C4 Grand Picasso

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Jaz imam sicer C4P iste barve, razen tega da je premehek, je odlicen
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ

dober mesec nazaj sem gledal Sharana in dobro opremljenega (comfortline, 2.0TDI 140KM, panoramska streha, el. drsna vrata..) bi dobila za cca 30.000€ - znižan iz 37.000€ (lanskoletna zaloga)

Imajo ga rastavljenega v Porsheju v Šiški (ena ulica pod Mercatorjem)... no, vsaj imeli so.

Nevem pa kolk imaš budget, ampak za manj kot 30k verjetno ne dobiš novega Sharana/alhambo..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.218
5.236
113

Hvala. sem si pogledala. sicer so stari avti notri. kar nekaj je že novih modelov in ni nujno tako, kot v testu. Kot rečeno avtomobili rastejo, sedeži v drugi vrsti pa ne ravno enakomerno. Novi scenik ima npr že 40:20:40 postavitev ipd...

kakorkoli, zgornja meja, koliko sem pripravljena za avto dati je 30k€. S tem, da moram povedati, da mi jih je škoda. Vsem zahtevam in željam, ki jih imam, ustreza zgolj alhambra/sharan. In to je potemtakem tudi edini avto, za katerega sem pripravljena odšteti toliko denarja. S tem, da en trosedežnik v drugi vrsti imamo (berlingo) in sem se razvadila z drsnimi vrati, mi je tudi cenovno všeč, če že estetsko ne (kar mi tudi alhambra ni btw). Nima pa 3 isofixov zadaj in pa ker sem si zaželela avta ne dostavnika, sem potem pogledovala po ne toliko dražjem C4GP. razen drsnih vrat ima 3 isofixe zadaj pa izgleda kot avto. in pol moj začne komplicirati in smo na 30k€. 2x dražje praktično, ampak res edini z vsem kar hočem. Če sledimo tej logiki, ko ima avto za 15k€ skoraj vse, kar si želim in je kolikor toliko poceni tudi za vzdrževati, je menda jasno, da zahtevam da ima 2x dražji avto komplet asortiman mojih želj/zahtev. Dejansko se ne gleda, kaj se dobi za 30k€, ampak kaj se dobi čimceneje do 30k€, ki več ali manj zadosti seznamu. Torej kakršnikoli SUVi za 30k€ oziroma kaki jur čez me ne zanimajo.

S tem, da vidim da je vedno bitka na prvih dveh mestih ravno med C4GP in Alhambro (kot cenejšim izmed enake dvojice), ko gre test v smer price/performance, je C4GP pogosto spredaj. Kaj te vem, res mi je škoda enih 7k€ recimo drsna vrata, oziroma resno razmišljam, če se ne splača biti bolj vesten pri pripenjanju pa vzeti še enega berlingeca za 15k€, drugo polovico budgeta mi pa tudi ni problem zapraviti, če je že treba...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Jabe, jaz ti predlagam, da greš res na testno vožnjo teh avtomobilov, ne na vse gledat samo skozi denar. ALi pa vsaj v salon, da se vsedeš v avto.

Tukaj sem našel link, katere Sharane dobiš za 30k.
http://cc.porscheinformatik.co...fb_Motor;fb_AUV

Mene je mikalo da bi ga vzel, vendar mi je enostavno prevelik. Tako se bom pa zgleda moral zadovoljiti s Touranom..
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.218
5.236
113
Ma sej bom šla samo najprej moram vedeti kam za katere avte. Pol pa seveda grem v salon z mojim. On naj vozi, ker je po mosko obcutljiv na te zadeve (je pa vprašanje koliko bo za voziti, ni tako zelo ajnfoh priti do bencinarja za testirat), jaz spakiram otroške zice in voz, da vidim kako se pripenjajo. Na srečo sem jako prilagodljiva kar se motorizacije in "udobja" tiče. Sem letno delala po 35kkm v clio storii 1.2 (60KM), kar je baje nevredno človeka, meni je bilo pa čisto OK. Pogrešala nič in tudi ko sem se vedla v kaki "boljši" avto, nisem nekih velikih prednosti zaznala. Pač nekatere stvari mi biso važne, bolj zbircna kot pri motorizacije in neki kao legi na cesti pa poziciji za volanom (se vedno sem se uspela namestiti, da mi je bilo udobno) sem pri kaki dodatni opremi, za katero pa vsi trajbajo, da je škoda denarja, ker ko avto prodajaš ne dobiš nič za njo in podobne klobase nevažne. Te pa za par jurjev zraven naklikam, tako da se res pozna kake komplete serijske opreme so kateri naredili.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.218
5.236
113
Moja prva izbira, ampak kot rečeno v tem novem (crossoverju) zadaj ni več 3 sedežev.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Sam imam Alhambro in nikoli nisem videl uporabnosti tega, da je vsak sedež posebaj premičen. Ali imamo vse čisto naprej ali pa nazaj.
Drugače ima Scenic 3 sedeže, torej tudi srednji sedež je enakovreden zunanjima. Edini minus mogoče, da imata samo zunanja isofix.

