Regresni zahtevek, ker bi naj baje pobegnil

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Prejel sem regresni zahtevek zavarovalnice.

Dogodek bom opisal kar z izjavo "Prijava škodnega primera iz zavarovanja avtomobilske odgovornosti", ki sem jo pisno poslal svoji zavarovalnici:
"Dne dd.mm.2011 sem vozil po cesti x. Pred mano je bil osebni avtomobil s prikolico. Najprej me je prehitelo vozilo od zadaj, ki sem ga počakal, zatem pa sem (z nakazanim smernikom) hotel prehiteti vozilo s prikolico pred mano. Ker sem že malo zapeljal v levo, sem sunkovito zapeljal na desno, saj sem opazil vozilo, ki me je hotelo prehiteti. Pri nadaljni vožnji sem v vzratnem ogledalu videl, da je vozilo upočasnilo in se potem odpeljalo dalje. Zato sem nadaljeval vožnjo. Do stika med vozili ni prišlo.
Čez nekaj ur me je klical policist, ki je dejal, da je voznica, ki me je hotela prehiteti, z levo stranjo avtomobila podrsala po ograji na levi strani ceste. Zato sem se popoldan oglasil na policiji, da sem dal izjavo"

Policist mi je verjel, da nisem mogel vedeti, da je dejansko bila nesreča. Izpolnila sva "Zapisnik o izjavi kršitelja". Na koncu piše "... je nadaljeval vožnjo, saj je bil prepričan, da ni prišlo do prometne nesreče."
Dobil sem plačilni nalog za prekršek "nepravilno prehitevanje", plačal sem 75 EUR (polovička od 150). S tem sem mislil, da je zadeva zaključena.

Po 4 mesecih sem danes dobil regresni zahtevek, kjer piše (navajam samo pomembne dele):
"Po povzročitvi prometne nezgode ste s kraja nezgode odpeljali ne da bi oškodovancu v nezgodi posredovali svoje osebne podatke in podatke o zavarovanju, kar na podlagi splošnih pogojev zavarovanaj predstavlja razlog za izgubo zavarovalnih pravic.

Dne dd.mm.llll smo oškodovanki iz nezgode izplačali odškodnino v višini 1050 EUR za materialno škodo, dne (1,5 meseca kasneje) pa še 1200 EUR za nematerialno škodo. Z dnem izplačila smo si proti vam kot povzročitelju nezgode pridobili regresni zahtevek za povračilo vseh izplačanih odškodnin v skupnem znesku 2250 EUR. V primeru izplačila morebitnih dodatnih odškodninskih zahtevkov iz naslova navedenega škodnega dogodka, vas bomo o datumu in višini naknadnih izplačil pisno obvestili ter regresno terjatev št. xxx povečali skladno z datumi in za zneske izplačila odškodnine, vse do dokonče likvidacije odškodninskih zahtevkov, ki izhajajo iz navedenega škodnega dogodka."

Moja vprašanja:
1. Zavarovalnici sem v pisni izjavi ("Prijava škodnega primera iz zavarovanja avtomobilske odgovornosti") podal, da nisem vedel, da je do nesreče prišlo, da zato nisem mogel pobegniti iz kraja dogodka.
Zakaj mi sedaj pišejo, da sem pobegnil?

2. Ko me je poklical policist sem se takoj odzval in sva izpolnila "Zapisnik o izjavi kršitelja", kjer je navedeno, da nisem vedel, da je do nesreče prišlo, zato nisem pobegnil iz kraja dogodka.

Ali lahko na podlagi tega (predvsem policijski zapisnik) napišem ugovor zavarovalnici, da ne bi plačal regresnega zahtevka? Za prometni prekršek sem že plačal, škodo oškodovanki pa naj kar lepo plača zavarovalnica in naj mi ne očitajo "če je voznik po nesreči zapustil kraj dogodka, ne da bi posredoval svoje osebne podatke in podatke o zavarovanju. "

Pa še to. "1050 EUR za materialno škodo" mi je jasno, da je to škoda popravila avta. Kaj pa bi naj bilo "1200 EUR za nematerialno škodo" ? A je mogoče voznica našla dobrega zdravnika, ki je dal izjavo, da ima telesne poškodbe od tega udarca v ograjo avtom?

