rcs sporočila

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Ja, če izklopiš pred tem, bo vse OK in boš komot nazaj vklopil. Če pa pred tem nisi izklopil in bi se rad nazaj priklopil, bo pa čisto druga zgodba.
Rad bi vprašal, če je komu uspelo aktivirati RCS na Samsung Messages aplikaciji? Možnost ima, a meni nikoli ne uspe. Moja verzija aplikacije je 14.5.20.5 na telefonu Samsung Galaxy A71 z zadnjim FW. Poskusil sem še na Galaxy S9, isto zadnji FW in posodobljene aplikacije, a ne uspe. Vrne "registracija neuspešna".
Medtem ko sem pa uspel omogočiti pri kolegu na A52, pri aktivaciji je vprašalo za številko, sem jo vpisal in je bilo... Verzija aplikacije pa 14.5.30.1
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Ja, če izklopiš pred tem, bo vse OK in boš komot nazaj vklopil. Če pa pred tem nisi izklopil in bi se rad nazaj priklopil, bo pa čisto druga zgodba.
Rad bi vprašal, če je komu uspelo aktivirati RCS na Samsung Messages aplikaciji? Možnost ima, a meni nikoli ne uspe. Moja verzija aplikacije je 14.5.20.5 na telefonu Samsung Galaxy A71 z zadnjim FW. Poskusil sem še na Galaxy S9, isto zadnji FW in posodobljene aplikacije, a ne uspe. Vrne "registracija neuspešna".
Medtem ko sem pa uspel omogočiti pri kolegu na A52, pri aktivaciji je vprašalo za številko, sem jo vpisal in je bilo... Verzija aplikacije pa 14.5.30.1
Če pred tem nisi izklopil ni noben problem, uporabiš Googlovo formo in tam vpišeš podatke.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Drži, če nisi brez odjave že nabijal novo prijavo. Če si, ti je google zavračal in po določenem številu blokiral. Tak scenarij sem jaz razbral iz opisov bostjangtline . Dal je zahtevek za prijavo, aplikacija je stalno nabijala poizkuse, google pa blokiral.
Da google deblokira, je potrebnih polnih 8 dni (8x24ur).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Jaz tudi tega RCS ne razumem najbolje. OK, mi je jasno, da gre preko google-a, da je to chat, da mora biti zagotovljena varnost. Prebiram pa, da je Samsungov RCS odvisen od operaterja. Da če operater omogoča, bo delovalo, sicer pač ne. Morda razlog, da v google Messages to komoto omogočim, v Samsung aplikaciji pa ne, v mojem operaterju - konkretno Telemach?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Jaz tudi tega RCS ne razumem najbolje. OK, mi je jasno, da gre preko google-a, da je to chat, da mora biti zagotovljena varnost. Prebiram pa, da je Samsungov RCS odvisen od operaterja. Da če operater omogoča, bo delovalo, sicer pač ne. Morda razlog, da v google Messages to komoto omogočim, v Samsung aplikaciji pa ne, v mojem operaterju - konkretno Telemach?
Če ti v Samsung SMS aplikaciji ne dela, potem si pač namesto Google Messages in uporabljaj tisto kot default SMS app.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Ja, saj to sem storil in na ta način sedaj uporabljam. Mi pa Samsung messages nekako bolj ustreza in bi rad imel preko te aplikacije. Ne da travmiram, bi pa rad vedel, če imam kaj možnosti in kaj je v resnici v ozadju. Bodo pa po novem RCS-ji tudi ja apflih:

 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Drži, če nisi brez odjave že nabijal novo prijavo. Če si, ti je google zavračal in po določenem številu blokiral. Tak scenarij sem jaz razbral iz opisov bostjangtline . Dal je zahtevek za prijavo, aplikacija je stalno nabijala poizkuse, google pa blokiral.
Da google deblokira, je potrebnih polnih 8 dni (8x24ur).
Točno tako, trenutno ne morem nič, tako da sem izklopil RCS v telefonu, bom počakal 10 dni, pa potem nazaj vklopil, pa bom videl kaj bo, upam da uspe, vsekakor javim....lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Če ti v Samsung SMS aplikaciji ne dela, potem si pač namesto Google Messages in uporabljaj tisto kot default SMS app.
Se pa da povezati google messages tudi v brskalnik računalnika in lahko kar s PC-ja pošiljaš sporočila. Uporabno se mi zdi, kadar je treba kaj več pisati in če imaš s prejemnikom povezan še RCS, je tudi brez vsakršnih omejitev in stroškov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.880
402
83
pravte, da gre preko googla... pa prejemnik vidi kak moj email, ali samo tel št?
kaj pa če imam 2 sim in, sim2 je službena. potem korsitim 2 google računa al kako gre?
saj pri sprobal sam, samo ne vem, če lahko potem izklopim in grem nazaj na navadne sms-e?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
pravte, da gre preko googla... pa prejemnik vidi kak moj email, ali samo tel št?
kaj pa če imam 2 sim in, sim2 je službena. potem korsitim 2 google računa al kako gre?
saj pri sprobal sam, samo ne vem, če lahko potem izklopim in grem nazaj na navadne sms-e?
RCS je vezan na telefonsko številko in nima veze z google accountom (vsaj trenutno še ne).
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Točno tako, trenutno ne morem nič, tako da sem izklopil RCS v telefonu, bom počakal 10 dni, pa potem nazaj vklopil, pa bom videl kaj bo, upam da uspe, vsekakor javim....lp
Danes po 11 dneh vklopil RCS nazaj, vendar zadeva še vedno ne deluje (2 uri od vklopa), edino kar se je pokazalo pod telefonsko kjer piše nastavljanje, ko sem vklopil, je bilo okno da Google občasno preverja telefonsko številko in da lahko pošlje sms, jaz sms dobil nisem. Tako da nimam več pojma kaj storiti, predvidevam pa, da bi se moralo vklopiti takoj, ali je pač treba spet čakati.....
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Danes po 11 dneh vklopil RCS nazaj, vendar zadeva še vedno ne deluje (2 uri od vklopa), edino kar se je pokazalo pod telefonsko kjer piše nastavljanje, ko sem vklopil, je bilo okno da Google občasno preverja telefonsko številko in da lahko pošlje sms, jaz sms dobil nisem. Tako da nimam več pojma kaj storiti, predvidevam pa, da bi se moralo vklopiti takoj, ali je pač treba spet čakati.....
Tega verifikacijskega SMS-a ni nujno da boš videl - ga aplikacija sama prebere in "skrije". Če kaže zeleno pri statusu RCS, potem bi moralo delati.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Ne kaže zeleno, na žalost....
1702886225729.png
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Tole je res čudno. Sem že doživel, ko se številke sploh ne da vpisati, ampak da pa vpisani navkljub ne potrdi, je pa res nenavadno. Aplikacija predvidevam, je zadnje verzije?
Jaz mislim, da moraš kontaktirati google.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Pravkar sem se z RCS odjavil, nato nazaj prijavil in je šlo brez vsakega problema. Morda si že, pa vseeno tale postopek:
1.) Onemogoči RCS
2.) Aplikacije - Google messages - vsili ustavitev
3.)Aplikacije - Google messages - Shramba - počisti predpomnilnik
4.)Aplikacije - Google messages - Shramba - počisti podatke
5.) Aplikacije - Google messages - odstrani
6.) Preveri, če ima telefon najnovejši Firmware
7.) Ponovni zagon telefona, namestitev google messages in ponovni poizkus.