rcs sporočila

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Živijo, mogoče kdo ve kaj storiti, namreč 14 dni nazaj sem zamenjal staro sim kartico z novo, ista številka in isti operater (Telekom Slovenije), vendar pa se RCS ne vklopi več nazaj, na vrhu piše Mobitel - nastavljanje - moja telefonska številka, vpisana in tudi vidna. Kar sem bral naj bi v nekaterih primerih moral počakati 1 teden, da sistem spet spusti skozi, vendar bosta kmalu 2 tedna, pa je zadeva ista. Je pa telefonska preverjena in vpisana na mojem Google računu....podatke in medpomnilnik od aplikacije Google Messages že pobrisal, pa ni nič drugače. Nimam več pojma kaj bi bilo lahko narobe, do menjave sim kartice je to delovalo, kakšna rešitev mogoče.....lp B.:(
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Poizkusil, vendar samo napiše:

Pri pošiljanju kode v telefon je prišlo do težave.
Poskusite znova pozneje.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Pri meni izpiše Koda je bila poslana, ampak ne pride nič na navadn SMS. Najbrž telefonska ni registrirana.

Meni je pa kar samo od sebe aktiviralo RCS, ampak ga nočem in sem dal hitro na disable v meniju na Google Messages. Zgleda niti ni telefonske registriralo, ker un SMS ne pride.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Meni ta RCS sporočila niso nikoli delala na Telemachu. Mi tud na vrhu piše Telemach- nastavljanje in to že več kot eno leto. Isto ne dela pri starših in bratu, ki so vsi pri Telemachu.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Jaz potrjujem, da meni na Telemachu pač dela, imam Free2GO predplačniški paket. Ista situacija pri mami. Jaz imam Samsung Galaxy A71, mama Galaxy S9.
Oče ima pravo tako Telemach Free2FO, le da ima Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G in pri njemu je pa isto, kot ti praviš. Kateri telefon imaš?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Meni je za Telemach tudi ponujalo RCS, pa nisem hotel. Na HoT mi ga je pa kr brez vprašanja aktiviralo, sem ga moral hitro izklopit... K sreči niti kot kaže ni številke registriralo
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Deaktivirati ga ne more, če ni aktivno, tudi nobene kode preko sms sporočila ne dobim..... Ker pred menjavo sim kartice je delovalo, imam pa doma Galaxy Tab A8 z mobi sim notri in se je samo aktiviralo. Telefonska na telefonu je registrirana in potrjena na Google, ko je bil ustvarjen račun, je pa telefon Samsung Galaxy S23+.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
RCS.PNG
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Tale RCS sicer je dober dodatek, a žal za aktivacijo zahteva kar nekaj kolobocij. bostjangtline , kolikor sem jaz to gledal, so ocene čakanja malo različne. Nekje je res navedeno 7 dni, vendar to pomeni točno v sekundah, v večini primerov, če se prav spomnim, tudi na google-u pa piše 8 dni. Priporočilo pa je 10 dni, VENDAR je v teh 10 dneh treba v google messages deaktivirati RCS in v tem času niti enkrat poizkusiti aktivacije. Dejansko mora vse kar se tiče RCS, popolnoma mirovati.

@vsi; tudi Samsung Messages omogoča uporabo RCS, vendar meni nikakor in na nobenem ne uspe aktivirati. Ali je komu uspelo? Razmišljam, če ni nemara problem v prenosu številke? Namreč, privzeto mi Samsung telefon povsod nastavi prvotno številko SIM kartice, ki mi je bila dodeljena preden se je zgodil prenos stare številke na to SIM kartico. V google messages lahko potem navedem novo številko, v Samsung Messages pa ne morem nič delati okrog tega, niti mi ne pokaže, na kateri številki želi RCS registrirati.
Še tretja nevšečnost je pa na Xiaomi telefonih. Čisto na nobenem od štirih nisem uspel doseči, da bi z zelenim izpisalo da je povezava nastavljena, pač pa z oranžnim piše, da "Nastavlja" ali nekaj v tem stilu, VENDAR pa RCS deluje.
 

mpm

Pripravnik
18. avg 2007
122
6
18
msg gre preko podatkov (kot pri whatsapp, imessage, signal,...). S tem pa dobiš vse prednosti, prej omenjenih aplikacij, ki jih navaden sms nima.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
885
64
28
34
Pri T-2 je tako, če ima naslovnik omogočen RCS gre preko tega, če ne pa preko SMS.