Cene letnih pnevmatik pozimi?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
LP! Bil danes na montaži zimskih pnevmatik pa s kolegom vulkanizerjem gledava da bom drugo leto moral kupiti nov set letnih pnevmatik, pa tudi zdi se mi že da niso več najbolj zanesljive te moje Michelinke na mokrem... No saj to ni zdaj point... pa grem danes malo gledat cene in so me presenetile... Običajno so te boljše znamke za mojo dimenzijo 225 55 16 po ceni med 130-150€ za kos, zdaj pa gledam da dobim že Goodyerko Efficient Grip Performance za 110€, kar mislim da nazadnje ko sem kupoval letne pnevmatike za tak denar niti Save nisem dobil... A je to normalno da cene letnim gumam tako padejo čez zimo? Ali so pač cene pnevmatik nasplošno padle v moji dimenziji? Ali jih slučajno DOT-i zajebavajo in se jih hočejo rešit ali v čem je "keč"? Btw. če je že tema odprta, a je kdo preizkusil te Goodyear Efficient Grip Perfomanse? LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sam sem tri leta nazaj imel popolnoma nasprotne izkušnje. Konec februarja je bilo potrebno nabavit zimske gume in seveda jih ni bilo nikjer več na zalogi. Po mučnem iskanju smo končno dobili ene kvalitetne za približno normalno ceno, ki pa je bila še vedno kar višja od novembrske...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Po občutku so 16” (205/55)gume v zadnjih leti precej cenejše.
Pred leti si težko dobil kaj pametnega za 100 evrov, sedaj pa že za 80 kaj najdeš
 
Nazadnje urejeno: