Test zimskih pnevmatik 2018

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
in zato je avtomatsko že ekspert za gume? Zanimivo kaj vse na alterju zveš. Če bi še malo poguglal postopek je pa ta isti človek lahko še srčni kirurg glede na to, da ima izdelano motoriko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
32
1
8
Zanima me obraba Nokian WR D4

Vozi kdo recimo to gumo 3+ leta oziroma vsaj 20.000km. Vozil z njimi pa samo v zimski sezoni, da bi povedal kako je z obrabo te pnevmatike.

Na testih omenjajo visoko obrabo...
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zanima me obraba Nokian WR D4

Vozi kdo recimo to gumo 3+ leta oziroma vsaj 20.000km samo v zimski sezoni, da bi povedal kako je z obrabo te pnevmatike.

Na testih omenjajo visoko obrabo...

Sicer WR 3 gori 2 sezoni letos 3 ja skupnih 15- 16.000 km držijo dobro ob raba normalna, manjša kot na gy 8 in conti 850 .
Je pa 90% ovinkaste ceste dosti manjša obraba ob robovih kot pri zgoraj omenjenih. Če imaš avtocesto bodo zdržale več.

Od tega kar so pri hiši sprobali so nokianke super.
 

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
32
1
8
Slabo sem se izrazil, sem popravil... Mislil sem če ima kdo stare 3 leta oziroma se vozi z njimi vsaj že 20.000km
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
In kdo ti bo podal realno primerjavo? Kje so še vse vmesne variante in variante sto in enega podvozja, samo mala sprememba nagiba kolesa ti spremeni obnašanje, točko zdrsa itn itn.
Še ADAC in co. ne delajo takih testov ali pa mogoče zelo redko in za malo število produktov.
Bolj kot ne, smo obsojeni na rezultate obstoječih testov in na to, kdo ti skozi prefinjen marketing bolj glovobo pronica v mozak.
Večina ljudi se pa bp vozi tako na Nexen, Sava, Goodyear, Continental in še žnj drugih znamkah.
krucefiks, če ti vrhunski (vojaški) pilot pove da so tudi ene GoodRich čisto ok, potem mu verjemem.
Bolj kot nekomu, ki preko googla ve vse.

A veš kaj mene moti pri gumah, da nimaš pojma za kakšen kompromis se je določen proizvajalec pri določeni gumi odločil. V oglasnem sporočilu boš vedno dobil vse naj naj naj, moraš biti res ekspert za branje med vrsticami da ugotoviš v katero smer je proizvajelc sploh želel optimizirati določen model gume.

Če bi bil jaz gumar, bi naredil v vsaki dimenziji ene tri modele in za vsakega bi točno dal vedeti kaj ta model gume je:
- brezkompromisni grip, slabši kotalni upor in krajša življenska doba
- dober grip, dober kotalni upor, povprečna življenska doba
- eko guma, dober kotalni upor, povprečen grip, dolga življenska doba

Ne bo mi pa nekdo prodajal zgodbic (kar danes delajo vsi proizvajalci), da ima gumo z vsemi top parametri. V katero smer je želel iti proizvajalec zveš samo v testu, ampak test moraš znat brat in tudi če ne bereš testa v svoji dimenziji in za svojo maso in rang vozila, bo obstajala ZELO velika verjetnost, da ima isti model gume nagnjenost k istnimi lastnostmi tudi v tvoji dimenziji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Zanima me obraba Nokian WR D4

Vozi kdo recimo to gumo 3+ leta oziroma vsaj 20.000km. Vozil z njimi pa samo v zimski sezoni, da bi povedal kako je z obrabo te pnevmatike.

Na testih omenjajo visoko obrabo...

Mislim, da je novejšega letnika in bo težko imel kdo 3 leta stare. Glede obrabe pa odvisno kateri test gledaš, oziroma katero dimenzijo.
Testi se delajo za 2-3 dimenzije in če nimaš te, potem je lahko v smislu baba čula, baba rekla.

