Morilec se je izvlekel?

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Kako si razlagate spodnjo sodbo? Jaz mislim, da si sodniki niti zajamčenih plač ne zaslužijo
bonk.gif


Citat:
V trčenju peugeota 806 in forda mondea 24. avgusta 2003 na izolski obvoznici je življenje izgubila 44-letna Ljubljančanka kot sovoznica v peugeotu. Povzročitelju nesreče, vozniku peugeota, 41-letnemu Deniju Ceglarju, je obtožba očitala dve kršitvi določb zakona o varnosti v cestnem prometu – sicer vožnjo po levi strani ceste in vožnjo pod vplivom alkohola –, vendar ga je okrožno sodišče oprostilo očitkov, višje sodišče, ki je odločalo o pritožbo tožilstva, pa je sodbo v celoti potrdilo.
Ko se je tisto nedeljo zvečer Ceglar peljal od Kopra proti Portorožu, je ob 21.20 v ostrem desnem ovinku na koncu izolske obvoznice pod Dobravo s peugeotovim enoprostorcem z veliko hitrostjo zapeljal čez polno sredinsko črto na drugi vozni pas. Ravno v tistem je iz nasprotne smeri pravilno pripeljal voznik forda mondea, 33-letni Ljubljančan. Vozili sta silovito trčili. Peugeota je po trčenju prevrnilo in odbilo v odbojno ograjo, v forda, ki je obstal na svojem voznem pasu, je nato še bočno treščil osebni avto proton, ki je pripeljal za njim. V zmečkani pločevini so ostali ukleščeni voznika peugeota in forda ter njuni sopotnici. Ceglarjeva sovoznica v peugeotu je bila tako hudo ranjena, da je umrla v izolski bolnišnici.
Čeprav so nekaj ur po nesreči Ceglarju v krvi namerili 1,27 grama alkohola na kilogram telesne teže, medtem ko naj bi bil imel v času nesreče domnevno celo 1,77 grama alkohola na kilogram krvi, zaradi česar je bil bistveno zmanjšano prišteven, po mnenju sodišča to ne zadošča za ugotovitev krivde za povzročitev nesreče. Zgolj dejstvo, da je bil vinjen, še ne pomeni, da je vinjenost v vzročni zvezi z nesrečo, saj mora biti ta v vzročni zvezi in vzrok za drugo kršitev zakona, ki je neposredno prispevala nesreči. Zato mora sodišče v primeru alkoholiziranosti voznika ugotoviti tudi tiste okoliščine, ki utemeljujejo sklepanje, da je alkohol prispeval temu, da je kršil še kakšno drugo določbo zakona, zaradi česar se je pravzaprav zgodila nesreča. Prav tako se višji sodniki strinjajo z okrožnimi, da Ceglarju ni dokazana kršitev določbe po 21. členu zakona o varnosti v cestnem prometu, ki govori o vožnji po napačni strani ceste.
Po ugotovitvah izvedenca cestnoprometne stroke je obdolženi kljub omejitvi na 50 kilometrov na uro takrat vozil s hitrostjo 115 kilometrov na uro in pri tej hitrosti nikakor ni mogel obvladati vozila, zaradi česar je zapeljal na nasprotno stran ceste. Zato je po mnenju višjega sodišča pravilna ugotovitev okrožnih sodnikov, da ugotovljeno stanje ne napotuje na sklep, da se je nesreča zgodila zaradi vožnje po napačni strani ceste, temveč se je ta pripetila morebiti zaradi kake druge kršitve, ki pa ga obtožba Ceglarju ni očitala. Tožilstvo obtožencu namreč ne očita, da bi s svojo vožnjo prekršil določilo 27. in 28. člena zakona o najvišji dovoljeni hitrosti oziroma da hitrosti vožnje ni prilagodil lastnostim in stanju ceste. Ker je torej tožilstvo očitalo obtožencu, da je čelno treščil v drugi avto, ker je zapeljal na nasprotni vozni pas, medtem ko se je nesreča dejansko zgodila zaradi prehitre vožnje, zaradi katere je izgubil oblast nad vozilom in v posledici tega zapeljal na nasprotni pas, te kršitve 27. člena omenjenega zakona pa tožilstvo Ceglarju ni očitalo, ga je sodišče oprostilo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
pa ne moereš verjet...
Moja povzročiteljica je za hudo telesno poškodbo dobila kazen 50 ksit. Že to se mi zdi ...
ON je pa oproščen. Sem prepričan da ima nekje neko povezavo pod mizo,
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Kako si razlagate spodnjo sodbo? Jaz mislim, da si sodniki niti zajamčenih plač ne zaslužijo
bonk.gif


Citat:
V trčenju peugeota 806 in forda mondea 24. avgusta 2003 na izolski obvoznici je življenje izgubila 44-letna Ljubljančanka kot sovoznica v peugeotu. Povzročitelju nesreče, vozniku peugeota, 41-letnemu Deniju Ceglarju, je obtožba očitala dve kršitvi določb zakona o varnosti v cestnem prometu – sicer vožnjo po levi strani ceste in vožnjo pod vplivom alkohola –, vendar ga je okrožno sodišče oprostilo očitkov, višje sodišče, ki je odločalo o pritožbo tožilstva, pa je sodbo v celoti potrdilo.
Ko se je tisto nedeljo zvečer Ceglar peljal od Kopra proti Portorožu, je ob 21.20 v ostrem desnem ovinku na koncu izolske obvoznice pod Dobravo s peugeotovim enoprostorcem z veliko hitrostjo zapeljal čez polno sredinsko črto na drugi vozni pas. Ravno v tistem je iz nasprotne smeri pravilno pripeljal voznik forda mondea, 33-letni Ljubljančan. Vozili sta silovito trčili. Peugeota je po trčenju prevrnilo in odbilo v odbojno ograjo, v forda, ki je obstal na svojem voznem pasu, je nato še bočno treščil osebni avto proton, ki je pripeljal za njim. V zmečkani pločevini so ostali ukleščeni voznika peugeota in forda ter njuni sopotnici. Ceglarjeva sovoznica v peugeotu je bila tako hudo ranjena, da je umrla v izolski bolnišnici.
Čeprav so nekaj ur po nesreči Ceglarju v krvi namerili 1,27 grama alkohola na kilogram telesne teže, medtem ko naj bi bil imel v času nesreče domnevno celo 1,77 grama alkohola na kilogram krvi, zaradi česar je bil bistveno zmanjšano prišteven, po mnenju sodišča to ne zadošča za ugotovitev krivde za povzročitev nesreče. Zgolj dejstvo, da je bil vinjen, še ne pomeni, da je vinjenost v vzročni zvezi z nesrečo, saj mora biti ta v vzročni zvezi in vzrok za drugo kršitev zakona, ki je neposredno prispevala nesreči. Zato mora sodišče v primeru alkoholiziranosti voznika ugotoviti tudi tiste okoliščine, ki utemeljujejo sklepanje, da je alkohol prispeval temu, da je kršil še kakšno drugo določbo zakona, zaradi česar se je pravzaprav zgodila nesreča. Prav tako se višji sodniki strinjajo z okrožnimi, da Ceglarju ni dokazana kršitev določbe po 21. členu zakona o varnosti v cestnem prometu, ki govori o vožnji po napačni strani ceste.
Po ugotovitvah izvedenca cestnoprometne stroke je obdolženi kljub omejitvi na 50 kilometrov na uro takrat vozil s hitrostjo 115 kilometrov na uro in pri tej hitrosti nikakor ni mogel obvladati vozila, zaradi česar je zapeljal na nasprotno stran ceste. Zato je po mnenju višjega sodišča pravilna ugotovitev okrožnih sodnikov, da ugotovljeno stanje ne napotuje na sklep, da se je nesreča zgodila zaradi vožnje po napačni strani ceste, temveč se je ta pripetila morebiti zaradi kake druge kršitve, ki pa ga obtožba Ceglarju ni očitala. Tožilstvo obtožencu namreč ne očita, da bi s svojo vožnjo prekršil določilo 27. in 28. člena zakona o najvišji dovoljeni hitrosti oziroma da hitrosti vožnje ni prilagodil lastnostim in stanju ceste. Ker je torej tožilstvo očitalo obtožencu, da je čelno treščil v drugi avto, ker je zapeljal na nasprotni vozni pas, medtem ko se je nesreča dejansko zgodila zaradi prehitre vožnje, zaradi katere je izgubil oblast nad vozilom in v posledici tega zapeljal na nasprotni pas, te kršitve 27. člena omenjenega zakona pa tožilstvo Ceglarju ni očitalo, ga je sodišče oprostilo.

