rcs sporočila

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Sedaj ti pa celo zavidam. Tudi meni Samsung aplikacija za sporočila bolj ustreza. Jaz sem se na vse kriplje trudil v njej aktivirati RCS in še sedaj imam te interese, vendar na mojem A71 ne uspem, pa če dam jajca na tnalo, mi ne bi ratalo. Morda je problem, ker je telefon že star in ima Android 13, najbrž Android 14 posodobitve ne bo.
Si moral v Samsung appu kaj vnašati številko ali kar bum, delalo?
Če bi ipak sedaj želel v google messages, se lahko pa v Samsung messages prav formalno odjaviš, počakaš 5 minut in v google probaš z aktivacijo.




Se tega zavedam, vendar je problem da marsikdo nima kake izmed teh aplikacij, ima pa RCS. In je dosti bolj polno sporočanje, kot pa navaden SMS/MMS, katerega bi mu sicer moral poslati. Te pa potem lahko gleda operater in smo spet tam.
Kar se Signala tiče, je res kar praviš, medtem ko Telegram imaš spet na vseh serverjih in je samo običajno kriptiran, nič bolj kot Viber, katerega jaz najpogosteje koristim in ga ima nekako največ ljudi v mojem imeniku.
Hudič je pri tistih iz tujine, nekaj Argentincem in Italijanom pošiljam, ti pa so bolj kot na Viberju na Whatsappu, whatsapp pa je Meta (fejs), kjer pa smo že večkrat videli, kako informacije odtekajo, zato Whatsappa res ne želim. In za te je RCS zelo koristen, saj bi SMS/MMS nanesel kar nekaj "premoženja".
Nobene telefonske številke mi ni bilo potrebno vnesti, aplikacija Samsung sporočila mi je sama ponudila, če mi vklopi funkcijo klepeta, samo klik na sprejmem, nato je napisalo registracija in je bilo vklopljeno, na Google sporočilih sem po tem, ko je bilo aktivirano pobrisal medpomnilnik in podatke, tako da bom pustil nekaj časa sedaj tako, pa enkrat poizkusil iz radovednosti preklopiti, pa da vidim kaj bo, če bo slučajno kaj uspelo vsekakor napišem tukaj......
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko sem imel Samsungova sporočila, mi ni uspelo vklopiti sporočila o dostavi. Zato sem preklopil na Googla, kjer s tem nisem imel problemov. Mi pa ne uspe vklopiti RCS. Ko vklopim Chat feature, se ne zgodi nič. Imam pa Galaxy S21+ 5G in sem na Hot-u
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ampak Samsungova aplikacija ima posebej za nastaviti poročilo o dostavi za SMS in posebej za MMS.
Nastavitve - Več nastavitev - Besedilna sporočila - vklopi Prikaz, ko je dostavljeno <--- Za SMS
Nastavitve - Več nastavitev - Multimedijska sporočila - vklopi Prikaz, ko je dostavljeno <--- Za MMS

Pa da nsi zamešal,
. Mi pa ne uspe vklopiti RCS. Ko vklopim Chat feature, se ne zgodi nič.
Da nisi zamešal. Točno tako zgleda pri Samsung app, kadar noče aktivirati RCS. Pri google app pa vedno prideš v "Klepeti RCS", a se potem naprej lahko zakomplicira, kot si videl na par screeshotih od bostjangtline . Imaš na strani 3 in 4. Na kratko za Google app: Nastavitve - Klepeti RCS - Vklop klepetov RCS. Do tukaj mora iti brez problemov in gre pri vsakomur. No, tukaj pa potem ti mora ponuditi možnost za vpis tvoje številke. Vpišeš, preveriš in v kaki minuti ti z zeleno izpiše, da je aktivirano
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ampak Samsungova aplikacija ima posebej za nastaviti poročilo o dostavi za SMS in posebej za MMS.
Nastavitve - Več nastavitev - Besedilna sporočila - vklopi Prikaz, ko je dostavljeno <--- Za SMS
Nastavitve - Več nastavitev - Multimedijska sporočila - vklopi Prikaz, ko je dostavljeno <--- Za MMS

Pa da nsi zamešal,

Da nisi zamešal. Točno tako zgleda pri Samsung app, kadar noče aktivirati RCS. Pri google app pa vedno prideš v "Klepeti RCS", a se potem naprej lahko zakomplicira, kot si videl na par screeshotih od bostjangtline . Imaš na strani 3 in 4. Na kratko za Google app: Nastavitve - Klepeti RCS - Vklop klepetov RCS. Do tukaj mora iti brez problemov in gre pri vsakomur. No, tukaj pa potem ti mora ponuditi možnost za vpis tvoje številke. Vpišeš, preveriš in v kaki minuti ti z zeleno izpiše, da je aktivirano
Hmm, uporabljam aplikacijo, ki ima v oblačku tri pikice. Ta je menda Googlova in je verzija 15.0.20.5. Nastavitve o dostavi so take, kot si napisal. Pri prejšnji aplikaciji teh sporočil enostavno nisem dobival, čeprav znam to nastaviti še od Ericssonovih telefonov. No in v tej aplikaciji imam v nastavitvah Chat setting in znotraj tega Chat feature. Če to vklopim ali izklopim, se ne zgodi nič. Nobenega spraševanja o kaki telefonski številki ali čem drugim.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ne, to pa pač ni google-ova, to je zadnja Samsungova.

Tole lahko namestiš, to je googlov app:

Nastaviš kot privzeto in aktiviraš RCS.
Poročila za prejem SMS pa v Nastavitve - Dodatno - Prejem poročil o dostavi sporočil SMS.
Za RCS pa tako ali tako vidiš na način kot pri Viberju.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne, to pa pač ni google-ova, to je zadnja Samsungova.

Tole lahko namestiš, to je googlov app:

Nastaviš kot privzeto in aktiviraš RCS.
Poročila za prejem SMS pa v Nastavitve - Dodatno - Prejem poročil o dostavi sporočil SMS.
Za RCS pa tako ali tako vidiš na način kot pri Viberju.
Jebiga, prav ta mi ni dostavljala poročil. Bom še enkrat poskusil, če so se morda premislili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Jebiga, prav ta mi ni dostavljala poročil. Bom še enkrat poskusil, če so se morda premislili.
bizi, Morda si spregledal. To ti ne dostavi kot sporočilo oziroma ne navede "dostavljen", niti v podrobnostih ne napiše, da je bila dostava uspešna, pač pa ti pod poslanim sporočilom prikaže dve kljukici, ko je dostavljeno
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ko že omenjamo google messages. Ta ima pa zadnje čase vsak dan novo posodobitve. Kaj ima mladiče?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Včeraj sem imel en primer, ko sem želel na Google računu dodati telefonsko številko kot "backup" pri 2FA prijavi. Na telefonu je vedno znova napisalo da ne gre, da je prišlo do neke napake. Potem pa sem se prijavil na računalniku in ponovil postopek - tam pa je bila error koda malo bolj specifična, nekaj v stilu: "temu ponudniku trenutno ne moremo poslati verifikacijskega sporočila".

Ponudnik je pa seveda bil Telemach. Zgleda Google ne more pošiljati SMS-ov v to omrežje, tako da sklepam, da vas tole žuli tudi pri vklopu RCS...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Sam imam Telemach in lahko zahtevam izklop RCS, ob tem pa prejmem sporočilo z Google-a skupaj s kodo za izklop. Ne vem pa, če je ta koda prispela preko RCS ali preko SMS. Lahko pa RCS izklopim, deaktiviram google messages in aktiviram samsung messages, kjer mi RCS tako ali drugače ne deluje in še enkrat preverim.
Lahko pa, da je problem samo pri Telemach naročnikih. Vendar bostjangtline , če se prav spomnim, ima Telekom in prav tako nikakor ni dobil sporočila. Ta RCS aktivacije je res tako zelo kompleksna ali pa enostavno ni nobene logike.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Sam imam Telemach in lahko zahtevam izklop RCS, ob tem pa prejmem sporočilo z Google-a skupaj s kodo za izklop. Ne vem pa, če je ta koda prispela preko RCS ali preko SMS. Lahko pa RCS izklopim, deaktiviram google messages in aktiviram samsung messages, kjer mi RCS tako ali drugače ne deluje in še enkrat preverim.
Lahko pa, da je problem samo pri Telemach naročnikih. Vendar bostjangtline , če se prav spomnim, ima Telekom in prav tako nikakor ni dobil sporočila. Ta RCS aktivacije je res tako zelo kompleksna ali pa enostavno ni nobene logike.
V nobenem primeru nisem nikoli dobil kode, ja sem pa na Telekomu....načeloma enostavna zadeva, ampak v praksi pri meni ni tako, pa ne poznam razloga.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Danes iz gole radovednosti probal prestaviti nazaj na Google Messages, pa ni nič drugače, spet piše nastavljanje, app mi je dala obvestilo naj vnesem telefonsko številko, da bodo RCSi hitreje na voljo, pa niti slučajno ne deluje, na Samsung sporočilih vklop in izklop funkcija klepeta deluje BP.
Sem pa potem še nekaj poizkusil in sicer na mojem obnovitvenem mailu, ki je vpisan v moj prvotni račun, sem pobrisal telefonsko številko (enaka na obeh mailih), ko sem jo hotel dodati nazaj, mi to nikakor ne uspe, ista napaka kot če hočem odjaviti star telefon z novim na tej povezavi https://messages.google.com/disable-chat
Lahko pa dodam telefonsko številko za preverjanje v dveh korakih, vendar ne da jo vnesem preko sms sporočila, ampak preko klica, ki sem ga prejel in mi je prijazna teta povedala 6 mestno kodo.
Potem sem naknadno ustvaril še nov račun na Gmailu in ko hočem dodati telefonsko ista napaka, pa sem poizkusil tudi z drugo številko, vendar isto sranje. Tako da tole je kar nekaj......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Da sporočim, RCS sporočila delujejo v Google Messages, kaj sem vmes storil, pobrisal medpomnilnik v app Trgovina Google Play, Google in Gmail. Potem še na brskalniku Samsung internet vso zgodovino in ravno tako še v brskalniku Chrome, vključno z myactivity.google.com, ponovni zagon telefona in naslednji dan dobil sporočilo v aplikaciji Google Messages, da so RCS sporočila na voljo. Kaj točno od tega je pripomoglo k vklopu ne vem, mogoče pa komu pride prav in bo zadeva delovala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

ajdi2

Zelenc'
5. jun 2008
10
1
3
Da sporočim, RCS sporočila delujejo v Google Messages, kaj sem vmes storil, pobrisal medpomnilnik v app Trgovina Google Play, Google in Gmail. Potem še na brskalniku Samsung internet vso zgodovino in ravno tako še v brskalniku Chrome, vključno z myactivity.google.com, ponovni zagon telefona in naslednji dan dobil sporočilo v aplikaciji Google Messages, da so RCS sporočila na voljo. Kaj točno od tega je pripomoglo k vklopu ne vem, mogoče pa komu pride prav in bo zadeva delovala.
Ok probam!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

tofsy

Pripravnik
16. feb 2009
86
9
8
Tole postaja zanimivo. Meni je rcs delal normalno, nato sem telefon ponastavil na tovarniške nastavitve, ker je bilo gor vsega in svašta. Zdaj pa tudi meni ne dela. Ne dobim niti sms sporočila od googla z kodo za vpis v račun.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Morda še komu koristi. Na osnovno SIM kartico imam preneseno številko in sem Free2GO uporabnik. Osnovna številka je bila drugačna. V Samsungovi aplikaciji mi RCS ne registrira. Na drugi kartici, ki je prav tako free2go, številka pa je original, pa mi registrira takoj. Očitno je težava, da Samsung aplikacija poskuša registrirati RCS na prvotno številko, kar potem seveda ne uspe, če je številka prenesena.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Torej, da telefon prebere pravo številko, je potreben reset oziroma refresh nastavitev omrežja oziroma SIM kartice. Ne razumem, kaj bi to bilo, vendar pa to reši problem z napačnim prikazovanjem številke:
 

billie

Zelenc'
15. jun 2008
16
9
3
isti problem ma tut japkaPhone, če pred dejanskim prenosom številke vstaviš že novo SIM na kateri je začasna številka. iMessage prevzame to začasno številko in je tut prenos številke ne povozi samodejno. Morš resetirat vse skupaj pa pol dela ok
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman