rcs sporočila

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Pravkar sem se z RCS odjavil, nato nazaj prijavil in je šlo brez vsakega problema. Morda si že, pa vseeno tale postopek:
1.) Onemogoči RCS
2.) Aplikacije - Google messages - vsili ustavitev
3.)Aplikacije - Google messages - Shramba - počisti predpomnilnik
4.)Aplikacije - Google messages - Shramba - počisti podatke
5.) Aplikacije - Google messages - odstrani
6.) Preveri, če ima telefon najnovejši Firmware
7.) Ponovni zagon telefona, namestitev google messages in ponovni poizkus.
Vse poizkusil, razen odstraniti in na novo namestiti app pa ne morem, ni te opcije sploh (odstrani), pri drugih app, ki sem jih sam naložil je to mogoče, pri tej ne, je pa telefon posodobljen na zadnji Firmware....
 
  • Žalosti me
Reactions: Bajkman

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Jaz imam zaradi menjave sim kartice te probleme, da RCS ne dela, tako da ne vem, če bi bil lahko ravno to vzrok......
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Pred menjavo sim kartice te težave ni bilo na mojem Galaxy S23+, tako da ne vem, če bi bil lahko ravno to vzrok......je pa sin čist tako iz radovednosti izklopil RCS na svojem Galaxy S23 Ultra, pa jih tudi sedaj ne more več vklopiti nazaj, isto piše nastavljanje telefonske številke, sva pa oba na Telekomu, kar nekaj vse skupaj.....imam pa še tablico doma Galaxy Tab A8 LTE, na njej pa lahko izklopiš in vklopiš brez težav, pa tudi Telekom operater, edino da je mobi sim kartica, ni naročniška.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pravkar je nova verzija google messages. Na Xiaomi je prejšnja kazala, da se številka aktivirava, čeprav so sicer RCS-ji delali. S to verzijo normalno pokaže, da kje številka aktivirana.
Morda tistim, ki ne deluje (bostjangtline ter ajdi2 ), vredno zagotoviti, da je firmware telefona najnovejši in posodobiti google messages na zadnjo verzijo (kot novosti navedeno popravki napak in izboljšave stabilnosti), ponovno zagnati telefon in poizkusiti aktivirati RCS. Javite
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Tudi meni NE dela, sem še pred vklopom po 10 dnevnem izklopu RCS pobrisal vse podatke aplikacije in medpolnilnik, vsa sms sporočila, ampak spet piše nastavljanje, aplikacija je zahtevala še vpis telefonske številke, kar sem tudi storil, vendar zadeva ista....
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Nenavadno res. Meni sicer tudi prvotno ni delalo. Isto nastavljanje, dokler ni bilo kar naenkrat možno vpisati številke. Vpisal in čudež se je zgodil. Če res igra kako vlogo, sem pri Telemachu, številko imam preneseno z A1 že nekaj časa nazaj. Je možno, da je res kaj z operaterjem povezano?
Prosim, napišite ali dela ali ne in pri katerem operaterju ste. Morda na tak način dobimo odgovor.
Jaz bi morda poklical operaterja in omenil težavo ter pisal na google support.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Operaterja sem že klical in dal prijavo, ker me je zanimalo, ali sploh pride sms z 6 mestno varnostno kodo do operaterja kjer izklopiš RCS in sistem preveri telefonsko številko kot na sliki spodaj, ker do mene ni nikoli, pa sms NE pride do operaterja (Telekom Slovenije), ker sem si zapisal kdaj sem si poslal in je tudi na tej strani napisalo, da je bila varnostna koda poslana, da so lahko po časovnem obsegu preverili.....lp

1705925095054.png
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Sem probal in meni so kodo takoj poslali. Ne vem no, tole moraš imeti pri njih neko blokado. Razumel bi, da ne pošlje kode za odjavo, če bi odjavljen že bil. Ampak potem bi se moralo komot dati prijaviti. Jaz sem se v enem dnevu večkrat odjavil in nazaj prijavil.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Sem probal in meni so kodo takoj poslali. Ne vem no, tole moraš imeti pri njih neko blokado. Razumel bi, da ne pošlje kode za odjavo, če bi odjavljen že bil. Ampak potem bi se moralo komot dati prijaviti. Jaz sem se v enem dnevu večkrat odjavil in nazaj prijavil.
Nimam več pojma za kaj se gre, ker če ti dobiš kodo, bi jo moral tudi jaz, oziroma vsak.......verjetno pa nekaj v povezavi s tem tudi RCS ne delajo, sklepam tako....najbolj zanimivo pa je to, da je pred menjavo sim kartice vse delovalo BP, pa je ista telefonska številka, če bi bila druga bi razumel, poleg tega sem že 2x imel RCS izklopljene po 10 dni, kar bi moralo podreti vso zaščito, pa ni nič drugače.:(
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Mogoče probaj tukaj vpisati še številko z 0 za +386. Konkretno: +386 041 682 ***
Jaz sem vpisal na tak način in kodo prejel.

Potem ko želiš aktivirati, pa spet:

1. Disconnect phone from WiFi. Very important.
2. Make sure phone uses the SIM internet either 4G or 5G. Make sure mobile data is on.
3. Got to messages and click force stop on its settings.
4. Click clear cache
5. Click clear data.
6. Restart phone.
7. Go to messages and turn on chat
8. On phone number ..add 0 after country suffix.
i.e if country code is +44 ..next field start with 07xxx
9. Give it a few minutes. Less than a minute and check

Hope this helps

 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Menda je za odjavo lokacija pomembna. In bral sem, da so nekateri pač morali namestiti carrier services. Jaz ga imam. Nič te ne stane, saj ga lahko kasneje odinštaliraš
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Najprej carrier services preden karkoli naprej preizkušaš.
Potem odjava z dodano 0 v številki.

Nato v vsakem primeru tak poizkus aktivacije:
1. Nastavitve telefona - Posodobitev programske opreme, poskrbi, da imaš najnovejšo verzijo
2. Trgovina play - posodobi vse aplikacije
3. Galaxy store - tudi vse posodobi
4. Izklop Wifi in imej aktiven mobilni 4G ali 5G prenos podatkov
5. v Google sporočila - Nastavitve - izklopi RCS
6. Nastavitve - aplikacije - Google sporočila - Vsili ustavitev
7. Izberi Shramba - Počisti predpomnilnik
8. V shrambi še Počisti podatke
9 . Ponovno zaženi telefon
10. Odpri Google Sporočila in omogoči RCS
11. Vpiši številko z 0
12. Počakaj par minut
 
  • Všeč mi je
Reactions: bostjangtline