C4 Grand Picasso

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.296
5.328
113
kake izkušnje?

neki bi jaz to nabavila, da lahko zadaj 3 mulce pelem pa vse z isofixom prpasam. V izogib ponovnemu odpiranju teme ali je to treba ali ne - to je moja zahteva, od nje ne odstopam. Kolikor vem je ta najcenejši s to opcijo, pa da se odpovem drsnim vratom. Nagledala sem srednjo opremo (feel), zraven vlečno kljuko pa bencinarja. Po konfiguratorju 26k€, glede na polpretekle izkušnje s citroenom je to najbrž bliže 20k€ (če ima kdo malo vpogleda v citroenove cene, bi se priporočala).

Je še kaka oprema, ki bi se jo splačalo imeti, predvsem me zanimam vrednost 2 dodatnih stolov v 3. vrsti (se da kolikor toliko normalno sedeti, če moram kdaj še koga prepeljati) in pa digitalni radio. to sem neki zadnjič poslušala, da še malo, pa se ne bo dalo več radia poslušat, če ne bo digitališ. kdaj je to kmalu?

Moje preference so:
- bencinar (delam 5-6 kratkih tur po par km/dan, služba, vrtec, trgovina. na koncu kilometrov malo celokupno in razen dopusta praktično najdaljša tura občasna ljubjana, ki je 20km stran, ampak v 75% gre ves podmaldek z mano, ko selitev narodov)
- 3 sedeži enakovredni zadaj s tremi isofixi (trije predšolski otroci - sedeži so torej od lupinice do ta velkega, jahača nobenega še)
- grand, ker je fino imeti še malo kufra, itak ko smo vsi nabasani, gre še vsakodnevna fasnga tja. pa 6 in 7 zic, če se za to odločimo
- drsna vrata
- avto se kupuje nov. oziroma opcija je testni avto - je to OK nakup ali ne?
to je to!

Drsnih vrat sicer nima, ustreza pa vsem tem kriterijem samo sharan/alhambra. Oba sta mi grda, ne maram VAGa, pa se mi ne daje potem 10k€ zraven. drugim kriterijem pa na prvi uč ustreza samo c4 grand Picasso (razen pač ranga 30k€, kjer bi potem vzela VAGa, ker ustreza pač vsem kriterijem). Vozila ga bom predvsem jaz, ampak preden zvlečem dedca, da si ga pogleda, mi lahko kdo, ki ta avto pozna, malo pove, kake so kaj slabosti. Če je kaki deal brejker, da si prihranim pot pa godrnanje. Ker on bi spacetourerja, ker je bolj kvantiteten človek, jaz se pa pač s kombijem ne bom okoli vozila. Pri berlingotu sem klonila, ker enkrat lupinice nisem mogla dobit s parkinga ven iz 3vratnega cliota na nabitem parkplacu, pa je to bilo največ kar se je za 15k€ dalo dobiti, dodatno hormonsko neuravnovešena in zdaj ga imamo. Saj je fajn, ne rečem, razen tega, da je grd ko sam satan.

V glavnem ima kdo ta avto, ga pozna, ve kaj povedati o njem - slabo in dobro...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Polresen odgovor. A vozniki te gajbe ste bili vedno slabi motorični nesposobneži za volanom al to pride serijsko, ko posatneš lastnik tega izjemno grdega vozila?

Drugače pa nimam pametnega nasveta, razen tega, da mi je grd, premehek in nekvalitetno sestavljen. Upam, da sem pomagal.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Lej, pisanje je moje avtorsko delo. Napisi kaj pametnega o lastnih jajcih, v moje besedice pa se ne tikaj. Hvala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jabe: samo špekuliram - vozniki C4 GP niso na Alterju. Pri nas imajo ta mladi prejšnji model - delovno živinče kot bi rekli eni. Všečnost je stvar debate, meni recimo je novi manj všeč od starega, ampak se ga navajam.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.296
5.328
113
To vem, da jih nima dosti, saj ne bi nove teme drugače odpirala, ker bi jih je 6 bilo, ampak nepoznavanje zadev se nikdar ni bila ovira na alterju... In na 100 brezveznih OT postov se najde kdaj nekdo, ki ima kako pametno opazko.

Hvala tebi za komentar, čeprav gre za star model. Tega sem vozila en dan kot nadomestni avto, novega pač še ne.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.651
1.576
113
kaj pri vas doma ded barvo izbira, ti pa vse ostalo?
evil.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Svak ma ta novga C4 GP 1,6 HDI exclusive, če se ne motim. VZel še 6 in 7 sedež ter vzratno kamero. SKupaj blo poleti 22 k €.
ZDej ma že 20 k km, brez problema, tudi sam sem sedel na 6 sedežu in je æist OK za neke krajše ture. Se da preživet.
Notri lepo tih, udoben, prostoren. Poraba 5.3, pa se fura 130 po avtocesti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.296
5.328
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kaj pri vas doma ded barvo izbira, ti pa vse ostalo?
evil.gif
Sej sem napisala, kaj bi ded... Poleg tega si on kaj dosti ne vzame časa za te zadeve. Do aprila ni nakupa ker ni povrnjenega dmv. Kar se njega tiče, do 31. marca nima kaj s tem cajta zgubljati. Čeprav to kar zdaj gledam, ne vem če bo za tank bencina nazaj prišlo...

Zdej je najbrž res problem kaj veliko napisati ker vidim da je čisto ta nov toliko malo časa zunaj... 6 in 7 sedež me mikata vendar vem da se ne bo nikdar kdo kam daleč tam peljal. Gre bolj za to, da lahko še kako babico ali kaj takega zapelješ če gre zraven. 2. Vrsta je po default zasedena, če vnaprej nisi pripravljen, ker so otroški sedeži nonstop notri...
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Jaz imam novega C4P, bencinarja 1.2 130 v Feel opremi. Kot je bilo rečeno, avto je premehak (vzmetenje), da bi bil nekvalitetno sestavljen nisem opazil, drugo nam je načeloma ok. Zraven smo vzeli še met. barvo, paket s prednjimi senzorji (zad. kamera, avt. parkiranje), na DAB sem pozabil ko sem naročal in je bilo prepozno za dodat
frown-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vse funkcije, vkljucno z ventilacijo imas preko toucscreena. Kako je s tem pozimi, ne vem. Ko sem testiral C4 Picasso l2014, sem bil nad odzivnostjo razocaran.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Touch dela tudi pri teh temperaturah če je avto čez noč zunaj, celo z usnjenimi rokavicami na sebi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Si lastim prejšnjo generacijo teh "gajb" na katere smo "obsojeni" starši treh mulcev. Se pravi C8 in Xsara Picasso. Če imaš dobrega serviserja ki pozna znamko je to to. Če si kje blizu Grosuplja se obrni na Jerovška.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Si lastim prejšnjo generacijo teh "gajb" na katere smo "obsojeni" starši treh mulcev. Se pravi C8 in Xsara Picasso. Če imaš dobrega serviserja ki pozna znamko je to to. Če si kje blizu Grosuplja se obrni na Jerovška. Sicer nisem fan teh zaslonov na dotik v avtih, sam očitno se bo treba navadit.
 
Nazadnje urejeno:

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Touch na novem dela vedno, posebej sta gumba samo za gretje oz. odmeglitev zad. in pred. stekla. Pogrešam samo še gumb za notranje kroženje zraka, prej na BMW se ga imel na volanu, kar je odlično, tu pa je kjer je
smile-1.gif