Sušilni stroj

Saj ta ki ga imam namen vzet ima Self cleaning, edino kar mi je +, je to da lahko spredaj odpres in posesaš / spihaš rebra.

https://www.bigbang.si/susilni-stroji/wtw8761by-susilni-stroj-bosch-614582

jaz mam mieleta, glih tko samočistilni kondenzator. če te zanima kako zgleda okrog reber itd (zastran čisščenja) ti lahk kake fotke pošljem. Stroj mamo ene 2,3 leta laufa recimo v povprečju vsake 2 dni, enkrat več, enkrat manj. Očistita se filtra pri vratih, ter posesa se filter pri TČ. In to je to
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
jaz isto, pol leta star wtw876wby, dela ko šus, trenutno 1 stroj na dan, za vikend več. Beba.press

ne splača se iz nemčije, ker je dostava in to s ceno nakoncu tuki tuki. Sem diplomiral iz cen in dostave iz AT, DE nakonc pa pri bigbangu vse skupaj vzel.

jaz sem na koncu vzel še vedno polico pri nas, ki je res zakon, ker imam jaz stroja en na drugem in olajša delo ful.
 

Raveman

Pripravnik
12. avg 2014
56
0
6
Jaz imam Aza 799 whirlpool kuplejn 3leta nazaj. Za znoret...6sense ki se ga ne da izklopit na 10 sušenj garantirano 5x ne posuši dovolj...pa lahko izberem program za EXTRA suho itd. Filtre očistim redno...vsake toliko tudi posesam...takrat je odtenek bolje. Ni bil poceni...ne pa ravno drag...v neki akciji iz 700plus na 540cca.

Sedaj sem se ga tako naveličal ker ravno ko bi nujno rabil nekaj suho le to ni ko pridem domov in moram dat ponovno in suši še 1h...

Glede na temo me zanima kaj je trenutno tu najbolje...po možnosti tudi da posuši precej hitro...cca 7 do 8kg perila centrifugiranega na 1200. Cena naj ne bo ovira...kaj priporočate da je TOP?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Gledati moras razred susenja, ali je A ali je B
Mi smo ugotovili, da ce je zaprta kopalnica, pride vroce noter in ne posusi perila. Ob odprti je super in posusi v 1 programu, torej 2h40min, ni treba nic se enkrat dajat.
 
Gledati moras razred susenja, ali je A ali je B
Mi smo ugotovili, da ce je zaprta kopalnica, pride vroce noter in ne posusi perila. Ob odprti je super in posusi v 1 programu, torej 2h40min, ni treba nic se enkrat dajat.

pazi, velika večina proizvajalcev sedaj uporablja namesto plina r 134 r290, in posledično imaš učinek sušenja B. Temu okoljskemu vplivu se je pokorila predvsem švabarija, tko da če kupuješ boša at co poglej če je razred kondenzacije. V precej primerih je B. je pa ta R 290 - propan če se ne motim - kao okoljsko bolj prijazen in oh in sploh. nedoležn kot marija devica, sam sušiš pa tud za popi**t

Ravemanu bi rekel tkole. Gorenje no go. Miele je še tak ki ima r 134, no pa bekoti sodijo tud sm notri.Kaki hotpoint aristoni, whirlpool grupa imajo precej velike kapacitete sušenja, sam je učinek klase B morda C. isto indesit

če si omejen na tam ene 600 € glej za kakim bekom. Soforumašica iz mona je nabavila onega hibridnega,ki ima še dodan grelce da skrajšaš čas sušenja, ker TČ ni tko zlo močna ,efektivna in je več kot zadovoljna. No težava je vrtenje bobna v samo eno smer, posledično dobiš šamrolo, če sušiš kaka pregrinjala za pojstlo in podobno. Mogoće bi vrgel uč še na kakega AEGja, pazi da ma 5 let garancije tudi proti doplačilu

skratka kak beko , aeg, miele če tokvin dopušča. ostalo pogojno, se pravi najprej poglej učinkovitost sušenja (razred kondenzacije) in potem dalje
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Ima kdo tu izkušnje z pralnimi ali pralnosušilnimi Samsung, imajo določene tehnologije, ki jih EU proizvajalci ne poznajo, pa zanimivo, na nekaj testih v DE in ANG, so bili praviloma na prvih mestih, sem se odločil, da sprobam pralno sušilnega, ker dveh ne želim in imam že 25 let samo pralno sušilne, čeprav sušimo le v ene 20% primerov. Torej, če kdo, kaj več ve na dan z besedo.....
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
pazi, velika večina proizvajalcev sedaj uporablja namesto plina r 134 r290, in posledično imaš učinek sušenja B. Temu okoljskemu vplivu se je pokorila predvsem švabarija, tko da če kupuješ boša at co poglej če je razred kondenzacije. V precej primerih je B. je pa ta R 290 - propan če se ne motim - kao okoljsko bolj prijazen in oh in sploh. nedoležn kot marija devica, sam sušiš pa tud za popi**t

