal, da se bi zabil? Napisal sem zjebal...kar pa ni enako zabitju....
Ali je tako težko razumeti, da je bedak pač bedak....
Glede dirkališča, meni se zdi to zelo dobra ideja, tam bi se lahko izvajalo vse aktivnosti, katerih se na cesti ne sme. Vendar bi se pravi pacienti še vedno našli in delali pizdarije....
Še tole, nisem rekel, da bi na poti iz dirkališča še norel, norel bi (če bi bil seveda nagnjen k temu) med vmesnim obdobjem. Druga težava, ki jo vidim je v tem, da bi po parih obiskih dirkališča fantje in posamična dekleta mislili, da sedaj obvladajo. par ovinkov jim je uspelo... No in sedaj bi se hitro našel neko, ki bi želel to novo "super znanje" želel sprobati na cesti. In kot vemo so na cesti pogoji drugačni....vsaj asfalt je precej slabši...nakloni so drugačni itd...in spet bi prihajalo do incidentov. Mladci bi po parih krogih dobili lažno pretirano samozavest in to bi se potem spet negativno kazalo na cesti....
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Kam pa spadajo večinoma starejši vozniki, ki se vozijo 70km/h čez naselja in potem po regionalnih cestah ter tako lovijo povprečje med 50 in 90. Zame so to najbolj nevarni vozniki, ker je to dokaz da vozijo na pamet in se sploh ne zavedajo okolice.

Še nekaj, kar vem da stardec ne bo sprejel. Sam sem 100% bolj varen voznik ko se peljem hitro, ker takrat ni časa za druge stvari in sem 100% skoncentriran na vožnjo. Pa to ne pomeni da zaradi tega stalno divjam ali pa da pri majhnih brzinah štrikam puloverje med vožnjo itd...

Tisti, ki me poznajo vejo da rad vozim "dinamično" vejo pa tudi da po naseljih, mimo ljudi itd. dostikrat peljem počasneje od omejitve, ker predvidevam, da mi lahko otrok skoči na cesto in bo še 30km/h preveč, da bi se varno ustavil.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Kje sem napisal, da se bi zabil? Napisal sem zjebal...kar pa ni enako zabitju....

Sem pa pač zajebal...

Citat:
Ali je tako težko razumeti, da je bedak pač bedak....
Glede dirkališča, meni se zdi to zelo dobra ideja, tam bi se lahko izvajalo vse aktivnosti, katerih se na cesti ne sme. Vendar bi se pravi pacienti še vedno našli in delali pizdarije....

Ne, ni, in sem napisal da bi bedake ki jim nič ne pomaga lahko ujeli z pojačano kontrolo prometa in meritvami hitrosti... Ko policist popisuje enga ki je prekoračil za 10kmh se lahko mimo pelje 20 bedakov ki prekoračijo za 30 pa ne bo nič, tle je problem...

Citat:
Še tole, nisem rekel, da bi na poti iz dirkališča še norel, norel bi (če bi bil seveda nagnjen k temu) med vmesnim obdobjem.

Kakorkoli si že mislil, si mislil narobe
wink-1.gif
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Ksz, če že druzga ne, k bi mel drkališče bi se folk saj navadu svojih avtov, vedu kje meja, kok gre, kok bremze primejo v različnih pogojih...Ja bi blo verjetn več ''dinamikov'' na cest, sam izzurjenih, to je pa razlika.
To je tko kot, če bi scal proti vetru, razlagat določene stvari in ja vozniki formule obvladajo svoje avte, zato si lahk pa tud prvoščjo vsako pizdarijo, zakaj...ker si lahk.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Ja, ampak treba bi bilo poudariti da na dirkališču lahko delajo kar hočejo na lastno odgovornost, v normalnem prometu pa se morajo držat reda... Ni več izgovorov za divjanje v prometu.

F1 dirkači ki spidirajo? Hmmm, na Top Gear je Damon Hill povedal da ima Audija A3, pa da je čist dost zanjga ker je itak na dirkališču v F1 bolidu že vse doživel in navadni avti niso sploh več zanimivi. Je pa tudi pripomnil da ne dela ravno kolon za sabo v A3.... Kakšen Kimi pa se verjetno bolj koma navit fura z limoti (s šoferjem) pa bejbami naokol...