Prosim za vaše mnenje
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Lahko greš na to, da te policija ni spoznala krivega za povzročitev nesreče (ker bi te sicer kaznovali na ta račun), torej njihova logika pade že na prvih besedah: Po povzročitvi prometne nezgode ste ...

Sicer nisem pravnik...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Prebral sem prvih nekaj stavkov ampak brez da berem, ti lahko samo nekaj rečem, ne bo ti lahko, zavarovalnica bo čist čist do zadnjega vztrajala pri svojem, celo v tožbo bodo šli, oni imajo čas in denar. Jaz sem imel z zavarovalnico že 2 zadevi na sodišču, seveda je zavarovalnica izgubila obe zadevi na prvi instanci, dalje se sploh niso pritožili... Seveda so takoj potem plačali vse moje stroške ampak nekaj je, imaš poti, denar moraš zalagat za drage odvetnike, živci ti gredo ter na koncu še ni rečeno da boš dobil pravdo. Če pa izgubiš pa itak veš da nosiš strošek regresa + obresti + svoje stroške odvetnika + njihove odvetniške stroške + stroške sodišča + stroške morebitnih izvedencev skratka znesek zna bit tako x3 x4 na koncu... razmisli... Lp
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Tukaj me nekaj drugega bega.

Če se jaz zaletim v kako ograjo, po svoji krivdi, pa si zapomnem pred sabo avto in registrsko, potem načeloma lahko prijavim isto zadevo policiji, da me je izsilil? Pač imam v avtu še eno pričo ki to potrdi.... Ali pa si pač kar nekoga izmisliš???
 

lordinho

Pripravnik
3. avg 2007
155
0
16
MB
Seveda se pritoži pri zavarovalnici.
Navedi, da do regresnega zahtevka niso upravičeni, saj ni nastala situacija, na podlagi katere bi oni regresno upravičenje pridobili, v tvojem primeru pobeg s kraja prometne nesreče. Argumentiraj s tem, kar si povedal tukaj, torej da do stika med vozili ni prišlo in da nisi videl, da je voznica podrsala po ograji. Glede na dejstvo, da je ona potem peljala naprej, si to tudi upravičeno lahko domneval. Glede na višino materilane škode, ki je samo 1050 EUR, so bile poškodbe vozila očitno zelo majhne, kar še potrjuje tvojo navedbo, da njenega stika z ograjo, ki je bil očitno zelo nežen, nisi mogel opaziti. Če je to vse napisano tudi v policijskem zapisniku, se nimaš kaj bati. Tudi če te bodo tožili, v kar dvomim.
lp
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Jaz upam, da bo šlo brez pravdanja na sodišču, ne planiram najemati odvetnika, ...

Preprosto jim bom napisal ugovor na njihov zahtevek in se skliceval na to, da:
- nisem vedel, da je prišlo do kakršnekoli nesreče (sem bil pozoren in videl, da je avto nadaljeval vožnjo, do trka ni prišlo),
- ko me je policist kontaktiral sem takoj »priznal« dogodek in se oglasil na policiji, da sem podal "Zapisnik o izjavi kršitelja", pravtako sem oškodovanki povedal številko zavarovalne police po telefonu, ko me je poklicala (z mojim dovoljenjem ji je mojo telefonsko dal policist),
- policist, ki se je pogovarjal z oškodovanko in videl mesto dogodka ter njen avto, mi je popolnoma verjel, da nisem namerno zapustil kraja dogodka in tako tudi zapisal "... je nadaljeval vožnjo, saj je bil prepričan, da ni prišlo do prometne nesreče."
- Policist mi je izrekel kazen za nepravilno prehitevanje in nič drugega, nobenega pobega iz kraja nesreče. Nesreča sploh ni omenjena.
- Ko sem se po telefonu pogovarjal z oškodovanko ni bila naperjena proti meni, glede na okoliščine je verjela, da nisem vedel, da se je ona podrsala po ograji.

A menite, da če dobim pisno izjavo oškodovanke, da nisem mogel vedeti za nesrečo, da bi ta izjava kaj pomagala pri zavarovalnici?
Hkrati pa bi priložil policijski "Zapisnik o izjavi kršitelja".