http://www4.slikomat.com/13/0316/v8-2017-R.jpeg
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:

Hvala. sem si pogledala. sicer so stari avti notri. kar nekaj je že novih modelov in ni nujno tako, kot v testu. Kot rečeno avtomobili rastejo, sedeži v drugi vrsti pa ne ravno enakomerno. Novi scenik ima npr že 40:20:40 postavitev ipd...

kakorkoli, zgornja meja, koliko sem pripravljena za avto dati je 30k€. S tem, da moram povedati, da mi jih je škoda. Vsem zahtevam in željam, ki jih imam, ustreza zgolj alhambra/sharan. In to je potemtakem tudi edini avto, za katerega sem pripravljena odšteti toliko denarja. S tem, da en trosedežnik v drugi vrsti imamo (berlingo) in sem se razvadila z drsnimi vrati, mi je tudi cenovno všeč, če že estetsko ne (kar mi tudi alhambra ni btw). Nima pa 3 isofixov zadaj in pa ker sem si zaželela avta ne dostavnika, sem potem pogledovala po ne toliko dražjem C4GP. razen drsnih vrat ima 3 isofixe zadaj pa izgleda kot avto. in pol moj začne komplicirati in smo na 30k€. 2x dražje praktično, ampak res edini z vsem kar hočem. Če sledimo tej logiki, ko ima avto za 15k€ skoraj vse, kar si želim in je kolikor toliko poceni tudi za vzdrževati, je menda jasno, da zahtevam da ima 2x dražji avto komplet asortiman mojih želj/zahtev. Dejansko se ne gleda, kaj se dobi za 30k€, ampak kaj se dobi čimceneje do 30k€, ki več ali manj zadosti seznamu. Torej kakršnikoli SUVi za 30k€ oziroma kaki jur čez me ne zanimajo.

S tem, da vidim da je vedno bitka na prvih dveh mestih ravno med C4GP in Alhambro (kot cenejšim izmed enake dvojice), ko gre test v smer price/performance, je C4GP pogosto spredaj. Kaj te vem, res mi je škoda enih 7k€ recimo drsna vrata, oziroma resno razmišljam, če se ne splača biti bolj vesten pri pripenjanju pa vzeti še enega berlingeca za 15k€, drugo polovico budgeta mi pa tudi ni problem zapraviti, če je že treba...


Verjamem, da lahko zapraviš 15k € 1, 2, 3....Zapravi 15k € za druge dobrine in ne za avto. Če imaš toliko solate na razpolago. Kredit, lizing ne pomenijo razpoložljiva sredstva...sploh ko imaš veliko družino. 3 otroci in....Povej mi hudiča, kakega deca imaš, da se ne zna zmenit kak avto želita? Kolikor berem, je samo tvoja dilema ali izbrat avto za 15k € , ali se iti luksuz za cca 30k€ ?

Taprav dec naredi tukaj red ! 15, 20k€ za avto, 5 k€ za garažo, 3k€ za oddih na Bali za 1 mesec, ostalo za crkljanje žene.
grin1.gif
 

woukec

Zelenc'
10. okt 2013
15
0
1
Jabe

Lastim si C4GP letnik 11/2015. Lahko te zapeljem en krog, si ga ogledaš in si ustvariš svoje mnenje. Za 20K sigurno vreden svojega denarja. Za 30K greste pa lahko naslednjih 10 let na lep dopust
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.218
5.236
113
sam moža
wink-1.gif
zame je dober...
@karakala
novega, da. S preprodajalci se ne ukvarjam, ker bi brez izjeme potegnila krajšo. rabljenega bi kupila le od lastnika ki ga poznam (in avto), pa da ga ne bi prodajal, ker se mu nonstop kaj kvari...