Test zimskih pnevmatik 2018

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
Se vozi kdo na Kleber Krisalp HP3, izkušnje v mokrem in obraba?
blazko ?
Ze eno leto, torej tudi poleti, cca 20k km, vecina po AC.
Sem bolj umirjen voznik, avto ima 110 bencinskih konjicev, na mokrem nisem imel nobenih tezav do sedaj. Ceprav se zadnje orenk mokre voznje niti ne spomnim?
Obraba: za letosnji sneg je profila se dovolj, ocenjujem da bi lahko zdrzale se eno leto.
Glede zimskih razmer tudi nimam pripomb, ampak takrat so bile itak se nove. Hribi, sneg, gorske ceste, prelazi... ne samo mestno asfaltkanje.
Gume se itak navadis, zato mogoce se primerjava s prejsnjo Fuldo Kristall Montero 3 (enaka nosilnost): kleberca je mehkejsa, sem cutil da se je avto bolj nagibal in guncal. Delom lahko to pripisem bolj obrabljenemu profilu stare gume, ker to so obcutki takoj po menjavi.
 

valdo

Fizikalc
31. dec 2008
119
27
28
Pozdrav!

Imam gume brez platišč, kako jih pravilno skladiščiti?
Gledal sem te slike in sem zmeden:rolleyes:,
če prav razumem bi gume brez platišča moral postaviti pokonci, nikakor horizontalno in ne eno na drugo?
To drži?

opbevaring-daek.jpg

ko imaš platišča te jih itak natakneš na stojalo in je mir...
stockage-with.jpg
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Pozdrav!

Imam gume brez platišč, kako jih pravilno skladiščiti?
Gledal sem te slike in sem zmeden:rolleyes:,
če prav razumem bi gume brez platišča moral postaviti pokonci, nikakor horizontalno in ne eno na drugo?
To drži?

Poglej priponko 24491
ko imaš platišča te jih itak natakneš na stojalo in je mir...
Poglej priponko 24493

NE. Gume brez platišč se postavijo ena na drugo.....gume z platišči pa pokonci ali pa na stojalo.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
No to sem čakal. Tudi sam prvič slišim, da to kar je na slikcah drži. Samo jaz nisem strokovnjak;)
To bo še zanimivo ali pa tudi ne.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Top 10 nasvetov za skladiščenje gum:

1. Prostor, v katerem boste skladiščili gume, naj bo temen, hladen in suh.

2. Gume očistite. Iz profilov odstranite manjše kamenje, blato in drugo nesnago.

3. Gume položno nalagajte eno na drugo. Nepravilno zlaganje povzroči deformacije. Enkrat na mesec zamenjajte vrstni red naloženih pnevmatik.

4. Gum ne odlagajte poleg ostrih predmetov. Izogibajte se tudi materialom, ki lahko povzročijo iskre ali električni naboj.

5. Gum ne odlagajte poleg morebitnih toplotnih virov, na primer vročih cevi ali električnih generatorjev.

6. Gum ne izpostavljajte sončni svetlobi. UV-žarki lahko skrajšajo dobo njene absolutne učinkovitosti. Najbolje jih je spraviti v posebne vreče.

7. Podlaga, na kateri bodo gume, naj bo čista, brez oljnih ali bencinskih madežev, ki so lahko topni in med dolgo zimo ali poletjem načnejo gumo. Razmislite o odlaganju gum na paleto.

8. Zabeležite si mesto na vozilu, kjer je bila guma nameščena. Menjava sprednjih z zadnjimi gumami vpliva na enakomernejšo obrabo.

9. Če so gume na platiščih, jih skladiščite napolnjene in v navpičnem položaju. Enkrat na mesec jih obrnite. Preverjajte zračni tlak.

10. Na gume ne odlagajte težjih predmetov, ki bodo v daljšem časovnem obdobju povzročili deformacijo.

vir
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oktopusy

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ja ne. Same sebe napumpane ne držijo je treba obračat. A ko je 1500 kil gor pa preko lukn in robnikov pa ni panike. Gume daš tja kjer je plac in je to to. Če bojo v tistih 4 mescih hin pa tak niso za na cesto
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Takrat, ko jih imas na avtu, verjetno niso stalno na istem mestu nekaj mesecev... ali se motim? ;)

Jaz imam na drugem avtu zimske gume na platiščih in jih že n let lepo položim v klet eno na drugo in jih ne pipnem do jeseni, pa ne vidim kakšnih težav (razen da jih malo spustim, ker ima tast svojo filozofijo o gumah in drugače ne da miru). Dela pa ta avto nekih 10kkm na leto in se gume pač starajo, ampak avto se pelje povsem spodobno. Pa ta n je kar precej let in ga raje ne zaupam... Za gume, ki jih vsi menjajo vsaj na tri leta, je pa verjento povsem vseeno, kako ležijo ali stojijo, razen da se res gor ne naložiš kaj takšnega, da jih res deformira.

Na drugem avtu pa naredim malo več kilometrov, tam pa s skladiščenjem nimam kakšnih večjih težav, ker več kot tri sezone tako ali tako ne zdržijo. Čeprav imam sedaj zadaj letne goodyear, ki bodo v kratkem imele 100000km, profila je pa še dovolj (pa gume so stare 2 leti in pol).

Jernej
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Bi rekel ja. Pa verjetno kakšne boljše škatle. A misliš, da jim ga osebje vsake nekaj dni premakne, ko bo pustil bogastvo pri njih ;)?

Jernej


Ampak takemu, ki tam pusti avto tri mesece, je itak vseeno, ker na parkiriscu pusti v teh treh mesecih za en kmplet gum :) (med 500 in 750€) :) ... bo pac kupil nov komplet, ce se bodo pojavili problemi v "jajcasto" ali "ulezano" gumo :) ...

Sicer smo pa malo zasli s prvotne teme :)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Eni imajo tudi avtodome, eni imamo tudi prikolice (tovorne ali bivalne). Za ta vozila ni nič čudnega če stojijo dlje časa.
Nam bivalna ponavadi stoji cca pol leta in o kakšnih jajčastih gumah ni ne duha ne sluha.