Regresni zahtevek, ker bi naj baje pobegnil

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Oškodovanec prijavi škodo na zavarovalnici in poda svojo izjavo... Zavarovalnica nato pozove tudi povzročitelja, da izpolni prijavo škodnega primera... Če povzročitelj to ne stori (kar je zelo pogosto), zavarovalnica pa ima policijski zapisnik iz katerega je razviden potek prometne nesreče, lahko izplača škodo oškodovancu.

Verjetno je tudi avtor teme pred regresnim zahtevkom prejel prijavo škodnega primera...
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:
Verjetno je tudi avtor teme pred regresnim zahtevkom prejel prijavo škodnega primera...

to zanika........
Zato je to čudno, kej tazga še nism slišal....
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Citat:
Verjetno je tudi avtor teme pred regresnim zahtevkom prejel prijavo škodnega primera...

to zanika........
Zato je to čudno, kej tazga še nism slišal....

to ne zanikam, to sem zapisal kot prvi stavek v tej temi:

Prejel sem regresni zahtevek zavarovalnice.

Dogodek bom opisal kar z izjavo "Prijava škodnega primera iz zavarovanja avtomobilske odgovornosti", ki sem jo pisno poslal svoji zavarovalnici:
"Dne dd.mm.2011 sem vozil po cesti x. Pred mano je bil osebni avtomobil s prikolico. Najprej me je prehitelo vozilo od zadaj, ki sem ga počakal, zatem pa sem (z nakazanim smernikom) hotel prehiteti vozilo s prikolico pred mano. Ker sem že malo zapeljal v levo, sem sunkovito zapeljal na desno, saj sem opazil vozilo, ki me je hotelo prehiteti. Pri nadaljni vožnji sem v vzratnem ogledalu videl, da je vozilo upočasnilo in se potem odpeljalo dalje. Zato sem nadaljeval vožnjo. Do stika med vozili ni prišlo.
Čez nekaj ur me je klical policist, ki je dejal, da je voznica, ki me je hotela prehiteti, z levo stranjo avtomobila podrsala po ograji na levi strani ceste. Zato sem se popoldan oglasil na policiji, da sem dal izjavo"
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Torej si pred regresnim zahtevkom zavarovalnice, bil iz strani zavarovalnice pozvan na oddajo zapisnika (tvoja verzija) za razjasnitev dogotka ali ne?

Pusti policaja...... govori se o zavarovalnici.....
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
ja, bil je pozvan na oddajo zapisnika oz. da predstavi še svojo stran zgodbe in je to tudi storil cca. 4 mesece nazaj . in vse kar mora hawkeye sedaj še naredit je to, da spiše sam eno pritožbo na regresni zahtevek, zaradi katere bo komisija še enkrat pregledala vse skupaj in najverjetneje zaprla oz. ustavila.regresni zahtevek... ni mi pa še uspelo ugotoviti, kje je prišlo do kratkega stika oz. nesporazuma, da je do tega zahtevka sploh prišlo, saj vsi policijski zapisniki potrjujejo zgodbo hawkeya, referentka za te zahtevke pa pride v ponedeljek z dopusta, tako da bom v bližnji prihodnosti še enkrat malce pobrskal po detajlih....
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:
ja, bil je pozvan na oddajo zapisnika oz. da predtsvi še svojo stran zgodbe

torej po domače, bil je pozvan in tega ni storil....... Če se opira samo na policijski zapisnik, je jasno, da je v njem samo to kar je povzročitelj naredil, verjtno tudi izjava, ki jo je dal......

Verjetno ima oškodovanka tudi priče, ki pričanju osumljenca povzročitelja prometne nesreče nasprotujejo in zanikajo izjave, ki jih je on dal.

Verjamem pa da sama zavoravalnica na lastno pest ni dala regresnega zahtevka, kot tudi nisem verjel, da pred tem dotični kljub pozivu ni podal izjave na zavarovalnici.....

Še enkrat policijski zapisnik kaže samo izjavo povzročitelja in to ni ključna celota zgodbe..... Poznam primer, katerega zapisnik na sodišču ni veljal nič in so kasneje po pravnomočni sodbi (ko so nastopili priče in izvedenci), veljalo čisto nasprotje zapisanega....

Ta gospa je morala imeti konkreten utemeljen razlog, da je temu tako.....
In vsekakor je dejstvo, da je dotični ni podal svojo zgodbo na zavarovalnico kjub pozivu le te, čeprav piše (sem še enkrat prebral), da je bil v celotni zgodbi pravzaprav izločen iz postopka in nepozvan k oddaji svojega videnja dogotka, ki se je zgodi...

Je pa dejstvo, ki drži in to lahko tudi Cifra potrdi, ko je enkrat regresni zahtevek zuni, ga je težko izpodbijati, še večje sranje je če gre na sodišče, kje nastopajo potem izvedenci in priče, kar pa stane in je regresni zahtevek plunk v morje morebitnim stroškom, ki ga bodo čakali na sodišču.....

Zdej mi je zgodba jasna, torej dotični kljub pozivom ni oddal svoje izjave, zdej pr zahtevku pa joka....

upam, da nism preveč na grdo napisal...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Citat:
ja, bil je pozvan na oddajo zapisnika oz. da predtsvi še svojo stran zgodbe

torej po domače, bil je pozvan in tega ni storil.......

...bla bla bla....

Zdej mi je zgodba jasna, torej dotični kljub pozivom ni oddal svoje izjave, zdej pr zahtevku pa joka....

upam, da nism preveč na grdo napisal...

lol... pa poizkusiva še enkrat.....

Citat:
Uporabnik Matey pravi:
ja, bil je pozvan na oddajo zapisnika oz. da predstavi še svojo stran zgodbe in je to tudi storil cca. 4 mesece nazaj .
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
a si spremenil izjavo...

ok potem, je bila obrazložitev zavrnjena kot neutemeljena, nato poslan regresni zahtevek?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
spremenil sem jo samo do te mere, da sem dodal še časovno opredelitev, nič drugega.

in obrazložitev ni bila uradno zavrnjena ampak je bil 4 mesece pot em izdan regresni zahtevek. čemu...še ugotavljam.....
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Prej nism razumel, napisal si le da je bil pozvan, ne pa da je to tudi storil... zato sem sklepal, da tega ni storil......

To da obrazložitve ni bilo je čudno, regresni zahtevek pa verjetno dan zaradi dokazov, ki jih ima oškodovanka (predvidevam, da priče).
Vsekakor zanimiva štorija......

Policijski zapisnik, v kateri je izjava dotičnega, pa še ne pomeni, da je tako bilo v resnici.......
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
ne ne, sem napisal da je tudi poslal nazaj zapisnik, v popravku sem dodal samo še da se je to zgodilo 4 mesece nazaj... pa saj to sploh nima veze zdej....


sej meni je tudi štorija zanimiva, zato pa bom počakal da pride referentka z dopusta in še malo pobrskal po tem.... aja pa policijska beseda je za zavarovalnice bolj kot ne sveta... vsaj v primerih ko se strankine in policistove besede ne usklajujejo, potem zavarovalnica verjame policiji. in da bi bilo v takem primeru obratno pa pomeni, da se vse skupaj obrača kot jim paše. in če je to res tako, je to zeloooo narobe. anyway, v tem primeru zavarovalnica sploh nima druge izbire kot da popusti, vprašanje je samo ali bo popustila zlepa (strankina pritožba) ali zgrda (odvetnik&co)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Ampak reality ti pa res prevec "foto" beres. Takoj ko sem prebral tvojo izjavo da se avtor na poziv ni odzval sem rekel da je matey to napisal, ampak ti nisi tega prebral. Beri z glavo, ne z ocmi
wink-1.gif

. Kot smo mu svetovali; pogovor z referentko potem pa dalje ce ne bo uspeha. No ocitno bo matey zadovoljivo opravil posrednisko vlogo. Tasluzi si pivo, avtor.... Odvetnik bi vec zasluzil.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Pivo zasluži, Matey, ki je res požrtvovalen....

Hanzi, jest k berem, (sem doma dopust) me za rokav vlečejo 3 froci, enga srat, drug lačen, tretji pa pizdarije dela...

potem mam še dva psa... en je na šihtu en pa po bajti dlake nos......

Upam, da razumeš, da letim čez text.......
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Skratka, zdaj vsi vemo, da sem bil s strani zavarovalnice pozvan, da podam svojo plat zgodbe in sem jo tudi "prepisal" sem v forum v moji prijavi teme na dan 02.08.2011 23:55

Zapisal sem:
Dogodek bom opisal kar z izjavo "Prijava škodnega primera iz zavarovanja avtomobilske odgovornosti", ki sem jo pisno poslal svoji zavarovalnici:"Dne dd.mm.2011 sem vozil po cesti x....


Kot drugo, Mateyu se bom vsekakor oddolžil, ker je človek na mestu.

Sedaj bom pripravil ugovor na regresni zahtevek in ga najkasneje v ponedeljek oddal na pošto.
Potem pa upam na umik zahtevka.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
No, porocaj kako se bo izteklo, sem prav radoveden ce bo tisti, ki je podpisan na zahtevku, priznal svojo zmoto.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik girisan pravi:

Bi pa podal še moje mnenje...Glede na to, da je bilo škode na vozilu za dobrih 1.000 EUR, je mogla gospa kr fajn ograjo ''popravt''

1.000 € je zelo hitro... Sam sem imel recimo samo poceno zadnjo luc (niti ni bila razbita)... in ta luc stane nekje okoli 600€ .... ce pa so zraven se kaksna licarska dela, pa si zelo hitro na 1.000 €
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik hawkeye pravi:

...
2.
"hotela sem prehiteti mini-kolono avta ter avta s prikolico, kar je mimogrede napacno prehitevanje" - a je to res prekršek, če prehitiš hkrati avto s prikolico plus še en osebni avto ?

3.
Kot praviš, sem verjetno bil res butast oz. preveč pošten, da sem potrdil poskus prehitevanja. Pač še nimam tovrstnh izkušenj z nesrečami, zavarovalnicami... Vedno bolj kot razmišljam o tistem dogodku se mi zdi, da drugi avto (od oškodovanke) nisem opazil v ogledalih (vzratno, bočno), ker je mogoče ravno bil v mrtvem kotu. Torej opazil sem, da me prehiteva en avto, tega sem spustil dalje, drugega pa nisem videl. Pa še to, dogodek prehitevanja se je zgodil ravno pred blagim ovinkom, kjer se je pričela dvojna črta, na naši strani polna.

Torej je ona tudi naredila prekrsek, ker je prehitevala se daljso "mini kolono" ?
smile-1.gif
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
ja, za 1000 EUR materialne škode verjetno poškodba ni mogla biti velika,

tudi zato si nisem mislil, da je do nesreče sploh prišlo

glede na to, da se je peljala za mano (sem jo gledal v vzratnem ogledalu) še sama ni vedela za podrsanje, dokler se ni nekje pač ustavila in videla - in potem se je vrnila na kraj dogodka in poklicala policijo

ps: V ponedeljek sem na pošto oddal ugovor na na regresni zahtevek in poslal zavarovalnici. Priložil sem kopije policijskih zapisnikov.