Test zimskih pnevmatik 2018

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Morm rečt, da po mojem nalaš povprečno delajo gume, da manj zdržijo. Včasih, sem imel zimske in poleti in pozimi, ker malo vozim, pa mi sedaj nove TS860 zgledajo in čutijo na cesti slabše po eni sezoni, kot prej ene Nokian, ki sem jih drgnil in poleti in pozimi 4 leta, pa ne vozim kaj več, sem samo dobil felge, da imam sedaj 2 kompleta.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
Sicer sem kupil GY ultragrip perfomance gen1, toda iz tvojega odgovora sem razbral, kot da se bojiš kakšne ga napada, če gume nebi bile OK. Nikakor nebi nobenemu očital.:poreden: Gume sem sam kupil in s tem sem sam krivec. Hvala za pomoč drgač.:nazdravje:

Bojim napada oz očitkov? SPloh ne. Že leta pišem in ocenjujem, in stojim za tem kar napišem. Ampak glih testi gum so ena taka stvar, khjer se iz enega testa ne da posplošit. Razlika med mojimi in tvojimi želenimi je bila v eni celi cifri premera, 5 letih razvoja, pa še kaj verjetno. Tako da karkoli bi ti napisal, bi ti napisal ugibanje. Enako, kot bi iz kvalitete Nokiana slepal na katerokoli gumo istega koncerna ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
Bom spomladi povedal primerjavo zimska.michelin, letna nexen v starosti dveh ali treh let.micheli ka z leti res postane trda. Michelinka od nekdaj slovi kot guma z majhno obrabo in v starosti kot drsalnica. Zato naj jo kupujejo tisti ki delajo veliko km.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tole nabijanje prazne slame o tem katere gume so najboljše oziroma najslabše je en velik bullshit. To lahko nabijajo samo taki, ki pojma nimajo o osnovnih stvareh ali pa sploh nimajo avta in samo tukaj na forumu pametujejo kar preberejo na netu. Tisti testi so pa itak sama reklama, kdo več plača ta je na boljšem mestu.
Itak bi 90% folka vzelo katerokoli znamko samo, če bi jim jih dal zastonj.
Na to kako se bo določena guma obnašala na določenem avtomobilu je odvisna še od kaj drugega kot samo od gume. Že različna velikost se lahko različno obnaša na istem vozilu kaj šele drugo vozilo, način vožnje, drugačna pot, temperatura, teža, starost in še bi lahko našteval. Tako da nekomu priporočat določeno znamko gum je kot bi mu rekel s katero "žensko" naj se "oženi".:rolleyes:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
Zakaj sem to napisal?
Michelinka je 2x drazja od nexen. Kako pa se z leti obnese pa ze imam izkusnje. Sploh ce jo poleti sezges. Ima asr precej vec dela kot pri nexenci
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Če že podajate kako se neka guma obnese dodajte zraven: znamko avta, točne dimenzije in oznake gume, vaš način(ste voznik, ki vozi točno po omejitvah ali radi kdaj malo pritisnete na gas da se gume "malo" zavrtijo), povprečje po kakšni cesti se večinoma vozite je to večina avtocesta, strma pobočja... iz katerega konca slovenije ste, koliko so gume stare, no in potem pa, ko se bosta dobila čez par let dva z popolnoma enakimi podatki bomo pa približno vedeli kako se obnesejo določene gume;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
Pa se stevilko cevljev in mordca ce vozi ona.
Jaz sem primerjal miscelinke in nexen na istem avtu, na isti cesti v podobnih vremenskih razmerah iskal tocke zdrsa.
In ja star michelin je sel ze zdavnaj sel po svoje ko je dve leti star nexen se drzal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Tole nabijanje prazne slame o tem katere gume so najboljše oziroma najslabše je en velik bullshit. To lahko nabijajo samo taki, ki pojma nimajo o osnovnih stvareh ali pa sploh nimajo avta in samo tukaj na forumu pametujejo kar preberejo na netu. Tisti testi so pa itak sama reklama, kdo več plača ta je na boljšem mestu.
Itak bi 90% folka vzelo katerokoli znamko samo, če bi jim jih dal zastonj.
Na to kako se bo določena guma obnašala na določenem avtomobilu je odvisna še od kaj drugega kot samo od gume. Že različna velikost se lahko različno obnaša na istem vozilu kaj šele drugo vozilo, način vožnje, drugačna pot, temperatura, teža, starost in še bi lahko našteval. Tako da nekomu priporočat določeno znamko gum je kot bi mu rekel s katero "žensko" naj se "oženi".:rolleyes:

:bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če že podajate kako se neka guma obnese dodajte zraven: znamko avta, točne dimenzije in oznake gume, vaš način(ste voznik, ki vozi točno po omejitvah ali radi kdaj malo pritisnete na gas da se gume "malo" zavrtijo), povprečje po kakšni cesti se večinoma vozite je to večina avtocesta, strma pobočja... iz katerega konca slovenije ste, koliko so gume stare, no in potem pa, ko se bosta dobila čez par let dva z popolnoma enakimi podatki bomo pa približno vedeli kako se obnesejo določene gume;)
Oceno lahko podam samo tako, da naredim primerjavo med eno, drugo, tretjo, ...... Sicer je to čisto subjektivno videnje, kako dobra je kakšna guma.
Večina ocen tle gor je itak brezveze, ker vozijo že deset let isto znamko gum in pametujejo drugim, da vozijo zanič robo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
148
63
A je morda že kdo vozil Novex gume ??

Dva vulkanizerja mi jo omenjata kot zelo spodobno gumo . Naj bi bila neka nizozemska firma proizvajalec . Cena več kot ok.


NOVEX 195/55 R15 ALL SEASON XL 89 V

lp
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Pa se stevilko cevljev in mordca ce vozi ona.
Jaz sem primerjal miscelinke in nexen na istem avtu, na isti cesti v podobnih vremenskih razmerah iskal tocke zdrsa.
In ja star michelin je sel ze zdavnaj sel po svoje ko je dve leti star nexen se drzal.

In to je povsem na mestu oz. OK ampak realno gledano ne vedo vsi na pamet tvoje dimnezije gum, avta, ki ga voziš in pa načina vožnje. In posledično potem drugim tvoje informacije niso vredne počenega groša a na forum pišemo izkušnje ravno zaradi tega, da se lahko po njih nekako orientira še kdo drug.
To je bil point Oktopusyja oz. vsaj tako sem jaz razumel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
Aja, saj res, na alterju sem. Tukaj voznik potrebuje vec podatkov o gumi kot MotoGP mostvo, da se bi varno pripeljal domov po lj obvoznici ob 4h popoldan s povprecno hitrostjo 10x nizjo od MotoGP.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

luciano

Guru
3. okt 2011
1.813
816
113
MB
Nasveti glede gum naj bodo za normalno, predpisano vožnjo, ne za guzičarje ranga Fittipaldi
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Aja, saj res, na alterju sem. Tukaj voznik potrebuje vec podatkov o gumi kot MotoGP mostvo.

Nikakor ne ampak kaj več kot znamko gume je pa vseeno lepo oz. zaželjeno napisat napisat. Ena Sava/GY/U-name-it se bo v dimenziji 195/55/15 verjetno drugače obnašala kot pri 265/40/19, da se o razlikah pri 1 toni teže avta ali pa 1,7t sploh ne začnemo pogovarjati. Ampak ja, tu potrebujemo full info, ker smo na Alterju in zgolj ter samo zato :cheer:

luciano - meni je nekako logično, da se v osnovi predvideva normalna, povprečna vožnja z upoštevanjem možnosti izrednih razmer/situacij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ena Sava/GY/U-name-it se bo v dimenziji 195/55/15 verjetno drugače obnašala kot pri 265/40/19, da se o razlikah pri 1 toni teže avta ali pa 1,7t sploh ne začnemo pogovarjati.
In kdo ti bo podal realno primerjavo? Kje so še vse vmesne variante in variante sto in enega podvozja, samo mala sprememba nagiba kolesa ti spremeni obnašanje, točko zdrsa itn itn.
Še ADAC in co. ne delajo takih testov ali pa mogoče zelo redko in za malo število produktov.
Bolj kot ne, smo obsojeni na rezultate obstoječih testov in na to, kdo ti skozi prefinjen marketing bolj glovobo pronica v mozak.
Večina ljudi se pa bp vozi tako na Nexen, Sava, Goodyear, Continental in še žnj drugih znamkah.
krucefiks, če ti vrhunski (vojaški) pilot pove da so tudi ene GoodRich čisto ok, potem mu verjemem.
Bolj kot nekomu, ki preko googla ve vse.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
In kdo ti bo podal realno primerjavo?

Sam si jo bom naredil po prebranih izkušnjah uporabnikov (ter seveda tudi več različnih testov avtorevij itd.), ki napišejo o svojih gumah in situaciji kaj več kot pa da navedejo zgolj znamko. V zadnjih 16 letih mi to kar dobro uspeva in posledično še nisem imel problemov na cesti zgolj zaradi gum pa sem vsako leto v več različnih ekstremnih situacijah.