Test zimskih pnevmatik 2018

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
vkolikor kdo potrebuje aktualen test zimskih pnevmatik:

AMZS test zimskih pnevmatik 2018

me pa zanima ena stvar - tu sta pač dve dimenziji, sploh 205 55 16 je izredno pogosta. ampak rezultati katerega testa so bolj merodajni, če imaš recimo dimenzijo pnevmatik 195 65 15? manjšo ali večjo?

recimo, trenutno imam letne, velikosti 215 45 17, pa se po cca. 15000 km bolj ujemajo s testi za dimenzijo 205 55 16 kot npr. s testi dimenzije 225 45 17 ... ali pa gre pač zgolj za naključje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Na netu nimaš (oz ne najdem) DSC_0952.JPG
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
uf, tole bi bilo vsaj za prvih par najbolje ocenjenih kar uporabno ... ker je toliko različnih dimenzij, da se je kar težko znajti.

že samo moj avto ima dve čisto drugi dimenziji v homologaciji - 195 65 15 in pa 215 45 17 ...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
mogoče so pa prepozno prišle ven oz. jih mišelin ni dal na testiranje.

kdaj se splača kupit zimsko gumo? takoj ko so na voljo ali počakat da gužva mine. gre se za conti ts850 205/55r16.
namreč imam na drugih felgah nokian wr d3 z 4-5mm profila, tk da nujno takoj ne rabim menjave.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Takoj - proizvodnja je po pol leta naprej in ko se proda nimaš več kaj izbirat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Po kakšnem terenu si se pa kaj vozil? Tudi po kaj več kot par cm snega čez asfalt? Mene najbiolj zanima obnašanje gume na mokri podlagi ter v snegu. Glasnost, upor/poraba in podobne fore me ne zanimajo.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Po kakšnem terenu si se pa kaj vozil? Tudi po kaj več kot par cm snega čez asfalt? Mene najbiolj zanima obnašanje gume na mokri podlagi ter v snegu. Glasnost, upor/poraba in podobne fore me ne zanimajo.

Vecinoma po suhi ali mokri, ker snega ni ravno na pretek ;). Sem sel pa v zadnjem snezenju marca cez Kladje v Cerkno in je slo bp. Ampak 4motion... Je imel pa brat enake na pasatu 4m in se je tudi pripeljal povsod, le da ni nasedel. Takrat pa pomaga edino traktor :).

Jernej
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sem naredil malo researcha. v bistvu za mojo večjo dimenzijo večina proizvajalcev sploh nima zimske pnevmatike, vsaj na uradni strani je ni za najt ... :p

plus, da na zgornji razpredelnici se lepo vidi mit, ki se je potrdil tudi v praksi - ožja guma je boljša za sneg. :D in glede na mojo naravo dela, in da moram večkrat biti na "nepravem" kraju ob "nepravem" času, to pozimi pomeni, da moram biti v snežnih zametih, ne glede na vse ... moram reči, da se Pirelli Cinturato Winter v pravih zimskih razmerah res dobro obnesejo. tudi na mokrem so dobre, in presenetljivo, so za zimske pnevmatike precej tihe, v bistvu ene tišjih pnevmatik "all-time".
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
uf, kolikokrat sem rekel, da bom imel 4x4, po vsej verjetnosti nekega terenca. tudi 4x4, tipa quattro, 4motion, ampak se samo strošek vsega dvigne, se enostavno ne splača, glede na to, da imam dnevne terene, 1x tedensko gotovo precej avtoceste, plus razne poti v tujino ... bi se hitro poznalo, gorivo, obraba pnevmatik, dražje vzdrževanje ... mogoče vseeno nekega dne, a zaenkrat je ta kompromis ok - soliden avto s super zimskimi pnevmatikami. plus, Prius je precej težak kar pomaga in gre skozi sneg kot tank. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Tezak avtk ne vem ce je ravno prednost v snegu. Sploh v klancih. Mas pa prednost v tem da prius najbrz lepse podaja moc, kot pa neka turbo "zverina", ki ima spodaj turbo luknjo, potem pa se vse vrti v prazno in je zelo tezko z gasom peljati bolj pametno kot asr pusti.
Ne vem pa kako se obnese prius avtomatik v snegu.
A je darjan dozivel kak sneg s svojim 508rxh ki ima “4x4"?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Prius je precej težak kar pomaga in gre skozi sneg kot tank. :)

če še nisi obstal imaš hudo srečo. ker Prius ma najbolj glup ASR sistem kaj je možno (za vse HSD Toyote velja). ko začnejo kolesa kopat zmanjšuje moč do zaustavitve. Ko stojiš pa nimaš šanse da spelješ če vsaj malo zakoplje. jaz sem prvo vožnjo v snegu počakal. En mali zametek, kjer bi šlo skozi bp z rahlim kopanjem. Tak se je pa en pred mano ustavo, da sem se mogo še jaz in to je bil tudi zaključek zgodbe. Ko sem hotel speljat se avto ni odzival na gas. Ker kak je kolo hotelo malo zakopat je čisto izklopil. Signala pa tudi nisem mel da bi tisti glup postopek izklopa ESP-ja poguglal. v glavnem v 45 minuto zajebavanje se je vse skupaj razvilo. Folk pametn daj gas, nihaj naprej nazaj itd. En se je celo v avto vsedo češ kak bo zaj on situacijo rešo in rešil kot princ na belem konju. Revež ni znal niti ročne spustit pa avta zalaufat :) dokler nisem odkopal snega do asvalta en meter pred avtom da sem ustvaril nek zalet ni šlo. Tako da pazi, da se ne zaustaviš v 10-15cm globokem snegu :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
A to je Gen4? Pri Gen3 jaz še nisem imel takega problema, pri speljevanju rahlo zakoplje brez problema, ko imaš enkrat hitrost pa "pedal to the metal" prav tako koplje in lepo pospešuje po snegu, pri tem pa veselo utripa lučka (brez piskanja) za VSC.

Pri Gen2 sem bral tudi o velikih problemih v snegu, upam da ni Toyota šla korak nazaj z novo generacijo.