Zanima pa me še to:« Dne dd.mm.llll smo oškodovanki iz nezgode izplačali odškodnino v višini 1050 EUR za materialno škodo, dne (1,5 meseca kasneje) pa še 1200 EUR za nematerialno škodo«

Kaj bi lahko bila nematerialna škoda?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
No da se še sam vmešam ... dostikrat po naših cestah (glej prispevke exhairja) bedaki sekajo ovinke in se jim moraš umikat. Sem tudi že nabasal kamen (šla optika) oz. kmalu zletel s ceste. Če prijavim takega bedaka ko se mi kaj zgodi (recimo da obrnem, grem za njim, prepišem reg. številko in pokličem policiste) mi bo sedaj zavarovalnica krila stroške?!
17758-icon_confused.gif


Ker on pač ni udeležen v nesreči, vsaj ne da bi se kje videlo (je pač prišel na mojo polovico ceste) potem domnevam da brez prič ne moreš nič.

Avtorju: 1. napaka je bila da si priznal da si izsilil prednost nekomu, ker s tem si avtomatično kriv. Če ni bilo prič bi mirno rekel da ne veš kaj je delala gospa ker ko si ti prehiteval je bila še na svojem pasu. Sedaj si priznal krivdo, zavarovalnica pa nima tvojega poročila o nesreči ... to se logično ne izide in te bodo šli tožit. Ne vem kaj piše v splošni pogojih, ampak zna bit da si pri AO dolžan kot kršitelj posredovat svoje podatke, v kolikor jih ne daš se šteje to kot kršitev pogojev (in zavarovanje ne velja, kar pomeni da moraš ti vse plačat iz svojega žepa). Torej ne gre za pobeg (to lahko določi samo policija), pač pa za kršitev pogojev zavarovalne police.

Aja pa si prepričan, da ne boš dobil domov še pošte s polcije? Ker verjetno je pobeg hujši prekršek pa gao bravnava sodnik oz. ga morajo organi pisat dalj časa!
grims-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Glej

ČE si priznal krivdo in celo govoril z oškodovanko po nesreči, NISI pa dal podatkov svoje police SI KRŠIL osnovne pogoje zavarovanja AO. Kolikor vidim iz dopisa ti zavarovlnica NE očita pobega s kraja nesreče, temveč to da NISI dal podatkov o svoji polici (kar že omnjeno razveljavi pogodbo med tabo in zavarovalnico).

Če je to tako kot je napisano, potem žal ni druge. Pokliči zavarovalnico in se poskušaj po človeško zmenit, če boš vlekel dalje se bodo samo nabirali stroški ki jih boš moral plačat! Žal tako je ... nisi zanalašč, ampak neznanje zakonov ne opravičuje kršitve!
tongue-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik hawkeye pravi:
Jaz upam, da bo šlo brez pravdanja na sodišču, ne planiram najemati odvetnika, ...

Preprosto jim bom napisal ugovor na njihov zahtevek in se skliceval na to, da:
- nisem vedel, da je prišlo do kakršnekoli nesreče (sem bil pozoren in videl, da je avto nadaljeval vožnjo, do trka ni prišlo),
- ko me je policist kontaktiral sem takoj »priznal« dogodek in se oglasil na policiji, da sem podal "Zapisnik o izjavi kršitelja", pravtako sem oškodovanki povedal številko zavarovalne police po telefonu, ko me je poklicala (z mojim dovoljenjem ji je mojo telefonsko dal policist),
- policist, ki se je pogovarjal z oškodovanko in videl mesto dogodka ter njen avto, mi je popolnoma verjel, da nisem namerno zapustil kraja dogodka in tako tudi zapisal "... je nadaljeval vožnjo, saj je bil prepričan, da ni prišlo do prometne nesreče."
- Policist mi je izrekel kazen za nepravilno prehitevanje in nič drugega, nobenega pobega iz kraja nesreče. Nesreča sploh ni omenjena.
- Ko sem se po telefonu pogovarjal z oškodovanko ni bila naperjena proti meni, glede na okoliščine je verjela, da nisem vedel, da se je ona podrsala po ograji.

A menite, da če dobim pisno izjavo oškodovanke, da nisem mogel vedeti za nesrečo, da bi ta izjava kaj pomagala pri zavarovalnici?
Hkrati pa bi priložil policijski "Zapisnik o izjavi kršitelja".

zadeva je po eni strani enostavna (se točno ve kako pa kaj je bilo in imaš papirje s policije, kateri te morajo razrešiti odgovornosti), po drugi pa niti ne (zavarovalnica zna butasto vztrajati in riniti z glavo skozi zid). na tvojem mestu bi naredil kot si že napisal zgoraj, oškodovanke pa sam zaenkrat še nebi "nadlegoval" saj ti mogoče uspe zadevo speljati brez njenega sodelovanja ravno zaradi policijskih zapisnikov. bi bilo pa mogoče bolje, da bi šel na zavarovalnico do uslužbenke, ki ima te regresne zahtevke čez, kar osebno, s tem si znaš prihraniti ogromno časa...


Citat:
Uporabnik hawkeye pravi:
Zanima pa me še to:« Dne dd.mm.llll smo oškodovanki iz nezgode izplačali odškodnino v višini 1050 EUR za materialno škodo, dne (1,5 meseca kasneje) pa še 1200 EUR za nematerialno škodo«

Kaj bi lahko bila nematerialna škoda?

to bo znal biti kakšen strah za lastno življenje, kao ogroženost pa to, psihične bolečine oz. kaj v temu smislu...dejanskih poškodb verjetno res ni imela pri takem drsanju po ograji. zna celo biti, da ji je kaj takega svetoval odvetnik....

sem imel primer nekaj časa nazaj, ko se je ena moja stranka zaletela neki ženski v rit s hitrostjo cca. 10km/h, posledica udarca je bila počen okvirček za tablico in popolnoma nič drugega. čez nekaj časa pa pride na zavarovalnico zahtevek z njene strani za par tisoč evrov odškodnine zaradi poškodb v vratu (kao zamaknjena vretenca, udarec v ramo in psihične bolečine, bla bla bla.) zdej se pa pravdamo....samo ji ne bo uspelo
smile-1.gif


je bila pa tudi fora v tem, da je moja stranka tudi kao pobegnila (spet izjava oškodovanke), čeprav sta se oba na licu mesta dogovorila, da je vse ok in se je posledično moja stranka odpeljala dalje, malo kasneje pa so bili policisti na domu.... zavarovalniški pogoji pa ti nalagajo plačilo odškodnine, če pobegneš s kraja nesreče..drugače ti vse to krije zavarovanje avtomobilske odgovornosti.
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16

Najprej hvala vsem, ki se odzivate v tej temi….

Odgovor na »Kolikor vidim iz dopisa ti zavarovlnica NE očita pobega s kraja nesreče, temveč to da NISI dal podatkov o svoji polici (kar že omnjeno razveljavi pogodbo med tabo in zavarovalnico).«

Copy-paste člena iz pogojev zavarovalnice, kar bi naj kršil:
Zavarovanec in sozavarovane osebe izgubijo svoje pravice iz zavarovanja:
7 točka) če je voznik po nesreči zapustil kraj dogodka, ne da bi posredoval svoje osebne podatke in podatke o zavarovanju.

2) Zavarovanec in sozavarovane osebe ne izgubijo svojih pravic po prejšnjih določbah tega člena:
1) če zavarovanec oziroma sozavarovana oseba dokaže:
a) da ni kriv za obstajanje okoliščin iz 2., 6. in 7. točke (1) odstavka tega člena;

Potek dogodkov je bil:
- cca. 7:00 dogodek, za katerega nisem vedel, da je bila nesreča, zato sem odpeljal dalje
- cca. 10:00 policist me pokliče, jaz »priznam«, da sem bil udeležen v prehitevanju, me prosi, da se po službi oglasim na pol. postaji
- cca. 16:30 na postaji podam izjavo. V tistem trenutku še nisem vedel, kdo je oškodovanka, policist je omenil njeno ime, vendar njene telefonske mi ni dal, vprašal pa me je, če lahko mojo telefonsko da njej, da me bo kontaktirala, da ji povem zavarovalno polico, kar sem dovolil,
- po nekaj dnevih me pokliče oškodovanka, se predstavi z imenom in priimkom, kot je omenil policist in po telefonu ji povem številko police

