Sušilni stroj

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Glede sušilcev s toplotno črpalko je tako, da so na trgu prisotni Bosch, Siemens,Blomberg in Electrolux.
Če mene vprašate Siemens odpade zaradi cene, ker je praktično isti kot Bosch, tudi v isti tovarni narejen. Blomberg odpade ker je situacija s servisom in rezervnimi deli malo rizična. Drugače je to turška zadeva in kar v redu narejena. So pa bili tisti, ki so toplotno črpalko tudi izumili.
Ostaneta nam Bosch in Electrolux. Prvega se dobi za 830,00, drugega pa za 700,00, če poznaš pravega
wink-1.gif

Bom pa takole rekel. V zanjem času se je prodalo več Boschev, vendar pa moram reči, da sta dva znanca, ki sta ga kupila že klicala servis, ker je stroj delal probleme.
Zato je zame sploh glede na ceno trenutno najboljša izbira Electrolux klik .

lp
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Pa so problemi ravno pri tem modelu, ki ga kupuje malecky ali pri kakem drugem?

O ceni prvega lahko več na zs, če ti je.

lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ja problemi so bili točno pri tem modelu WTW 86560BY oz WTW86560.
Sicer se je vse dokaj hitro zrihtalo, samo me je jezilo, ker sem ga obema jaz priporočil.

LP
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
KSZ ....

merkur vizmarje ima 10% popusta na belo tehniko .... vsak dan drug proizvajalec ....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Glasnost me pravzaprav ne skrbi, ker bo stroj kot sedanji v družbi s pralno mašino v pralnici tako da tu ni panike.
Se ti je v tem času uporabe že kaj pokvaril in koliko ga dejansko rabiš.
Naš stari laufa praktično vsak dan, tako da bo bodoči tudi redno na tapeti.
Poleti ne sušim praktično nič, pozimi pa kakih 5 - 10 sušenj na teden. Odvisno, če ima kdaj smisel kaj sušiti zunaj ali ne. Če ne, potem je več sušenj v tednu, kot je dni (šestčlanska družina). Po kakih taborih otrok ali dopustu pa laufa od jutra do noči. V takem primeru je problem, ker je cikel sušilca malo daljši od cikla pralnega stroja in mora pralni stroj čakati.
Zaenkrat se ni pokvaril. Ampak ena lastovka še ne prinese pomladi, pa tudi odnese jeseni najbrž ne
smile-1.gif
.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz

Pri nas sušilni AEG s toplotno črpalko končuje drugo leto delovne dobe - brez kakršnihkoli težav. Ti o tistem famoznem krčenju perila ni govora - opazi se samo in izključno pri nogavicah.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
ksz

Pri nas sušilni AEG s toplotno črpalko končuje drugo leto delovne dobe - brez kakršnihkoli težav.

saj težav niti ne rabiš pričakovati. Hladilniki tudi delajo 30 let in več brez problemov...zakaj ne bi sušilec...oboji pa imajo praktično identične sestavne dele in način delovanja.