ko tole berem se sprasujem ali so odvetniki, sodniki in ostala pravna svojat res samo sama sebi namen
confused-1.gif


ne vem zakaj je treba nekaj tako enostavnega kot je razlaga nesrece zaviti v pravni bavbav iz katerega potem lahko v zadnjem stavku preberes, da ce pijan povzrocis nesreco s smrtnim izidom nisi kriv ker .... zakaj ze?
jezen.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ne morš verjet. Če pa to ni podkupljeno pol pa res nevem. Da so tožilci tok idiotsko nesposobni, da niso sposobni spisat obtožnice, ki bi vzdržala, za nekoga, ki je pijan ko mavra prehiteval (oz. vozil po nasprotnem voznem pasu) 115km/h (omejitev 50 km/h) čez polno črto in povzročil nesrečo s smrtnim izzidom.
uf-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ojoj... tegale pa nisem hotel prebrati. Ogabno.



Prav bolana logika. Najbolje je torej 24/7 voziti z najmanj 1 promilom alkohola v krvi. Če že povzročiš nesrečo, boš tako ali tako oproščen zaradi zmanjšane prištevnosti.
bonk.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Preveč je pravic in zakonov, na ketere se barabe in njihovo odvetniki naslajajo....rabimo enga Hitlerja....
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Mogoce pa ni bila obtozena ker je bila njegova sopotnica in je prostovoljno sla z njim v avto (saj je vedela da je pijan) ? Jaz mislim da ce bi umrl kdo v drugem avtu bi bil obtozen.

Zgolj ugibam.

LP
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
super, moja mama je bila ob tretjino pokojnine, ker je peljala na celovski mimo mcdonaldsa 65 namesto 60kmh, on je pa oproscen.

bravo drzava
cheer.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Kako si razlagate spodnjo sodbo? Jaz mislim, da si sodniki niti zajamčenih plač ne zaslužijo
bonk.gif
Ne sodniki (obrazložitev je čisto logična), ampak tožilstvo,. Kaj hudiča ge niso enostavno obtožili po vseh možnih členih, tudi hitrosti??? In kaj hudiča so počeli, da niso dokazali vzročne zveze med alkotom in nesrečo?
3/4 slo preiskovalnih sodnikov in tožilce ne bi znala niti narisanih ovc čuvat, kaj šele nekoga kazensko preganjat ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
super, moja mama je bila ob tretjino pokojnine, ker je peljala na celovski mimo mcdonaldsa 65 namesto 60kmh, on je pa oproscen.

