Poravnava d.o.o.

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Ravnokar sem slučajno "priletel" na spletno stran Poravnave. Ena izmed njihovih dejavnosti me je konkretno zmotila:

Citat:

3. Zastopanje in posredovanje pri izplačilu zavarovalnih odškodnin v primeru življenjskih in nezgodnih zavarovanj zajema naslednje storitve:

Zastopanje in posredovanje v primeru utrpelih telesnih poškodb oškodovancev v primeru življenjskih zavarovanj z dodatnim nezgodnim zavarovanje.

Zastopanje in posredovanje v primeru utrpelih telesnih poškodb oškodovancev v primeru individualnega nezgodnega zavarovanja.

Zastopanje in posredovanje v primeru utrpelih telesnih poškodb oškodovancev v primeru kolektivnega nezgodnega zavarovanja.

Zastopanje in posredovanje v primeru utrpelih telesnih poškodb oškodovancev v primeru šolskega zavarovanja.

Izplačilo odškodnine na oškodovančev TRR najkasneje v 2 dneh od prejema nakazila s strani zavarovalnice.

Pravno svetovanje od trenutka škodnega dogodka do izplačila odškodnine.

Strošek teh storitev znaša 15% + DDV od temelja odškodnine, ki ga ponudi odgovorna zavarovalnica.

Zaj pa tako:
da ne bo kdo slučajno v primeru nezgode, če ima nezgodno zavarovanje, šel urejat teh zadev preko Poravnave. Toliko kot je vsak posameznik zavarovan, toliko zavarovalnica izplača. Splošni pogoji so tudi jasni... Poravnava iz tega naslova NE MORE iztržit niti centa več. Kolikor vidim, vas bodo drapnili za 15% + DDV.
Torej, če vam pripada 1000 eur iz nezgodnega zavarovanja, dobite 1000 eur izplačila, če pokličete zastopnika in vam to on uredi. Če pa se odločite to urejat preko Poravnave, vam bodo "zrihtali" 1000 eur, od katerih vam bodo odšteli 15% + DDV svoje provizije.

Če je nekdo življenjsko zavarovan za 50.000 eur in umre, dobijo upravičenci v vsakem primeru 50.000 eur izplačila, če urejajo zadeve preko zastopnika. Če pa vam bo to uredila Poravnava, pa vam bodo zopet "zrihtali" ta znesek 50.000 eur, od katerega bodo odšteli 15%+DDV provizije, razliko pa bodo vam izplačali.

Skratka, ne tega urejat preko Poravnave...
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poravnava d.o.o. je samo "akviziter", zbiralec in oglaševalec storitev za odvetnike, ki delajo v ozadju (in imajo interne dogovore)... Saj v poravnavi ni zaposlenih strokovnjakov...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Res je, oni so posredniki in vse zadeva dajo naprej odvetnikom... Mislim da poravnava pokasira vseh teh 15% za posredovanje, odvetnik pa je tako ali tako plačan s strani zavarovalnice. Vsak lahko gre direkt do odvetnika v primeru nezgode in boste vidli da vam večina odvetnikov ne bo računala 0€ ter 0%. Ob izplačilu nezgode jih bo zavarovalnica plačala...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Poravnava je le neko gledališče kjer se ta zavarovanec-zavarovalnica-odškodnina odigrajo. Res da te spečejo za 15%, je pa
spet druga plat, recimo nekomu ki se niti slučajno nemisli j*bat z zavarovalnicami in lazit pri odvetnikih, greš do njih in pač
požereš teh 15%, je pa zadeva urejena hitro, brez letanja ipd... Kaj bo recimo eden mali človek, ki nima pojma o pravu in
zavarovalništvu, pa si je polomil obe nogi in zdaj čaka na 10 jurjev, a bo čakal in se kregal 2 leti, al bo pa dobil 8,5k v dveh mesecih
al pa še prej,... Nevem no, vsaka storitev se plača. Lahko se pa greš sam z njimi kregat, pa nedaj bože da te namočijo da zgubiš,
ker si moreš odvetnika sam plačat,...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V normalni državi "Poravnava d.o.o." ne bi bila nič slabega, pri nas pa se je to izrodilo in je že vsak "mizar" lahko odpiral tovrstne d.o.o. in snubil z reklamami oškodovance.

V nekaterih primerih so bili med soustanovitelji takih družb pri nas celo odvetniki, ki so si na ta način zagotovili stranke in novec.

Se spomnim enega omizja, kjer so poprašali osebo iz takšne firme, če lahko pove kateri so tisti visokoopevani strokovnjaki iz odškodninske branže, ki so tam zaposleni. Mislim, da je odgovoril, da ni na policiji, da bi moral komu odgovarjati.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Pri nezgodnih in življenjskih zavarovanjih ni nobenih odvetnikov vmes...
bonk.gif

Odvetniki so v primeru odškodnin iz naslova civilne odgovornosti...
Neumno se mi zdi, da bi nek posameznik, ki je pri meni sklenil nezgodno zavarovanje, šel na Poravnavo, da mu uredijo izplačilo v primeru nezgode. Ker to sem stranki itak dolžan jaz uredit. Če mu jaz to uredim, bo dobil izplačilo v celoti, če mu to uredi Poravnava, bo dobil 15%+ddv manj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
MalcomX, ne trobi neumnosti, pri odvetniku imaš vse fertik prej kot v 10 minutah. Greš do njega, potrkaš na vrata, daš dokumentacijo in ti ravno tako kot Poravnava brez vseh sktroškov izpelje postopek. Ko dobi ponudbo od zavarovalnice te pokliče oz. ti posreduje v podpis... Vse je zelo zelo enostavno. Govorim iz prve roke. S tem da prišparaš teh 10-15%. Npr. mene je odvetnik zastopal za avtomobilsko nesrečo in je dobil plačano od zavarovalnice tedanjih 99.990 + DDV. Zakaj bi potem jaz še moral nekomu plačevat 15% da je papirje nesel odvetniku?
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.980
113
Isto časa se porabi pri obeh. Mi gremo ponavadi k svojemu na ptuju in ni nikoli problema.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Jaz ne nasprotujem odškodninskim družbam, nasprotno, jih celo v določenih primerih podpiram. Ponavadi se zgodi, da nekdo dobi višjo odškodnino v primeru prometne nezgode ali poškodb(e) na privat zemljišču, itd. če mu to uredi odškodninska hiša. Marsikatera teta ali stric se boji odvetnikov, jim je nerodno, ipd. pa rajši ne gredo k njim. Za njih je to lažja rešitev....
En kolega ma takšno firmo, pa poznam sistem.... BTW, njegova provizija znaša 10% s vključenim DDV.

Nasprotujem pa temu, kar ponuja Poravnava, urejanje zadev iz naslova nezgodnih zav., življenjskih zav. ipd. To pa je nateg naroda po celi črti...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Poravnava d.o.o in slicne firme niso nic drugega kot predajalci zahtevkov za izplacilo. Torej to kar lahko naredi vsak pismen clovek popolnoma sam.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Moja izkušnja je pa taka:
Prvič sem šel direktno do zavarovalnice in so me seveda nategnili - dobil 300 takratnih jurjev, ker se mi ni dalo pritoževat, zajebavat z odvetniki, no kljub temu sem čakal na denar od zavarovalnice 90 dni.
Po drugi prometni grem zopet na zavarovalnico, pa mi ponudijo še manj (270 k), češ da sem že prej imel že enako poškodbo....Se razkurim, pobašem papirje, grem na Poravnavo od koder me pokličejo če sem zadovoljen z 450 k, rečem ja in v treh tednih je bil denar na mojem računu.