Ravemanu bi rekel tkole. Gorenje no go. Miele je še tak ki ima r 134, no pa bekoti sodijo tud sm notri.Kaki hotpoint aristoni, whirlpool grupa imajo precej velike kapacitete sušenja, sam je učinek klase B morda C. isto indesit

če si omejen na tam ene 600 € glej za kakim bekom. Soforumašica iz mona je nabavila onega hibridnega,ki ima še dodan grelce da skrajšaš čas sušenja, ker TČ ni tko zlo močna ,efektivna in je več kot zadovoljna. No težava je vrtenje bobna v samo eno smer, posledično dobiš šamrolo, če sušiš kaka pregrinjala za pojstlo in podobno. Mogoće bi vrgel uč še na kakega AEGja, pazi da ma 5 let garancije tudi proti doplačilu

skratka kak beko , aeg, miele če tokvin dopušča. ostalo pogojno, se pravi najprej poglej učinkovitost sušenja (razred kondenzacije) in potem dalje
Ravno je shodil Whirlpool, crknil grelec.
Dela dnevno, za vikende veckrat, star pa bo blizu 10 let.
Prodajajo kje pri nas zahodno robo sploh ali je tudi za to potrebno v Avstrijo?
 

Raveman

Pripravnik
12. avg 2014
56
0
6
Jaz Whirlpool Aza 799 res ne priporočam nobenemu...Sem včeraj ročno nastavil najdlje možno pa ni bilo suho...verjetno 6th sense kaj sam od sebe prestavil...s tem da so bili filtri čisti in posesani...res pa da je bil dokaj poln.

Se pravi če prav razumem moram iskati sušilec za preko 1k€...oziroma me reši samo Miele
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
preveč si nabutal. preberi navodila. tok in tok kilski stroj sprejme v tej kilaži bombaž, vse ostalo je pol manj. moj nenehen problem, samo se ne dam motiti, pa dam pol še za pol ure. pa je suho. reši te torej, da ga nafilaš koliko lahko sprocesira. Tudi miele te ne bo rešil, če bo preveč nabutan, pa kaka stvar ven seka, če je ful različnih debelin. kaki debel kapucar na eni strani pa t-shirt na drugi. šnirnce pa notranjost žepov znajo biti mokri...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash
Ravno je shodil Whirlpool, crknil grelec.
Dela dnevno, za vikende veckrat, star pa bo blizu 10 let.
Prodajajo kje pri nas zahodno robo sploh ali je tudi za to potrebno v Avstrijo?

whirlpool je pri nas hudo redek, pa še to bolj tko tko. Mi smo pred leti meli toploaderja obup od obupa, poljsk roba delana za vzhod. Če maš namen nabavljat whirlpoola, vsekakor Avstrija, še bolje Italija. Pri nas bo bolj žalsotno vse skup
 
Jaz Whirlpool Aza 799 res ne priporočam nobenemu...Sem včeraj ročno nastavil najdlje možno pa ni bilo suho...verjetno 6th sense kaj sam od sebe prestavil...s tem da so bili filtri čisti in posesani...res pa da je bil dokaj poln.

Se pravi če prav razumem moram iskati sušilec za preko 1k€...oziroma me reši samo Miele

rešit te tud beko, pa gorenje v skrajni sili. ne glej, EU je v qurzu s temi svojimi eko drkarijami in so se pačspravili še nad TČ v sušilcih. Zanimivo je da jih klasični sušilci z grelcem in celo tisti z odzračevajem kljub 2,3 x večji porabi štroma ne motijo r 134 je pa vsota vseh strahov.

vzemi si čas, povej budget, lahk tud mi vržemo kak uč gor, povej torej budget, kiletažo (kolk kg maš pralca) in to je to
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
whirlpool je pri nas hudo redek, pa še to bolj tko tko. Mi smo pred leti meli toploaderja obup od obupa, poljsk roba delana za vzhod. Če maš namen nabavljat whirlpoola, vsekakor Avstrija, še bolje Italija. Pri nas bo bolj žalsotno vse skup
Kot berem tukaj, bomo pogledali za r134, ce bo mogoce se dvostransko obracanje. Tale sicer ni bil slab, nastavil si program 45 minut in ponavadi je posusil v tem casu, drugace pac vec. Ce je bilo manj, je 6sense izracunal, da rabi manj casa. Ampak zdaj proti koncu ni vec posusil do konca...
 
Kot berem tukaj, bomo pogledali za r134, ce bo mogoce se dvostransko obracanje. Tale sicer ni bil slab, nastavil si program 45 minut in ponavadi je posusil v tem casu, drugace pac vec. Ce je bilo manj, je 6sense izracunal, da rabi manj casa. Ampak zdaj proti koncu ni vec posusil do konca...

ja glej povej kaj iščeš, potem ni težave pomagati. Mi smo meli funkcijo 6 čut v toploaderju in razn tega da je boben neki časa bolj na počasi obračalo (predno je končalo s pranjem) ni bilo nobenega efekta. Meni je Italija blizu (30 km stran) in tam dosti nakupujem in tam recimo whirlpool ima močan delež. Malo zaradi tega ker je prevzel hotpoint aristona in začel korsitit njegove bombončke in s tem posledično izboljšal svoje aparate + dobra servisna mreža, malo pa tudi ker je to dost okej roba za razumen dnar. Sušilci so še vedno bolj tko tko, pralci in ostala bela tehnika pa je za vložen denar odlična izbira

jaz bi pogledal še za kakim AEGjem, če so šoldi problem pogledaš electroluxa. Vsaj kar se našeg atržišča tiče, če gledaš k sosedom pa tudi whirlpool ni napačn za ga pregledat. če mi rata bom lahk tud jaz malo pobrskal pa kaj nalimal gor
 
Kot berem tukaj, bomo pogledali za r134, ce bo mogoce se dvostransko obracanje. Tale sicer ni bil slab, nastavil si program 45 minut in ponavadi je posusil v tem casu, drugace pac vec. Ce je bilo manj, je 6sense izracunal, da rabi manj casa. Ampak zdaj proti koncu ni vec posusil do konca...


https://www.whirlpool.it/prodotti-1/asciugatrici-3/-102171007/

tole je ita ponudba. Imaš notri sušilci ki osušijo na klaso B in na klaso A. Klikni pri željenem modelu na scheda prodotto, kjer imaš natančnejši opis sušilca. Pozabi pa da bo to na voljo pri nas. razen po splet ures kakih hudih naključij
 

Raveman

Pripravnik
12. avg 2014
56
0
6
:) svašta...če prav razumem je pri beli tehniki enako kot pri recimo hrani. Milka in Nutell za naš trg je slabša od tiste iz Avstrije...enako pri pralnih praških itd...kam to pelje...

Evo sem preveril svoj stroj...in ima kondenzacijsko klaso A. Sem dal ker mam čisto spucane filtre pranje na najdlje možno...plus...samo še ročno je možno nastavit na 3h. Izpiše da bo sušilo 2h40 kar je Ok...pač samo da bo suho. Še kopalnico namenoma pustim odprto kot je svetoval nekdo gor. Evo pridem domov še 56min...vse OK...si rečem glej mogoče pa bo...in po 10min 6th sense kvazi zazna da je že suho in spusti minute...in evo zapipka in ugasne. Seveda notri še vse vlažno. Tako da dam ročno še na 1h in čakam. Pri starših madona najcenejši Beko ki stane za polovico mojega dela boljše!

Visek izobrazbe...kateri model imaš ti? Kupil bi nekaj takega da dela...pa naj stane kolk hoče...ajde za nekih dobrih 1k €! Lahko več če gre za profesionalno zadevo in vo hitra in zdržala 10let :D
 
:) svašta...če prav razumem je pri beli tehniki enako kot pri recimo hrani. Milka in Nutell za naš trg je slabša od tiste iz Avstrije...enako pri pralnih praških itd...kam to pelje...

Evo sem preveril svoj stroj...in ima kondenzacijsko klaso A. Sem dal ker mam čisto spucane filtre pranje na najdlje možno...plus...samo še ročno je možno nastavit na 3h. Izpiše da bo sušilo 2h40 kar je Ok...pač samo da bo suho. Še kopalnico namenoma pustim odprto kot je svetoval nekdo gor. Evo pridem domov še 56min...vse OK...si rečem glej mogoče pa bo...in po 10min 6th sense kvazi zazna da je že suho in spusti minute...in evo zapipka in ugasne. Seveda notri še vse vlažno. Tako da dam ročno še na 1h in čakam. Pri starših madona najcenejši Beko ki stane za polovico mojega dela boljše!

Visek izobrazbe...kateri model imaš ti? Kupil bi nekaj takega da dela...pa naj stane kolk hoče...ajde za nekih dobrih 1k €! Lahko več če gre za profesionalno zadevo in vo hitra in zdržala 10let :D


jaz mam miele tce 630 wp eco.
 
:) svašta...če prav razumem je pri beli tehniki enako kot pri recimo hrani. Milka in Nutell za naš trg je slabša od tiste iz Avstrije...enako pri pralnih praških itd...kam to pelje...

Evo sem preveril svoj stroj...in ima kondenzacijsko klaso A. Sem dal ker mam čisto spucane filtre pranje na najdlje možno...plus...samo še ročno je možno nastavit na 3h. Izpiše da bo sušilo 2h40 kar je Ok...pač samo da bo suho. Še kopalnico namenoma pustim odprto kot je svetoval nekdo gor. Evo pridem domov še 56min...vse OK...si rečem glej mogoče pa bo...in po 10min 6th sense kvazi zazna da je že suho in spusti minute...in evo zapipka in ugasne. Seveda notri še vse vlažno. Tako da dam ročno še na 1h in čakam. Pri starših madona najcenejši Beko ki stane za polovico mojega dela boljše!

Visek izobrazbe...kateri model imaš ti? Kupil bi nekaj takega da dela...pa naj stane kolk hoče...ajde za nekih dobrih 1k €! Lahko več če gre za profesionalno zadevo in vo hitra in zdržala 10let :D


https://www.mediaworld.it/product/p-742775/miele-tdd-230-wp

https://www.mediaworld.it/product/p-707069/beko-dpy8506gxb1

ti smegi so v bistvu beko. Smeg je te zadeve svojcajt nabavljal pri Gorenju, sedaj pa so šli raje k erdoganu. Oni že vedo zakaj


https://www.mediaworld.it/product/p-989646/smeg-dht93lit
https://www.mediaworld.it/product/p-685332/smeg-dht81eit
 
:) svašta...če prav razumem je pri beli tehniki enako kot pri recimo hrani. Milka in Nutell za naš trg je slabša od tiste iz Avstrije...enako pri pralnih praških itd...kam to pelje...

Evo sem preveril svoj stroj...in ima kondenzacijsko klaso A. Sem dal ker mam čisto spucane filtre pranje na najdlje možno...plus...samo še ročno je možno nastavit na 3h. Izpiše da bo sušilo 2h40 kar je Ok...pač samo da bo suho. Še kopalnico namenoma pustim odprto kot je svetoval nekdo gor. Evo pridem domov še 56min...vse OK...si rečem glej mogoče pa bo...in po 10min 6th sense kvazi zazna da je že suho in spusti minute...in evo zapipka in ugasne. Seveda notri še vse vlažno. Tako da dam ročno še na 1h in čakam. Pri starših madona najcenejši Beko ki stane za polovico mojega dela boljše!

Visek izobrazbe...kateri model imaš ti? Kupil bi nekaj takega da dela...pa naj stane kolk hoče...ajde za nekih dobrih 1k €! Lahko več če gre za profesionalno zadevo in vo hitra in zdržala 10let :D


https://www.hotpoint.it/h/lavaggio-...oint-a-libera-installazione-8-kg/869991542600

https://www.hotpoint.it/h/lavaggio-...oint-a-libera-installazione-8-kg/869991542950

ta dva bi znala tudi biti zanimiva
to se dobi še pri nas pa da je učinkovitost sušenja kasa A

http://www.beko-si.com/susilni-stroj-s-toplotno-crpalko-de8434rx0m/


http://www.beko-si.com/susilni-stroj-s-toplotno-crpalko-dh8544rx/