bravo drzava
cheer.gif
Ne skrbet, kazen za alko je ziher, za napačno stran vožnje in hitrost pa zelo verjetno plačal ... Globa namreč nima zveze s kazensko ovadbo.
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.968
113
Kakih 10 - 12 let nazaj je človek v Slov. Bistrici ubil ne vem če 2 ali 3 kolege, ko se je zaletel v kandelaber v križišču, pijan, oni sio bili sopotniki.
Mesec dni, so pravili, je bil na tabletah za živce ali celo v Ormožu v tej bolnici, potem pa je že bil dober.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Zivimo v drzavi v kateri vlada golazen.
Mene kot "mulca" bodo jebali na vsakem koraku, za vsak km prehitro me bodo hoteli oskubiti do jajc, ma kaj do jajc do spermijev. Ko delajo ankete sprasujejo pesake na copovi ulici ( ja prav ste prebrali PEŠAKE) in ti so priblizno vsi stari med 50 let in smrtjo. Dejansko mi negre v glavo kako lahko njih sprasujejo kar se tice CPP-ja. Ta zahvala gre tudi medijem blesavim. In potem imamo kar imamo. Visoke kazni, najebe pa obicna raja, ki mora letet na siht, se pred tem froce v sole/vrtce spravt, po koncanem sihtu pa cim prej domov umes po otroke, v nakupe ipd. In ta bo namesto 50 vozil 60 70, kar je cisto normalna hitrost, ker je clovek zbran, ker ve kam mora priti in nebluzi po cesti, ko neve kam bi se dal. Taki so vsi nedeljski vozniki. Peljejo se samo zato da se peljejo. Ovirajo promet in da o ogorzanju negovorimo.
Ce vam iskreno recem, ko zavijam v kriziscih levo, ko vidim da je prvi v vrsti kak ata ali mamca, al celo kolono prehitim po levi, saj taki pocasneloti cakajo rdeco luc vozil, ki peljejo nasproti, ali pa preprosto potegnem rocno dam avto/kamion v ler, ker dobro vem da bom moral cakati na naslednjo zeleno luc. Zanima me tudi to zakaj npr ko je bila debata na trenjih niso dali nekoga ki ima izpit par let, ki je imel par prometnih nesrec in ki je dnevno saj 200km v avtu za volanom, da ta oseba dejansko pove kako je biti na na nasih cestah. Ne oni dajo zastarelega prdca da tam soli pamet, kako je hitrost nevaren dejavnik v prometu. Ni. Nezbranost je 10x vecji, mobiteli 10x vecji problem in se bi lahko nadaljevali. Koliksna je kazen za voznjo v napacno smer?!? 1/2 manjsa od prekoracitve hitrost v naseljih za 50% Ali veste, da se skoraj vsak dan zgodi tak primer, ko nekdo vozi v napacno smer!?!? Vidite point? Drzava samo kasira, postavijo radarje tam kjer vedo da se da kasirati mastne denarce. In dokler bo raja furala sistem ovac, smo ga najebal tisti ki se vozimo "normalno" Se pravi ce prevedem to besedo normalno, kar pomeni da se vozis zbrano, uzivas v voznji imas dolocen cilj, hitrost prilagodis svojim sposobnostim in sposobnostim vozila i to je to.
Prej ko se upremo, boljse bo. Jaz sem npr, dal sprednjo tablico dol, ker me manj kosta kazen za tablico kot pa odvzem vozniske. Pa se pritozbo lahko napisem, medtem ko nasi vrli sodniki dodelujejo odvzeme vozniskih kar tako, temu ja, temu ne....zreb varianta.

Pa se in se bi lahko pisal pa se mi trenutno neda ker zeham kot prasec
smile-1.gif
treba it spat, ne pa zivcerat nad takimi problemi. Pobit golazen, pa bo mir.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Maš prav glede nezbranosti, telefonov itd. ampak se pa ne strinjam, da lahko voziš 70km/h tam kjer je omejitev 50km/h, ker si zbran. 20km/h več je lahko že usodnih... Kršitelje je treba sankcionirat pa če prekršimo za 10% al pa 100%. Ampak žalostno je to, da boš ti mogu plačat, ko boš prekršu za 10%, tisti ki pa vozi pijan po nasprotnem voznem pasu in pri tem ubije sopotnika je pa na prostosti.

Zdej si pa misl kako naj se takšni tožilci bojujejo proti organiziranemu kriminalu, če pa niso sposobni dokazat krivde v tako jasnem primeru.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Še vedno mi ni jasna ta logika. Sodišče trdi, da se je nesreča zgodila zaradi prevelike hitrosti in ne zaradi napačne smeri vožnje. Ampak tudi če bi vozil 50 km/h po nasprotnem pasu, bi se nesreča zgodila
confused-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Napačna smer vožnje ni vedno takrat, ko se avto znajde na nasprotnem pasu ... Le takrat, ko je tam, pa ni sicer drugega vzroka (nepravilno prehitevanje, hitrost ipd ...)
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Še vedno mi ni jasna ta logika. Sodišče trdi, da se je nesreča zgodila zaradi prevelike hitrosti in ne zaradi napačne smeri vožnje. Ampak tudi če bi vozil 50 km/h po nasprotnem pasu, bi se nesreča zgodila
confused-1.gif

nekak tak... in ker ga niso bremenili zaradi prevelike hitrosti, je bil oproščen
17758-icon_confused.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Napačna smer vožnje ni vedno takrat, ko se avto znajde na nasprotnem pasu ... Le takrat, ko je tam, pa ni sicer drugega vzroka (nepravilno prehitevanje, hitrost ipd ...)

Z drugimi besedami...vedno, razen takrat, ko pravilno prehiteva.