Test zimskih gum za sezono 2017/2018

ggggg

Zelenc'
4. feb 2014
16
0
1
Citat:
Uporabnik ElBarto pravi:
Ajde znalci, mi zna kdo povedat, kakšna je razlika med tema dvema gumama?
Razen v blagovni znamki?
Je Debica bolj plastična ali lahko sklepam, da je samo namenjnena drugemu trgu in zato druga blagovna znamka, receptura in postopek pa še vseeno pod okriljem Goodyeara?

http://www.sava-tires.com/sava/si_sl/tires/passenger/eskimo-hp2/
https://www.debica.com.pl/opony/_23?tt=178

razlika je cca 10 eur po gumi...majhno razliko v samem profilu na sliki najdem, sredina ima pri savi obliko ki spominja na "M", pri debici na "A".. ampak se mi zdi, da bi to lahko bila samo razlika zaradi različne dimenzije gume, ki je bila slikana....ne vem...

Prosim za konkretne odgovore, brez trolanja in nabijanja..

LP!

Ni razlike.

Debica FRIGO2 je Sava ESKIMO

https://www.debica.com.pl/opony/_55?tt=547
smile-1.gif
 

ElBarto

Zelenc'
21. maj 2008
16
0
1
po profliu bi se skoraj strinjal, kaj pa po mešanici?
V dvomih sem zato, ker ima za dimenzijo 205 55 16 deklarirane oznake na euro nalepki deklarirano :
Sava: C - C - 71 dB (http://label-reprint.sava-tires.com/531962.pdf)
Debica: C - B - 71 db (https://www.debica.com.pl/opony/_23?tt=178)
nekaj ne štima.
Ali ni ista mešanica / profil, ali te nalepke delajo kar na oko, kak se zmenijo po treh pirih, ali pa kaj tretjega..
kdo bi vedel..
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Te nalepke so kar nekaj, gume nista iste če prideta iz različne tovarne ali morda že iz različne šarže, baje jim enkrat rata malo boljša guma drugič malo slabša.
rolleyes-1.gif


Na koncu bo razlika tako majhna da pač kupi tisto, ki je cenejša.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.356
379
83
Podobna "dvojcka" ima v budget segmentu ocitno tudi Michelin, vsaj po oblikj dezena sodec:
BF Goodrich g-Force Winter 2 in Kleber Krisalp HP 3

Enako najbrz velja tudi za letni Debica Presto HP in Sava Intensa HP. Razlog je verjetno v zgodovinski percepciji blagovne znamke: v ex-yu je Sava cista zmaga, Poljakom zanjo ni dosti mar.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Tako je, in obratno. Zato je v navadi, da se dela sicer enaka guma, le z drugimi napisi na boku. Pri low cost znamkah zniotraj nekega koncerna je to že vnaprej izračunano. Najprej top guma, ko ta pride boljša, gre tehnologija navzdol in se razširi na lokalne znamke.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Kaj vzeti za 235/45/18 ?
Kje vzeti?
Kje montirati (Gorenjska ali LJ) če je dobra cena lahko nakup + montaža pri enem.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Continental, Michelin, Dunlop. Niti ni važno v kakšnem vrstnem redu.
Najceneje na netu bo verjetno kakšen Gumax, vendar sem jaz raje poklical dva vulkanizerja direktno, dobil enako ceno kot je na netu (+- kak eur) in tam tudi menjal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:
Prisegam na Michelin. Alpin A3 205 R16 mi je držala 7 let in 80.000 km po AC (pa še je 2 mm profila). Pa še vedno ni trda ali drseča po mokrem.
Sedaj sem naročil A4 in upam, da bo podobno. A5 pa mislim, da so jo naredili mehkejšo on jo bo prej požrlo .
ocitno res pricakujem.prevec od gume
Z avtom dobil 3 leta stare A4. Ze takrat niso bile bogve kaj. Sedaj po se dveh sezonah so pa pogreb
Esp stalno sveti samo da je malo mokro ali vlazno. Za sneg imajo pa itak ze premalo profila, (zadaj okoli 5, spredaj okoli 3)
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Lep pozdrav

Imam citroena C4 in me zanima katere guma se splača kupit za zimo. Trenutno imam letne 205/55 R16, v homologaciji pa piše da so homologirane tudi 195/65 R15

Je kakšna razlika med njima v oprijemu in varnosti po snegu, ledu in dreku ki je večino časa na cestah? Dobro razlika v ceni je tudi
občutna

Hvala
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
Guma bo kar precej cenejša, če boš kupoval ločeno feltne bojo tudi te cenejše, ker je manjša cola. V snegu se ožja guma bolje obnese.

