Sušilni stroj

Raveman

Pripravnik
12. avg 2014
56
0
6
Aha razumem! Kaj pa nekaj da je med industrijskim in domačim? Da recimo imam suho v dobri uri?

Hvala
 
Aha razumem! Kaj pa nekaj da je med industrijskim in domačim? Da recimo imam suho v dobri uri?

Hvala

največja razlika že v blagih ki jih sušiš. Dvomim da boš v industrijsem sušil kake hugo boss srajce ali polo jope......

glej najprej vprašanje...kako količino perila in kakšno perilo, ter kako vlažno bi ti rad mel posušeno v eni uri? Mi povprečno žehto sušimo recimo tam nekje uro in pol do max 2, s tem da sušimo na znižani temperaturoi, suho za v omaro + da damo po zaključenem sušenju še na toplo prepihovanje z znižano temperaturo.

če res rabiš da ti hitro posuši bi jaz gledal mieleta, ali pa onega hibridnega beka, ki ima električni grelec. Ti bo porabil malo več bo pa posušeno dokaj hitro, drugače posezi po mieletu. Če želiš ti lahk na privat magari pošljem kake čase sušenja da vidiš če je to tisto kar iščeš
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Pa kaj je to? Kateregakoli gledas, vsi imajo tri urne programe. Tale star whirlpool, ki mu crknil grelec, je posusil 45 minut ali manj, kavbojk in srajc in crnih zadev ne susimo v stroju.
 
Pa kaj je to? Kateregakoli gledas, vsi imajo tri urne programe. Tale star whirlpool, ki mu crknil grelec, je posusil 45 minut ali manj, kavbojk in srajc in crnih zadev ne susimo v stroju.

tisti s TČ sušijo pri nižji temperaturi že v defoltu, zato se podaljša čas sušenja. Tisti z grelcem so sušili na višjo temp, zato so bili tudi časi krajši. Zdaj primerjat testni program s tisim kar dejanko sušiš, je tko kot primerjat povprečno plačo, ki jo statistika ven pljune in tvojo plačo. lahk ti za mojega povem da tam ura in 3/4 na načinu suho za v omaro in nižja temperatura sušenja je max čas ki si ga sušilc vzame. če bo kaka večja žehta ti lahk pošljem za ZS čas sušenja če želiš
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Samo ena za v razmislek, kaj je bolje za tkanino? Da malo poveča temperatura in ga hitreje posuši ali te TČ, da perilo 3 ure premetava po bobnu in "brusi" tkanino?
 
Samo ena za v razmislek, kaj je bolje za tkanino? Da malo poveča temperatura in ga hitreje posuši ali te TČ, da perilo 3 ure premetava po bobnu in "brusi" tkanino?

Po moje neke bistvene razlike ni. V prvem primeru ti bo sušilo recimo uro in 3/4, morda 2, v drugem pa 3. Tudi razlika temp ni neki hudga, bobni pa tud kaj dosti ne brusijo. Govoriva o programih za bombaž. Če maš kake druge želje (svila, srajce, jeans itd) ti pa programi tko al tko kaj dost ne dovolijo spreminjat nastavitev (čas sušenja, temp sušenja, stopnja vlažnosti).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
To že ampak vse tiste muce ki se nabirajo v filtrih? Kaj je to drugega ravno kot "pobrušeni" ostanki tkanine? Nevem, nimam sušilca, pač razmišljam...?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja saj... ampak če sušiš na štriku pa te muce ostanejo "notri" v oblačilu torej bi teoretično oblačila ki se konstantno sušijo v teh sušilcih morala biti vedno bolj "tanka" oz. prosojna.
 
Ja saj... ampak če sušiš na štriku pa te muce ostanejo "notri" v oblačilu torej bi teoretično oblačila ki se konstantno sušijo v teh sušilcih morala biti vedno bolj "tanka" oz. prosojna.


hja drži. Samo predno prideš do tak etkanine traja. Prej se bo skrčilo, kot pa pobrusilo do te mere da boš videl skozi, oz da bo nastala luknja
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja saj vem, nisem mislil dobesedno :) Pac zanimivo bi bilo pogledat tkanine pod kaksnim mikroskopom, in sicer naravno sušene ter sušene na striku ob istem nacinu uporabe ter ob istem stevilu pranj.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Glede Boscha in te samočistilne funkcije. To potem pomeni, da je kondenzat potrebno manjkrat odlivat, ali tisto vodo s katerim poplakne filter, spumpa nazaj v posodo??

Kam gredo te mucke, ki jih splakne? To je treba še vedno sčistit??
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej, samočistilna funkcija pri Boschu je ... prečrpavanje kondenzata v zgornjo zbiralno posodo. Tako razumem.

Namreč, imam sušilec xxxxx 7 (ne vem koliko x-ov je), star 10 let, ki me je ravno letos začel zezat, bil je zabasan ravno v tisti spodnji posodi, kjer se zbira kondenzat in se potem prečrpava v zgornjo zbiralno posodo. Na rotor črpalke se navijejo mucke in lasje in cel hudič, celo mašino moraš podreti da prideš zraven in spucaš, potrebuješ 3 ure dela z wapom in si tudi malce usran zraven, potem je pa zadeva spet kot nova.

Najprej sem se sam hecal s tem na vse možne nežnejše načine, nazadnje sem spustil noter še tri tablete onih ... (kwa že imajo penzionisti za čiščenje svojih protez?) ... Carex ali kako že, pa - kot ponavadi, čudežev ni. Torej razdreti mašino do konca, noter pa vidiš resnico ! Kompleten kiler od izmenjevalca zabit z muckami, zelo previdno ga je treba čistiti, da ga ne uničiš, ona banica spodaj, kjer je črpalka prav tako polna muck, ter dejstvo da je bilo na rotorju navitega vsega vraga, saj ni moglo več delat ! :zavijazocmi: .

Ja, mašina kot taka izjemno dobra, nobenih problemov in mi zagotavljajo, da bo še naslednjih 10 let lepo delala, toda nekje vmes se zgodi eno takole vzdrževanje :zavijazocmi: .
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83

Priponke

  • Screenshot_20191226-083946_Chrome.jpg
    Screenshot_20191226-083946_Chrome.jpg
    480 KB · Ogledi: 212
  • Screenshot_20191226-084004_Chrome.jpg
    Screenshot_20191226-084004_Chrome.jpg
    505,7 KB · Ogledi: 215
  • Screenshot_20191226-084022_Chrome.jpg
    Screenshot_20191226-084022_Chrome.jpg
    483,6 KB · Ogledi: 191