Test zimskih pnevmatik 2018

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sem imel WR A3 (super guma, dolgo zdržala in dobra), ki so bolj evropske bojda, sedaj so WR A4 oz še kake novejše, čudno, da ni teh v testih?
 

abscrock

Zelenc'
9. okt 2018
1
0
1
Sem dobil dve dobri ponudbi za zimske gume (215/55/17) in sicer za Yokohama W.drive V905 in pa Hankook Winter i'cept EVO2 W320 pa nevem za katero se naj odločim. Katero predlagate? Najbolj se mi gre za vožnjo po mokrem (ledu) pa tudi v sneg če gre je fajn :)

Kaj pa to ko sem slišal da je full pomembno kje delajo gume. Kje sta narejeni ti dve gumi za naše tržišče?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Sem dobil dve dobri ponudbi za zimske gume (215/55/17) in sicer za Yokohama W.drive V905 in pa Hankook Winter i'cept EVO2 W320 pa nevem za katero se naj odločim. Katero predlagate? Najbolj se mi gre za vožnjo po mokrem (ledu) pa tudi v sneg če gre je fajn :)

Kaj pa to ko sem slišal da je full pomembno kje delajo gume. Kje sta narejeni ti dve gumi za naše tržišče?

Yokohama se je v prvi sezoni obnesla odlično. Testirano na različnih koncih in v različnih razmerah. Bomo videli kako se bo obnesla s staranjem.
 

cc9

Pripravnik
29. okt 2017
37
5
8
Sem dobil dve dobri ponudbi za zimske gume (215/55/17) in sicer za Yokohama W.drive V905 in pa Hankook Winter i'cept EVO2 W320 pa nevem za katero se naj odločim. Katero predlagate? Najbolj se mi gre za vožnjo po mokrem (ledu) pa tudi v sneg če gre je fajn :)

Kaj pa to ko sem slišal da je full pomembno kje delajo gume. Kje sta narejeni ti dve gumi za naše tržišče?

Malo preberi test http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Bild-Winter-Tyre-Test.htm

Od cenejših raje Nexen WinGuard Sport 2 https://www.gume-popgom.si/pnevmatike/nexen/winguard-sport-2/215-55-r17-98-v
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Sem dobil dve dobri ponudbi za zimske gume (215/55/17) in sicer za Yokohama W.drive V905 in pa Hankook Winter i'cept EVO2 W320 pa nevem za katero se naj odločim. Katero predlagate? Najbolj se mi gre za vožnjo po mokrem (ledu) pa tudi v sneg če gre je fajn :)

Kaj pa to ko sem slišal da je full pomembno kje delajo gume. Kje sta narejeni ti dve gumi za naše tržišče?

Yokohamo (215/60/16) sem vzel 3 leta nazaj, ko je bila druga na testu, pa še cena je bila bistveno ugodnejša od Goodyear, Continental ipd.
Kako so prišli na drugo mesto, mi ni jasno, ker so bile že kot nove na mokrem komaj kaj boljše od starih GY, naslednjo zimo se mi je pa prvič zgodilo, da sem obstal na cesti z nekaj cm snega in brez keten nisem mogel več naprej (medtem ko so drugi vozili mimo bp). Nikoli več.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdravljeni,
kakšno je pa kaj mnenje o gumah Hankook ??

So to v redu gume ?? Povsod piše premium gume ? nekje sem celo zasledil kot prva vgradnja pri boljših znamkah avtomobilov .