Torej, ne smejo mi očitati, da nisem hotel posredovati podatkov zavarovanja. Če bi vedel, da je bila nesreča, bi to storil že na kraju dogodka, če bi bila oškodovanka na policiji ob 16:30 bi ji to povedal tam. In če bi imel njeno telefonsko bi ji to povedal čimprej, tako pa sem moral čakati, da me je poklicala ona.
A je mogoče tukaj tudi malo nepravilen policijski postopek, da mi ni takoj povedal njene telefonske (imel jo je) in mi pravilno svetoval, usmeril?

Sta pa bila policist in oškodovanka zelo korektna in razumevajoča, kolikor sem imel takrat opravit iz njima.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Citat:
Uporabnik hawkeye pravi:
Jaz upam, da bo šlo brez pravdanja na sodišču, ne planiram najemati odvetnika, ...

Zavarovalnica točno na to računa, da ti ne boš najel odvetnika in ko bodo videli, da sam pišeš pritožbo bodo z vso silo pritisnili ...

Pojdi do odvetnika vse mu razloži in naj ti on napiše ugovor na regresni zahtevek.
Zavarovalnica vedno pošlje regresni zahtevek "povzročitelju" in v primerih, ki niso 100% ponavadi takoj odneha po ugovoru odvetnika.

Poznam primer, ko je zavarovalnica poslala regresni zahtevek stanovalcem bloka, ker je iz njihove strehe padel sneg na oškodovančevo vozilo. Nato grožnja s sodiščem, po ugovoru odvetnika že več kot sedem let mir.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ok potem je to drugo, če si ji dal št. zavarovalne police je to to (danes itak rabijo samo to za začetek postopka). Na začetku si napisal kot da ji nisi dal police (namerno ali ne), kar jasno pomeni da ti zavarovanje ne velja!
grin1.gif


Ja nič, napiši vljudno pismo z vsemi okoliščinami .. če n bo šlo se obrni na odvetnika, najprej po nasvet. Sodne prakse je verjetno na tem področju dovolj da ti bo nek sposoben odvetnik povedal ali lahko stvar na sodišču dobiš.
 

lordinho

Pripravnik
3. avg 2007
155
0
16
MB
Naredi kot sem ti napisal, zaenkrat pomoje ne rabiš odvetnika, ker te bo stal kakih 300,00 EUR.
Kolikor jaz vidim iz opisa, nisi naredil nič narobe, nisi kršil pogojev zavarovalnice, kot te tukaj nekateri skušajo prepričat.
Priznanje krivde za nesrečo še ne pomeni priznanje pobega s kraja nesreče. Iz okoliščin je očitno razvidno, da za nesrečo najverjetneje nisi vedel. Na policiji si zgolj opisal kar se je zgodilo in glede na nadaljnji potek dogodkov, torej policijski zapisnik, tvoje kontaktiranje z oškodovanko itd. zgolj kaže na tvoj prav, saj se odgovornosti nisi izmikal, saj za to nisi imel nobenega razloga (najverjetneje) kar je glavno pri tistih, ki s kraja nezgode pobegnejo, saj so bodisi pijani, imajo neregistriran avto itd.

V primeru tožbe pa le vzemi odvetnika. Zavarovalnica bo morala dokazati tvoj pobeg, kar boš ti s pričanjem policista (ki se nesreče najverjetneje ne bo spomnil), oškodovanke ter ostalimi dejstvi, ki kažejo v tvoje dobro (ni stika s tvojim vozilom, minimalna škoda na oškodovankinem vozilu), zlahka dokazal.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
točno tako. in pa, kot sem že napisal višje, jaz res sploh nebi pisal ničesar (kot pritožbo pa to) ampak bi se v štartu osebno zglasil na zavarovalnici in lepo poizkušal rešiti situacijo, marsikdaj se da marsikaj rešiti tudi tako, ni treba vsega pisarit in potem v strahu čakat več tednov kaj se bo zgodilo...lepa beseda lepo mesto najde..... če bi ti pa potem na zavarovalnici rekli, da mora biti vse črno na belem je pa druga štorija.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik lordinho pravi:
Priznanje krivde za nesrečo še ne pomeni priznanje pobega s kraja nesreče. Iz okoliščin je očitno razvidno, da za nesrečo najverjetneje nisi vedel.

Preberi si še enkrat moj in original post. Nihče mu ne očita POBEGA s kraja nesreče, pač pa to da ni dal oškodovanki svojih zavarovalniških podatkov. Če priznaš neko krivdo potem je logično da oškodovancu izročiš svojo zavarovalno polico preko katere se potem obravnavaš kodni primer - zavarovalnica na podlagi tvoje police izplača škodo, ti dobiš maluse itd.

Torej še enkrat ... če je oškodovanka šla na zavarovalnico, dala svoje podatke ne pa podatkov od povzročitelja (tu bo kak zavarovalničar povedal, ampak mislim da je sedaj dovolj št. police, včasih si rabil "kuponček"), potem je zavarovalnica preko policije izvedela za povzročitelja in ker ni imela njegovih podatkov je šla v izterjavo. Torej odvisno je od te poti, kje je zavarovalnica spregledala polico iz katere mora jemat!

Mogoče se motim in je št. police premalo ampak rabiš tisti izrezek police namenjen škodnim primerom, če je tako in avtor tistega odrezka ni dostavil je logično da zavarovalnica nima od kje "jemat" in gre v izterjavo, kar piše tudi v splošnih pogojih!

Skratka pravno je še vedno možno da izterjajo dolg, če pa malce pritisneš na njih bi se pa dalo kaj zmenit, ker so tudi na zavarovalnici očitno malo zajebali.
 

lordinho

Pripravnik
3. avg 2007
155
0
16
MB
po domače se temu, da ne posreduješ svojih podatkov reče pobeg, tudi naslov teme je tak
smile-1.gif

Oškodovanka pa je v konkretnem primeru šla na policijo, ta je poklicala našega povzročitelja, ki je vse potrebne podatke dal na policiji, sem prepričan da tudi s številko zavarovalne police, oz. jo je dal v razgovoru oškodovanki.
Tukaj je problem v tem, da on niti ni vedel, da podatke mora dat, saj ni vedel za nesrečo. Takoj ko je za njo zvedel, je podatke dal. Vsaj kolikor jaz to razumem. Zavarovalnica pa sedaj to malo prireja po svoje oz. tako, da prikažejo kršitev zavarovalnih pogojev.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Vprašanje v tem timelineju je KDAJ je šla oškodovanka na zavarovalnico. Verjetno je takoj po nesreči poklicala policijo in potem s tistim zapisnikom na zavarovalnico .. tam je verjetno potem vse skupaj zavedeno kot pobeg. Ne vem kako se to rešuje, ampak za začetek lepa beseda, potem malce grša beseda (če ima avtor še kakšna zavarovanja, varčevanja itd. je to dober vzvod za pritisk, koneckoncev je škodap recej majhna v primerjavi z vsemi policami ki jih morebiti plačuje) in na koncu odvetnik.
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
točno tako je bilo
"Tukaj je problem v tem, da on niti ni vedel, da podatke mora dat, saj ni vedel za nesrečo. Takoj ko je za njo zvedel, je podatke dal."

in niti na dan dogodka na policiji nisem dal številke police, ker me policist niti ni vprašal zanjo,
dal sem jo oškodovanki, ki me je čez nekaj dni poklicala; jaz pa do takrat njene telefonske nisem poznal
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
marš v ***** proklete zavarovalnice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
ČE si priznal krivdo
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik lordinho pravi:
Priznanje krivde za nesrečo še ne pomeni priznanje pobega s kraja nesreče. Iz okoliščin je očitno razvidno, da za nesrečo najverjetneje nisi vedel.

Preberi si še enkrat moj in original post. Nihče mu ne očita POBEGA s kraja nesreče, pač pa to da ni dal oškodovanki svojih zavarovalniških podatkov. Če priznaš neko krivdo

Nobene krivde ni priznal. Je le povedal, da je prehiteval, opazil, da pa nekdo drug prehiteva in je prekinil prehitevanje.
Ker ni dovolj podatkov, sploh ne vemo, kdo je v resnici bil v prekršku.