Potovanja v bližnji prihodnosti

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Hej vsem...

Malo me zanima vaše mnenje (in mogoče tudi izkušnje) glede potovanj v bližnji prihodnosti (ali pa že v sedanjosti)... Očitno bo madafaka korona še vsaj nekaj mesecev prisotna in bodo potovanja se naprej vprašljiva... In vem, da noben ne pozna prihodnosti, ampak zanima me, kaj si mislite, kdaj bomo lahko spet dokaj normalno potovali?

"Nagledano" imam potovanje v USA (Miami) z družino konec aprila/začetek maja... Ker je to že cez 3 mesece, je najverjetneje to precej tvegano, kajne? Še sploh, ker pri nas bo že mogoče boljše, npr.: v ZDA pa bog ve... Nebi pa rad zapravil kar nekaj denarja za slabo potovalno izkušnjo (maske na vsakem koraku, zaprte zanimivosti, omejitve gibanja, karantene, itd)... No, saj si že sam sebi odgovarjam...

Pa vseeno me zanima, če je slučajno kdo kaj potoval v zadnjem času? Kakšna je bila izkušnja? Nekje sem npr.: bral, da je Merljak (naš kripto bogataš) šel živet v Dubaj, ker tam ni takšnih omejitev. Je bil kdo kje zadnjih nekaj mesecev in bi na kratko povedal svoje izkušnje?

Pa mislim da je VanZ pilot letala in mogoče tudi on kaj pove, kakšno je dejansko stanje v tujih državah, na letališčih in podobno...

Naj pa povem, da ne mislim rinit z glavo skozi zid, ampak pač tak me zanima malo, kakšno je stanje po svetu... Ker mogoče ni vse tako črno, kot nam prikazujejo naši mediji....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Dokaj normalno boš lahko potoval v letu 2022.
Letos raje ne računaj kaj preveč, ker se boš zakalkuliral.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ma lahko da se mu vse spelje ampak mentalno maš pa skos to uzadi da te kakšni ukrepi ustavijo in jaz to res ne vidim kot neko sprostitev.
če že bi potoval po EU z vlakom/busom/avtom.
mi bomo pa tudi letos ali v SLO ali pa v eni izmed sosednjih držav, dlje ne bomo šli.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Mslim da je predvsem odvisno od same osebe, koliko je kaj ziheraš. Sam sem mnenja da dokler je družina v igri, da za kam daleč ni za hodit in še nekaj časa ne bo. Če greš potovat sam, ti je pa itak vseeno kje/kdaj/zakaj/kako :)

Drugače pa malo za šalo malo za res, kakor slišim od drugih je trenutno edino možni dopust v BIH. Tam vse laufa.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
V ZDA trenutno razen s svojim letalom in kakšno res dobro izjemo (turizem to ni) ne prideš in ne kaže, da se to bo v bližnji prihodnosti sprostilo. V Dubaj lahko greš, potrebuješ pa PCR test pred odhodom, da potem gledaš nakupovalna središča. Bolj fejk placa na svetu še nisem doživel :)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Dobra tema :).
Mene tudi zanima kakšno imate kaj mnenje za letos, bomo šli lahko kam po EU z avionom ali ne?

Novembra sem kupil letalske karte za Španijo za julij-avgust, EasyJet je let pred slabim mesecem let odpovedal, enako sodelavcu za Grčijo.
Kakor gledam letos ne EasyJet ne Ryanair verjetno sploh ne bosta letela iz Benetk in Trsta?
Zdaj malo gledam ali bi šli iz Milana ali Muenchna, pa mi vsaj prvo ne diši preveč, ker je kar konkretno vožnje.
Muenchen je za odtenek bližje, pa nazaj grede bi bili potem še par dni tam in bi si ogledali znamenitosti.

Po drugi strani sem pa malo skeptičen, da se bo večina cepila do julija.
In še to: cepivo je samo za odrasle, otrok pod 16 let ne bodo cepili.
Torej sva z ženo na safe-side, otroka pa ne.
Odkrito povedano si (še) ne upam (ponovno) kupit letalskih kart.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
VanZ, ti "voziš" potniška letala ali tovorna? So letališča prazna ali vidiš kje kaj ljudi? Par mesecov nazaj si nekam prilepil slike iz ene afriške države (mislim da) - greš kaj okoli (v mesto, kakšne znamenitosti ali kaj podobnega), ko kje prespiš? Se ti zdi vseposvod korona kriza (večina stvari zaprtih, maske vsepovsod in podobno?)?

Drugače glede Dubaja se ne strinjam povsem s tabo - je res, da je popolnoma umetno mesto (verjetno podobno kot Las Vegas), vendar smo z družino bili že dvakrat tam in smo se imeli ZELO lepo (pa nismo nič kaj po nakupovalnih centrih hodili)... ;-) Vseeno se mi zdi, da se da videt kar precej zanimivih stvari... ;-)

Drugače pa ja, tudi glede cepiva še ni povsem jasno, ali bo obvezno za potovanje z letalom, kajne? To je še ena neznanka...

