Zakaj se mularija pobija?

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ne morem verjeti, da imate izgovor za ogrožanje ljudi ta, da nimate dirkališča....
bonk.gif
Se pravi ker nimate dirkališča, pa nas lahko mirno ogrožate in sem ter tja ubijete???? Sami bebci!!! Pa tudi, če bi imeli dirkališče močno dvomim, da bi na cesti vozili kaj drugače....na dirkališču bi se hitro pokazalo, da nimate pojma in na cesti bi potem dvigovali ranjeni ego...poleg tega, pa redki imate dovolj $ za obiskovanje dirkališč....(stroški gum, zavor, servisov...itd).
Hm, jaz pa nimam strelišča, kaj ko bi šel streljat kar po ulici, malo sem ter tja, upam, da ne bom koga zadel...
17758-icon_confused.gif


Jaz pravim, da bebec za volanom ostane bebec, ne glede na število dirkališč....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj pa definira bebca za volanom?

Recimo...ti definiraš bebca na splošno...ne samo za volanom.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Bebec za volanom ali krmilom je vsak, ki s svojim početjem ogroža ostale udeležence in seveda tudi sebe (neupoštevanje CPP). Bo to morda dovolj nazorno?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.719
14.433
113
se pravi si bebec vendarle tudi ti ali pač nikoli s svojim motorjem ne kršiš CPPja?


ja, bebec ostane bebec ne glede na število dirkališč, ampak v tem primeru pol pač ne moreš šteti kot bebca nekoga, ki bi dirkališča dejansko uporabljal (če bi jih imeli) in nekoga, ki se gre streetracerja s kkšnim 15 let starim daewoo racerjem z remusom zadaj ter požaganimi fedri...

@Malecky - got the point
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ah, se zgodi, da kdaj ne upoštevam striktno CPP in takrat sem res "bebec"....
wink-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Saj smo verjetno vsi vsaj občasno "bebci" na cesti, ker ne upoštevamo CPP (stardec je izvzet). Je pa treba razlikovati manjše prekrške od tistih nesprejemljivih. Če se po prazni avtocesti pelješ 140 je to za moje pojme precej manjše zlo, kot pa če mimo šolske poti skozi naselje divjaš 80kmh. Sam se nimam za preveč dobrega voznika in prekršim CPP, priznam, ampak ko peljem mimo prvošolcev, ki se s tistimi velikimi torbami vračajo iz šole, pa strogo nogo še bolj z gasa, tako da velikokrat mimo njih peljem 40kmh ali še manj. Vem, da so takšni otroci nepredvidljivi in da lahko hitro kakšnega izmed njih "odnese" na cesto, še posebej če mu sošolec "pomaga" z dežnikom. Tudi kakšni zibajoči pijančki na biciklih so zame ovira, ki jo obvozim vsaj 2 metra naokoli. Že večkrat sem opazil, da skozi naselje peljem točno 50, brez da bi prej pogledal na števec.
Je pa res, da izven naselja tudi prekoračim hitrost, če s tem ne ogrožam nikogar razen sebe. Pa tudi z motorjem sem včasih prehiter.

Pa ne se delat angelčke. Stardec, tudi če pri normalnih pogojih voziš manj kot je omejitev si lahko nevaren za okolico.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
In kaj drugega sem priznal jaz? Ko je omejitev 90 vozim 90-120 po števcu, skoz naselja vozim 60 po števcu, kdaj na poznani cesti na delih, kjer so nesmiselno postavljeni znaki peljem max 70.

Skozi naselje 90% ljudi pred mano vozi hitreje kot jaz, med njimi ste tudi uporabniki tega foruma, mene je samo enostavno nekaj kurcat, ker direkt napišem kako vozim.

PS. Moja punca je xyz krat večja grožnja za vse udeležence v prometu in za to ji ni treba nikoli it čez omejitev.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Stardec, tudi če pri normalnih pogojih voziš manj kot je omejitev si lahko nevaren za okolico.
Točno tako! Zaradi takih je tudi ogromno nesreč, ker večina nas nima živcev vozit 60-70km/h tam kjer je omejitev 90km/h in potem prehitevamo (ja vem, da se prvo moram prepričat če lahko varno prehitim, samo dosti se jih ne prepriča v to), no potem nam pa blendajo in smo mi največji norci, ma ko vas j...., bedni ste s tem mečkanjem na cesti, taki raje bodite doma ali pa uporabljajte primestni-železniški-mestni promet. Po naravi sem bolj flegma, sam če mi kaj potegne živce na cesti so pa to počasnele katere vozijo pod omejitvijo in pa seveda tudi razni izsiljevalci s stranskih cest.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
No, saj bomo počas uskladili mnenja....če si pozorno preral moje pisanje, si opazil, da sem za bebce označil tiste voznike, ki s svojo vožnjo ogrožajo druge in seveda sebe. To ne pomeni, da je bebec vsak, ki malenkostno prekorači hitrost na delu cestu, kjer je pregled dober itd...Bebec je zame tisti, ki prehiteva čez polno črto, v škarje...v naselju prekorači hitrost za več kot 30% itd... Se lima na rit....
Dejstvo pa je, da vsak kdaj prekorači dovoljeno hitrost....je pa seveda odvisno kje, kdaj in kdo to počne....
Vsak lahko prispeva k varnosti, najprej s svojo vožnjo, potem pa s spremljanjem in predvidevanjem....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Naslonil si se na CPP....

CPP ne dela izjem...51km/h v naselju je PREVEČ! Po CPP....se strinjaš? Ali ti moram kopirat iz njega?

Pravtako je 91km/h preveč izven naselja, kjer je omejitev 90.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Ko je omejitev 90 vozim 90-120 po števcu, skoz naselja vozim 60 po števcu, kdaj na poznani cesti na delih, kjer so nesmiselno postavljeni znaki peljem max 70.

Kdo pa ne?

Mogoče 5% ljudi vozi striktno po omejitvah.

Ko pa ob cesti zagledam šolarje pa tudi jaz dam nogo iz gasa in peljem pod omejitvijo. In v 16-ih letih kar imam izpit še nisem videl radarja pred šolo.
bonk.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Seveda sem se naslonil na CPP, vendar sem imel v mislih bolj grobe kršitve....nevarne za okolico....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kdo pa ne? Zgleda, da jih je na Alterju veliko, kateri mislijo, da vozijo BREZHIBNO! (Dokaz za to so tudi moje zvezdice)
hysterical-1.gif


Drugače pa...vsak, kateri zapelje na cesto, prispeva k nižji varnosti le te...takoj ko se predmet premika, je možnost trka, napake ipd.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Stardec, tudi če pri normalnih pogojih voziš manj kot je omejitev si lahko nevaren za okolico.
Debilizem. Manj kot je omejitev je dovoljeno voziti. In kdor vozi trako kot se sme ali mora vozit, ogroža le toliko kot ima pravico ogrožat.
Kaj pa ti veš zakaj nekdo vozi manj kot je NAJVEČ dovoljeno? Pač vozi svojim sposobnostim in psihofizičnemu stanju primerno. Nisi ti tisti, ki boš nekomu določal, naj vozi kolikor NAJVEČ sme.
In debilizem, še enkrat, ko praviš, da potem ti in ostali dinamiki postanete živčni in objesteni, če nekdo pred vami vozi tako kot sme vozit.
Ni nevaren tisti, ki vozi tako kot sme vozit, nevaren si ti, ker je tvoja psiha na psu.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Drugače pa...vsak, kateri zapelje na cesto, prispeva k nižji varnosti le te...takoj ko se predmet premika, je možnost trka, napake ipd.
Že res, ampak kdor zapelje na cesto je seznanjen s predpisi in v skladu s predpisi lahko računa na določen riziko. Vsak gre na cesto zavestno v ta riziko. Če pa nek dinamik pride na cesto s svojim avtom streljat, pa ne more nihče računat in tudi ni dolžan računat na izstrelke na cesti.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Moja psiha ni na psu in ne mi govort da je normalno da voziš 20-30km/h pod omejitvijo (govorim za ceste izven naselja), vzroki me ne zanimajo, in da potem to ne pomeni ogrožanje varnosti. Sem mnenja, da oseba katera ni sposobna vozit kolikor je NAJVEČ dovoljeno nima kaj počet na cesti. Zgleda da je potemtakem nejgovo psihofizično stanje slabo če vozi toliko pod omejitvijo in ne moje kateri si želim neke normalne vožnje, katera bo 99% časa na meji NAJVEČJE dovoljene.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Stardec, tudi če pri normalnih pogojih voziš manj kot je omejitev si lahko nevaren za okolico.
Debilizem. Manj kot je omejitev je dovoljeno voziti. In kdor vozi trako kot se sme ali mora vozit, ogroža le toliko kot ima pravico ogrožat.
Kaj pa ti veš zakaj nekdo vozi manj kot je NAJVEČ dovoljeno? Pač vozi svojim sposobnostim in psihofizičnemu stanju primerno. Nisi ti tisti, ki boš nekomu določal, naj vozi kolikor NAJVEČ sme.
In debilizem, še enkrat, ko praviš, da potem ti in ostali dinamiki postanete živčni in objesteni, če nekdo pred vami vozi tako kot sme vozit.
Ni nevaren tisti, ki vozi tako kot sme vozit, nevaren si ti, ker je tvoja psiha na psu.

Še enkrat:
Nisem napisal, da voziš v nasprotju s CPP, če voziš manj kot je dovoljeno.
Napisal sem, da si nevaren, če v normalnih pogojih (suho vozišče, dobra vidljivost, si spočit, trezen, avto je brezhiben, žena je na sovoznikovem sedežu tiho,...) voziš BISTVENO manj od omejitve, pa čeprav voziš skladno s predpisi (čeprav mislim, da je tudi prenizka hitrost lahko prekršek in za to lahko dobiš kazen). Če pa izmed vseh preostalih (razen tebe), ki npr. lahko VARNO in SKLADNO S PREDPISI vozijo izven naselja 90kmh, ti pa nisi sposoben peljati več kot 60, potem pa je s tabo nekaj HUDO narobe. Mogoče slabo vidiš, si nasekan, imaš neizpraven avto, preslabe reflekse, fobijo pred hitrostjo ali pa si preprosto povedano ŽLEHT, ker namerno oviraš promet. Ampak važno, da voziš skladno s CPP in tebe ne bo noben za=baval.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kaj ne morem, da ne bi?
Pa kaj bi ti in ostali mene radi prepričal? Da je prav tisto kar ni v skladu s predpisi al kaj?
Porkamadona vsi norci bi radi, da bi na vas vsi pazili in se vam umikali, ker drugače postanete živčni. Šmrkad nervozna psihopatska.
Zakaj zaboga, če mislite, da vozite edino prav in pametno, niste na izpitni vožnji vozili tako kot tle tupite?