Servisi Maxx

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
A tko kot Kordež?
Sicer pa v sosednji temi čakamo kakšno pojasnitev zakaj pri hyundaju skače veriga čez zobe. Se bo javil kak pooblaščen strokovnjak?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A tko kot Kordež?
Sicer pa v sosednji temi čakamo kakšno pojasnitev zakaj pri hyundaju skače veriga čez zobe. Se bo javil kak pooblaščen strokovnjak?
Kolikor sem jaz to temo preletel je Gonzo jasno napisal zakaj pride do tega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Ja vem, bojim se da to niso sposobni ugotoviti pooblaščeni, niti morebitni kakšni čudni sodni izvedenci.
Andrejb s kmaga pa najbrž nima pojma o servisiranju. On je prodajalec kot vem.
Pa že nekaj dni ga ni bilo tukaj
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Meni se zdi tole z Maxx servisno mrežo prav COOL. Podobne zadeve imajo v Ameriki že lep čas. Tam je konkurenca tako velika, da stane servis z menjavo olja in filtrov max 40 dolarjev, večinoma ti za to ceno pregledajo še svečke in jih tudi menjajo. Pri nas pa samo stopiš čez prag servisa in te že olupijo za 100 evrov. Ko bom imel naslednji servis, bom probal še njihovo ponudbo. To, da je cena olja, ki ga plačujemo na servisih po 15 evrov na liter pretirana, je pa itak jasno, saj stane najdražje olje v veleprodaji manj kot 3,5 evra na liter. Očitno prihaja ameriška filozofija tudi v Evropo in to je lahko zgolj dobro.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Je mogoče kdo že bil? Zanima me predvsem zaradi cene, koliko kaj stane npr. redni servis (olje, filtri). Na spletni strani sicer piše že od 30€, ampak itak ponavad pol še kaj zraven pride, pa me zanima zarad tega...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Je bil kolega ta teden. Govora je bilo o 40€ na koncu je bilo 73€. Dodatno je bilo 1l olja v menjalniku
confused-1.gif
, 1l antifriza, +2 žarnici
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Pa dobr, to je še vse v mejah normale... Spet boljš k pooblaščenc... Kaj češ 22% gre itak takoj državi, tko da je to še dobra cifra
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mislim, da imajo uro dela po 25€ kar je ugodno. Saj je ok samo čudno mi je bilo kam je izginilo liter olja iz menjalnika, ker pod avtom nisem nikoli opazil kakšnih kapelj. Je pa avto že 20 let star in vprašanje če ga je kdo kaj kontroliral.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Pa je zadevo naročil, potrdil? ali so mu poleg naročene menjave olja in filtra za 30/40 evrov brez vprašanja in potrditve naredili še ostale storitve.
kaj če bi te ostale storitve znesle nekaj 100(0) evrov.
Sicer pa sedajle malo preveril njihove ponudnike. Enega poznam, pa kot vem nikdar ni slovel kot zelo sposoben mehanik oziroma da je imel zaposlene sposobne mehanike. Seveda pa je to nek način da nekako preživi. (če mu cena storitve pokrije stroške)

ANdrejb ni če nič napisal o servisu na KMAG-u
confused-1.gif


aja banner zgoraj že lepo laufa, tako da bo alter imel nekaj centov od klikanja na banner.
Če vlijejo notri pravo- ustrezno olje potem je OK. Problem lahko nastane čenoter vlijejo nek šmir ki ga je naredil nek sumljiv proizvajalec in na še bolj sumljivnačin prišel do ustreznih specifikacij olja.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Profit morajo nekje delat, glede na to, da imajo nizke urne postavke je potem verjetno razlog nekje drugje. Ali čungalunga olje ali pač naredijo kaj več, kot bi morali (še zraven antifriz, etc) ali kaj tretjega

