rcs sporočila

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Najprej carrier services preden karkoli naprej preizkušaš.
Potem odjava z dodano 0 v številki.

Nato v vsakem primeru tak poizkus aktivacije:
1. Nastavitve telefona - Posodobitev programske opreme, poskrbi, da imaš najnovejšo verzijo
2. Trgovina play - posodobi vse aplikacije
3. Galaxy store - tudi vse posodobi
4. Izklop Wifi in imej aktiven mobilni 4G ali 5G prenos podatkov
5. v Google sporočila - Nastavitve - izklopi RCS
6. Nastavitve - aplikacije - Google sporočila - Vsili ustavitev
7. Izberi Shramba - Počisti predpomnilnik
8. V shrambi še Počisti podatke
9 . Ponovno zaženi telefon
10. Odpri Google Sporočila in omogoči RCS
11. Vpiši številko z 0
12. Počakaj par minut

Ok bom šel točno po teh navodilih, javim kako in kaj, hvala...
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Screenshot_20240122_150608_Chrome~2.jpg

SMS ne pride, čeprav je napisalo, da je bil poslan.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Na žalost ne bo nič, SMS kode ne dobim, tudi moj sin ne (Galaxy S23 Ultra), čeprav pri obeh napiše, da je bila poslana, sva poizkusila oba po istem postopku, kot je zgoraj napisano, vendar zadeva ne deluje....spet piše nastavljanje telefonske številke. ☹️
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Nadaljevanje RCS je tako, včeraj je sin prestavil kartico v stari telefon S20 Ultra in RCS so se mu takoj vklopili, tudi kodo dobi na stari telefon, potem je RCS v tem starem izklopil in prestavil SIM v S23 Ultra kjer pa ne delajo, sedaj pa bodi pameten. Carrier services v starem telefonu nima nameščen!!!!
Isto sem poizkusil jaz z svojim starim telefonom Huawei P30 Pro, vendar pa je pri meni v obeh telefonih zadeva enaka, v obeh piše nastavljanje.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Svašta pi..a rodi no. Lahko še ti prestaviš svoj SIM v njegov S20 Ultra? Pa poskusiš tam onemogočiti RCS.
Dva vzroka mi padeta na misel.
1.) Da je RCS vezan na točno tisti aparat, ampak je povsod pojasnjeno, da lahko zamenjaš.
2.) Da je vzrok nastavitev CSC kode, ki bi bila na S20 Ultra pravilna, medtem ko na S23 Ultra pač ne. Morda poglej, kateri točno CSC ima njegov S20 Ultra, potem pa še preostala dva. Glede Huawei pa ne bi znal ničesar povedati.
Poglej CSC na vseh treh Samsungih. Majhna verjetnost, a pusti se presenetiti, da je v tem vzrok. CSC je potem da tudi menjati. Vidiš v Nastavitve - O telefonu - Informacije o programski opremi - Različica progr. opreme ponudnika storitev
V spodnji vrstici naj bi za Telekom bilo MOT, za A1 SIM, za Telemach in T2 pa SIO. SIO je sicer tudi za ostala dva primeren, saj je univerzalen za Slovenijo, če se telefon kupi v prosti prodaji
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Koda praviš da je poslana, prejel pa nisi. Morda izklopi še zaščito pred neželeno vsebino in ponovno poizkusi. Če nemara google sam sebe blokira:bonk:Jaz imam namreč to zaščito izklopljeno.
Preveri še poglavje "Neželeno in blokirano".

Nadaljnji korak, ki bi ga jaz izvedel, je preklop privzete aplikacije za sporočila na Samsung Messages in morda bi se tam sporočilo pojavilo. Nadaljuješ še v Nastavitve - Več o aplikaciji Sporočila, da ti potrdi najnovejšo verzijo.
Nato pa tukaj poizkusi aktivirati RCS v poglavju Nastavitve - Nastavitve pogovora. Enako ti ponudi možnost vpisa tvoje številke.
Jaz sem že dvema aktiviral RCS preko Samsung Messages, vendar pa meni tukaj nikakor ne deluje, v Google Messages pa brez problema.

