C4 Grand Picasso

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
no, jaz sem hotela malo olepšano povedati to, kar si ti očitno tudi istočasno pisal...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Iščeš le nov avto?

tukaj je rabljen šaran za 15.500, ostalih 15 pa zapraviš po želji. Al pa za servise
grin1.gif


http://www.avto.net/Ads/detail...Motion%20Tec...

Kdo pa bo dal za 5 let staro kišto smrdljivo kišto 15990 €. Če maš že toliko denarja daš zraven še kakih 5.000 eur pa imaš nov avto z garancijo, ne pa staro kišto in jamo brez dna glede popravil.

@ avtorici teme: Čudim se kako ti je sploh uspelo v življenju ustvariti družino in to z 3 otroki. Pa kaj kompliciraš ženska mila. izberi prvega, ki ti je všeč pa vozi. Pri treh otrocih mislim, da ni pametno vlagati 30.000 - 40.000 € v avto. No razen če imate denarja na pretek in ni pomemben ker ga nikoli ne zmanjka. Pa dober nakup dizlov pa se izogibaj, ker smrdijo na celi črti.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Iščeš le nov avto?

tukaj je rabljen šaran za 15.500, ostalih 15 pa zapraviš po želji. Al pa za servise
grin1.gif


http://www.avto.net/Ads/detail...Motion%20Tec...

Kdo pa bo dal za 5 let staro kišto smrdljivo kišto 15990 €. Če maš že toliko denarja daš zraven še kakih 5.000 eur pa imaš nov avto z garancijo, ne pa staro kišto in jamo brez dna glede popravil.

Pred cca letom in pol sem uvozil približno tak letnik Alhambro (staro 3,5 leta), vse skupaj me je prišlo okoli 14k (nabavna cena je bila 39k). Imela je 200k km, službeno vozilo ene nemške firme, xenon, sončna streha, gretje sedežov, 17" alu, temna notranjost, seat media 2.0.

Takoj sem naredil velik servis, 500€ in to je zaenkrat to. Seveda pa ne vem kaj me lahko že jutri čaka. Ampak ne verjamem, da bom dal za servise toliko, koliko pri novem zgubiš samo, ko ga na cesto postaviš. Dokler se fura en kup robe in so vsi trije v stolčkih bo ok, potem pa enega manjšega s 3 sedeži.

Če bi se primerljiv nov avto dobil nov za 20k€, potem nove Alhambe/Sharana verjetno ne bi noben kupil?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
jaz pa delam po 5x na dan po 2-5kmjev, pa tiste dvakrat malo daljša tura ko gremo na morje. C4GP pa ima samo 130konjski motor. .

Hm
wink-1.gif
kaj vse si a ti odkljukala v konfiguratorju za take ' relacije'?

Ker roko na srce...tule kaj več od volana in da si pod streho se ne potrebuje...park senzorji pa si zmagal.

In še debata ali bo 130 konj dovolj?
grims-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Za mene je, če bi bolj pozorno bral. Zdaj jih imam 90 v Berlingu pa mi je tudi dovolj. Kljukam pa: kljuko ki jo moj hoče, barvo, zasenčene šipe, dab+, park senzorje, mrtvi kot, pa sanke gor če že niso v opremi (zdaj se ne spomnim, kateri je kaj imel v kateri opremi), sej pol smo pa tle...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Hude zahteve za 5000 km letno....

Sicer imas pa odgovor na dlani - Alhambra. Tebi je vseeno, dedi bi Alhambro. Denar pa ocitno je.

Lp
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Za mene je, če bi bolj pozorno bral. Zdaj jih imam 90 v Berlingu pa mi je tudi dovolj. Kljukam pa: kljuko ki jo moj hoče, barvo, zasenčene šipe, dab+, park senzorje, mrtvi kot, pa sanke gor če že niso v opremi (zdaj se ne spomnim, kateri je kaj imel v kateri opremi), sej pol smo pa tle...

to bo treba naročit tazga c4p... imam pa dve stranki z 130hp motorjem.. en v c4p drugi v grand picassu.. oba zadovoljna... se lepo pelje
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Brez zamere, ampak tvoj dedec je po mojem malce usekan.
Za tri otroke po par kilometrov sem in tja trogat bi kar SpaceTourerja nabavil.
Še Alhambra je za te namene čisto preveč.
Pa tudi C4 Grand Picasso ni ravno nujen, že v navadnega C4 Picassa se da brez težav naložiti tri otroke v otroških sedežih in ogromno prtljage (velikost prtljažnika = 537 litrov).
C4 Grand Picasso ima malce večji prtljažnik (645 litrov), ampak edini smisel Grand Picassa vidim, če bi dokaj redno uporabljali dva dodatna sedeža.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
hmm, leto je naokoli in šla registrirati in zavarovati avto. števec je pokazal 16kkm več, kot lansko leto
crazy1.gif
pojma nimam, kje sem jih naklepala, najbrž sem podcenila svoje "izredne poti" sem pa tja pa tudi koliko naredimo kot familija skupaj. Namreč ta avto je prvi avto v družini in ko gremo kam skupaj, gremo s tem. To vlogo bo bržkone prevzel tudi naslednji...

V tem primeru, ali še vedno bencinar, ker je vseeno velikokrat na dan po par kmjev, čeprav skupna cifra na koncu ni tako zelo zelo mala, kot sem sprva predvidevala.

kar se tiče pa samih kmjev in prostora. Da, kombi je prevelik, sem mu povedala, ker dejansko pride do izraza samo ob daljšem dopustu z veliko spakiranega, ko se pa jaz po jugurt v trgovino zapeljem, pa on ne vidi tistih malih parkplacov, pa pred vrtcem ipd. Kar se tiče vsega ostalega, pa ni v nobeni povezavi s številom kilometrov, vsaj jaz ne vidim. če pol poti opravim s tremi otroci in vozom v kufru je popolnoma vseeno če potem naredim 5 ali 50 ali 500kmjev. vedno jih moram enako notri spraviti
crazy1.gif
če se pa vozim sama, rabim pa samo bolj komot voznikov prostor, res ni važno kako velik je kufer, da bi zato človek rabil velik avto. za C4gp sem se pa odločila, ker je nikakva razlika v ceni med manj in bolj prostorno različico. ni zdaj to celo premoženje več...

Kakorkoli, imam občutek, da bo kar alhambra. zatorej ponavljam vprašanja, če mi ve kdo povedati. Se splača kupiti testno, katere so serijske napake in koliko stane popravilo (sploh če so take, ki se ponavljajo ves čas in bo vozilo že iz garancije, kot se bo spet treba odpravljati popravljati), cena servisov. da malo poračunam, koliko stane tole vzdrževati...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nočeš vedet koliko stanejo redni servisi na Porsche Slovenija. Recimo novi diski in zav. ploščice spredaj na Roomsterju dobrih 400€, menjali drugje za 150€, olja da niti ne omenjam, ampak če pa svojega prineseš je pa ziher bučno in ne dobiš nobenih drugih "popustov",....

Jaz sem sicer pristranski ampak C4 GP!!!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
seveda v nasprotju z alter pametjo vedno vozim avte na pooblaščene servise. ja so dražji, ampak do sedaj mi ni to predstavljalo nobene ovire, niti nikdar ni bilo z nobenim avtom nič narobe, da bi bilo treba kaj več kot redne servise oziroma, kar je treba menjati, kar se z rabo rabi (kot je npr tistele ploščice ipd). na renojih in citroenih razlika v ceni ni bila omembe vredna, da bi se mi splačalo kozolčarja iskati. par deset evrov na servis me ne gane.

zato sprašujem po teh cenah servisov, porsche itak vem da je drag. zanimajo me pooblaščeni servisi v KR in okolici.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Oja je. Govorim za MB.

Aja pa nisem omenjal kozolčarjev pač pa t.i. neodvisne serviserje z računom, veliko delavnico okoli 10 zaposlenimi mehaniki in ne "ler pubeci".
wink-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Na Avto City sem dal za klasični redni servis z menjavo olja na 1.6 THP motorju 200 eur., na Porscheju dam enako za 2.0 TSI, pa gre v slednjega liter in pol olja več. In ne, ne nosim svojega zraven. Da se o nivoju storitve niti ne pogovarjamo (ustrežljivost, prijaznost, nadomestni avto... itd.), ker mi samo slabo postane, ko se spomnim na one debile, pa so bili takrat kao najboljši Citroen servis v Mariboru. No, sej glede na to, da so za konkurenco imeli samo Krajnca, to niti ni bil nek dosežek, ker tisto je šele bilo...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Na Avto City sem dal za klasični redni servis z menjavo olja na 1.6 THP motorju 200 eur., na Porscheju dam enako za 2.0 TSI, pa gre v slednjega liter in pol olja več. In ne, ne nosim svojega zraven. Da se o nivoju storitve niti ne pogovarjamo (ustrežljivost, prijaznost, nadomestni avto... itd.), ker mi samo slabo postane, ko se spomnim na one debile, pa so bili takrat kao najboljši Citroen servis v Mariboru. No, sej glede na to, da so za konkurenco imeli samo Krajnca, to niti ni bil nek dosežek, ker tisto je šele bilo...

Moje izkušnje so povsem nasprotne in odkar so mi na Avto City zavili oljni filter brez tesnila, potem pa me še imeli za norca, me tam v življenju ne vidijo več.

Je pa res, da generalno je Porsche večji, lepši, ?boljši?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Upam da ima zadnja serija "sharana" kaj bolje rešeno zadevo okoli rjavenja kot prejšnja. Ker prejšnjo najbrž v tem nese tako ,zastava kot Opel. Opel zagotovo.
Najbrž niso brez pomena dali samo 6 let garancije na prerjavenje.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz sem bil nekako v istem precepu, tudi meni so drsna vrata zakon, samo kaj, ko jih ima samo še Sharan/Alhambra, ki pa je že 7 let star model ali pa Caddy, ki je pa kombi in ko vtakneš notri nekaj opreme si na 35 jurjev, sem potem vzel C4 Grand Picassa...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
je kdo vozil mogoče C4 GP 2.0 HDi z avtomatikom 150 KM od letnika 2014 naprej? prosim za uporabniško izkušnjo.