V minus ziher ne gredo, to samo naivni pričakujejo
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Hm ne vem kako je potekal dogovor o dodatnih tekočinah. Je pa rekel, da so mu v poročilo napisali, da ima strgano manšeto.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz bi najraje videl da sam prinesem materijal oni pa naj samo delo računajo. A je že kdo to probal?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
heh, moja ikušnja s "svojim materialom", sicer ne na tem servisu, ali ipak
wink-1.gif


Šlo se je za menjavo končnika, ker je to seveda par minut dela, si je mojster izmislih problem, da je moral obe matici odbrusit, ker drugače ni dol dobil..no..pa je lepo delal celo uro in računal
wink-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz bi najraje videl da sam prinesem materijal oni pa naj samo delo računajo. A je že kdo to probal?

še boljše bi bilo, da ti niti dela ne računa, mar ne?
v gostilno tud prneseš svojo kuro in rečeš da ti jo speče?
Zakaj k zobarju ne prineseš svoje plombe in rečeš naj ti jo samo zmontira?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Uf si hud! Saj na uradni servis lahko tudi svoje olje prineseš pa se nihče ne buni.
Pač zaračunajo svoje delo po njihovi urni postavki.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz bi najraje videl da sam prinesem materijal oni pa naj samo delo računajo. A je že kdo to probal?

še boljše bi bilo, da ti niti dela ne računa, mar ne?
v gostilno tud prneseš svojo kuro in rečeš da ti jo speče?
Zakaj k zobarju ne prineseš svoje plombe in rečeš naj ti jo samo zmontira?

kaka debilna primerjava...na servisu plaas STORITEV/vloženo delo montaže nekih delov noter pač, ki so prosto dosegljivi na trgu...in ti zna bilo kje in kdo to noter zasraufat...

če greš v gostilno greš zato, ker hočeš uživat v ambientu tam in plačaš celo storitev skupaj z materialom...ker pač nebotičnik je samo eden, pa as je samo eden...no razumeš?

TUdi ne vidim problema, da nebi mogel zobarju nest svojega materiala, saj pocasi bos tudi to lahko naredil
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
heh, moja ikušnja s "svojim materialom", sicer ne na tem servisu, ali ipak
wink-1.gif


Šlo se je za menjavo končnika, ker je to seveda par minut dela, si je mojster izmislih problem, da je moral obe matici odbrusit, ker drugače ni dol dobil..no..pa je lepo delal celo uro in računal
wink-1.gif

da te vidim frajerja menjat končnik v par minutah. sploh takega, kateremu pri prejšnji menjavi niso navojev namazali z mastjo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst tut k svojmu mehaniku sam dostavim olje, ker me tako pride občutno cenej!
filtre pa on nabavi, ker so po normalni ceni.

po vsem prebranem, pa lahko rečem, da je nekje zlata sredina:)) Ima še placa za izboljšave;)
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Profit morajo nekje delat, glede na to, da imajo nizke urne postavke je potem verjetno razlog nekje drugje. Ali čungalunga olje ali pač naredijo kaj več, kot bi morali (še zraven antifriz, etc) ali kaj tretjega ...V minus ziher ne gredo, to samo naivni pričakujejo
wink-1.gif

Poanta je v tem, da so tako veliki. Glede na to, da imajo X- servisov po Sloveniji in še X-servisov po Jugi, se ob nabavi olja pogovarjajo neposredno z izdelovalci oziroma dobavitelji, ne pa s trgovcem iz maloprodaje, kjer stane liter olja 10 do 15 evrov. Sintetični castrol stane v veleprodaji in ob nakupu tako velikih količin, kot jih porabijo v nekaj deset servisih, max 3 evre na liter. Zato pa so lahko tako ekonomsko učinkoviti. To je po mojem edina formula, da lahko tako velika mreža deluje in tudi živi. Tukaj vidim jaz konkurenčno prednost, ki se konec dneva lahko spremeni v VIN-VIN situacijo tako za servis kot stranko. Po tej plati jim popoldanski šušmarji izpod kozolca ne morejo niti v sanjah konkurirati s cenami nadomestnih dleov in olja iz bližnje štacune.