EDIT: Vprašal sestro, njej na S22, operater BOB, tudi v Samsung messages deluje BP.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Svašta pi..a rodi no. Lahko še ti prestaviš svoj SIM v njegov S20 Ultra? Pa poskusiš tam onemogočiti RCS.
Dva vzroka mi padeta na misel.
1.) Da je RCS vezan na točno tisti aparat, ampak je povsod pojasnjeno, da lahko zamenjaš.
2.) Da je vzrok nastavitev CSC kode, ki bi bila na S20 Ultra pravilna, medtem ko na S23 Ultra pač ne. Morda poglej, kateri točno CSC ima njegov S20 Ultra, potem pa še preostala dva. Glede Huawei pa ne bi znal ničesar povedati.
Poglej CSC na vseh treh Samsungih. Majhna verjetnost, a pusti se presenetiti, da je v tem vzrok. CSC je potem da tudi menjati. Vidiš v Nastavitve - O telefonu - Informacije o programski opremi - Različica progr. opreme ponudnika storitev
V spodnji vrstici naj bi za Telekom bilo MOT, za A1 SIM, za Telemach in T2 pa SIO. SIO je sicer tudi za ostala dva primeren, saj je univerzalen za Slovenijo, če se telefon kupi v prosti prodaji
Bom preveril in dal še mojo SIM v njegov telefon S20 Ultra, tole je v mojem pod Različica progr. opreme ponudnika storitev....predvidevam da je ok

Screenshot_20240123_113755_Settings.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
To bi pa morda lahko pojasnilo težave.¸S20 ultra ZAGOTOVO nima CSC MOT, pač pa ima multi-CSC, ki se ponavadi nastavi na SEE (za Srbijo), a se ga da spremeniti na SIO (za Slovenijo).
Jaz bi ziher fleširal telefone z neoperaterskim firmware-jem, ob tem se še znebiš nekih bednih Telekom aplikacij, hitreje in več posodobitev dobivaš itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bostjangtline

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Če ti kaj koristi informacija, kolegu na A52 ali A53, ne spomnim se točno, kupljen pri Telekomu, Telekom naročnik, sva komot omogočila RCS v Samsung messages (ne v google messages).
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
To bi pa morda lahko pojasnilo težave.¸S20 ultra ZAGOTOVO nima CSC MOT, pač pa ima multi-CSC, ki se ponavadi nastavi na SEE (za Srbijo), a se ga da spremeniti na SIO (za Slovenijo).
Jaz bi ziher fleširal telefone z neoperaterskim firmware-jem, ob tem se še znebiš nekih bednih Telekom aplikacij, hitreje in več posodobitev dobivaš itd.
Preverim popoldan kaj ima gor, ne bi bil pa presenečen, da kakšna taka bedarija povzroča težave, ker mi gre dobesedno na k...., da dajejo neke svoje firmware gor in njihove app, naj pustijo telefon tak kot je.
A če bi ga dal na tovarniške, bi mogoče uspelo odpraviti to težavo, ker nisem čist siguren, je pa kar nekaj dela s tem, da vse nazaj postaviš, zato to sprašujem???
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
A če bi ga dal na tovarniške, bi mogoče uspelo odpraviti to težavo, ker nisem čist siguren, je pa kar nekaj dela s tem, da vse nazaj postaviš, zato to sprašujem???
Jaz mislim, da ne, da je to zabijanje časa. Bi pa verjel v možnosti, če firmware zamenjaš, kar je samo en majhen korak več. Namesto Telekomovega daš gor običajnega. Obetavno že zato, ker je na S20 Ultra tak firmware in tam deluje
 
  • Všeč mi je
Reactions: bostjangtline

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Malo bolje sem pogledal in tukaj je naveden tudi EUX, ki pa je univerzalen za Evropo:

Da te razveselim, to namreč pomeni, da lahko CSC kodo preprosto spremeniš s tem orodjem:

Še prej namestiš tale driver:

Izklopiš na PC antivirus, saj lahko ta program lažno prepozna kot virus. Namestiš program, priključiš telefon na USB, zaženeš program in greš v poglavje kot na sliki priponke.
1rkLFJ1.jpeg


Telefon ti bo zagnjavil če dovoliš odpravljanje napak prek USB-ja, kar dovoliš in potem samo še iz spustnega seznama izbereš SIO, če ga ni, pa EUX. Samo še slediš navodilom, ki ti jih prikaže na PC in ponovni zagon telefona.

Ne izgubiš podatkov, koda pa bo spremenjena in potem telefon ne bo "zaklenjen" na Telekom, s tem pa morda sproščena RCS blokada.
 

Priponke

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    143,6 KB · Ogledi: 17
  • Všeč mi je
Reactions: bostjangtline

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Malo bolje sem pogledal in tukaj je naveden tudi EUX, ki pa je univerzalen za Evropo:

Da te razveselim, to namreč pomeni, da lahko CSC kodo preprosto spremeniš s tem orodjem:

Še prej namestiš tale driver:

Izklopiš na PC antivirus, saj lahko ta program lažno prepozna kot virus. Namestiš program, priključiš telefon na USB, zaženeš program in greš v poglavje kot na sliki priponke.
1rkLFJ1.jpeg


Telefon ti bo zagnjavil če dovoliš odpravljanje napak prek USB-ja, kar dovoliš in potem samo še iz spustnega seznama izbereš SIO, če ga ni, pa EUX. Samo še slediš navodilom, ki ti jih prikaže na PC in ponovni zagon telefona.

Ne izgubiš podatkov, koda pa bo spremenjena in potem telefon ne bo "zaklenjen" na Telekom, s tem pa morda sproščena RCS blokada.

Najlepša hvala za tole in ves trud, kapo dol.:)

Včeraj sem prestavil SIM kartico v S20 Ultra, vendar tudi tam ne dela RCS, tako da nimam več pojma zakaj, sem pa aktiviral Samsung sporočila in je takoj app ponudila aktivacijo klepetov in glej ga zlomka, DELUJEJO!!!!
Sedaj pa bodi pameten kje je lahko problem, razen CSC kode, vendar sploh nisem več prepričan, da bo to rešilo problem, glede na to, da ne deluje RCS v S20 Ultra.... Imajo pa Samsung sporočila še eno uporabno zadevo in sicer KOŠ, v katerem izbrisana sporočila ostanejo 30 dni, kar včasih zna biti zelo dobrodošlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Zakaj bi sploh želeleli imeti RCS, kjer gredo vsa sporočila preko googlovih serverjev. Kako google dela s podatki pa vemo. Pri meni večinoma tega noben ne želi uporabljati. Vklopljeno imajo samo tisti, ki so to ponesreči vklopili, ker google stalno teži z vklopom rcs.
Trenutno najboljša varijanta, če želiš kolikor toliko zasebni klepet je Telegram in Signal. Oz. Threma, Matrix itd. ki pa jih uporablja zelo majhno število ljudi...ponavadi programerji oz. računalničarji :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in CLIO15

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Najlepša hvala za tole in ves trud, kapo dol.:)

Včeraj sem prestavil SIM kartico v S20 Ultra, vendar tudi tam ne dela RCS, tako da nimam več pojma zakaj, sem pa aktiviral Samsung sporočila in je takoj app ponudila aktivacijo klepetov in glej ga zlomka, DELUJEJO!!!!
Sedaj pa bodi pameten kje je lahko problem, razen CSC kode, vendar sploh nisem več prepričan, da bo to rešilo problem, glede na to, da ne deluje RCS v S20 Ultra.... Imajo pa Samsung sporočila še eno uporabno zadevo in sicer KOŠ, v katerem izbrisana sporočila ostanejo 30 dni, kar včasih zna biti zelo dobrodošlo.
Sedaj ti pa celo zavidam. Tudi meni Samsung aplikacija za sporočila bolj ustreza. Jaz sem se na vse kriplje trudil v njej aktivirati RCS in še sedaj imam te interese, vendar na mojem A71 ne uspem, pa če dam jajca na tnalo, mi ne bi ratalo. Morda je problem, ker je telefon že star in ima Android 13, najbrž Android 14 posodobitve ne bo.
Si moral v Samsung appu kaj vnašati številko ali kar bum, delalo?
Če bi ipak sedaj želel v google messages, se lahko pa v Samsung messages prav formalno odjaviš, počakaš 5 minut in v google probaš z aktivacijo.


Zakaj bi sploh želeleli imeti RCS, kjer gredo vsa sporočila preko googlovih serverjev. Kako google dela s podatki pa vemo. Pri meni večinoma tega noben ne želi uporabljati. Vklopljeno imajo samo tisti, ki so to ponesreči vklopili, ker google stalno teži z vklopom rcs.
Trenutno najboljša varijanta, če želiš kolikor toliko zasebni klepet je Telegram in Signal. Oz. Threma, Matrix itd. ki pa jih uporablja zelo majhno število ljudi...ponavadi programerji oz. računalničarji :)

Se tega zavedam, vendar je problem da marsikdo nima kake izmed teh aplikacij, ima pa RCS. In je dosti bolj polno sporočanje, kot pa navaden SMS/MMS, katerega bi mu sicer moral poslati. Te pa potem lahko gleda operater in smo spet tam.
Kar se Signala tiče, je res kar praviš, medtem ko Telegram imaš spet na vseh serverjih in je samo običajno kriptiran, nič bolj kot Viber, katerega jaz najpogosteje koristim in ga ima nekako največ ljudi v mojem imeniku.
Hudič je pri tistih iz tujine, nekaj Argentincem in Italijanom pošiljam, ti pa so bolj kot na Viberju na Whatsappu, whatsapp pa je Meta (fejs), kjer pa smo že večkrat videli, kako informacije odtekajo, zato Whatsappa res ne želim. In za te je RCS zelo koristen, saj bi SMS/MMS nanesel kar nekaj "premoženja".