GARMIN Navigacije - Wiki by Popotnik

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.692
5.323
113
Jaz vedno tako naredim da ta večje fajle dam na SD (karte) ostalo pa na garmina....

Delovalo naj bi v vseh kombinacijah...

Edino samega garmina ni pametno zafilat do roba ker rabi fraj plac za rute preračunavat...

Recmo če mu boš pustil 20Mb fraj sistema pa hotel it Lj-Pariz ga boš krešnil.....
 

rkajtn33

Zelenc'
4. avg 2020
9
3
3
Mb
Aja ti bi mel rad to na tvojem garminu ce te prav razumem.ja mas vse opisano na tem forumu.poisci popotnika in njegove teme.ima lepo vse napisano in linke kaj vse rabis da deluje.odvisno kiri garmin mas.lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.303
625
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Recmo če mu boš pustil 20Mb fraj sistema pa hotel it Lj-Pariz ga boš krešnil.....

Sam sicer nimam veliko izkušenj z Garmini, sem pa opazil v zadnjih 2-3 letih da starejši modeli niso sposobni preračunavat daljših rut, enostavno javi problem z memorijo (kljub dovolj prostora na garminu). Pred kratkim sem enemu kamionarju na dezlu (mislim, da je bil model 2460) naložil zadnjo verzijo Evrope in mu ni bil sposoben zračunat rute v Ukrajino kamor dosti vozi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.043
2.213
113
Ta kalkulacija je bolj problem, da tam manjka zemljevid. Mogoče naleti na slab zemljevid/napako - ni cesten povezave.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sam sicer nimam veliko izkušenj z Garmini, sem pa opazil v zadnjih 2-3 letih da starejši modeli niso sposobni preračunavat daljših rut, enostavno javi problem z memorijo (kljub dovolj prostora na garminu). Pred kratkim sem enemu kamionarju na dezlu (mislim, da je bil model 2460) naložil zadnjo verzijo Evrope in mu ni bil sposoben zračunat rute v Ukrajino kamor dosti vozi.

Sem imel enak problem: dovolj prostora na Garminu in problem pri preračunavanju daljši rut. Na koncu sem ugotovil, da količina prostih MB na Garminu sploh ni pomembna, ampak je problem povzročala prevelika količina priljubljenih (shranjenih) lokacij. Ko sem količino le teh zmanjšal na kakih 30, problema s preračunavanjem ni bilo več.
 
Nazadnje urejeno:

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
373
120
43
Sam sicer nimam veliko izkušenj z Garmini, sem pa opazil v zadnjih 2-3 letih da starejši modeli niso sposobni preračunavat daljših rut, enostavno javi problem z memorijo (kljub dovolj prostora na garminu). Pred kratkim sem enemu kamionarju na dezlu (mislim, da je bil model 2460) naložil zadnjo verzijo Evrope in mu ni bil sposoben zračunat rute v Ukrajino kamor dosti vozi.

Na nuvi 3597 brez problema izračuna in prikaže relacijo Celje - Kiev. Pa ni ravno nov model.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.043
2.213
113
Imam Drive 61. 100%, da je razlika samo v vmesniku napram 5..
Stari modeli oznako LMT - doživljensko posodabljanje. Novi imajo posodabljanje brez oznake. Vseeno preveri.
Imam težave z posodabljanjem zemljevidov, zato previdno!
Navigacija brez posebnosti. (Tretja v tem življenju)
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Pozdravljeni,

kupil sem si BMW navigator IV (mislim da je to enaka zadeva kot Garmin ZUMO 660).
Včasih sem že imel instaliran mapsource in preko jetmouse kod uporabljal karte.
Ker sem bil pameten sem vse izbrisal in si rekel, da Garmina ne bom več potreboval saj imam Google maps.

Mi lahko kdo na kratko opiše (lahko tudi na ZS) kako se je danes potrebno lotiti nalaganja kart. Pa kakšen link bi tudi prav prišel.
Vidim, da je sedaj namesto mapsourca basecamp. Linki za download jetmousa so tudi vsi mrtvi.

Downloadal sem si City Navigator Europe NT 2022.10 ki vsebuje mape:
Additional files
- Garmin Cyclops 2021-11-27
- JCV
Cure
- gimgunlock-0.04
- gpi_tool_v1.0
- Protected Garmin file toolkit_2254
- UnLockMapSource
PC install Unlocked
- City_Navigator_Europe_NT_2022_10.gmap
Unlocked IMG
- East
- gmap3d.img
- West

Najlepša hvala.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
205
23
18
Prvo si naloži GarminExpress, priklopi in registriraj napravo pa boš videl kaj ti ponudi. Mogoče ima naprava doživljensko posodabljanje zemljevidov vključeno in ti ponudi posodobitev, ker BMWjeve naprave so to imele. Če ne, potem rabiš odklenjene zemljevide, ki jih kao že imaš prenešene in ustrezni JCV. Ostale krame ne boš rabil. Na PC pa instaliraj še BaseCanp. Preko BaseCampa lahko tudi posodobiš Navigatorja z Vebupdater, ki ga najdeš v meniju Naprava-preveri, ali je na voljo posodobitev.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.692
5.323
113
Jetmousa nisem uporabljal že 10let (mam nekje....če rabiš) ....vedno potegneš dol že odklenjene zadeve....
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
373
120
43
Jetmouse in "zajebavanje" z kodami za odklep ? To še obstaja ? Imam Fast IMG Unlocker. Nobenih kod ne rabiš za to. Odpreš program, dodaš .img fajl in vse naredi sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Sem dal odklenjene mape in deluje. Hvala.

Bi si pa vseeno rad naredil svojo manjšo mapo, ker ne rabim celotne evrope. Verjetno mapsourca tudi ni več, rabim nek nov program in patch?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.692
5.323
113
Saj imaš mapsource verzije unlockane na pašnikih.... In navodilo kam prilepis da deluie

Potem pa custom verzije map lahko delaš
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.043
2.213
113
Začni z Base Camp, namesto Mapsource. Ne bo ti žal!
Ostani na CELI Evropi! (Gran Canaria :) )
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
184
2
18
ksz, da ne berem cele teme.

Iz pašnika sem si prenesel City Navigator NTU 2022 10. Prenesel sem v mapo Garmin oba zemljevida in deluje OK.
Zanima me kaj so vse te dodatne datoteke in ali se mi splača še kaj naložit?

Predvsem bi rad radarje.

Mam Nüvi 2455 (zal brez LMT)

tnx

 

Priponke

  • 1.jpg
    1.jpg
    254,9 KB · Ogledi: 109
  • 2.jpg
    2.jpg
    55,9 KB · Ogledi: 102