Jaz sem jih sedaj nabavil ...185/60 R 15....bomo videli kako se bodo obnesle. Sem pa umirjen voznik.....vozim nekje po predpisih, razen manjših odstopanj;)
Delam cca 13.000km letno z isto pnevmatiko.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Ne bo mi pa nekdo prodajal zgodbic (kar danes delajo vsi proizvajalci), da ima gumo z vsemi top parametri. V katero smer je želel iti proizvajalec zveš samo v testu, ampak test moraš znat brat in tudi če ne bereš testa v svoji dimenziji in za svojo maso in rang vozila in za tvoj način vožnje, bo obstajala ZELO velika verjetnost, da ima isti model gume nagnjenost k istimi lastnostmi tudi v tvoji dimenziji.
 

srcfck

Zelenc'
24. okt 2018
6
2
3
3 zime sem vozil kumho i zen ali nekaj takega v domenziji 205/50 17. zelo zadovoljen. odlične v snegu, tudi na mokrem OK, pa še glasne niso (nekje enako glasne kot letne Continental sport contact v tej dimenziji). gume so mehkejše in se pozna v snegu, ter neprimerno bolj udobne od omenjenih continentalk. Pa še cenovno so OK. letos jih bom menjal in so trenutno tudi nove prva izbira, malo se nagibam da bi tudi Nexen sprobal, ker jih hvalijo. na 2. avtu imam tudi dobre izkušnje z hankook winter icept sicer v drugi dimentiji ampak so bile OK.
Jaz pa imel samo smolo z KUMHO, kupil nove pri vulkanizerstvu Mulej iz Šentjurja, zato prosim bodite previdni, meni je avto treslo pri višjih hitrosti, ker sem se selil .. mu jih nisem takoj reklamiral,, in imel potem težave..Bodite pozorni na garacijski list,, jaz sem Bartog gar. list potrjen z strani Muleja na katerem je pisalo eno leto garancije...razen za gume # K # izvora 6 mesecev..Uvoznik pa Firma BNF.. ki ti obračunajo obrabnino...tak da MULEJ kontaktira BNF ti poslušaš vse skupaj in ti ponudijo nek drobiž...hvala lepa
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Se vozi kdo na Kleber Krisalp HP3, izkušnje v mokrem in obraba?
blazko ?
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Jaz pa imel samo smolo z KUMHO, kupil nove pri vulkanizerstvu Mulej iz Šentjurja, zato prosim bodite previdni, meni je avto treslo pri višjih hitrosti, ker sem se selil .. mu jih nisem takoj reklamiral,, in imel potem težave..Bodite pozorni na garacijski list,, jaz sem Bartog gar. list potrjen z strani Muleja na katerem je pisalo eno leto garancije...razen za gume # K # izvora 6 mesecev..Uvoznik pa Firma BNF.. ki ti obračunajo obrabnino...tak da MULEJ kontaktira BNF ti poslušaš vse skupaj in ti ponudijo nek drobiž...hvala lepa

enako pri meni. ne glede na to, kaj smo naredili, pnevmatike so imele cone konkretnega tresenja, ki se niti z recentriranjem niso premaknile, oz. je tista najbolj moteča ostala ali se zgolj poslabšala. Kumho Ecsta PS71. pa je imela vrhunski oprijem, sploh na mokrem je res grabila ... bil večkrat pri vulkanizarju, B&F, za katere moram reči, da so se res angažirali, ni pa nikoli bilo govora o reklamaciji ali menjavi pnevmatik (niti nisem silil, ker ko se mi ena stvar enkrat zameri, se je potem raje nadalje izognem). zdaj imam gor Goodyear Efficient Grip Performance - avto je čisto drug, ni nobenih vibracij ... z zimskimi enako, ampak je težje primerjat zimske in letne, ker gre za drugačno zasnovo pnevmatik.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
GY so zdaj pri meni v tretji sezoni že kar trde. Za četrto sezono nisem prepričan, da jih bom imel še gor.