Ali je boljša Nexen Winguard Snow G WH2 ? Sneg je morda tista stvar ,ki je lahko za spoznanje slabše ocenjena. Zaželjena je manjša obraba


HANKOOK Winter i*cept RS2 W452 195/55R15 89H XL
ali
NEXEN 195/55R15 89H TL WING SNOW`G W2 XL

Lp
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Se pravi, če jih kupim ne bom falil? Sem mal gledal primerjavo med temi, Dunlop in GY pa ni neke razlike razen pri ceni.
Tega ti pa ne bom naovedal. Jaz sem mel 16, ti imaš 17. Jaz sem jih mel pred ene 5 leti do predlani, ti kupuješ zdaj.
Kar sem napisal ti je lahko v pomoč, ni pa nujno, da bodo tudi te, ki jih ti kupuješ, OK.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Yokohamo (215/60/16) sem vzel 3 leta nazaj, ko je bila druga na testu, pa še cena je bila bistveno ugodnejša od Goodyear, Continental ipd.
Kako so prišli na drugo mesto, mi ni jasno, ker so bile že kot nove na mokrem komaj kaj boljše od starih GY, naslednjo zimo se mi je pa prvič zgodilo, da sem obstal na cesti z nekaj cm snega in brez keten nisem mogel več naprej (medtem ko so drugi vozili mimo bp). Nikoli več.
To, da je skpno druga na testu, ne pomeni prav dosti, Treba je gledat ubrstitev/rezultate po kategorijah oz. lastnostih in primerjat s svojimi zahtevami in potrebami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in CLIO15

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
To, da je skpno druga na testu, ne pomeni prav dosti, Treba je gledat ubrstitev/rezultate po kategorijah oz. lastnostih in primerjat s svojimi zahtevami in potrebami.

Tale test je bil: https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16.aspx , kot je nekdo že omenil, plusi so zavajajoči, v številkah je razlika večja, vendar je bila tudi cena cca 30% nižja. Sem se takrat tako odločil in reskiral, pač se je izkazalo, da je guma vredna samo toliko, kolikor sem dal zanjo. Gor je nekdo spraševal glede te gume in sem napisal svojo izkušnjo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.034
5.736
113
blizu močvirne prestolnice
Tega ti pa ne bom naovedal. Jaz sem mel 16, ti imaš 17. Jaz sem jih mel pred ene 5 leti do predlani, ti kupuješ zdaj.
Kar sem napisal ti je lahko v pomoč, ni pa nujno, da bodo tudi te, ki jih ti kupuješ, OK.
Sicer sem kupil GY ultragrip perfomance gen1, toda iz tvojega odgovora sem razbral, kot da se bojiš kakšne ga napada, če gume nebi bile OK. Nikakor nebi nobenemu očital.:poreden: Gume sem sam kupil in s tem sem sam krivec. Hvala za pomoč drgač.:nazdravje:
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Potrebujem zimske gume 245/45 R18. Na voljo imam Pirelli Sottozero 3 *MO, Continental TS850P in pa Michelin Pilot Alpin 5. Kaj od tega vzeti? Ne najdem testa za to dimenzijo. Še najbližje mi je Continetal, ki sem ga vozil že do sedaj, me pa zanima, ali ima kdo pozitivne izkušnje s katero drugo znamko?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
183
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
malo sem prebral na temo nove Michelin Alpine 6, ki je sicer ni nikjer v nobenem testu, žal, ker me zelo zanima. ampak, povsod se poudarja, da je pnevmatika zasnovana tako, da bo tudi skozi leta in skozi celotno obrabo, nudila enak oprijem, kot od prvega dne. zdaj, če bom res letos menjal, znam riskirat in dat gor prav Alpine 6 in lahko malo poročam ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
recimo za nižji cenovni rang ni nikjer testa za barum polaris 5 - conti grupacija, predvidevam, da contijev stari tip profila
očitno so novi model dali ven zelo pozno - je pa 5kraki diagram razlik na netu polaris 3 VS polaris 5
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Jaz Michelinu ne zaupam, če tako poudarjajo, da guma ohrani lastnosti skozi leta, potem to pomeni da je bila očitno A5 v tem slaba, lahko samo reŕčem da sem A3 vrgel v smeti po 3 letih kljub več kot dovolj profila, podobno sem bil razočaran nad letnimi Energy Saver+. Ravno sem bil pri vulkanizerju in nova A6 je že na otip trša od moje 3 leta stare Bridgestone LM001. Možno da so kakšne performance ali touring Michelinke čisto druga stvar, tele "budget" variante pa mene do sedaj še niso prepričale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi