Slovenci - popolni kreteni?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Na Prevozi.org sem pred nekaj dnevi našel človeka, ki je za 22.4. ponudil - tržil prevoz Reka-Ljubljana. V pogovoru sva se dogovorila, da me vzame s seboj.

Danes, 22.4. sem nekje iz Dalmacije okrog 10. ure odpotoval na Reko in mu pol ure pred prihodom po sms sporočil, da bom točen in se dobiva tam, kjer sva dogovorjena.

Čez nekaj minut mi pozvoni sms (30 minut pred dogovorjenim terminom, ko bi se morala dobiti in odpeljati v Slovenijo): "odpade nujno sm mogu prej nazaj".

Torej je lik dal oglas in upal, da dobi za nazaj tri potnike (30 evrov), ko pa je videl, da bo le en potnik, si je rekel: za 10 evrov pa že ne bom čakal. In odpeljal.

Mislil sem, da ima nek dogovor med odraslimi ljudmi kakšno težo, pa vidim, da sem popolna naivčina.

Vidim, da je Slovenija polna kretenov, nategovalcev. In neresnežev.
In da nekateri najbrž dobijo erekcijo, ko koga nategnejo. Ker je to "ful kul". Ker je to očitno običaj...

Resnost pa je, očitno, v Sloveniji popolnoma neznana vrednota.

S takimi odpadki, ki jim nenehno kaj "odpade" in zase ne vedo niti, kaj bodo počeli čez uro ali dve, pač Slovenci NIMAMO NOBENIH ŠANS! Nikjer...

Prosim za mnenja, za oceno njegovega dejanja, za oceno, ali je to normalno/etično...
Ali pa je to v tej državi že nekaj popolnoma običajnega. Namreč zahebat nepoznano osebo.
Le kam pl(j)ujemo s tako "resnostjo"?

Mislim, da bom kasneje objavil tudi njegovo tel. številko. Dokazi (sms-si) namreč obstajajo.
Pa naj se pritoži na vodovod, ali kanalizacijo. Ali vloži ovadbo in da za začetek odvetniku 350 evrov...

Aja, vsak da se lahko premisli?
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ja mogoče je pa enostavno moral prej nazaj ne? aja ne če nekdo ne more potem je to 100% samo zato da tebe zajeba...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kaj pa če je res moral nazaj?
Ker 30 evrov do Reke pa nazaj ni ravno nek profit, dejansko je izguba.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Auč
frown-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
in če je že moral nazaj...bi mu to v enem dnevu lahko sporočil al česa ne zastopim kle...
sprasujem se.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
in če je že moral nazaj...bi mu to v enem dnevu lahko sporočil al česa ne zastopim kle...
sprasujem se.gif
lahko bi. ampak če je moral nijno nazaj je bilo kaj takega da je hitro pozabil na enega sitnega neznanaca... vsaj jaz bi.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ja, lahko bi sporočil malo prej. Pa bi lahko šel s kom drugim kakšen drug dan. S kakšnim resnim.
Ne pa čakal 6,5 ure na Reki na vlak. In pojedel in popil za 10 evrov.

Ne govorimo o njegovem zaslužku, govorimo O RESNOSTI. O povprečni resnosti (ali neresnosti) povprečnega Slovenca. Ki vsekakor izginja.

Ampak kot vidim, ste vsi komentatorji do sedaj sami taki. Nateguni.
Se nekaj dogovorite. Potem pa vas zasrbi prst, ali kurec in - odpeljete...

Tudi prav. Upam, da bom še nocoj kakšnega nategnil. Najkasneje pa jutri. Dva...

Peljem v Pariz za 15 evrov. Naivneže...
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
in če je že moral nazaj...bi mu to v enem dnevu lahko sporočil al česa ne zastopim kle...
sprasujem se.gif
lahko bi. ampak če je moral nijno nazaj je bilo kaj takega da je hitro pozabil na enega sitnega neznanaca... vsaj jaz bi.

Aha. Nekdo, ki se javi za prevoz na Prevozi.org, je sitnež? Ter očitno naivna budala in celo klovn?

Ker želi, da se dogovor spoštuje? Nisem vedel!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kaj pa če je res moral nazaj?
Ker 30 evrov do Reke pa nazaj ni ravno nek profit, dejansko je izguba.

Vsekakor je moral nazaj. 30 evrov pa je pol tanka benza.

