ADAC test zimskih pnevmatik 2023

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
https://www.uradni-list.si/glasilo-...022-01-0296/pravilnik-o-delih-in-opremi-vozil

1700200435495.png
 
  • Ljubezen
Reactions: Samo Izoliranc

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
2 klika v googlu...

Jaz imam kit v avtu, sploh nimam prostora za rezervno gumo. Malo neodgovorno od mene, da ga sploh ne znam uporabit....
Mam kr v glavi, da če bo spustilo, kličem assistenco..
Sem enkrat zraven gledal, ko sem asistenco klical z novo Ateco :D
Ne vem zakaj, ce ni imela rezerve pa nic pribora al kaj...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
sorry za off

pomoje sem tukaj bral, da tale "filler" ful zasvinja gumo in tudi če je majhna luknja, da se ne da dobro očistit in moraš kupit novo gumo...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Torej sta kit za popravilo in kompresor dejansko potrebna.

Če nimaš rezervne gume, je tole modro imeti ne glede na zakon. Jaz osebno imam še kit za popravilo pnevmatik, ker če povoziš kak žebelj oz. imaš manjšo luknjo, lahko zadevo popraviš na licu mesta, napolniš s kompresorjem in pičiš dalje. Pena/tekočina je res v sili razmer.

(prvič ko sem imel avto brez rezervne gume se mi je tudi zgodilo (prvič) da mi je počila guma..po murphiji na boku, dolžine cca 3 cm..in to, ko smo se na morju usedli v avto, da gremo domov...v nedeljo, se ve..tam tekočina itak ni pomagala...k sreči je bila asistenca, in je pot domov trajala 6 ur namesto uro in pol :bonk: )
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Na resnejša potovanja dam zimsko gumo z dvigalko, šramfi, ključem v prtljažnik. Bom se zajebaval z naloženim avtom in družino z eno spuščeno gumo zgubil en dan dopusta, asistence in druga jajca. Nazadnje sem en kos železa povozil v Srbiji na AC. Pred hotelom zamenjal gumo. Ravno prav lačen postal za ene dobre čevape in mirno dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
V 1 uri vse zrihtan, še s tamalimadvema sem se vmes igral in pir pil. OT Sava Eskimo vozim že 22 zim.

1700209298114.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Meni je pri nakupu avta eno od pomembnih meril, da ima rezervno gumo, vsaj zasilno. Zaenkrat je še varianta, da se taka vozila najdejo. Asistenca je ok rešitev, ampak po murphiju se ti to zgodi ravno v neki grapi, kjer ni ne signala in ne nobene hiše in nimaš pojma, kam bi šel, da boš prej prišel do signala. Odvisno je tudi od sreče v življenju na kakem področju. Jaz sem imel že kaj nekaj praznih gum, marsikdo z isto ali več km nobene.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Ne govori. Enkrat sem babico vozil po britofih, sem z belo srajco menjal gumo na britofu v gofcih. Povozil ene špene, guma dobila 2 injekciji. Enkrat mi je šel ventilček v Slovaških Tatrah na meji s Poljsko. Pol to v Srbiji. Zdajšnji avto, nakup rabljenega, 10 sem jih šel gledat, eden je imel normalno rezervo, kupljen ima ta set ničvreden. Dam iz zimskega kompleta gumo not ali obratno, če se pozimi lotimo poti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
A je kdo že doživel, da bi menjal pnevmatike in bi ti slabo centrirali gume? Menjal sem gume in na avtocesti čutim vibracije, ki jih prej nisem.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
ja, se zna zgodit, da v naglici na pol naredijo ali pa kasneje odpade. Lahko so pa tudi gume jajcaste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
To sem imel jaz na 19kah, zdaj drugo sezono ko sem jih zamenjal na osovinah pa so utihnile. Ena guma je bila stopničasta od novega. Lahko pa bi jih seveda tudi slabo centrirali, ali kot enkrat v mojem primeru, sta se 2 šraufa zrahljala.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
844
841
93
To sem imel jaz na 19kah, zdaj drugo sezono ko sem jih zamenjal na osovinah pa so utihnile. Ena guma je bila stopničasta od novega. Lahko pa bi jih seveda tudi slabo centrirali, ali kot enkrat v mojem primeru, sta se 2 šraufa zrahljala.

Stopničasta guma ponavadi ni posledica slabega centriranja. Lahko je defekt nove gume, lahko je pa kasnejši defekt, ki je ponavadi posledica problema z optiko podvozja.
2 zrhaljana šraufa, pa definitivno pomeni, da mojstri niso ponucali moment ključa, skratka, so šalabajzerji.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Vem da ni to od centriranja, ampak pri fanašnjih velikih pnrvmatikah je to pogostejši pojav kot je bil nekoč.

V tej gužvi pa itak vulkanizerji delajo temu primerno, preko qrca
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Lahko pa bolj problematicne gume resis z balansiranjem na boljsi opremi, ki je pac nima vsak vulkanizer. Vcasih so bile to masine proizvajalca Hunter, tega ima Kristanc v Britofu (Kranj) in Span na Brezovici. Pa verjetno se kdo drug.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
A gre za original platisca, ali gre za drug komplet?

Ce imas centrirne obrocke preveri te.

Jaz nikdar vec ne kupim felten za katere bi rabil ta jajca, ker ...

Enostavno ni to to. Pa so bile nove gume in feltne, pa se ne lisam tega sranja.