Hja, fajn bi bilo malo it nekam daleč (v tople kraje) in malo prošetat naokoli... ;-) Je pa res, da če je vse zaprto, ni ista izkušnja...
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
In še to: cepivo je samo za odrasle, otrok pod 16 let ne bodo cepili.
Torej sva z ženo na safe-side, otroka pa ne.
Kolikor bežno spremljam, so večinoma otroci izvzeti iz teh omejitev. Kot na slovenskih smučiščih, starši rabijo hitri test, otroci pa ne in lahko gredo zraven smučat.
Če pa ima kdo za kakšen države bolj konkretne podatke, pa kar na plano z njimi :) .
Pričakujem da bo ta logika ostala, za kakšna potovanja bodo starši morali izpolnjevati neke pogoje, otroci pa ne.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kolikor bežno spremljam, so večinoma otroci izvzeti iz teh omejitev. Kot na slovenskih smučiščih, starši rabijo hitri test, otroci pa ne in lahko gredo zraven smučat.
Če pa ima kdo za kakšen države bolj konkretne podatke, pa kar na plano z njimi :) .
Pričakujem da bo ta logika ostala, za kakšna potovanja bodo starši morali izpolnjevati neke pogoje, otroci pa ne.
Pri (svojih) otrocih me ne skrbi zaradi omejitev, dejansko me skrbi, da bi dobila Covid-19 in imela kakšne posledice.
Verjetnost je sicer majhna, sem pa vseeno previden.

Lani smo bili družinsko vsega skupaj 28 dni na morju (Hrvaška, Italija, Slovenija), ampak vse kar je bilo tujine vedno apartma in smo si sami kuhali.
V najboljšem primeru smo šli ven na sladoled, restavracij in pretirane gneče pa smo se lani izogibali.

Španijo smo pa letos rezervirali hotel s polpenzionom (ni drame, ker ga lahko en dan prej odpovemo brez stroškov), ampak kakor se države do sredine pomladi zapirajo, nisem več tako prepričan, da bo letošnjo glavno sezono možno it brez omejitev z avionom.
In še cepljenje itak zamuja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
Mene je presenetilo, kako iz ZDA in nazaj z lahkoto prideš. S tem mislim na situacijo. Zdele -april, maj ZDA - mislim, da ne bo problema. Malce bo težko nazaj, ampak bo karantena ali testiranje. To je za doplačilo - baje 100€ po testu!
EU bo med seboj poenotila, dvignila, pogoje - mogoče bo test ali cepljenje dovolj - ostal svet zelo težko.
Najlažje bo v HR, medtem ko nazaj pač pogoji, verjetno test ali cepljenje in karantena.
Se pač bliža sezona turizma/zaslužka/preživetja/...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Videl sem, da je bil kolega v ZDA pri svojih čez božično novoletne praznike. Ampak on je ameriški državljan, živi pa v Avstriji.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113

raners: vozim oboje, trenutno pa zaradi omejitev potniška flota miruje. V teh časih smo največkrat omejeni na hotel ali celo le sobo, ker je to eden od pogojev, da nam sploh omogočijo vstop v marsikatero državo. Po letališčih je ljudi opazno manj, kar je meni boljše kot v normalnih časih :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in raners

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Videl sem, da je bil kolega v ZDA pri svojih čez božično novoletne praznike. Ampak on je ameriški državljan, živi pa v Avstriji.
Znanci so šli (družina z dvema otrokoma) v začetku novembra v Brazilijo in prišli domov okrog novega leta, tako da očitno se da pridt na drug konec sveta.
Vsi slovenski državljani, on je šel službeno, družina pa z njim.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Trenutno čez 10 (mogoče celo več 10) slovencev na Zanzibaru, več njih na Kanarskih,...... Maldivi zahtevajo max. 96 urni PCR test in en dan pred odhodom nazaj spet obvezen PCR test - to je to.
 
Nazadnje urejeno:

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Da se potovat... kamorkoli...
Ampak, no, saj v tem je finta, potrebuješ dokazila, potrdila in papirje, ki jih država, kamor hočeš (ali preko katere greš) želi...
Primer, ki ga poznam (in sem se fino smejal):
- prijatelj je v nemški turistični agenciji vplačal teden dni Turčije (AI) za novo leto za družino (2+2)... Vse OK...
- Da je prišu do Nemčije je vsakega stal test 100€ (ah, otroka nad 16 let...)
- dol so uživali, se lepo imeli, pošiljali mms-e, nalagali fotke na vse možne strani...
- Nazaj grede so tam morali naredil teste (120€ po osebi), da so jih spustili na letalo v Slovenijo...

OK, je vse prav in OK?
Cena aranžmaja, All inclusive, Marmaris, je bila 199€ po osebi... Toliko kot 2 testa...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Mene v ZDA trenutno odbija splošno stanje, hitro se zgodi, da bo zaradi protestov kaka regija postala off-limits, ali pa vsaj ne boš imel sproščenega občutka in the land of the free. Že v normalnih razmerah se zgodi, da naletiš na kako policijsko akcijo in od blizu spremljaš filmske prizore.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
Luka Lah brez ovir potuje naokoli in se snema.

Lucija pa je šla prejšnji teden iz Dubaja v Brazilijo.


Iz Brazilije nazaj bo morala pohiteti.

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
jest tud mislim da se da potovat, ampak moreš bit pač tak človek, da te ta covid ne obremenjuje nekje zadaj v glavi. Mene recimo bi. Že kle je treba skoz mislit na to masko, da bi pa še na dopustu o tem razmišljal + da je povečini vse zaprto... zame ni to to. Za ene popotnike je pa raj, saj ni nobene guzve nikjer, vidijo pa vseeno veliko.

un naš mojster, ki je v prvi krizi prav svetniško vračal izgubljene Slovence nazaj domov je ravno prejšnji teden jambral, da je preveč slovencev na dopustu v tujini...

Ampak očitno kar nekako furajo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
795
113
Če gledamo to nesrečno 2020, mislim, da bomo pomladi, poleti tudi tisti z majhnimi otroci, lahko šibali po skoraj da ne celi EU + Balkan, dokaj brez problema - do jeseni, kljub cepljenjem. Z avtom. Ostalo bo problem. Pa mogoče bo letos dopust dražji za 100, 200€, kolikor bo pač treba testov opraviti.