Test zimskih gum za sezono 2017/2018

jest5

Guru
18. avg 2007
25.274
-8.463
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
On bo pobral sveže, zate bodo ostale stare. Ni problema ane?
Pejt mal v jezero plavat, se boš ohladil...
Zakaj
confused-1.gif
Saj se ti nekaj vročekrvno repenčiš, ker nekdo dela drugače od tebe. Joj prejoj
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pred nekaj leti ljudje sploh niso vedeli kaj pomeni cifra DOT. Nekateri, ki smo vedeli kaj pomeni DOT smo ponavadi gledal, da si novembra 2005 dobil vsaj drugo polovico leta 2003, dota 2005 pa niti slučajno nisi dobil, ker so ble gume še v skladišču v tovarni.
Naceloma se strinjam s teboj, ampak pretiravat pa ni treba.
Konec aprila 2004 sem sel po gume v Avstrijo, zadnji dan, ko si se lahko uveljavljal vracilo DDV. In dobil par tednov stare Semperitke.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
No ta guma je res dobra, čeprav se redno uvršča na sredino bizarne AMZS lestvice.

LEstvica tega testa ni pač nič bizarna. Ponderji so naštimani tako, da ustrezajo povprečnemu srednjeevropskemu vozniku. Tisti, ki imajo posebne zahteve, morajo pač preštudirat posamične kategorije in izbrat glede na njih oziroma lastne ponderje kategorij. Če se dnevno voziš v neke zasenžene klance, pač ignoriraš hrupnost, porabo ipd in gledaš 90% zmogljivsti na snegu, recimo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
No ta guma je res dobra, čeprav se redno uvršča na sredino bizarne AMZS lestvice. Fora te gume je, da ima podobne lastnosti celotno življenjsko dobo, ne samo nova na testih.

Sploh z njihovimi goljufijami za teste ane
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

bonk.gif


Pa dajte si že enkrat dopovedat da DOT ni datum izdelave gume ampak to pomeni "DEPARTMENT OF TRANSPORT" naslednja številka, ki je slučajno poleg DOT pa pomeni teden in letnico izdelave pneumatike. : roleyes:
grin1.gif


Drugače je pa tako kot je povedal @SJTV1
wink-1.gif


Edino test celoletnih pneumatik v AutoBildu se mi zdi malce mimo, oziroma s premalo informacijami, namreč v testu se uporablja termin "letna" in "zimska" pneumatika, nikjer pa ne piše točno s katero so celoletne primerjali, pa vemo da so razlike med najboljšo in najslabšo lahko ogromne.
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Zelo je odvisno koliko prevoziš letno KM. Če imaš pod ritjo 30k, jih boš res prej znucal, kot bo zastaral material. In to lahko dol visi za DOT.

Če prevoziš malo km, je pa starost gume pomembna. To kar sem dobil včeraj "3017" je meni super. Če imam danes na izbiro dobiti iste gume z DOT iz lanskega leta ali dot iz sredine 2017, je logično katere bom izbral.

Štekam. Grem pa stavit, da bi ti obe gumi enako držali, če ne celo starejša bolje. Govorim o vsesplošni obsedenosti z DOTom, pol pa vidiš pol folka na Eskimotih.
Sredi julija.pri 35C.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Zelo je odvisno koliko prevoziš letno KM. Če imaš pod ritjo 30k, jih boš res prej znucal, kot bo zastaral material. In to lahko dol visi za DOT.

Če prevoziš malo km, je pa starost gume pomembna. To kar sem dobil včeraj "3017" je meni super. Če imam danes na izbiro dobiti iste gume z DOT iz lanskega leta ali dot iz sredine 2017, je logično katere bom izbral.

Štekam. Grem pa stavit, da bi ti obe gumi enako držali, če ne celo starejša bolje. Govorim o vsesplošni obsedenosti z DOTom, pol pa vidiš pol folka na Eskimotih.
Sredi julija.pri 35C.


Zanimivo da se nihče ne razburja ko v trgovini kupi meso dot 2016
hysterical-1.gif

Torej za požret je dobro vse za avto pa tarnajtabul.
hysterical-1.gif


Hanzi ti že našel feltne in gume za novi voz ali ga boš parkiral do spomladi v garažo?
hysterical-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Tipično Avtomagazinovsko. Lestvica je lepo naštimana po debelini kuvert.

Kaj ima pa AM s tem? Mi ne delamo tega testa.
Če pa ne znaš (ali zaradi kakega razloga nočeš) razumet tistega, kar sem napisal, je pa to tvoj problem. Za razliko od tebe sem že bil na kekem testu gum (in že testiral gume na takih testih), pa vem, koliko dela in truda je vloženega v te stvari. In jim zaupam. Ampak pač, ko kupujem zase, ne berem skupnega vrstnega reda, ampak si ga zložim sam, glede na kategorije, ki so mi pomembne ...
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Zdravo,

mnenje za zimske pnevmatike BARUM 195/65/15/ 91T ali TS860 ContiWinterContact .
Barum so 15€ ceneje na kos.

lp
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Si peljal v krožnem 70 km/h in ti ni odneslo riti? Si se pred prehodom za pešce ustavil v 12 metrih, namesto 14? Al kaj pomeni odlično? Da si lahko sledil koloni (vmax=15 km/h)? Ker nova guma je vsaka odlična, samo da je okrogla.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Si peljal v krožnem 70 km/h in ti ni odneslo riti? Si se pred prehodom za pešce ustavil v 12 metrih, namesto 14? Al kaj pomeni odlično? Da si lahko sledil koloni (vmax=15 km/h)? Ker nova guma je vsaka odlična, samo da je okrogla.
A to ti celo noč tuhtaš, al ti tko mimgrede svanejo take blesarije?