Edino kar bo razlike bo slabši izgled avta napram širši gumi na večji feltni...kolikor ti to pač pomeni.

Ob nakupu gum in felten zna bit končna razlika v ceni kompleta okoli 250 EUR (moje izkušnje...195 R15 litke + Continentalke VS 205 R16 litke + Pirreli..ob Continentalki bi bila razlike še večja).
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Na octaviji imam 195/65-15 letne in zimske. Sem prvo razmišljal, da bi za letne vzel 16", pa me je cena gum prepričala nasprotno.

Letne so VREDESTEIN Sportrac 5, zimske pa Continental TS850

Precej plezam v hribe kjer je nesplužen sneg ali pa led, pa nisem imel pretiranih težav. Res je, da sem na ledeni podlagi in novo
zapadlem snegu obtičal, vendar so v prtlažniku ketne od novembra do meseca maja...
grin1.gif

Poleti pa tudi nisem doživel "plesanja" na mokri ali suhi cesti. Tako, da....
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
A to imate vsi SDI motorje v avtih. To nekako ni v stilu ater nabave vozil.

Tam še nekako verjamem da težko zakoplje na suhi cesti v drugi ali treji prestavi, ko pa je enkrat mokra cesta, pa verjemite da znam pripraviti avto do kopanja in drsenja. za drsenje ni potrebno 100 konjev, za kopanje v tretji prestavi pa je zaželjeno. Zadnjič mi je hudič v četrti prestavi vklopli ASR pri polnem gasu. Je pa res da so na njem kaput gume pa da je bila mokra gladka cesta. Zapeljite se iz lecelrca proti jurækovi cesti iz rondoja. Al sem samo jaz tam včeraj driftal s solidnimi zimskimi michelin gumami, ali je res bilo kot led spodaj. Še dobro da je izvoz nekoliko širši, sicer bi cahnal kakšne robnike.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
btw: iz Mimovrste so mi napisali, da se trudijo, da bi dostavili pnevmatiek z DOT iz najmanj lanske sezone.
sprasujem se.gif
Iz najmanj lanske??
Prejšni četrtek 12.10. naročil ContiWinterContact TS860 205/55R16 91H. V petek 13.10. prevzel. Čeprav je bila predvidena dobava 14.10.
DOT 3717.
Najcenejše, kar je bilo tisti trenutek možno. 86.90 - 347,60
Sem redna stranka in nimam nikoli nobenih problemov. Prevzem osebno.
Imam občutek, da nekateri namenoma sabotirajo omenjemo spletno trgovino.

Ne vem, jaz sem klical za DOT in so mi rekli, da lahko da dobim DOT 2016 ali 2017...da bom videl pol. Se mi ne da riskirati...raje pokličem v šiško in tam direkt preverijo kateri DOT je, pa še zmontiram.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.356
379
83
Kot zanimivost:
tri tedne nazaj sem pri vulkanizerju kupil zimske gume, v soncnem in toplem vremenu (sem napisal tudi v to temo)
danes je cena +30%, s tem da so v "tedenski akciji"
shocked-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.569
8.914
113
Mišelinke so za en drek. Bolš dat Saylung gor kokr Mišelin. Z zimskimi imam daleč najboljše izkušnje z Nokianko VR D3 in D4 in pa seveda s Conti.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
btw: iz Mimovrste so mi napisali, da se trudijo, da bi dostavili pnevmatiek z DOT iz najmanj lanske sezone.
sprasujem se.gif
Iz najmanj lanske??
Prejšni četrtek 12.10. naročil ContiWinterContact TS860 205/55R16 91H. V petek 13.10. prevzel. Čeprav je bila predvidena dobava 14.10.
DOT 3717.
Najcenejše, kar je bilo tisti trenutek možno. 86.90 - 347,60
Sem redna stranka in nimam nikoli nobenih problemov. Prevzem osebno.
Imam občutek, da nekateri namenoma sabotirajo omenjemo spletno trgovino.

Ne vem, jaz sem klical za DOT in so mi rekli, da lahko da dobim DOT 2016 ali 2017...da bom videl pol. Se mi ne da riskirati...raje pokličem v šiško in tam direkt preverijo kateri DOT je, pa še zmontiram.
Preden sem plačal sem seveda preveril DOT. Če bi bile lanski letnik jih seveda ne bi vzel.