rcs sporočila

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ampak billie , na katerega operaterja si prenesel številko? Jaz sem prenesel številko na Telemach predplačniški sistem. Nekako mi daje slutiti, da oni prenosa ne naredijo celostno. Ne predstavljam si točno, kako to gre, upam, da zna tehnični postopek kdo drug pojasniti. Si pa zamišljam sosledje nekako takole:
1.) Zamenjava številke v omrežju za SIM s to in to serijsko
2.) Zamenjava številke v SIM na daljavo
3.) Reset telefona, da s SIM odčita (tokrat že) novo številko

Vsaj Telemach morda točke 2. ne izvede.

Berem pa, da na apflu lahko ročno spremeniš številko, ki potem ostane zapisana na SIM kartici in če to SIM daš potem v drug telefon, bo seveda tudi drugi telefon videl novo številko. Na Samsungu, pa menda tudi na nobenem drugem Androidu, se tega žal ne da.
Rešitev bi torej bila, če bi uspel nekoga dobiti, da bi mi za 3 minute posodil ajfon, vendar nimam nikogar v spominu.
 

billie

Zelenc'
15. jun 2008
16
9
3
gre recimo za primer prenosa na TM. Konkretno, kupš nov iPhone pri novem operaterju, prenos imaš dodeljen recimo 15.4, novi operater ti pred tem že aktivira začasno številko, jo vstaviš v telefon, ga aktiviraš in si vse nastavš. No iPhone v tem primeru iMessage Facetime itd registrira pod to novo začasno številko. Na dan 15.4 se izvede prenos, za navadne klice/sms se normalno prikazuje prenesena številka, medtem ko pri iMessage ostane zapečena začasna številka in se ti ta tudi prikazuje. Reši se tko da izklopš imessage/facetime, reset network nastavitev, izklop/vklop telefona in na novo aktiviraš imessage/facetime in potem zagrabi preneseno številko.

Ne gre za nepopoln prenos ampak za-to, da se začasna številka zapeče v apple serverjih in je edina rešitev tko k sm gor zapisu
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Sem še sam ponastavil nastavitve omrežja, telefon ugasnil, prižgal, rezultat pa isti - začasna številka pred prenosom.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Nekaj novih informacij. Težava pri napačnem branju številke je v MSISDN parametru na SIM kartici, ki mi ga Telemach (žal) ni spremenil na novo številko. Ampak to ni primer samo pri meni, sem pozanimal še pri dveh osebah, ki sta prenesli na Telemach in je isto, pri moji pa čudežno nek bolj dosleden tehnik tega NI pozabil. Se pa menda da to urediti tudi na daljavo (Over The Air).
- Druga možnost je tudi urejanje MSISDN na telefonu, žal pa tega Android telefoni ne omogočajo. Omogočajo pa kake stare Symbian Nokie ter Iphone. Iphone še več, celo sam prečita z omrežja in samodejno korigira parameter po resetu, kar pojasni billie -jevo izkušnjo.

Pri androidih so izjema rootani telefoni, na katere se naloži tole aplikacijo, s katero šele lahko pridemo do želenega rezultata.

Telemachu sem konkretno javil, da treba editirati MSISDN in upam, da bodo sedaj končno rešili.
Lahko pa rečem, da bob pa to uredi kot treba.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
842
93
Na SIM kartici ni zapisane telefonske številke. Zajeb bo kar Googleov.
Probaj v stilu Apple-a. Izklop RCS in nato spet vklop RCS.
Če to ne dela, fukni telefon v kanto in pejd po iPhone.
Se vsaj ne bo več prikazoval zelen balon. :p
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
To se sicer motiš. Guznem SIM v najstarejši Nokia 6310 telefon in mi prikaže začasno številko, ki je bila pred prenosom. Verjetno 6310 (še) ne komunicira z google-om...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz imam podoben primer... Prej sem bil na Telemachu in sem se z januarjem prestavil na A1, prenos številke. Za tiste dva dni, ko traja prenos iz enega na drugega operaterja, sem dobil kartico z začasno številko, ki pa čez dva dni preide v ''prejšnjo, Telemachovo''. Je bilo tako, le pri sporočilih so mi prejemniki kasneje govorili ''a ti si poslal, ker številka pa ni tvoja''... Izgleda, da je ta RCS sporočila gredo preko stare številke.. Pa sem aparat ponovno zagnal in isti drek...