In če bi dobil za tja tri, za nazaj pa tudi, 60 evrov ni slabo?

Ali pa naj postavi ceno za vožnjo 80 evrov. V eno smer za eno osebo. Bo lahko vozil z avtobusom. Cele dneve, pa še noči. Garant...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Grda. Se strinjam, nič več ne velja. Samo nategavanje v smislu kdo bo koga bolj zajebal.
Bolano do konca. Zato pa nič več ne delam brez avansov v gotovini ali plačila po predračunu.

Isto se ti režijo, ko pelješ z nekom skoraj vštric po avtocesti in se ti reži, ker moraš bremzat, ker boš drugače šleperju v riti.
Svojega tempomata ali noge pa ne mrdne niti milimeter.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ja ni bil resen.

Moral bi prej obvestiti. Ce nima teh navad naj se ne gre pol igric po prevoz.org...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:

Isto se ti režijo, ko pelješ z nekom skoraj vštric po avtocesti in se ti reži, ker moraš bremzat, ker boš drugače šleperju v riti.
Svojega tempomata ali noge pa ne mrdne niti milimeter.

Za take stvari so pa se posebaj avstrijci pravi experti
10.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Hvala za PRVI normalen komentar.

Ko komentator vidi, da gredo medsebojni odnosi v peezdo materino na VSEH področjih.

Slovenija postaja polna "starih mam, ki so si zlomile nogo"....
Ter domačih kuzel, ki so skotile pred predvidenim rokom...
2214905-xNapravili-pametne.jpg.pagespeed.ic.-rrL41QZR_VRi4W2lV_K.jpg
 

Priponke

  • 2214905-xNapravili-pametne.jpg.pagespeed.ic.-rrL41QZR_VRi4W2lV_K.jpg
    2214905-xNapravili-pametne.jpg.pagespeed.ic.-rrL41QZR_VRi4W2lV_K.jpg
    41,8 KB · Ogledi: 388
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
in če je že moral nazaj...bi mu to v enem dnevu lahko sporočil al česa ne zastopim kle...
sprasujem se.gif
lahko bi. ampak če je moral nijno nazaj je bilo kaj takega da je hitro pozabil na enega sitnega neznanaca... vsaj jaz bi.

Kako je pa vedel da je siten ce sta se slisala sele naslednji dan
sprasujem se.gif
A je mel Danyevo kuglo?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
in če je že moral nazaj...bi mu to v enem dnevu lahko sporočil al česa ne zastopim kle...
sprasujem se.gif
lahko bi. ampak če je moral nijno nazaj je bilo kaj takega da je hitro pozabil na enega sitnega neznanaca... vsaj jaz bi.

Aha. Nekdo, ki se javi za prevoz na Prevozi.org, je sitnež? Ter očitno naivna budala in celo klovn?

Ker želi, da se dogovor spoštuje? Nisem vedel!
ne, sitnež je nekdo ki potem da ta nesporazum na forum.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
ne, sitnež je nekdo ki potem da ta nesporazum na forum.


In kje ti vidiš nesporazum? Jaz vidim le nespoštovanje dogovora.

Seveda. Zate je sitnež je vsakdo, ki mu ne odgovarja to, da se dogovori ne spoštujejo.
Pa tak, ki ne dobi tisto, kar je bilo dogovorjeno. Mogoče kakšna budala, ki dela pri privatniku mesec dni, nato pa dobi 150 evrov...

Tisti, ki pa, ko ga nekdo prcne v glavo, za dobro vago še skloni glavo (in sleče hlače), pa je perder. Ali mogoče mazohist.
Ti si tak? Nesitnež? Celo željan hebanja v glavo?
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
priznam da bi mene tud razpizdilo da se j.bem iz dalmacije do Reke...in potem mi na cilju un...ups sm sel ze vceraj...pozabu obvestit...da se mi slucajno naslika tist moment k bi men piskr dvignl mu dam par vzgojnih...ce bi zacel sikat z odvetnikom bi pa izkoristu pa si ga pac prvoscu...

Take vrste ljudje lahko funkcionirajo samo zato ker zivimo v jebenem 21. stoletju ki to dopusca...v srednjem veku bi sel na fak... osiljen kol cez rit not pa cez usta vn
10.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kaj ni napaka bolj v tem, da ta prevoz.org očitno ne omogoča ocenjevanja uporabnika? (ne vem, ga še nisem uporabil)